Power woman

Νεοφερμένος

Η Power woman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γειά σας, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με τις σπουδές στην ψυχολογία.
Αρχικά θα δώσω πανελλήνιες, αλλά δεν πρόκειται να πιάσω τα μόρια για ψυχολογία και έχω φρικάρει λίγο . 😢
Άρα, έχω στο μυαλό μου είτε να πω σε μία σχολή από τις άλλες μου επιλογές (π.χ κοινωνιολογία ή δημασια διοίκηση)
Ή να ξανάδωσω του χρόνου και αυτή τη χρονιά να δουλεύω και να διαβάσω.
Επίσης μια άλλη επιλογή είναι κάποιο ιεκ ή ιδιωτικό, αλλά δεν έχω μια πλήρη εικόνα σχετικά με την ψυχολογία
Ή να πάω στο εξωτερικό
Μήπως ξέρει κάποιος πληροφορίες για
1)Καλά πανεπιστήμια ψυχολογίας στο εξωτερικό(π.χ Ολλανδία, Αμερική, Αυστρία, Ιταλία) ή Ελλάδα (ιεκ, ιδιωτικά, κολέγια) ή εξ αποστάσεως εκπαίδευση
2)Σχετικά με τις υποτροφίες

Ευχαριστώ
 

Giannis_19

Νεοφερμένος

Ο Giannis_19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Γεια σου,
Τελικά αποφάσισες το τι θες να κάνεις; Εγώ προσωπικά θα σου πρότεινα να ξαναδώσεις πανελλήνιες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Και από τα κολλέγια παίρνεις άδεια ασκήσεως επαγγέλματος και αναγνωρίζεται και στο δημόσιο απλά θα είναι σα να έχεις πτυχίο με 5 γιατί δεν υπάρχει ακαδημαϊκή αναγνώριση και δεν μπορείς να κάνεις μάστερ σε δημόσιο πανεπιστήμιο. Επίσης σε επίεδο γνώσεων άλλο να έχεις 3 χρόνια σπουδών με 30 μαθήματα και άλλο 4 έτη με 60 μαθήματα. Βέβαια, θεωρώ πως θα έχεις και μαθήματα που ενδεχομένως να είναι αχρείαστα στα 60. Αυτά!
 

achill_m

Νεοφερμένος

Ο achill_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα πάω Β' Λυκείου και θα ήθελα να δώσω για ψυχολογία συγκεκριμένα ΑΠΘ....ειναι εύκολη ή δύσκολη σχολή;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλησπέρα πάω Β' Λυκείου και θα ήθελα να δώσω για ψυχολογία συγκεκριμένα ΑΠΘ....ειναι εύκολη ή δύσκολη σχολή;;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλησπέρα πάω Β' Λυκείου και θα ήθελα να δώσω για ψυχολογία συγκεκριμένα ΑΠΘ....ειναι εύκολη ή δύσκολη σχολή;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλησπέρα πάω Β' Λυκείου και θα ήθελα να δώσω για ψυχολογία συγκεκριμένα ΑΠΘ....ειναι εύκολη ή δύσκολη σχολή;;
Να πω ότι δικαιούμαι το 5% λόγο αναπηρίας...
 

Μαθητής του 15

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μαθητής του 15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 296 μηνύματα.
Σπάμαρεις συνέχεια σε διάφορα θρέντ και δεν είναι καλό αυτό.

Στείλε μου προσωπικό μπορώ να σε βοηθίσω.
 
Top