Γενικό -  Σε ποια μαθήματα χρειάζεται φροντιστήριο/ιδιαίτερα;

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Στο γνωστό χρειάζεται φροντηστήριο? Ή μόνο στο άγνωστο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moppf

Νεοφερμένος

Ο moppf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Ρε παλικάρι τί το υπογραμμίζεις κιόλας; Το φροντιστήριο βγαίνει από το φροντίζω άρα γράφεται με ΓΙΩΤΑ. Κ;

Όσο για το γνωστό από πείρα σου λέω όχι. Αν μπορείς να διαβάσεις μόνος σου και να παπαγαλίσεις μεταφράσεις και μερικα σχόλια δεν θα έχεις πρόβλημα. Πήγαινει μόνο άγωνστο και αν μπορείς πες να σε βοηθήσει να κάνεις και επαναλήψεις γραμματική. Αν δεν ξέρεις καλή μην φοβάσαι και εγώ στο γυμνάσιο τα έ... φέτος έμαθα. Αυτά. Α και μην πάρεις και βοήθημα πεταμένα λεφτά είναι. Πάρε από κανένα τις μεταφράσεις ή από το ίντερνετ και κατά τα άλλα το βιβλίο είναι πλήρες. Δεν θα χρειαστείς καν τις σημειώσεις από το σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Μην γίνεσαι επιθετικός.
Κάτι ρώτησε.
Έλεος. Γεννηθήκατε όλοι να τα ξέρετε.

Σπατάλη χρημάτων. Μπορεις και μόνος σου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moppf

Νεοφερμένος

Ο moppf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
ναι οκ αλλα το υπογραμμίζει λες και όλοι το κάνουμε λάθος λολ. Τεσπα παλικάρι σπατάλη όπως λέει και η Λυδία. Αμα θες την γνωμη μ πες να δωσουν εμφαση σε συντακτικο, πολλες επαναληψεις γραμματικη και φυσικα άγνωστα. Πες επίσης να ανεβάζει την δυσκολια κάθε χρονια γιατι θα τελειωσεις την χρονια και θα κανεις άγνωστα πανεύκολα ενώ ο σκοπός είναι να ζορίζεσαι λίγο να σκέφτεσαι και να μαθαίνεις.

κκθνχμπαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Κι εγω που εκανα γνωστο, ενιωσα οτι δεν μου χρειαζοταν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Κι εγω που εκανα γνωστο, ενιωσα οτι δεν μου χρειαζοταν..
+1

Kι εγω νομιζω οτι θα τα ειχα καταφερει το ιδιο καλα και μονη μου,χωρις κανενα φροντιστηριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dim_92

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
εγω διαφωνω με τα παιδια που λενε οτι δεν χρειαζεται φροντιστηριο για το γνωστο.την μεταφραση φυσικα και μπορεις να την μαθεις μονος/η σου, αλλα εχει πολλα σχολια τα οποια πρεπει να ξερεις,και ειναι δυσκολο καποιος να τα βρει απο μονος του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
εγω διαφωνω με τα παιδια που λενε οτι δεν χρειαζεται φροντιστηριο για το γνωστο.την μεταφραση φυσικα και μπορεις να την μαθεις μονος/η σου, αλλα εχει πολλα σχολια τα οποια πρεπει να ξερεις,και ειναι δυσκολο καποιος να τα βρει απο μονος του
Aν παρει βοηθημα μια χαρα τη βγαζει και χωρις φροντιστηριο. :P

Στο βοηθημα υπαρχει και η μεταφραση και τα σχολια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moppf

Νεοφερμένος

Ο moppf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Λολ, γιατί είναι δύσκολα να τα βρει; Πίσω από κάθε σελίδα κειμένου είναι και τα σχόλια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dim_92

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Λολ, γιατί είναι δύσκολα να τα βρει; Πίσω από κάθε σελίδα κειμένου είναι και τα σχόλια..
πλακα μου κανεις?τα σχολια του βιβλιου ειναι 5 σειρες για καθε παραγραφο.ενταξει εχετε δικιο για το βοηθημα,αλλα οσο και να το κανεις,με το φροντιστηριο νιωθεις πιο σιγουρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
πλακα μου κανεις?τα σχολια του βιβλιου ειναι 5 σειρες για καθε παραγραφο.
Αυτο που λες ισχυει δεν το συζητω καν δηλαδη.

