Σε ποια σχολή στοχεύετε;

Πόσα μόρια έχετε βάλει στόχο να βγάλετε όσοι δίνετε το 2010;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • 10000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 10000-12000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 12000-14000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 14000-15500

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 15500-17000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 17000-18000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 18000-19000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 19000+

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Το πτυχίο σου έχει κατά τα άλλα μηδενική αξία. Έχει ενδιαφέροντα πράγματα, αλλά δεν βγαίνεις τίποτα από εκεί μέσα. 5 χρόνια σπουδών τζάμπα.

Εγώ μόνο και μόνο για αυτό θα πήγαινα. :)
Και μετά θα συνέχιζα κανονικές σπουδές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NiNaarc

Νεοφερμένος

Η NiNaarc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
αμα δε διαβασεις απο πουθενα δεν πιανονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JeyTsav

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Πρώτη επιλογή θα βάλω Αξιωματικών Αστυνομίας.
Θέλω πάρα πολύ αυτήν την σχολή,έχω όμως συνειδητοποίησει ότι μόνο με ένα θαύμα θα βγάλω 19 χιλιάρικα για να μπόρω τουλάχιστον να ελπίζω.
Σαν επόμενη επιλογή θα βάλω κάτι απο Ηλεκτρολόγων ή Μηχανολόγων Μηχανικών με ιδιαίτερη προτίμιση στη σχολή των Μηχανολόγων & Αεροναυπηγών της Πάτρας.
Και σαν τελευταίες επιλογές θα βάλω Εφαρμοσμένη Πληροφορικη (στο ΠΑ.ΜΑΚ.) και Διεθνών Ευρωπαικών Οικονομικών και Πολιτικών Σπουδών (στο ΠΑ.ΜΑΚ.)

Θα μου πείτε, καμία σχέση το ένα με το άλλο...αλλά τουλάχιστον έχω στόχους xD

Ααα και κάτι ακόμα
Μπόρει κάποιος παρακαλώ να μου πει ποιες είναι οι συμβατές σχολές για μετταγραφη με αυτη των Ηλεκτρολόγων Μηχανικών του ΑΠΘ ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oikonomikarios

Νεοφερμένος

Ο oikonomikarios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
δεν ειναι απολυτως σωστα αυτα που λεγονται για την ΣΕΜΦΕ.Το θεμα του ασεπ ουσιαστικα εχει λυθει τωρα οσον αφορα το τεε αυτο ειναι μια λλη δουλεια...η σχολη προσφερει τοσες κατευθυνσεις που αν δεν σου αρεσει καμμια σημαινει οτι δεν κανεις για τις θετικες επιστημες.οι τομεις με τους οποιους μπορεις να ασχοληθεις ειναι(πληροφορικη οικονομικα μηχανικη αναλυση αλγεβρα-στατιστικη πυρηνικη δικτυα...)



Υ.Γ σε αυτη την σχολη ειναι η κοπελα μου και τα ξερω αρκετα καλα τα πραγματα.εγω ειμαι στο οικονομικο της ασοεε αν καποιος θελει να του πω 5 πραγματα ας μου στειλει καποιο προσωπικο μηνυμα

θανος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leftkox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Μπόρει κάποιος παρακαλώ να μου πει ποιες είναι οι συμβατές σχολές για μετταγραφη με αυτη των Ηλεκτρολόγων Μηχανικών του ΑΠΘ ??

Σύμφωνα με τους πινακες μετεγγραφών του ΥΠΕΠΘ στην ίδια κατηγορία είναι:

Ηλεκτρολόγοι μηχανικοι & μηχ. υπολογιστών ΕΜΠ
Ηλεκτρολόγοι μηχανικοι & μηχ. υπολογιστών ΑΠΘ
Ηλεκτρολόγων μηχανικών και τεχνολογίας υπολογιστών Πάτρας
Ηλεκτρολόγοι μηχανικοι & μηχ. υπολογιστών Θράκης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

go2jimmys

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Στοχεύω γύρω στα 17000-18000, και πιστεύω οτι τα πιάνω
Θέλω να περάσω ''πληροφορική θεσσαλονίκης'' (οχι στο ΑΠΘ) και......
αυτα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenalex

Νεοφερμένος

Η 'Eλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
η καθε κατευθυνση εχει την δυσκολια της.δν υπαρχει ευκολη και δυσκολη κατευθυνση,μην ακουω τετοια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
δεν ειναι απολυτως σωστα αυτα που λεγονται για την ΣΕΜΦΕ.Το θεμα του ασεπ ουσιαστικα εχει λυθει τωρα οσον αφορα το τεε αυτο ειναι μια λλη δουλεια...η σχολη προσφερει τοσες κατευθυνσεις που αν δεν σου αρεσει καμμια σημαινει οτι δεν κανεις για τις θετικες επιστημες.οι τομεις με τους οποιους μπορεις να ασχοληθεις ειναι(πληροφορικη οικονομικα μηχανικη αναλυση αλγεβρα-στατιστικη πυρηνικη δικτυα...)
Κάποιο επίσημο έγγραφο εγώ προσωπικά δεν έχω δει. Και όσο η κατάσταση είναι μεστή, εγώ προτείνω απλά μακριά, εκτός αν θέλει κανείς να κάνει 5 χρόνια και να ζει μετά με την ελπίδα ότι στο ΑΣΕΠ δεν θα 'χει πρόβλημα (για το ΤΕΕ δεν το συζητώ, οι άνθρωποι απλά ΔΕΝ είναι μηχανικοί).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vamou90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Φυσική στο Ηράκλειο θέλω.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xalaros1987

