Σε ποια πόλη πιστεύετε ότι βρίσκεται το καλύτερο Τμήμα Ιατρικής;

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Και τσάμπα λεωφορείο για το πανεπιστήμιο. Μην ξεχνιόμαστε.:P
αυτό δεν το έχω ψάξει:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiannisPsyx

Νεοφερμένος

Ο GiannisPsyx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.

Παιδιά εγώ ένα ξέρω ''κυνήγα τον στόχο σου'' και θα σου βγει σε καλό.
Έτσι θα κάνω και εγώ που επέλεξα να ακολουθήσω ιατρική:P
Αν και θέλει διάβασμα θα προσπαθήσω να πετύχω τον ''στόχο'' μου:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Ιατρική: σε ποια πόλη;
Ποιες πόλεις θα επιλέγατε;

Τι χαζή ερώτηση. Δεν έχω διαβάσει όλες τις απαντήσεις, αλλά γιατί ρωτάτε ποια πόλη θα επιλέγατε;
Φυσικά ο καθένας θα πάει εκεί που θα βοηθήσει τους γονείς του οικονομικά. Δηλαδή πχ εγώ είμαι απο Θεσσαλονίκη, θα επιλέξω Αθήνα; :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Θα προτιμούσα Θεσσαλονίκη ή Ιωάννινα ή Λάρισα επειδή βρίσκονται σχετικά κοντά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Καλα δωστε και πανελληνιες πρωτα και αποφασιζετε μετα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Reneve.

Νεοφερμένος

Η Reneve. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Θεσσαλονικη ισως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MixLazarKal

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Και εγώ παιδιά δίνω φέτος και στοχεύω Ιατρική, πρώτα ο Θεός. Τι να πω και εγώ από την επαρχία. Καλύμνιος είμαι ο άνθρωπος! Φυσικά και έχω ψάξει τα πάντα για τις Ιατρικές σχολές,εντούτοις χρειάζομαι και κάποιες πληροφορίες από κάποιον που το έχει ζήσει... Αυτό που προέχει ,όμως, είναι να περάσουμε! Δεν με απασχολεί το μέρος αρκεί να πραγματοποιήσω το στόχο μου απλά κάθε πληροφορία είναι δεκτή! Σας ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ξέρω για τις άλλες Ιατρικές αλλά εδώ στην Πάτρα τουλάχιστον στο 1ο έτος μας έφαγε το Πανεπιστήμιο γιατί είχαμε και πολλά φροντιστήρια υποχρεωτικά.
Το μόνο που μπορώ να συγκρίνω είναι Γιάννενα-Πάτρα γιατί μια φίλη μου έκανε ένα χρόνο στα Γιάννενα και λέει ότι στην Πάτρα είναι πιο φορτωμένο το πρόγραμμα από άποψη φροντιστηρίων,αναφορών πολλών στα εργαστήρια και άλλα τέτοια.
Τώρα γενικά κάθε πόλη έχει το δικό της πρόγραμμα και από όλες γιατρός θα βγεις. Το αν θα είσαι καλός είναι δικιά σου δουλειά.
Η Αθήνα έχει ένα συν γιατί έχετε πτώματα. Εδώ δεν βλέπουμε πτώματα στο εργαστήριο Ανατομίας (έτσι ξέρω για όταν κάναμε ανω-κατω ακρο, κορμο).
Κάτι καρδιές κτλ πρέπει να έχουμε. Τα υπόλοιπα προπλάσματα.

Επίσης το εισιτήριο για το πανεπιστήμιο είναι 1,10. :P

Η Πατρα ειναι πιο ηρεμη από την Αθήνα, κάτι που μου αρέσει εμένα.
Εγκληματικότητα έχουμε κι εμείς. Απλά όταν άλλαξε το λιμάνι, οι αλλοδαποί πήγαν πιο πέρα από το κέντρο γι'αυτό φαίνεται ότι είναι πιο ήσυχα. Δεν παύει όμως να υπάρχει λιμάνι οπότε και αγώνας για να πάνε Ιταλία κτλ.

Σε παρακαλώ, πες μου ότι δε συνεχίζεται αυτό το κακό και στα επόμενα έτη...
και μια ενημέρωση: Το εισιτήριο πήγε στα 0,75 :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Και εγώ παιδιά δίνω φέτος και στοχεύω Ιατρική, πρώτα ο Θεός. Τι να πω και εγώ από την επαρχία. Καλύμνιος είμαι ο άνθρωπος! Φυσικά και έχω ψάξει τα πάντα για τις Ιατρικές σχολές,εντούτοις χρειάζομαι και κάποιες πληροφορίες από κάποιον που το έχει ζήσει... Αυτό που προέχει ,όμως, είναι να περάσουμε! Δεν με απασχολεί το μέρος αρκεί να πραγματοποιήσω το στόχο μου απλά κάθε πληροφορία είναι δεκτή! Σας ευχαριστώ!

