Σπίτι στη Θεσσαλονίκη

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Παιδια εχετε υποψιν σας καμια καλη περιοσχη για σπιτι, προκειμενου να εχω και ευκολη προσβαση στο ΑΠΘ;

Τα ενοικια που κυμαινονται περιπου;;
Επειδη δεν ξερω ακομα σιγουρα που θα περασω, αν ερθω αρχες σεπτεμβρη μετα την ανακοινωση των βασεων θα μπορεσω να βρω καποιο καλο σπιτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερίνα18~!

Νεοφερμένος

Η κατερίνα18~! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ρε παιδια λιγο νωρις δεν ειναι για σπιτι? εμεις που δεν ειμαστε σιγουροι που θα περασαμε και μας καιει και το θεμα των μεταγραφων δεν βλεπω να βρισκουμε κανα ωραιο στην θεσσαλονικη. η αληθεια ειναι οτι δεν ειχα αγχος για το σπιτι γιατι απο παλιοτερα χρονια ηξερα οτι οι περισσοτεροι πανε μετα τις βασεις και μιλαμε για θεσσαλονικη .. που νομιζω εχει ατελειωτα ενοικιαζομενα διαμερισματα για φοιτητες...αλλα φετος αρκετοι ξεκινησαν απο νωρις το ψαξιμο...ερωτηση... αν το κλεισεις απο ιουλιο/ αυγουστο δεν θα πληρωσεις και αυτους τους 3/ 4 μηνες? .. και στο κατω κατω ολες οι φοιτητικες κατοικιες στα αστικα κεντρα δεν ειναι πανω κατω ιδιες σε χωρο, ανεσεις που προσφερονται και ενοικιο?.. διαφωτιστε με
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obito

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Obito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.
ρε παιδια λιγο νωρις δεν ειναι για σπιτι? εμεις που δεν ειμαστε σιγουροι που θα περασαμε και μας καιει και το θεμα των μεταγραφων δεν βλεπω να βρισκουμε κανα ωραιο στην θεσσαλονικη. η αληθεια ειναι οτι δεν ειχα αγχος για το σπιτι γιατι απο παλιοτερα χρονια ηξερα οτι οι περισσοτεροι πανε μετα τις βασεις και μιλαμε για θεσσαλονικη .. που νομιζω εχει ατελειωτα ενοικιαζομενα διαμερισματα για φοιτητες...αλλα φετος αρκετοι ξεκινησαν απο νωρις το ψαξιμο...ερωτηση... αν το κλεισεις απο ιουλιο/ αυγουστο δεν θα πληρωσεις και αυτους τους 3/ 4 μηνες? .. και στο κατω κατω ολες οι φοιτητικες κατοικιες στα αστικα κεντρα δεν ειναι πανω κατω ιδιες σε χωρο, ανεσεις που προσφερονται και ενοικιο?.. διαφωτιστε με

Εγω ειχα αρχισει Αυγουστο να ψαχνω οταν περασα προπτυχιακο και πολλα ηταν κλεισμενα. Αν το κλεισεις πιο νωρις εννοειται πληρωνεις και το ενοικιο, εκτος αν πετυχεις τοσο πονοψυχο ιδιοκτητη να σου τα χαρισει (δεν υπαρχει τετοια περιπτωση).

Σπιτια απειρα υπαρχουν, απο εκει και περα ειναιτι ψαχνει ο καθενας και το τι ειναι διατεθημενος να δωσει. Σπιτια κοντα στο ΑΠΘ θα ειναι πιο ακριβα απο αλλα στην Ανω Πολη ή Τουμπα ή Ανατολικη Θεσσαλονικη. Μετα παιζουν ρολο τα τετραγωνικα, τι θερμανση εχει το σπιτι, κουφαμωτα, πορτα ασφαλειας, κλιματιστικα, μπαλκονι με προσοψη κτλ κτλ.

