Σημαντικότερος Έλληνας όλων των εποχών

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
απάντησεσ μόνος σου φίλτατε!!!

ΕΜΕΙΣ ΚΑΤΑΧΡΑΣΤΗΚΑΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΩΘΗΚΑΝ!!!!

Και μάλλον δε κατάλαβες κάτι, φοιτητής είμαι και μάλιστα στο τελευταίο έτος, και η αλήθεια είναι πως δουλεύω κιόλας για τα έξοδά μου.

Γι αυτό παλέβω να πετύχω κάτι κ να πάω εξωτερικό να συνεχήσω σπουδές, επειδή είναι τραγικά πλέον τα πράγματα.δεν αντιλέγω
Τα πραγματα ειναι τραγικα τραγικοτατα, επιτρεψτε μου να πω, αλλα οχι οτι πριν ηταν καλυτερα....μια ζωη πισω ειμαστε..δημοσια παιδεια=0
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fleck

Νεοφερμένος

Ο fleck αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ταπεινή μου γνώμη, η Ελλάδα δεν είναι μέρος για άτομα με όνειρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
ταπεινή μου γνώμη, η Ελλάδα δεν είναι μέρος για άτομα με όνειρα.
:iagree::iagree:δυστυχως ετσι εχουν τα πραγματα,αλλα δεν γινεται απλα να λεμε οκ η Ελλαδα δεν ειναι για τετοια και να εγκαταλειπουμε..αυτο δειχνει αδιαφορια,απο μας εξαρταται ..μην το ξεχναμε αυτο...εχουμε μεριδιο ευθυνης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Η αναγνώριση των κακώς κειμένων από την καταστροφολογία απέχει πολύ πάντως. Κι αυτό ισχύει παντού και πάντα. Μέρος του κόσμου ως σύστημα είναι κι η Ελλάδα κι αν με τις παρούσες συνθήκες κάποιος βαυκαλίζεται ότι μπορεί πιο εύκολα και σίγουρα να βρει αλλού αυτό που δε βρίσκει εδώ, τότε είναι πρόβλημά του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fleck

Νεοφερμένος

Ο fleck αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
:iagree::iagree:δυστυχως ετσι εχουν τα πραγματα,αλλα δεν γινεται απλα να λεμε οκ η Ελλαδα δεν ειναι για τετοια και να εγκαταλειπουμε..αυτο δειχνει αδιαφορια,απο μας εξαρταται ..μην το ξεχναμε αυτο...εχουμε μεριδιο ευθυνης..


ένα χελιδόνι δε φέρνει την άνοιξη καλό μου...

Την προηγούμενη βδομάδα ήμουν προσκεκλημένος απο ενα πανεπιστήμιο της αμερικής, το ξέρεις ότι δεν ήξεραν κανέναν Ελληνα φοιτητή τα τελευταία 5 χρόνια?

Και μου έκανε εντύπωση... όλοι οι νεοέλληνες σκοτώνονται για τα ιδεώδη της παιδείας, πως γίνεται κανείς όμως να μην αριστεύει και να μην κάνει πράξη κάτι απο αυτά?

Μήπως μας αξίζει αυτή η Ελλάδα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν υπάρχει μόνο το Harvard στον κόσμο. Αυτό που λες δεν έχει κάποιο ιδιαίτερο νόημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
ένα χελιδόνι δε φέρνει την άνοιξη καλό μου...

Την προηγούμενη βδομάδα ήμουν προσκεκλημένος απο ενα πανεπιστήμιο της αμερικής, το ξέρεις ότι δεν ήξεραν κανέναν Ελληνα φοιτητή τα τελευταία 5 χρόνια?

Και μου έκανε εντύπωση... όλοι οι νεοέλληνες σκοτώνονται για τα ιδεώδη της παιδείας, πως γίνεται κανείς όμως να μην αριστεύει και να μην κάνει πράξη κάτι απο αυτά?

Μήπως μας αξίζει αυτή η Ελλάδα?
Ναι αλλα και ενα αλλο λεει:απο μας εξαρταται η ανοιξη πως να αριστευσει αγαπητε οταν εχει 10000000000 προβληματα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fleck

Νεοφερμένος

Ο fleck αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
παιδία, δεν υπάρχουν 10000 προβλήματα

απλά είμαστε απίστευτοι άνθρωποι η Ελληνες!