Για την ιατρική ΑΠΘ εδώ.

Να σημειώσω ότι την ανατομία εμείς την χωρίζουμε σε 4 εξάμηνα (2 πρώτα έτη δηλαδή), στο 3ο εξάμηνο βλέπουμε πτώμα και στο 4ο εξάμηνο δουλεύουμε με προπλάσματα. Σε σχέση με την Πάτρα που απ' όσο κατάλαβα δεν έχει πτώμα είναι ένα (+), αν και ομολογουμένως είμαστε καμιά 20ρια άτομα + ο καθηγητής και προσπαθούμε να δούμε τα μορφώματα που δείχνει, so δεν είναι και τόσο ευδιάκριτα όλα.

Τα εργαστήρια δεν είναι πολλά, στο 1ο εξάμηνο έχεις υποχρεωτικά εργαστήρια σε Βιολογία, Βιοχημεία, στατιστική, φυσική, πληροφορική (το ξέρω ότι σου ακούγονται πολλά αλλά η στατιστική/Βιοχημεία είναι 4 εργαστήρια, η φυσική 5, η πληροφορική είναι προαιρετική και είναι 6, μόνο η Βιολογία είναι 8 σε ένα σύνολο 13 εβδομάδων), στο 2ο εξάμηνο έχεις Γεν. Φυσιολογία, Βιοχημεία 1, Γενετική και φροντιστηριακό μάθημα Ανατομίας. Το 3ο εξάμηνο είναι το πιο παλούκι από τα προκλινικά, έχει εργαστήρια σε Ιστολογία 1, Φυσιολογία 1, Ανατομία 2 και Βιοχημεία 2. Το 4ο εξάμηνο έχει εργαστήρια σε Ανατομία 3, Φυσιολογία 2, Ιστολογία 2. Μέχρι εκεί φτάνουν οι γνώσεις μου, τώρα είμαι 4ο εξάμηνο βλέπεις. :P Στα περισσότερα εργαστήρια δίνεις πρόοδο που μετράει στον τελικό βαθμό του μαθήματος.

Ε, αυτά, τώρα δεν θα γράψω και ολόκληρη έκθεση.:redface: Αν έχεις καμιά συγκεκριμένη απορία, ρώτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερω

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η κατερω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Ποια είναι η αποψη σας για την Ιατρική Θεσσαλίας; (Λαρισα)
Δεν ακουω να παιζει πολυ.. Την προτιμουν οι Θεσσανολικείς και οι Αθηναίοι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Ποια είναι η αποψη σας για την Ιατρική Θεσσαλίας; (Λαρισα)
Δεν ακουω να παιζει πολυ.. Την προτιμουν οι Θεσσανολικείς και οι Αθηναίοι;

λογικα θα την προτημουν λογο αποστασης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
δεν έχει τόσο καλό όνομα αλλά δε γνωρίζω τον λόγο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

El_Greko

Νεοφερμένος

Ο El_Greko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Εγω ημουν εκει.Οπως εχω γραψει και σε αλλο ποστ,ως προς τις δομες,απλα τα σπαει.Απιστευτο κτηριο,καινουριο.Σχετικα με τους καθηγητες δεν ξερω γιατι πηρα μετεγγραφη στην ιατρικη του τοπου μου.Οπου και να περασεις ειναι το ιδιο.Θα θες διαβασμα και προσπαθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PietroX

Νεοφερμένος

Ο PietroX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα!