Επισης προσωπικη αποψη αλλα αποφευγω τα μεσιτικα, γιατι πολλες φορες πανε να σου πασαρουν οτι σαβουρα εχουν. Μου ετυχε περιπτωση μεσιτικου που μου διαφημιζε διαμερισμα τερμα Ανω Πολης σχεδον, ως ''στην περιοχη του Πανεπιστημιου''. Νομιζω καλλιτερα ειναι μια ερευνα μεσω internet σε σχετικα sites και η επιτοπια ερευνα, δηλαδη παω στην περιοχη που θελω, κοιταζω για ενοικιαστηρια στις οικοδομες, παιρνω τηλεφωνο, μου το δειχνουν, αν μου αρεσει το κλεινω,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Εφτιαξα ενα χαρτη στα πολυ προχειρα για τις περιοχες που πιστευω αξιζει να βρεις σπιτι στην Θεσσαλονικη.Στα μπλε ειναι τα δυο πανεπιστημια.Με το κοκκινο ειναι 40 εκκλησιες-Ευαγγελιστρια που ειναι μεν πολυ κοντα στο ΑΠΘ αλλα για να γυρισεις μετα εχει μεγαλο ανηφορο,αποτρεπτικο για μενα οταν πρεπει να γυρισεις 5 το πρωι ξερω γω και εισαι πτωμα.:P Απο την αλλη ειναι ησυχη περιοχη απο οτι μου λενε παντως και πρεπει να εχει καλουτσικα σπιτακια. Με το πρασινο αριστερα ειναι Καμαρα-Ροτοντα,που ειναι ιδανικο απο αποψη τοποθεσιας,αλλα τα σπιτια ειναι πολυ παλια,δυσκολα να πετυχεις καποιο να σε ικανοποιει πληρως.Με τα ποδια σε 5-10 λεπτα εισαι στο πανεπιστημιο αναλογα με τη σχολη,για το βραδυ δεν χρειαζεσαι αστικο εισαι πραγματικα διπλα οπου και να πας. Τελος εχω την πρασινη περιοχη στα δεξια,που ειναι αυτη και προτιμησα οταν μετακομισα 2ο ετος,τωρα κλεινω 2,5 χρονια εκει.Ησυχη σχετικα περιοχη,μετρια σπιτια,πολυ κοντα στις σχολες(ειδικα για ΠΑΜΑΚ-Πολυτεχνειο).Το βραδυ ειτε γυρνας με τα ποδια σε 20-25 λεπτα ειτε παιρνεις το βραδυνο που διασχιζει την Εγνατια(Κων. Καραμανλη).Φυσικα περα απο τα ορια της περιοχης ειναι και Τριανδρια Τουμπα με πολυ καλα αλλα ακριβουτσικα διαμερισματα οπου και χρειαζεσαι αστικο για τη σχολη και το βραδυ εχει παλι ανηφορο και δεν περνανε λεωφορεια.

Αυτα απο μενα ελπιζω να βοηθησα οποιον θα ερθει για πρωτη φορα Θεσσαλονικη και ηθελε να αρχισει απο καπου.Οτι χρειαστειτε μη διστασετε να ρωτησετε.Καλη φοιτητικη ζωη!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • thessaloniki.jpg
    thessaloniki.jpg
    195.2 KB · Εμφανίσεις: 594

Avengeil

Νεοφερμένος

Ο Avengeil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Έχοντας διαβάσει διάφορα μπορώ να πω ότι αυτά που έγραψες φίλε δημήτρη είναι τα πιο βοηθητικά που βρήκα σήμερα. Περιεκτικά αλλά και πλήρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερίνα18~!

Νεοφερμένος

Η κατερίνα18~! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ακριβως. και επειδη εγω δεν ξερω τιποτα απο θεσσαλονικη και κατα καιρους εχω ακουσει διαφορα , που σε μπερδευουν ακομα πιο πολυ, περι καταλληλων περιοχων.. θα αποθηκευσω τον χαρτη και θα τον εχω στο νου μου οταν ( και αν με το καλο ) ερθω για σπιτι. πολυτιμη η συνεισφορα σου. επισης για τα μεσιτικα γραφεια εχω ακουσει και εγω διαφορα αλλα απο την αλλη σε μια αγνωστη και τοσο μεγαλη πολη που να βρεις ακρη μονος σου.. μαλλον θα ακολουθησω την ερευνα στο ιντερνετ αλλα δεν ξερω.. τα σπιτια που εχουν νοικιαστει παραμενουν στις ιστοσελιδες? γιατι δεν θελω να δω ενα σπιτι που να μου αρεσει, να παω και να ειναι ηδη νοικιασμενο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Εγω ειμαι τυχερος.
Εαν περασω θεσσαλονικη, εχει η ξαδερφη της μητερας μου μια γκαρσονιερα ολοκαινουρια και μου τη δινει με 150 ευρω το μηνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obito

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Obito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.
τα σπιτια που εχουν νοικιαστει παραμενουν στις ιστοσελιδες? γιατι δεν θελω να δω ενα σπιτι που να μου αρεσει, να παω και να ειναι ηδη νοικιασμενο...


Συνηθως θα γραφει με μεγαλα γραμματα ''ΝΟΙΚΙΑΣΤΗΚΕ'', αλλα για σιγουρα αν σου αρεσει κατι να παιρνεις τηλεφωνο.

