Σε ποια πόλη πιστεύετε ότι βρίσκεται το καλύτερο Τμήμα Ιατρικής;

GiorGia

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
:P

Φέτος έδινα πανελλήνιες και πέρασα Ιατρική. Πραγματικά αυτή η ερώτηση είναι η χειρότερη που μπορεί να κάνει κάποιος που πρόκειται να δώσει πανελλήνιες. Ο καθένας έχει τον δικό του ρυθμό και αν ρωτήσεις κάποιον άλλο για το πώς διαβάζει και ο ρυθμός του είναι διαφορετικός είναι σίγουρο πως θα επηρεαστείς και θα νομίζεις πως εσύ κάνεις κάτι λάθος. Διάβασε έτσι όπως πρέπει ώστε να νιώθεις εσύ έτοιμος.
Όταν οι άλλοι κάθε πρωί σχεδόν μου έλεγαν στο σχολείο ότι ξενυχτούσαν διαβάζοντας το τάδε μάθημα απλά τους άκουγα επειδή δεν ήθελα να πώ ότι εγώ ξενυχτούσα παίρνοντας CHL με την Spartak Moscow στο pro:P
Pace is the trick που λένε και οι interpol, διάβασε έτσι όπως θες εσύ και μην επηρεάζεσαι απ'τους άλλους.

*Εγώ όλη τη χρονιά μία μέρα αγχώθηκα μόνο. Δευτέρα, μετά την Κυριακή του Πάσχα, και δεν είχα ακόμη αρχίσει να κάνω επανάληψη. Πήρα τηλέφωνο 2-3 φίλους και όλοι μου έλεγαν έχω τελειώσει το τάδε μάθημα επανάληψη έχω λύσει όλες τις ασκήσεις μπλα μπλα μπλα. Down down boy down :P Με είχε πάρει απο κάτω αλλά οκ chill out, βάλε ένα στόχο και πήγαινε να γράψεις σε 9 μήνες νιώθοντας έτοιμος. μπεστ γουίσιζ

όπου έχω επίθετα κλπ σε αρσενικό αναφερόμενος σε εσένα, κάντα σε θηλυκό :p
τελεια...αρα εσυ εισαι μελλοντικος συμφοιτητης μ? χαιρω πολυ!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
τελεια...αρα εσυ εισαι μελλοντικος συμφοιτητης μ? χαιρω πολυ!!:D

11-09-08, 14:06 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorGia

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
11-09-08, 14:06 :P[
:thanks:
-----------------------------------------
11-09-08, 14:06 :P[
:thanks:
ευχαριστω για τη βοηθεια...σου ειχα στειλει και σ 1 αλλο θεμα ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ELISAVET

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
παιδια γεια σας...
ειμαι μαθητρια της β λυκειου και εχω διαλεξει θεωρητικη κατευθυνση(επειδη εχω μια κλίση στα αρχαία...)
Φετος ομως οταν αρχισε η κατευθυνση απογοητευτηκα..δν μπορω να παρακολουθησω φιλοσοφία,την βαριέμαι απίστευτα!Στα αρχαια και στα λατινικά δεν τρελένομαι...
Το ονειρο μου απο μικρή ηταν Ιατρική... μεχρι το καλοκαιρι μου γυριζαν τα μυαλα και ελεγα θα παω θετικη τελος~Οταν ομως το συζητησα με το family και γνωρίζονταςκαι γω η ιδια πως δν εχω τρομερη κλιση στα μαθηματα της θετικης αποφασισα να παω θεωρητικη..εχω αρχισει ομως και δεν το αντεχω..οταν βλεπεις αυτο π ηθελες να κανεις να απομακρύνεται τα παίζεις...
Τι θα με συμβουλεύατε; Είναι αργά πια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Δεν είανι αργά,πρλοαλαβαίνεις να αλλάξεις.Μην συμβιβαστείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prototype