βρίσκουν 10 προβληματα για μια λύση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Οι γενικεύσεις βολεύουν πολύ αλλά ισχύουν λίγο. Το να παπαγαλίζουμε το πόσο δήθεν εξ'ορισμού προβληματική είναι η Ελλάδα είναι ψέμα και υπεκφυγή. Καλύτερα να λέμε ότι ορισμένοι απο μας βάζουν την πάρτη τους πάνω από την πρόοδο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
ξεφευγουμε απο το θεμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Ααα ου αρέσει πολύ αυτή η ερώτηση!!!

Διότι είναι τόσοι πολλοί που δεν ξέρεις από που να αρχίσεις. Από την αρχαιότητα και το μεγαλείο της Αρχαίας Αθήνας; ΤΟ Βυζάντιο ή ακόμα καλύτερα τους επναστάτες του '21 ή τους μεγάλους πολιτικούς; Τους εθνικούς ποιητές και συγγραφείς;; Τους Έλληνες επιστήμονες;;; Εϊναι τόσοι πολλοί που δε μπορώ να ξεχωρίσω κάποιον...

Και είναι ένας από τους λόγους που με κάνει περήφανο για την Ελλάδα.
Μέσα στα πολλά στραβά και κακά της χώρας μας βλέπουμε το πόσο πλούσια παράδοση και ιστορία έχουμε. Κατά τη γνώμη μου το να έχει ένας λαός μια ταυτότητα και μια ιστορία όπως η Ελλάδα είναι πολύ σπουδαίο...

Ίσως με πείτε υπερβολικό ή ονειροπόλο, αλλά δεν πρέπει να συγχέουμε τα κακά της σημερινής Ελλάδας με τα καλά του παρελθόντος. Ίσα ίσα πρέπει αν γίνοτναι παράδειγμα για να συνεχίσουμε την ιστορία. Κοιτάξτε πόσα ονόματα μπορούμε να πούμε;;; Από που να πρωτοξεκινήσει κανείς για να πει για τον πιο Σπουδαίο Έλληνα...Άλλοι λαοί ψάχνπυν με το κυάλι ονόματα και εμε΄ςι δεν ξέρουμε τι να πρωτοδιαλέξουμε...

Έτσι πρέπει και εμείς σήμερα να παραδειγματιστούμε. Ώστε στο μέλλον κάποιος από μας ακόμη και τα μέλη του iSchool :P να μείνει στην ιστορία ως πιο πιο σπουδαίος Έλληνας:D... Ποτέ δεν ξέρεις τι πρόκειται να γίνει.

Γι'αυτό λοιπόν πιο σπουδαίος Έλληνας, είναι ο σημερινός Έλληνας που προσπαθεί να γίνει καλύτερος όπως η ίδια του η ιστορία του δίδαξε να 'ναι, αλλά η χώρα του δεν τον αφήνει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Kαλά κίρδου εκτός του ότι είσαι μεγάλος μηδενιστής ζεις εκτός τόπου κ χρόνου.Τί να σου πω δηλαδή αν δεν αναγνωρίζεις την προσφορά του Ανδρέα.Είπαμε έχει μελανές σελίδες όπως όλοι.Τεσπα είναι άποψή σου κ δε θα κάτσω να μαλώσω.Περισσότερο έκανα αυτό το ποστ πολύ απλά για να πω ότι ο Βενιζέλος κάθε άλλο παρά υπαίτιος για τη Μικρασιατική καταστροφή ήταν.Μη λέμε κ ό,τι θέλουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Πολιτική

Ελευθέριος Βενιζέλος
Ιωάννης Καποδίστριας
Ανδρέας Παπανδρέου
Περικλής

Αθλητισμός

Νίκος Γκαλης
Παναγιωτης Γιαννακης
Πυρρος Δήμας
Κώστας Τσικλητήρας
Μιμης Δομάζος
Δημητρης Σαραβάκος

Ποιηση

Γιαννης Ριτσος
Νικος Καββαδίας
Κώστας Καρυωτάκης

Ηθοποιία

Δημήτρης Χόρν
Κώστας Χατζηχρήστος
Νικος Ξανθόπουλος
Αιμίλιος Βεάκης

Τραγούδι

Μικης Θεοδωρακης
Σταυρος Ξαρχακος
Σοφια Βεμπο
Μαρκος Βαμβακαρης
Βασιλης Τσιτσανης
Μανος Χατζιδάκις
Πετρολουκας Χαλκιάς
Νικος Ξυλουρης

Γενικα:

Νικος Μπελογιαννης
Αρης Βελουχιωτης

Νομίζω ότι δεν είναι περιεκτικό να βάζεις σημαντικές προωσπικότητες μόνο των 2 τελευταίων αιώνων ;)

Η αναγνώριση των κακώς κειμένων από την καταστροφολογία απέχει πολύ πάντως. Κι αυτό ισχύει παντού και πάντα. Μέρος του κόσμου ως σύστημα είναι κι η Ελλάδα κι αν με τις παρούσες συνθήκες κάποιος βαυκαλίζεται ότι μπορεί πιο εύκολα και σίγουρα να βρει αλλού αυτό που δε βρίσκει εδώ, τότε είναι πρόβλημά του.