Εξαρτωνται πολλα και απο τη σχολη που εισαι, αν θες να εχεις αμεσοτατη προσβαση για Νομικη, Φιλοσοφικη, Βιολογικο, Φυσικομαθητικο κτλ η περιοχη γυρω απο την Ροτοντα στο χαρτη ειναι πιο προσφορη, αν εισαι ΠΑΜΑΚ ισως θα βολευε πιο Ανατολικα. Αν δεν ειναι κριτηριο η αποσταση ανατολικα (δηλαδη οχι στο πρασινο του χαρτη απο λεει ''Ροτοντα'', στο αλλο πρασινο) πιθανον να βρεις με τα ιδια λεφτα μεγαλυτερο σπιτι ή με πιο πολλες ανεσεις.


Ενδεικτικα τελειως: Σπιτι στην Αγγελακη (καθετη στον ''μπλε'' χωρο του χαρτη'', με κλιματιστικο, πορτα ασφαλειας, κλιματιστικο, κουφαματα αλουμινιου, ανακαινισμενο, χωρις ομως μπαλκονι μπροστα, γυρω στα 40 τετραγωνικα, 300 ευρω /μηνα. Τελειως ενδεικτικα.


Βασικα θεσε πρωτα τα κριτηρια που σε ενδιαφερουν.

-Αποσταση απο τη σχολη.
-Προσβαση σε συγκοινωνια
-Ποσα τετραγωνικα ειναι το σπιτι;
-Ειδος θερμανσης. Μια προσφατη εμπειρια μου λεει να αποφευγω αυτα που εχουν κεντρικη θερμανση γιατι πολλοι απο την οικοδομη δεν πληρωνουν και ολοι μενουν χωρις θερμανση. Ατομικη θερμανση πιστευω ειναι καλλιτερα (*εκτος εαν προκειται για οικοδομη που μενουν κυριως φοιτητες. Εχω την αισθηση πως εκει ειναι πιο συνεπεις διοτι τους αφορα αμεσα ολους).
- Σε τι κατασταση ειναι το σπιτι; Καινουριο/νεοδμητο, παλαιοτερο και αναικαινισμενο, παλαιοτερο αλλα μη ανακαινισμενο;
-Κουφαματα αλουμινιου ή ξυλινα;
- Αir condition διαθετει; Η εξεταστικη του Ιουνιου αμα μενεις κεντρο, χωρις καποιου ειδους κλιματισμο δεν παλευεται
-Πορτα ασφαλειας;
-Μπαλκονι με θεα μπροστα ή πισω (η λεγομενη ''πρασια'')

Ιεραρχησε την αξια που δινεις σε καθενα απο τα παραπανω και ενδεχομενως σε αλλα κριτηρια. Ποσο σημαντικο ειναι το καθενα για εσενα και για τον καθενα που ψαχνει. Στο κατω κατω της γραφης εσεις θα μεινετε εκει.

Μετα θεσε μια τιμη ή καλλιτερα ενα πλαισιο τιμων. Εγω πανω απο 300 δεν θελω πχ να ξεφυγω. Εαν ειναι κανενα δεκαρικο ή εικοσαρικο πανω πχ για μενα 310 ή 320 ή 330, μην πτοεισαι. Διαπραγματευσου με τον ιδιοκτητη. Πολλοι θα δεχτουν να κανουν μια μειωση ενα 10ρι ή 20αρι στους καιρους που ζουμε. Αν δεις οτι ειναι δεκτικος για παραπανω μειωση απο την τιμη που γραφει ακομα καλλιτερα.

Εαν δεν βρεις διαμερισμα που να πληροι ολα τα κριτηρια που εθεσες στη τμη που το θες αξιολογησε ποια ειναι τα σημαντικοτερα για εσενα και ποια θα μπορουσες να ''θυσιασεις'' για να πετυχεις διαμερισμα στην τιμη που θελεις.

Και επειδη η αναζητηση ειναι κακα τα ψεμματα, μια χρονοβορα διαδικασια, μια προετοιμασια οπως μια ερευνα πχ στο internet βοηθαει πολυ. Ετσι εχεις και μια ιδεα του τι προσφερεται στη αγορα και πιο δυσκολα θα σου πουλησουν φυκια για μεταξωτες κορδελες.

Αντε και καλη επιτυχια!

ΥΓ Πολυ χρησιμος οντως ο χαρτης, μπραβο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

κατερίνα18~!