Νεοφερμένος

Ο Andreas Vesalius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
^ Οχι, καθόλου αργά. Αλλά εξαρτάται τι εννοείς δεν "εχω" κλίση στη θετική. Είσαι μαθήτρια που π.χ. έβγαζε 14 στα μαθηματικά-φυσική και 18-19 στα αρχαία;

Γενικά είσαι διατεθημένη να θυσιάσεις πολλά (στην περίπτωση σου πάρα πολλά :xixi: ); - αυτό είναι το κυριότερο.
Φέτος είδες, η βάση για ιατρική ήταν 19000 καπου. Αυτό σημαίνει πως αφενός δεν συγχωρούνται πολλά λάθη και αφετέρου οτι όλα τα μαθήματα πρέπει να τα κατέχεις, δεδομένου οτι η έκθεση σε κατεβάζει όπως και ναχει. Αν π.χ. στα μαθηματικά δυσκολεύεσαι στα πολύ βασικά, η αλήθεια είναι πως θα πρέπει να προσπαθήσεις πάρα πολύ και με αμφίβολο αποτέλεσμα ειδικά για την πρώτη φορά που θα δώσεις.

Στο 3ο πεδίο σαν εναλλακτική λύση έχεις βρει κάτι άλλο;Δηλαδή μόνο ιατρική σου κινεί το ενδιαφέρον; Στο 1ο πεδίο τίποτα μα τίποτα (ψυχολογία);

Αργά ποτέ δεν είναι. Οποιος το θελεις πραγματικά, θα δώσει 3ανά και 3ανά μέχρι να πετύχει.Απάντησε στα ερωτήματα που έθεσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ELISAVET

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
σας ευχαριστω για την ανταποκριση!
Η αληθεια ειναι πως τα θετικα μαθηματα τα αφησα..και τα αφησα περυσι...ειπαα "αα εγω ειμαι θεωρητικη τι να τα κανω?" Κ εκει το θεμα εχασε τον ελεγχο.Στη χημεια εγραφα ομως περυσι απο 17-20
Στα μαθηματικα δεν ειμαι χαμενη εντελως.εκανα και ιδιαιτερα (γ' γυμν+α' λυκ)απλα τα εκανα ετσι για να τα κανω!!Δεν ασχολιομουν...
Οσο για την ερωτηση σου αν κατι αλλο μου κινει το ενδιαφερον η αληθεια ειναι πως οχι κ τοσο.. δηλαδη σημερα ξυπνησα και ειπα δεν παει αλλο δεν μπορω να συνεχισω ετσι..
Οσο γ τ αρχαια οχι δεν εγραφα ειδικα στο φοντιστηριο π ειναι πιο ζορικα..δεν εγραφα πανω απο 17. Κι αυτο γιατι ελεγα πρωτη ειμαι ακομα θα στρωθω τ χρονου..αλλα βλεπω οτι μου σπανε τ νευα δεν μπορω:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prototype

Νεοφερμένος

Ο Andreas Vesalius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Οκ τότε. Νομίζω αφου λες οτι "δεν αντέχεις" αλλο στη θέση σου θα άλλαζα. Παντως έχεις χρόνο να το 3ανασκεφτείς. Η αλήθεια είναι πως πρεπει να προσπαθησεις πολύ ειδικά αν λες οτι τα έχεις αφήσει. Κατα τη γνώμη μου: πήγαινε θετική, διάβασε παλι τα μαθηματικά α λυκείου (καλύτερα παρε βοηθημα), δεν θυμαμαι να σου πω ακριβώς τι, πάντως να έχεις ανεση να λύνεις εξισώσεις και μετά μην τα παρατήσεις. Να ξέρεις, πως αν έχεις την νοοτροπία "έχω χρόνο μέχρι την 3η λυκείου" διαγράφεις πορεία αποτυχίας (εννοώντας να μην μπεις ιατρική).

