Σε ποιο μάθημα πιστεύετε ότι δεν πρέπει/χρειάζεται να γράφουμε εξετάσεις;

Ποιο μάθημα πιστεύετε ότι δεν πρέπει/χρειάζεται να γράφουμε εξετάσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 85)
  • Νεοελληνική Λογοτεχνία

    Ψήφοι: 10 11.8%
  • Αρχαία

    Ψήφοι: 5 5.9%
  • Ιστορία

    Ψήφοι: 1 1.2%
  • Νεοελληνική Γλώσσα

    Ψήφοι: 2 2.4%
  • Οδύσσεια/Ιλιάδα/Ελένη

    Ψήφοι: 3 3.5%
  • Μαθηματικά

    Ψήφοι: 3 3.5%
  • Φυσική

    Ψήφοι: 1 1.2%
  • Χημεία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Βιολογία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Γεωγραφία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Πληροφορική

    Ψήφοι: 7 8.2%
  • Θρησκευτικά

    Ψήφοι: 46 54.1%
  • Κ.Π.Α.

    Ψήφοι: 5 5.9%
  • Ξένες Γλώσσες

    Ψήφοι: 2 2.4%

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
καλα,πατε καλα? κανετε δημοσκοπηση για τις εξετασεις του γυμνασιου? και αν δεν γραψεις καλα σε ενα μαθημα τι θα γινει? τραχανας που χυθηκε...χαλαρωστε λιγο...γιατι το μελλον σας προβλεπεται δυσοιωνο...chill out...!
Μα το θέμα δεν αφορά στις βαθμολογήσεις των γραπτών, αλλά στο εάν πρέπει οι μαθητές να εξετάζονται σε κάποια μαθήματα, όπως αυτά αναγράφονται στη δημοσκόπηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Δεν αναφέρομαι στην εισαγωγή σου σε κάποιο ΑΕΙ ή ΤΕΙ. Μιλώ για την ουσία του μαθήματος.

Μόνο αν θες να πας φιλόλογος,μαθηματικός,φυσικός ή χημικός,..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akirvass

Νεοφερμένος

Ο akirvass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς είναι το νόημα της λογοτεχνίας, και της τέχνης γενικότερα!
Δε με ενδιαφέρει τι ήθελε να πει ο ποιητής, αν ήθελε να πει κάτι πρόβλημά του. Σημασία έχει πώς θα το πάρει ο αναγνώστης, το πώς θα μιλήσει σε 'μένα, σε 'σένα, στον τάδε ή στον δείνα. Δεν υπάρχει μία αλήθεια, υπάρχει πολλαπλή αλήθεια. Από τη στιγμή που δημοσιεύεις, πάει, τελείωσε παύει να ανήκει σε 'σένα, ανήκει στο κοινό.

Επιπλέον αυτό το "τι θέλει να πει ο ποιητής;" και το "ποιο είναι το ηθικό δίδαγμα του κειμένου;" είναι τελείως ανούσιο και ηλίθιο. Τίποτε δε θέλει να πει ο ποιητής, κανένα δεν είναι το ηθικό δίδαγμα. Απλώς κάποιος γράφει για να προκαλέσει συναισθήματα σε κάποιον άλλον... Κυρίως έχει να κάνει μ' αυτό. Το ίδιο και με τη μουσική. Ακούω κάτι επειδή μου αρέσει, είναι ωραίο. Από εκεί και πέρα αν αυτό σου δώσει αφορμή να σκεφτείς πράγματα και να το πας ένα βήμα παραπέρα είναι άλλο θέμα.
Σε καμμία περίπτωση πάντως δε μπορείς να πεις "αυτό είναι και τέλος"

Έτσι είναι. Εύγε παιδί μου! :P

Αλλά, αυτό δε σημαίνει ότι δεν πρέπει να διδάσκεται ή να εξετάζεται το μάθημα της λογοτεχνίας. Το πρόβλημα έγκειται κυρίως στον τρόπο με τον οποίο κάνεις το μάθημα- διορθώνεις στο τέλος το γραπτό.