ενταξει εχετε δικιο για το βοηθημα,αλλα οσο και να το κανεις,με το φροντιστηριο νιωθεις πιο σιγουρος.
Παντως εμας στο φροντιστηριο, μας εδιναν σημειωσεις και ολη την ωρα συζητουσαμε και αναλυαμε τα σχολια.

Ουσιαστικα δηλαδη, οταν θα γραφαμε καποιο διαγωνισμα η τεστ παλι στα σχολια γυρνουσαμε και μαθαιναμε.

Ενταξει τα ξεραμε απλως καπως καλυτερα και εβγαιναν πιο ευκολα επειδη τα ειχαμε ηδη συζητησει στο φροντιστηριο,αλλα αμα προσεχεις στο σχολειο δεν εχεις προβλημα.

Οπως βολευει τον καθενα βεβαια και οπως εκεινος το θεωρει καλυτερο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

palioskylo

Νεοφερμένος

Η palioskylo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδια θα παω δευτέρα λυκείου και δεν ξέρω σε ποιά μαθήματα χρειάζεται να κάνω κάποιο ιδιαίτερο ή φροντιστήριο!Τι μου προτείνετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Αφού θα πας δευτέρα γιατί το άνοιξες το θέμα στην τρίτη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

regginaki

Νεοφερμένος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
εε λογικα θα το ανοιξε για να τον συμβουλεψουν ατομα π εχουν περασει απο τη δευτερα!λοιπον οσο αφορα τα μαθηματα της κατευθυνσης λατινικα μπορεις και μονος σου απλα σιγουρα επειδη ειναι πρωτη φορα το μαθημα αυτο θ νμζ οτι ειναι κατι τραγικο..αντιθετα ειναι καθαρα και μονοοοο ολοδικο σου διαβασμα με την παρεα ενος καλο βοηθητικου!οσο αφορα τα αρχαια το γνωστο επισης αντιμετωπιζεται μονο του αλλα το αγνωστο θελει οπωσδηποτε βοηθεια γτ δε ξερεις ακομη πως να δουλευεις!
τωρα στα γενικης αναλογα με τις αδυναμιες και τους καθηγητες π εχεις...εγς ας πουμε ειχα φοβερο καθηγητη φυσικοχημεια και το σταματησα το φροντ!
Αυτα λοιπον τα ολιγα τωρα εσυ ξερεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Εγώ προτείνω μόνο άγνωστο! Εγώ αυτό έκανα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Αγνωστο / Εκθεση / Λατινικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
αρχαια εκθεση λατινικα οπωσδηποτε κ αν θελεις ιστορια, θα σε βοηθησει να εξασκηθεις στις πηγες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Runway91

Νεοφερμένος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Προσωπικά, δεν έκανα καθόλου φροντιστήριο στη Β' Λυκείου. Ωστόσο, αν νιώθεις ότι έχεις κενά στα Αρχαία, ξεκίνα μαθήματα στο Άγνωστο. Είναι σημαντικό να πας Γ' Λυκείου με σωστές βάσεις σε Γραμματική και Συντακτικό. Επίσης, μπορείς να κάνεις Έκθεση, για να ξεκινήσεις και λίγο τη θεωρία που θα σου ζητηθεί στη Γ'Λυκείου.
Αυτά θα σου συνιστούσα εγώ. Από εκεί και πέρα, από σένα εξαρτάται για Λατινικά ή Γνωστό, αν δυσκολεύεσαι...
Καλή δύναμη για την επόμενη διετία και κάθε επιτυχία!:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gorthaur

Νεοφερμένος

Ο Καλλίδωρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Πιστεύω πως μόνο τα λατινικά χρειάζονται επειδή είναι κάτι καινούριο, αν διαβάζεις στα αρχαία το συντακτικό και την γραμματική δεν έχεις πρόβλημα. Η έκθεση και τα αρχαία νομίζω πως χρειάζονται στην τρίτη, όχι από την δευτέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Και τα λατινικά θέμα διαβάσματος είναι. Δεν πιστεύω να χρειάζεται φροντιστήριο(στην δευτέρα τουλάχιστον). Εγώ προσωπικά δεν πήγα φροντιστήριο ούτε στην δευτέρα ούτε στην τρίτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top