Συμφωνούμε απόλυτα, μπορεί κάποιες χώρες να προσφέρουν περρισσότερες ευκαιρίες στους νέους, αλλά έχουν και πολλά αρνητικά ταυτόχρονα..

ένα χελιδόνι δε φέρνει την άνοιξη καλό μου...

Την προηγούμενη βδομάδα ήμουν προσκεκλημένος απο ενα πανεπιστήμιο της αμερικής, το ξέρεις ότι δεν ήξεραν κανέναν Ελληνα φοιτητή τα τελευταία 5 χρόνια?

Και μου έκανε εντύπωση... όλοι οι νεοέλληνες σκοτώνονται για τα ιδεώδη της παιδείας, πως γίνεται κανείς όμως να μην αριστεύει και να μην κάνει πράξη κάτι απο αυτά?

Μήπως μας αξίζει αυτή η Ελλάδα?

Δεν θεωρώ το να αριστεύεις αν φοιτήσεις στο Harvard, τα πανεπίστημια της χώρας μας ίσως είναι το μόνο καλό που έχουμε στην παιδεία, το ότι πολλοί δεν βρίσκουν εργασία δεν οφείλεται στην κακή εκπαίδευση στα πανεπιστήμια αλλά στο ότι εισάγωνται πάρα πολλοί στην τριτοβάθμια εκπαίδευση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Κανένας Αθηναίος δε δούλευε. Σκλάβους είχανε για τις δουλειές κι αυτοί φιλοσοφούσαν. Και τι θα πει αυτο; Προσωπικά δεν θεωρώ αναξιότητα τη μη εργασία. Πολύ περισσότερο όταν μιλάμε για εντελώς διαφορετικές εποχές.
Για τους υπόλοιπους θα συμφωνήσω.

Βασικά νομίζω πως έλεγαν "Αργία πάσης κακίας μήτηρ"...

Ααα ου αρέσει πολύ αυτή η ερώτηση!!!

Διότι είναι τόσοι πολλοί που δεν ξέρεις από που να αρχίσεις. Από την αρχαιότητα και το μεγαλείο της Αρχαίας Αθήνας; ΤΟ Βυζάντιο ή ακόμα καλύτερα τους επναστάτες του '21 ή τους μεγάλους πολιτικούς; Τους εθνικούς ποιητές και συγγραφείς;; Τους Έλληνες επιστήμονες;;; Εϊναι τόσοι πολλοί που δε μπορώ να ξεχωρίσω κάποιον...

Και είναι ένας από τους λόγους που με κάνει περήφανο για την Ελλάδα.
Μέσα στα πολλά στραβά και κακά της χώρας μας βλέπουμε το πόσο πλούσια παράδοση και ιστορία έχουμε. Κατά τη γνώμη μου το να έχει ένας λαός μια ταυτότητα και μια ιστορία όπως η Ελλάδα είναι πολύ σπουδαίο...

Ίσως με πείτε υπερβολικό ή ονειροπόλο, αλλά δεν πρέπει να συγχέουμε τα κακά της σημερινής Ελλάδας με τα καλά του παρελθόντος. Ίσα ίσα πρέπει αν γίνοτναι παράδειγμα για να συνεχίσουμε την ιστορία. Κοιτάξτε πόσα ονόματα μπορούμε να πούμε;;; Από που να πρωτοξεκινήσει κανείς για να πει για τον πιο Σπουδαίο Έλληνα...Άλλοι λαοί ψάχνπυν με το κυάλι ονόματα και εμε΄ςι δεν ξέρουμε τι να πρωτοδιαλέξουμε...

Έτσι πρέπει και εμείς σήμερα να παραδειγματιστούμε. Ώστε στο μέλλον κάποιος από μας ακόμη και τα μέλη του iSchool :P να μείνει στην ιστορία ως πιο πιο σπουδαίος Έλληνας:D... Ποτέ δεν ξέρεις τι πρόκειται να γίνει.