Νεοφερμένος

Η κατερίνα18~! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ.. πολυ ωραιες συμβουλες !! το μονο μου προβλημα ειναι ο,τι θα κατεβω πολυ αργα για σπιτι.. οποτε οι επιλογες θα ειναι σαφως πολυ περιορισμενες, αλλα πιθανοτατα θα αρκεστω σε ο,τι βρω τον πρωτο χρονο και το επομενο καλοκαιρι θα ψαξω να βρω αυτο που θελω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Λέτε εφόσον είμαι σίγουρη ότι πιάνω το τμήμα να πάω πριν τις βάσεις; :/:
Αργότερα θα δυσκολευτώ να βρω σπίτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Ναι αν εισαι 100% σιγουρη πανε απο τωρα.Θα εχεις και λιγοτερο αγχος στο ψαξιμο και θα εισαι γενικα πιο ανετη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Τελικά θα ανέβω την Κυριακή και την Δευτέρα θα αρχίσω να ψάχνω.Θα ξεκινήσω από Άνω Πόλη...
Όταν λέει ατομική θέρμανση με θερμοπομπούς τι εννοεί; Το φυσικό αέριο συμφέρει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Μακρια απο θερμοπομπους θα ελεγα εγω,ψαξε για αεριο ατομικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Μακρια απο θερμοπομπους θα ελεγα εγω,ψαξε για αεριο ατομικο
Αυτό σκέφτομαι και εγώ γιατί μου είπαν ότι συμφέρει.Άνω Πόλη πιστεύεις θα είναι καλά; Ή να ξεκινήσω από Ευαγγελίστρια;
Καμάρα-Ροτόντα δεν νομίζω να βρω.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Προτείνω να δεις πρώτα Άνω Πόλη και Ευαγγελίστρια και μετά Καμάρα - Ροτόντα. Καμάρα-Ροτόντα δεν έχουν τα καλύτερα διαμερίσματα, παο πλευρά ηλικίας αλλά και ασφάλειας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Εγω προσωπικα θα ξεκινουσα απο Ευζωνων να ψαχνω,την πρασινη δεξια περιοχη που εχω στο χαρτη λιγα ποστ πιο πανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

werip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο werip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Παιδιά μακριά από Καμαρα και Αγγελάκη για σπίτια. Ειναι όλα σχεδόν σαπίλα και πανάκριβα. Ευζώνων είναι καλά γενικά και κοντά στο γαλλικό ινστιτούτο. Μην περιμένετε να βρείτε σπίτι δίπλα ακριβώς στη σχολή. Και 5 με 10 λεπτά περπάτημα δεν είναι κάτι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Καλυτερη περιοχη για σπιτι ειναι κεντρο(Καμαρα αγιας σοφιας)!!! Ωστοσο εκει τα σπιτια ειναι σαπια και πανακριβα...Μετα καλυτερες περιοχες με καλες τιμες ειναι ευζωνων-γαλλικο ινστιτουτο, ανω τουμπα μεχρι το υψος της αγιας βαρβαρας που ειναι σχετικα κοντα και με τα ποδια, και οι περιοχες διπλα απο τη μποτσαρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

werip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο werip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Παιδιά και ένα αστικό να πάρετε και να κάνετε 6-7 λεπτά δεν είναι και κάτι τραγικό ρε παιδιά. Εγώ θα το προτιμούσα όπως και κάνω άλλωστε από το να μένω σε τρωγλες με πανάκριβα ενοίκια. Γιατί και τα παλιά σπίτια βγάζουν και τα πιο πολλά προβλήματα. Μεγαλύτερη κατανάλωση θέρμανσης κλπ

Παιδιά και ένα αστικό να πάρετε και να κάνετε 6-7 λεπτά δεν είναι και κάτι τραγικό ρε παιδιά. Εγώ θα το προτιμούσα όπως και κάνω άλλωστε από το να μένω σε τρωγλες με πανάκριβα ενοίκια. Γιατί και τα παλιά σπίτια βγάζουν και τα πιο πολλά προβλήματα. Μεγαλύτερη κατανάλωση θέρμανσης κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lena1992

Νεοφερμένος

Η lena1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
καλησπέρα και από μεναα !! παιδια εγω μαλλον περναω σινδο ..θελω να μεινω όμως κεντρο θεσσ. αυτά π θελω να ρωτησω είναι καταρχας ..η λεωφόρος στρατου είναι καλη περιοχη ?? και η πλατεια αντιγονιδων ?? κ πιστευετε ότι όταν βγουν οι βασεισ επειδή θα ανεβω μετα από 2 μερες θα υπαρχουν πολλα ενοικιαστηρια η θα πρεπει να παω σε μεσιτικο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top