Είμαι μαθητής Γ' λυκείου και ο καιρός πλησιάζει για το πανεπιστήμιο. Θα ακολουθήσω ιατρική (λογικά για να γράφω εδώ) και επειδή σκέφτομαι για ιατρική Αθήνας και Ηρακλείου, θα ήθελα να μου πείτε τις δικές σας εμπειρίες.
Πιο συγκεκριμένα :
(α) Το επίπεδο της σχολής όσον αφορά τους καθηγητές (είναι καλοί σ'αυτό π κάνουν, συμπεριφορά στους φοιτητές κ.ο.κ)
(β) Ποιότητα υποδομών (εργαστηρίων,αιθουσών, νοσοκομείου-πολύ σημαντικό)
(γ) Τη γενική σας εμπειρία. Τι θετικά υπάρχουν εάν σπουδάζει κανείς Ιατρική στο Ηράκλειο/Κρήτη ???
Ευχαριστώ προκαταβολικά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tazmaniac

Νεοφερμένος

Ο tazmaniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!!!ειμαι αναμεσα σε αυτες τις 2 ιατρικες....θα μπορουσατε να μου πειτε τα θετικα και τα αρνητικα της καθεμιας????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Άμα μας πεις και ποιες είναι οι 2 πόλεις... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tazmaniac

Νεοφερμένος

Ο tazmaniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Άμα μας πεις και ποιες είναι οι 2 πόλεις... :P
Πατρα και αθηνα....απλως το ειχα στον τιτλο και συγχωνευτηκε το θεμα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Camelot

Νεοφερμένος

Ο Camelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Hello my children!!! Επειδή πραγματικά είμαι σε ένα τεράστιο δίλημμα θα ήθελα την βοήθειά σας.

Πέρασα Ιατρική Πατρών φέτος και έκανα δήλωση για μετεγγραφή στην Θεσσαλονίκη, μιας και μένω κοντά σε αυτή. Όσο όμως πλησιάζει ο καιρός των αποτελεσμάτων αγχώνομαι μήπως επιλέξω λάθος σχολή.

Η Πάτρα μου αρέσει αρκετά σαν πόλη. Όταν βγαίνω έξω το 95% των ατόμων που βλέπω είναι φοιτητές. Έχει νυχτερινή ζωή και πολλές επιλογές. Δεν νομίζω κάποιος να έμενε ανικανοποίητος από αυτό το μέρος. Το μόνο ενοχλητικό είναι που η Πανεπιστημιούπολη είναι έξω απ'την Πάτρα και καθημερινά πρέπει να παίρνω ένα αστικό (στο οποίο μέσα σε στριμώχνουν σαν να'σαι παστή σαρδέλα) και να χρειάζομαι 25-30 λεπτά για να φτάσω στην σχολή. Η σχολή είναι (νομίζω) πολύ καλύτερη από της Θεσσαλονίκης, μιας και είναι πιο οργανωμένη και πιο εξοπλισμένη, και οι καθηγητές σε βοηθάνε στις εργασίες και κάθονται να σου λύσουν όποιες απορίες προκύπτουν είτε από δική μας προσωπική έρευνα για τις εργασίες είτε από το μάθημα που μας παραδίδουν. Το πανεπιστημιακό νοσοκομείο είναι σχεδόν δίπλα από την σχολή και δεν σε τρέχουν σε 3-4 νοσοκομεία όταν αρχίζουν οι κλινικές όπως γίνεται στην Θεσσαλονίκη. Στο 3ο-4ο όμως εφαρμόζεται η απαρτιωμένη διδασκαλία που σημαίνει ότι όταν τελειώνουμε ένα μάθημα πχ δερματολογία, αιμοποιητικό το δίνουμε απευθείας και δεν περιμένουμε την εξεταστική οπότε είναι σαν να έχουμε εξεταστική ολόκληρο το εξάμηνο (κακό, πολύ κακό). Σε αυτά τα έτη επίσης έχουν κόψει αρκετά σημαντικά βιβλία, ή τουλάχιστον έτσι υποστηρίζουν οι φοιτητές αυτών των ετών, και πολλοί πιστεύουν ότι σύντομα θα αρχίζουν να κόβουν και από τα άλλα έτη. Τα περισσότερα παιδιά στην σχολή που έχω γνωρίσει είναι καλοί χαρακτήρες, έτσι δείχνουν τουλάχιστον, και με μερικά από αυτά έχουμε φτιάξει μια τέλεια παρέα.

Η Θεσσαλονίκη... είναι Θεσσαλονίκη!!! Λατρεύω τις βόλτες στο λιμάνι της/παραλία, το οποίο είναι πιο ανεπτυγμένο από αυτό της Πάτρας (μαγαζιά, μεγάλη έκταση). Οι περισσότεροι γνωστοί μου σπουδάζουν στη Θεσσαλονίκη και δεχτώ την μετεγγραφή θα απέχω από το πατρικό μου μία περίπου ώρα με το αυτοκίνητο (από την Πάτρα χρειάζομαι 4,5 ώρες). Για το πανεπιστήμιο δεν ξέρω πολλά πράγματα επειδή δεν έχω άτομα στην Ιατρική και ελπίζω κάποιος από εσάς να μπορεί να με διαφωτίσει :D