Γι'αυτό λοιπόν πιο σπουδαίος Έλληνας, είναι ο σημερινός Έλληνας που προσπαθεί να γίνει καλύτερος όπως η ίδια του η ιστορία του δίδαξε να 'ναι, αλλά η χώρα του δεν τον αφήνει....

Ήθελα να σταθώ λίγο σε αυτό που είπες, ότι ακόμα και τα μέλη του φόρουμ μας μπορεί να γίνουν σπουδαίοι Έλληνες... Είναι πιθανόν, πάρα πολλοί σπουδαίοι Έλληνες να έχουν μείνει στη λήθη.

Είναι νομίζω αυτονόητο ότι δεν πρέπει να επαναπαυόμαστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ίρις

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ίριδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Αυτη η χώρα εβγαλε τους εξης πολυ καλους:
Ελευθέριος Βενιζέλος
Σεφέρης
Καβάφης
Βελουχίωτης
Ξυλούρης (α ρε φωνη να ακους και να ταραζεται το σύμπαν :no1:. Και πεθανε νεος:()
Θοδωράκης
Παπακωνσταντίνου
Τσακνης
Παπανικωλαου(ο γιατρός για μην τυχόν παρεξηγήσεις)
Αβέροφ (ο ιδρυτής του ΕΜΠ)
κα πολλοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Ιωάννης Μεταξάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia_93

Νεοφερμένος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ιωάννης Μεταξάς.
καλα ονειρευσαι?? αυτος ηταν δικτατορας..τοσοι και τοσοι εχουν προσφερει στην ελλαδα και εσενα ο μονος που σου ηρθε στο μυαλο ηταν αυτος??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Crookshanks, η αργία δεν αναφέρεται στο γεγονός ότι δεν πήγαιναν στο γιαπί να σηκώσουν πέτρες. Η αργία γενικά αναφερόταν στο καθισιό. Και φυσικά ούτε ήταν, ούτε θεωρούταν αργία η ενασχόληση με τις υψηλές τέχνες, επιστήμες και την πολιτική. Για την ακρίβεια στην Αθήνα ήταν το βασικότερο καθήκον των ανδρών Αθηναίων κι όποιος δεν το επιτελούσε ονομαζόταν ιδιώτης (που ασχολούταν μόνο με τα του οίκου του και όχι με την πόλη), λέξη της οποίας το νόημα τελικά έγινε "καθυστερημένος" (απο κει να δεις τι θεωρούνταν όσοι δεν ήταν στην πολιτική) κι έτσι μεταφέρθηκε στη νεότερη εποχή στα Αγγλικά. Idiot.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Kαλά κίρδου εκτός του ότι είσαι μεγάλος μηδενιστής ζεις εκτός τόπου κ χρόνου.Τί να σου πω δηλαδή αν δεν αναγνωρίζεις την προσφορά του Ανδρέα.Είπαμε έχει μελανές σελίδες όπως όλοι.Τεσπα είναι άποψή σου κ δε θα κάτσω να μαλώσω.Περισσότερο έκανα αυτό το ποστ πολύ απλά για να πω ότι ο Βενιζέλος κάθε άλλο παρά υπαίτιος για τη Μικρασιατική καταστροφή ήταν.Μη λέμε κ ό,τι θέλουμε...
Καλα αν εσυ καταλαβες οτι ειμαι μηδενιστης ενω ειπα οτι η μεγαλη του προσφορα του ειναι οτι ολοκληρωσε την εθνικη συμφιλιωση και εκανε καποιες μεταρρυθμισεις τοτε μαλλον εχεις προβλημα αντιληψης!Εκει που διαφωνω ειναι αν πρεπει να συγκαταλεγεται στους ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ.Ξαναδιαβασε λοιπον τι ακριβως ειπα και να εισαι πιο προσεκτικος αλλη φορα γιατι λες μπουρδες!Χαιρομαι παντως που συμφωνουμε για τον Βενιζελο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zip_unzip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο zip_unzip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 354 μηνύματα.
καλα ονειρευσαι?? αυτος ηταν δικτατορας..τοσοι και τοσοι εχουν προσφερει στην ελλαδα και εσενα ο μονος που σου ηρθε στο μυαλο ηταν αυτος??

Νομίζω πως ο Μεταξάς πήρε εντολή σχηματισμού κυβέρνησης από τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας, οπότε δεν ήταν ακριβώς δικτάτορας. Διορθώστε με αν κάνω λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top