Σε αυτό έχετε δίκαιο.Όμως το πρόβλημα ( και εξάλλου γι αυτό εγώ ψήφισα Λογοτεχνία) είναι πως ο δάσκαλος θα σε βαθμολογήσει για την δική του άποψη, την οποία υποτίθεται οτι αφού την έχει παραδώσει,εσύ πρέπει να την ξέρεις.Δηλαδή απλά ο δάσκαλος σε βαθμολογεί στο αν έχεις αποστηθίσει σωστά την γνώμη του και την έχεις γράψει στο χαρτί όπως εκείνος νόμιζε οτι είναι σωστό.Γιατί ξέρω δασκάλους (η δικία μας δλδ :-p) που έκοψε βαθμό σε ένα παιδί γιατί λέει "η θεματική πρόταση δεν είναι σωστή" Σωστή είναι κυρά μου!! Απλά δεν είναι όπως εσύ θα ήθελες να είναι και όπως το φαντάστηκες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akirvass

Νεοφερμένος

Ο akirvass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Επίσης δεν καταλαβαίνω του 9 που ψήφισαν Θρησκευτικά..... ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ η ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Επίσης δεν καταλαβαίνω του 9 που ψήφισαν Θρησκευτικά..... ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ η ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ!!

απο πότε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Οι εξετάσεις είναι μια καλή ευκαιρία να καλύψεις κενά (γιατί οι περισσότεροι έχουν εξασφαλίσει πως θα περάσουν, δεν το θίγω καν). Όμως το να γράφουμε σε πληροφορική, θρησκευτικά (!), ΚΠΑ ψιλοχαζό είναι... Πληροφορική, εντάξει πια, μην κοροϊδευόμαστε και μεταξύ μας, δεν κάνουμε και τίποτα το ουσιαστικό για να το γράψουμε και εξετάσεις. Θρησκευτικά ούτε καν, εντάξει είπαμε να διδάσκονται όχι βέβαια με τη σημερινή μορφή, αλλά όχι και εξετάσεις, ξεφτίλα πια, τι να εξετάσεις δηλαδή, πόσο καλά παπαγάλισες την προπαγάνδα τους; ΚΠΑ, όχι τόσο γιατί δεν αξίζει σαν μάθημα αλλά γιατί δεν είναι κάτι που θα μάθεις απ έξω και θα εξετάσεις, είναι πιο πολύ για να προβληματιστείς εσύ ο ίδιος! Τώρα για κείμενα και Οδύσσεια/Ιλιάδα/Ελένη, εντάξει δεν έχω κανένα ιδιαίτερο θέμα, βέβαια κι εκεί τα θέλουν κάπως τυποποιημένα ενώ δεν θα πρεπε, μπερδεμα η κατάσταση, ας κάνουν ότι θέλουν.
Επίσης δεν καταλαβαίνω του 9 που ψήφισαν Θρησκευτικά..... ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ η ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ!!
παλιά!
και έστω ότι είναι η θρησκεία μας, τι κρίνουμε ακριβώς; πόσο καλά παπαγάλισες αυτά που λέει το βιβλίο; αυτή είναι η θρησκεία σου; Άμα δεν τα ξέρεις αυτά δεν περνάς την τάξη! μη και μείνει κανείς χωρίς τις ουσιώδεις αυτές γνώσεις!
είπα να διδαχτούμε θρησκευτικά, να σεβαστούμε έως ένα σημείο την πλειοψηφία, αλλά το ξεφτιλίσαμε το θέμα! αμάν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Σε αυτό έχετε δίκαιο.Όμως το πρόβλημα ( και εξάλλου γι αυτό εγώ ψήφισα Λογοτεχνία) είναι πως ο δάσκαλος θα σε βαθμολογήσει για την δική του άποψη, την οποία υποτίθεται οτι αφού την έχει παραδώσει,εσύ πρέπει να την ξέρεις.Δηλαδή απλά ο δάσκαλος σε βαθμολογεί στο αν έχεις αποστηθίσει σωστά την γνώμη του και την έχεις γράψει στο χαρτί όπως εκείνος νόμιζε οτι είναι σωστό.Γιατί ξέρω δασκάλους (η δικία μας δλδ :-p) που έκοψε βαθμό σε ένα παιδί γιατί λέει "η θεματική πρόταση δεν είναι σωστή" Σωστή είναι κυρά μου!! Απλά δεν είναι όπως εσύ θα ήθελες να είναι και όπως το φαντάστηκες
Μα γι' αυτό ακριβώς έγραψα αυτό:

Αλλά, αυτό δε σημαίνει ότι δεν πρέπει να διδάσκεται ή να εξετάζεται το μάθημα της λογοτεχνίας. Το πρόβλημα έγκειται κυρίως στον τρόπο με τον οποίο κάνεις το μάθημα- διορθώνεις στο τέλος το γραπτό.
Και την αρχή θα την κάνω εγώ (αν ακολουθήσω αυτόν τον δρόμο) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Επίσης δεν καταλαβαίνω του 9 που ψήφισαν Θρησκευτικά..... ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ η ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ!!