Εχε στο νου σου πως το 3ο πεδίο δεν έχει πολλές επιλογές και είναι δίκοπο μαχαίρι απο την άποψη οτι δεν θα μπορεις να επιλέξεις 1ο πεδίο (μονο 4ο κ 2ο).
Αν τελικά το τολμήσεις γράψε στο νήμα αυτο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis..A

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
εγω εχω να σου πω τα εξης..η χημεια της γ λυκειου ειναι ενα ευκολο μαθημα που αν δεν το αφησεις μπορεις ανετα να γραψεις 20..και χωρις ιδιαιτερη προσοχη στην χημεια κατευθυνσης της β λυκειου αλλα στη γενικη..η φυσικη κατ της β δεν εχει καμια σχεση με αυτην της γ..απαραιτητη σου ειναι η φυσικη της α..μπορεις λοιπον να μην δωσεις τοση σημασια στην φυσικη της β αλλα να ξανακανεισ της α..η βιολογια τωρα αν δεν εχεις προβλημα στο μπλα-μπλα βγαινει..οσο για τα μαθηματικα αυτο ειναι ενα προβλημα αν λες οτι δεν εχεις και την καλυτερη σχεση αλλα με ιδιαιτερα πιστευω θα τα καταφερεις..καλη επιτυχια οτι κι αν επιλεξεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

confusius

Δραστήριο μέλος

Η confusius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 493 μηνύματα.
παιδια γεια σας...
ειμαι μαθητρια της β λυκειου και εχω διαλεξει θεωρητικη κατευθυνση(επειδη εχω μια κλίση στα αρχαία...)
Φετος ομως οταν αρχισε η κατευθυνση απογοητευτηκα..δν μπορω να παρακολουθησω φιλοσοφία,την βαριέμαι απίστευτα!Στα αρχαια και στα λατινικά δεν τρελένομαι...
Το ονειρο μου απο μικρή ηταν Ιατρική... μεχρι το καλοκαιρι μου γυριζαν τα μυαλα και ελεγα θα παω θετικη τελος~Οταν ομως το συζητησα με το family και γνωρίζονταςκαι γω η ιδια πως δν εχω τρομερη κλιση στα μαθηματα της θετικης αποφασισα να παω θεωρητικη..εχω αρχισει ομως και δεν το αντεχω..οταν βλεπεις αυτο π ηθελες να κανεις να απομακρύνεται τα παίζεις...
Τι θα με συμβουλεύατε; Είναι αργά πια;

Γεια σου κι απο μένα!
Έκανα ακριβώς το ίδιο πράγμα με σένα όταν πήγαινα σχολείο. Στην β λυκείου ήμουν θεωρητική γιατί είχαν λυσσάξει να πάω νομική,αλλά κάπου γύρω στα Χριστούγεννα έφαγα τρελή φρίκη και τους λέω ως εδώ ήταν,εγώ του χρόνου πάω θετική. Κι εμένα το όνειρο μου ήταν (και είναι) η ιατρική, άλλο που τότε δεν τόλμησα να το παραδεχτώ [moutza mode on].
Με τα μαθήματα της θετικής για να είμαι ειλικρινής δεν αντιμετώπισα πρόβλημα αν και προερχόμενη απο θεωρητική.Χημεία ειδικά μου φαίνεται εύκολο και μ αρέσει κιόλας. Βιολογία κατεύθυνσης είσαι ότι διαβάσεις στην 3η λυκείου, φυσική επίσης δεν νομίζω ότι έχεις πρόβλημα μιας και διδασκόμαστε διαφορετικά πράγματα απ την 2α, μόνο στα μαθηματικά εγώ είχα εντοπίσει κάποια κενά,τα οποία αν ζητήσεις απ τον μαθηματικό σου να σε βοηθήσει λίγο,μπορείς να τα καλύψεις. Πχ γεωμετρικούς τόπους που είναι στην κατεύθυνση της β λυκείου,και χρείαζονται σε κάποια κομμάτια. Επιλογής εγώ τότε φοβήθηκα και πήρα βιολογία αλλά μετά το σκυλομετάνιωσα και φέτος που θα ξαναδώσω θα πάρω μαθηματικά.
Τότε που έδωσα έβγαλα 16.600 μόρια στο 3ο πεδίο,σίγουρα κάτι όχι εντυπωσιακό, ωστόσο μου εξασφάλισε θέση σε μια σχολή που ήθελα.
Κοιτώντας πίσω βλέπω πως για το χαμηλό βαθμό μου δεν έφταιγε καθόλου η αλλαγή της κατεύθυνσης αλλά εγώ που δεν διάβασα, και που δεν είχα βάλει στόχους.Και να μαι πάλι πίσω να τρέχω να τους προλάβω:P:P