Νεοφερμένος

Ο xalaros1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
γεια σας παιδια! ειμαι φοιτητης της σχολης Ηλεκτρολογων Μηχανικων & Τεχνολογιας Υπολογιστων στην πατρα και νεος στο site σας.Μπηκα το 2005,τελευται χρονια που δωσαμε 10 μαθηματα :mad:

Θελω να σας πω οτι σκεφτειτε πολυ καλα τι θελετε πριν δηλωσετε σχολες κ μαθετε πολλα!οσο πιο πολλα μπορειτε! τα πραγματα ειναι αλλιως απ οτι τα νομιζετε. εγω πριν μπω στο πανεπιστημιο νομιζα οτι το παν ειναι να μπεις.δεν ειναι ετσι.κοιταξτε πρωτα απ ολα τι σας αρεσει κι οχι αν η σχολη ειναι καλη για να πουλατε μουρη :) Ψαξτε πριν δηλωσετε γιατι ακομη κ η ανοργανωσια σε μια σχολη πιστεψτε με κουραζει πολυ.ξερω απο φιλους μου διαφορα κ το λεω.

Επισης να ξερετε πως διαλεγοντας μια σχολη σοβαρη οπως οι πολυτεχνικες,δεν συνεπαγεται το: διαβαζω ελαχιστα μεσα στην εξεταστικη κ τελειωνω με 8.

Να ξερετε ολα ειναι ευκολα κ τπτ δεν ειναι...

Καλη επιτυχια να εχετε!!
Οι πανελληνιες δεν ειναι το παν (εγω αυτο πιστευα πριν δωσω)!
Δωσ΄τε τα ολα!
Και μην αγχωνεστε πολυ:) τι να πουμε κι εμεις που δωσαμε 10 μαθηματα :)

Ο,τι θελετε ρωτηστε.Θα χαρω ξεροντας καποια πραγματα περισσοτερα να βοηθησω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrtob

Νεοφερμένος

Η Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
αρχιτεκτονική ΕΜΠ και θέλει ΑΡΚΕΤΑ μόρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrtob

Νεοφερμένος

Η Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ, να 'σαι καλά! :D



Το ΣΕΜΦΕ υπάρχει μόνο για να έχουν δουλειά οι φυσικομαθηματικοί που διδάσκουν στο ΕΜΠ. Το πτυχίο σου έχει κατά τα άλλα μηδενική αξία. Έχει ενδιαφέροντα πράγματα, αλλά δεν βγαίνεις τίποτα από εκεί μέσα. 5 χρόνια σπουδών τζάμπα.


Μερικοί λένε "ε, καλά, θα μπουν και στο ΤΕΕ κάποια στιγμή", αλλά εγώ λέω πήγαινε σε κάτι σίγουρο.





Υ.γ.: Άθλιοι ΣΕΜΦίτες, θα περάσω τα μαθήματά σας και δεν θα σας ξαναδώ. :mad2:
Εχω την αίσθηση(παρακολούθησα ένα σεμινάριο επαγγ.προσανατολισμου προσφατα) ότι τα εφαρμοσμένα μαθηματικά ΕΜΠ μπορούν πια να διορίζονται και στο δημόσιο μετά από μεγάλη προσπάθεια του ΕΜΠ...ότι δλδ αναγνωρίστηκε το πτυχίο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demoglakos

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
παιδια ποια ειναι η γνωμη σας για τις στρατιωτικες σχολες..?? αν και δεν ειμαι απο αυτους που θα κανουν οτι τους πει ο μπαμπας με εχουν βαλει κατω οι γονεις μου και με ''πρηζουν'' για στρατιωτικες και δεν μπορω να κατασταλαξω αν οντως ειναι μια καλη επιλογη η ενας προωρος συμβιβασμος.. ΒΟΗΘΕΙΑ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dIm@kIs14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
κ μενα οι γονεις μ λενε για στρατιωτικη για τν λογο των σιγουρων χρηματων κ της γρηγορης συνταξιοδοτησης κ μαλιστα αεροπορια,επειδη ο πατερας μ ειναι αξιοματικος εκει .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εχω την αίσθηση(παρακολούθησα ένα σεμινάριο επαγγ.προσανατολισμου προσφατα) ότι τα εφαρμοσμένα μαθηματικά ΕΜΠ μπορούν πια να διορίζονται και στο δημόσιο μετά από μεγάλη προσπάθεια του ΕΜΠ...ότι δλδ αναγνωρίστηκε το πτυχίο...
Δεν το γνωρίζω, σόρρυ. :) Αν δω το σχετικό ΦΕΚ, πάω πάσο. :)
Απ' τη στιγμή όμως που δεν υπάρχει κάτι επίσημο (χαρτί) τότε όλα είναι ρευστά... Αν πάλι υπάρχει (link?) τότε οκ, μπράβο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billokos

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά το έχω ψάξει πολύ και κατέληξα (οσον αφορα Πολυτεχνίο) Μηχανολόγων Μηχανικών είναι η σχολή του μέλλοντος... Σιγουρη επαγγελματική αποκατάσταση!!! over...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ellaki

Νεοφερμένος

Η ellaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
αρχιτεκτονική Α.Π.Θ. να γυρίθσω στα παλιά λημέρια , σαλονίκη, να κάνω και παρέα στον αδερφούλη που με περιμένει........ έχει ζόρια όμως θέλει και ελεύθερο-γραμμικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
μπορείς να τεκμηριώσεις αυτό που λες;πολιτικών μηχανικών δε λέει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
17000-18000 για Πληροφορικη & Τηλεπικοινωνιες
αλλα μετα τα Μαθ. Κατευθηνσης με βλεπω γυρω στα 15000
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris_20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
ειμαι στη σχολη πληροφορικης και τηλεπικοινωνιων,.....ενα εχω να σου πω μακρια.......

φαντασου πως εγω ξαναδινω.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top