Από την μια αν φύγω από εδώ χάνω τις παρέες που έχω (τις οποίες λατρεύω) και πάω σε ένα άγνωστο μέρος που δεν ξέρω ούτε τα άτομα που σπουδάζουν σ'αυτό (θα βρω εξίσου καλά άτομα;) ούτε τον τρόπο διδασκαλίας (θα είναι ευγενικοί και πρόθυμοι να βοηθήσουν οι καθηγητές;) αλλά αν κάτσω δεν θα είμαι κοντά στο πατρικό μου και δεν μπορώ να πεταχτώ σε αυτό σε περίπτωση που συμβεί κάτι ή αν μου λείψουν αδέλφια/ξαδέλφια/γονείς.

Εσείς τι πιστεύετε;:redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Εμένα πάντα με γοήτευε η Θεσσαλονίκη σαν Νο.1 φοιτητική πόλη που είναι, ωστόσο δεν είναι καλό να "συμβιβάζεσαι" όταν μπορείς να κάνεις κι αλλιώς. Θέλω να πω..αν εσύ ο ίδιος πιστεύεις πως η σχολή της Πάτρας είναι ποιοτικά καλύτερη από αυτή της Θεσ/νίκης, δεν θα 'πρεπε να κυνηγάς το καλύτερο; Εννοώ, αυτός δεν είναι ο στόχος; Να γίνεις όσο καλύτερος μπορείς; Ή απλά να τελειώσεις τη σχολή και να είσαι κοντά σε φίλους και συγγενείς και το λιμάνι της Θεσσαλονίκης; Δεν ξέρω..βάζοντάς τα σε ζυγό..! Πού γέρνει; Προσωπικά, σε καμία περίπτωση δεν πιστεύω ότι υστερεί σε τίποτα η σχολή της Θεσσαλονίκης και αν με ρωτήσεις, στη θέση σου θα την επέλεγα. Αλλά, έχοντας προσπαθήσει να δω την οπτική σου γωνία..η 1η απάντηση ισχύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ήμουν ακριβώς στο ίδιο δίλημμα... Να διαλέξω Θεσσαλονικη, επειδή,well,είναι Θεσσαλονίκη ή να μείνω στην πόλη μου όπου η σχολή είναι καλύτερη? Τελικά αποφάσισα να μείνω εδώ. Στην αρχή είχα τις αμφιβολίες μου (πολλές αμφιβολίες,πίστεψέ με), γιατί αντίθετα με εσένα,εγώ δεν έφυγα καν από την πόλη μου οποτε δεν θα έβλεπα κάτι διαφορετικό. Tελικά επισκέφθηκα και την σχολή της Θεσσαλονίκης,παρακολούθησα μαθήματα και κατάλαβα ότι είμαι μια χαρά εκεί που είμαι :D Καλύτερες εγκαταστάσεις,εργαστήριο υπολογιστών, λίγα άτομα,καλύτερη επικοινωνία με τους καθηγητές...
Καλή η φοιτητική ζωή αλλά και η σχολή είναι σημαντική. Και αν έχεις την δυνατότητα να διαλέξεις μια σχολή που είναι ή σου φαίνεται καλύτερη (γιατί αντικειμενικά,είναι δύσκολο να συγκρίνεις ποια είναι καλύτερη και ποια χειρότερη), γιατί να μην το κάνεις? Εγώ θα σου πρότεινα να επισκεφθείς την ιατρική του ΑΠΘ,να παρακολουθήσεις μαθήματα, ειδικά αν έχεις φίλους εκεί και να δεις πώς θα σου φανεί. Έχεις κάνει παρέες,έχεις μπει σε μια σειρά, αν αλλάξεις σχολή,θα αλλάξουν τα δεδομένα. Λες για την πανεπιστημιούπολη της Πάτρας αλλά μην ξεχνάς ότι η Θεσσαλονίκη είναι μεγάλη πόλη και το γεμάτο αστικό που ίσως χρειαστεί να χρησιμοποιείς συχνά δεν είναι και ό,τι καλύτερο :P
Επίσης, από την στιγμή που έχεις φίλους στην Θεσσαλονίκη και είσαι κοντά, μπορεις να πηγαίνεις και να μένεις σε αυτούς λίγες μέρες και να βγαίνετε, για να σου φύγει το άχτι (εγώ αυτό κάνω :hehe: )
Καλή συνεχεια ό,τι και αν αποφασίσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top