Έτσι λοιπόν,πιστεύω ότι αν προσπαθήσεις με όλες σου τις δυνάμεις και καταφέρεις και εξασφαλίσεις μια καλή ψυχολογία για σένα (η ψυχολογία μετράει πολύ,μπιλίβ μι) δεν έχεις λόγο να φοβάσαι. Κάνε αυτό που θες,και κυνήγα τα όνειρα σου!!

Φιλικά:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΜΕΡΙΣΑ

Νεοφερμένος

Η ΑΜΕΡΙΣΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Σε ποια δουλειά [χωρίς κονέ κλπ] βγάζεις γρήγορα πολλά λεφτά(πάντα μιλώντας για την Ελλαδάρα)?

χημκατ 20, βιοκατ 18.9, μαθκατ 20, φυσκατ 19.9, μαθγεν 19.8 και έκθεση 12.7 έχασα τη σχολή της Λάρισας για 23 μόρια οπότε πέρασα Γιάννενα.

Καλή επιτυχία, τύχη (και κουράγιο κυρίως αφού περάσετε στη σχολή :p) σας εύχομαι

Φιλε φοιτητη στα γιαννενα κατ αρχας θελω να σου ευχηθώ καλη επιτυχια στις σπουδες σου, θα σε παρακαλουσα μιας και βρισκεσαι στην συγκεκριμενη σχολη να με βοηθησεις στο εξης:
δινω το ΔΕκέμβρη κατατακτηριες για το τμημα σας και ψαχνω \παλαια θεματα κατατακτηριων για να μπω στο πνευμα, φανταζομαι και τα θεματα των δικων σας εξετασεων κατα τη διαρκεια 6μηνου θα ειναι εξισου χρησιμα
τα μαθηματα στα οποια θα εξεταστω ειναι Ιατρικη φυσικη (βιβλιο Ψαρακου) βιοηλεκτρισμος ,οπτικη , μηχανικη βιβλια του δικου σας πανεπιστημιου, Χημεια βιβλιο Σεφεριαδη και εργαστηριακες ασκησεις χημειας και τελος Βιολογια κυτταρου βιβλιο Μαργαριτη
Ευχαριστω εκ των προτερων το email μου ειναι merllans@yahoo.gr
αν θες να με βοηθησεις θα μπορουσαμε να μιλησουμε και απο κοντα και να με βαλεις και στο πνευμα ευρυτερα των Ιωαννινων , εγω μενω Βεροια οπου και εργαζομαι τα τελευταια χρονια στο δημόσιο η σχολη σας ειναι ενας ευσεβης μου ποθος εδω και πολλα χρονια που οι συγκυριες δεν μου επετρεψαν να πραγματοποιησω κατι που επιθυμω πραγματικα πολυ αν και πλεον ειμαι λιγο μεγαλη για να ασχοληθω επαγγελματικα οπως εσυ... θα χαρω πολυ να μαθω νεα σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampire_Quiny