και??? επειδη ειναι τι εγινε? θρησκεια μας ειναι... εξετασεις γιατι να γραφουμε?? αλλοι μποριε να μην θελουν να μαθουν! τι με νοιαζει εμενα το πεσαχ???? ειναι ακριβως το ιδιο με τα αρχαια! αλλοι λενε γιατι να γραφουμε αρχαια??? και εγω τωρα λεω γιατι να γραφουμε θρησκευτικα???:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Ε καλά και τα θρησκευτικά και τα αρχαία αλλιώς θα έπρεπε να διδάσκονται, αλλά τα θρησκευτικά και αλλιώς να ήταν και πάλι δεν είναι μάθημα για να εξεταστεί, είναι να για προβληματιστείς εσύ (βέβαια με τη σημερινή μορφή μόνο που δεν προβληματίζεσαι), τα αρχαία είναι συγκεκριμένα πράγματα.

παρεμπιπτόντως, γιατί δεν βάζετε εκείνο με τα κουτάκια που μπορούμε να επιλέγουμε πολλά στη δημοσκόπηση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ε καλά και τα θρησκευτικά και τα αρχαία αλλιώς θα έπρεπε να διδάσκονται, αλλά τα θρησκευτικά και αλλιώς να ήταν και πάλι δεν είναι μάθημα για να εξεταστεί, είναι να για προβληματιστείς εσύ (βέβαια με τη σημερινή μορφή μόνο που δεν προβληματίζεσαι), τα αρχαία είναι συγκεκριμένα πράγματα.

παρεμπιπτόντως, γιατί δεν βάζετε εκείνο με τα κουτάκια που μπορούμε να επιλέγουμε πολλά στη δημοσκόπηση;

τι να προβληματιστεις μωρε? γελοια τα εχουν κανει! ασε που η ωρα των θρηκσευτικων στο δικο μου σχολειο ειναι η χαρα του παιδιου! πιανουμε την κουβεντουλα στη κυρια και εκεινη ειναι προθημη να απαντησει σε ολα τα ερωτηματα μας οποτε η ωρα περνα χωρις μαθημα και ολο χαζι.... ( αν και αυτο εμενα προσπωπικα δεν μου αρεσει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
τι να προβληματιστεις μωρε? γελοια τα εχουν κανει! ασε που η ωρα των θρηκσευτικων στο δικο μου σχολειο ειναι η χαρα του παιδιου! πιανουμε την κουβεντουλα στη κυρια και εκεινη ειναι προθημη να απαντησει σε ολα τα ερωτηματα μας οποτε η ωρα περνα χωρις μαθημα και ολο χαζι.... ( αν και αυτο εμενα προσπωπικα δεν μου αρεσει)

Το ξέρω, θρησκευτικά κάναμε φοβερό μάθημα στην πρώτη γυμνασίου, του κόσμου τις συζητήσεις, τέλεια καθηγήτρια μιλάμε, πέρυσι και φέτος μαύρα χάλια. Είναι θέμα καθηγητή αλλά σίγουρα αν άλλαζε εντελώς η ύλη και έπαιρνε μορφή θρησκειολογίας/θεολογίας/φιλοσοφίας/ηθικής και έπαυε το κόλλημα με αυτή τη συγκεκριμένη θρησκεία θα ήταν πολύ καλύτερα ανεξάρτητα απ το καθηγητή.
Πάντως όπως και να χει δεν είναι μάθημα που μπορεί να εξεταστεί, δεν είναι συγκεκριμένα πράγματα που πρέπει να γράψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Το ξέρω, θρησκευτικά κάναμε φοβερό μάθημα στην πρώτη γυμνασίου, του κόσμου τις συζητήσεις, τέλεια καθηγήτρια μιλάμε, πέρυσι και φέτος μαύρα χάλια. Είναι θέμα καθηγητή αλλά σίγουρα αν άλλαζε εντελώς η ύλη και έπαιρνε μορφή θρησκειολογίας/θεολογίας/φιλοσοφίας/ηθικής και έπαυε το κόλλημα με αυτή τη συγκεκριμένη θρησκεία θα ήταν πολύ καλύτερα ανεξάρτητα απ το καθηγητή.
Πάντως όπως και να χει δεν είναι μάθημα που μπορεί να εξεταστεί, δεν είναι συγκεκριμένα πράγματα που πρέπει να γράψεις.
καλα δεν το συζητω οτι στα θρησκευτικα ο ρολος του καθηγητη παιζει τον μεγαλυτερο ρολο! εμας ειναι πολυ καλη! ( στην δουλεια της τουλαχιστον) απλος να μην εδειχνε τοσο πολυ τις συμπαθειες της!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
στα θρησκευτικα!!!δν μπορω να καταλαβω γιατι γραφαμε!!!!
ειναι κατι εντελως προσωπικο!
ειναι ενα ιδιαιτερο μαθημα..π κρυβει φοβερα νοηματα αλλα ο καθενας τα επεξεργαζεται οπως θελει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
στα θρησκευτικα!!!δν μπορω να καταλαβω γιατι γραφαμε!!!!
ειναι κατι εντελως προσωπικο!
ειναι ενα ιδιαιτερο μαθημα..π κρυβει φοβερα νοηματα αλλα ο καθενας τα επεξεργαζεται οπως θελει!!!

ναι βασικα συμφωνω! απλος μπορει λεω εγω να γραφουμε διοτι ειναι καποια στανταρ πραγματα.... που πρεπει ο καθε ενας να ξερει για την θρησκεια του! τωρα θα μου πεις και αν καποιον δεν τον ενδιαφερει.... ε τοτε τι να σου πω δεν ξερω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
ναι βασικα συμφωνω! απλος μπορει λεω εγω να γραφουμε διοτι ειναι καποια στανταρ πραγματα.... που πρεπει ο καθε ενας να ξερει για την θρησκεια του! τωρα θα μου πεις και αν καποιον δεν τον ενδιαφερει.... ε τοτε τι να σου πω δεν ξερω....
Δηλαδή αυτά τα «στάνταρ πράγματα», μόνο εάν τα γράψεις στις εξετάσεις θα τα μάθεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Δηλαδή αυτά τα «στάνταρ πράγματα», μόνο ένα τα γράψεις στις εξετάσεις θα τα μάθεις;

αυτο που σου τωνησα δεν το καταλαβα! Για να τα γραψω στις εξετασεις ηθελες να γραψεις;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
αυτο που σου τωνησα δεν το καταλαβα! Για να τα γραψω στις εξετασεις ηθελες να γραψεις;:confused:
Εχμ, το διόρθωσα σχεδόν αμέσως. Υποθέτω ότι δε σου εμφανίστηκε. :P

Τι εννοώ:
Λες ότι υπάρχουν κάποια πράγματα που πρέπει όλοι να ξέρουμε για τη θρρησκέια του Χριστιανισμού, αφού η Ορθοδοξία είναι η επίσημη θρησκεία της Ελλάδος. Οκ, ας πούμε ότι συμφωνώ. Πρέπει να εξεταστείς γραπτώς σε αυτά, για να τα μάθεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εχμ, το διόρθωσα σχεδόν αμέσως. Υποθέτω ότι δε σου εμφανίστηκε. :P

Τι εννοώ:
Λες ότι υπάρχουν κάποια πράγματα που πρέπει όλοι να ξέρουμε για τη θρρησκέια του Χριστιανισμού, αφού η Ορθοδοξία είναι η επίσημη θρησκεία της Ελλάδος. Οκ, ας πούμε ότι συμφωνώ. Πρέπει να εξεταστείς γραπτώς σε αυτά, για να τα μάθεις;

και εγω εκει διαφωνω! Ισως ετσι νομιζουν οτι θα μας μινουν! ( που δεν το βλεπω!) Τι να σου πω ρωτα τον/την θεολογο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
και εγω εκει διαφωνω! Ισως ετσι νομιζουν οτι θα μας μινουν! ( που δεν το βλεπω!) Τι να σου πω ρωτα τον/την θεολογο....
Και τι παραπάνω θα μου πει ο θεολόγος; Σε τέτοια θέματα, προτιμώ να κρατώ τη δική μου άποψη. Εκείνος, πιθανότατα, το μάθημά του θα υπερασπιστεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Και τι παραπάνω θα μου πει ο θεολόγος; Σε τέτοια θέματα, προτιμώ να κρατώ τη δική μου άποψη. Εκείνος, πιθανότατα, το μάθημά του θα υπερασπιστεί.

μην το λες ειναι αναλογα τον ανθρωπο... η δικη μου θεολογος που ευτυχως θα ειναι και τον Σεπτεμβρη βγαζει εξω οτι ειναι θεολογος και απαντα οπως θα απαντουσε ενας αλλος... αλλα παντα κρατα και την προσωπικη της αποψη που αλλοτε ειναι υπερ των θρησκευτικων και αλλοτε κατα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top