Νεοφερμένος

Η Vampire_Quiny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
καλησπερα σε ολους:)
περασα φετος ιατρικη λαρισας κ εχω μια απορια...αληθευει οτι μονο στη θεσσαλονικη κ στην αθηνα το μαθημα της ανατομιας γινεται με αληθινα πτωματα?μου το ειπε ενας γνωστος κ πρεπει να προκειται για παραπληροφορηση αλλα αναρωτιεμαι...
σας ευχαριστω:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εχω ακουσει (διαβασει σε φορουμς μαλλον) οτι πτωμα εχουν μονο η Αθηνα, η Θεσ/νικη και τα Γιαννενα. Και επισης εχω διαβασει απο φοιτητες στην Ιατρικη Πατρας οτι δεν εχουν πτωμα αλλα προπλασματα (η καπως ετσι λεγονται τελος παντων, δε θυμαμαι). Οποτε λογικα ουτε στη Λαρισα εχουν πτωμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΜΕΡΙΣΑ

Νεοφερμένος

Η ΑΜΕΡΙΣΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
μπορω να σου επιβεβαιωσω οτι εχει και η Αλεξανδρουπολη οσο για τη Λαρισα μαλλον απιθανο να ειναι η εξαιρεση στον κανονα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Ο κανονας ειναι το να εχει πτωμα η το να μην εχει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Nα έχει, φυσικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Δηλαδη αυτες οι σχολες που δεν εχουν πτωμα, για ποιους λογους το κανουν; Ηθικους ισως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chiona8

Νεοφερμένος

Η chiona8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Hi! Έχω ακούσει ότι οι φοιτητές στην Ιατρική πρέπει να πάρουν σκελετό...Μήπως ξέρει κάποιος πότε τον παίρνουν οι φοιτητές στην Αλεξανδρούπολη;;;......Ευχαριστώ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Δηλαδη αυτες οι σχολες που δεν εχουν πτωμα, για ποιους λογους το κανουν; Ηθικους ισως;

Δε γνωρίζω. Το πτώμα είναι βασικός εξοπλισμός για το μάθημα της Ανατομίας. Οι φοιτητές εξασκούνται και οι ίδιοι κάνοντας παρασκευές.
Σίγουρα δεν έχουν όλες οι σχολές; Μου φαίνεται απίθανο.

Σκελετό παίρνεις- από νεκροταφείο- πριν από τα εργαστήρια ανατομίας, στο 1ο έτος. Εμείς τουλάχιστον αυτό κάναμε. Δεν είναι υποχρεωτικό. Πήγαμε στην αυλή μιας συμφοιτήτριάς μου και τους βράσαμε. Αυτοσχεδιάσαμε γιατί δεν γνωρίζαμε άλλο τρόπο. Νομίζω, όμως, ότι υπάρχει τρόπος να τα καθαρίσεις ένα-ένα με οινόπνευμα. Σε εμάς έγιναν λίγο χάλια, πορώδη, λόγω βρασίματος.
Στο τέλος, -3 απολυμάναμε- βγήκε μια στο μπαλκόνι και ρωτούσε τι στο καλό φτιάχναμε, μας την είπε, αλλά δε δώσαμε σημασία, εμείς είχαμε τον καημό μας, αυτήν είχαμε όρεξη;
Εγώ τον είχα τόσα χρόνια στο κουτί, ούτε μία φορά δεν τον χρησιμοποίησα. Παρέα, εκεί στο διαμέρισμα. Τι κάνει ο έρμος ο φοιτητής για να επιβιώσει!
Η ανατομία, 1 και 2, είναι από τα χειρότερα μαθήματα της σχολής, είναι το μισό πτυχίο. Είναι παρανοϊκό το θέμα.
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Για την Πατρα ειμαι σιγουρος οτι δεν εχει, το εχουν πει φοιτητες της σχολης και εδω στο ischool. Κι εμενα μου ειχε κανει εντυπωση οταν το πρωτοδιαβασα...

Νεκροταφειο;;; Πω πω μακαβριοτητες... :scared: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top