Σεξ: η πρώτη φορά

Πόσο χρονών ήσασταν την πρώτη φορά που κάνατε σεξ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 319)
  • 13-15

    Ψήφοι: 20 6.3%
  • 15-17

    Ψήφοι: 59 18.5%
  • 17-19

    Ψήφοι: 89 27.9%
  • >19

    Ψήφοι: 18 5.6%
  • δεν έχω κάνει

    Ψήφοι: 133 41.7%

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Σ' όποια ηλικία και να γίνει η πρώτη φορά συνήθως sucks.
Αίματα, άγχος κλπ.
Ενώ μετά είναι πιο κατανοητή η διαδικασία.
Περνάς στο δωμάτιο χωρίς να χρειάζεται να σπάσεις την πόρτα.
Μεγάλο θέμα.
Και φυσικά λιγότερο χρονοβόρο.
Και λιγότερο επίπονο για τις γυναίκες.
Και δεν έχει και αίμα.
Τι άλλο θέλουμε στη ζωή αυτή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kollhmenh

Νεοφερμένος

Η kollhmenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
εισαι σοβαρη ? σχεδιαζεις να κανεις σχεσεις ? απο ποτε ? φανταζομαι ποσο αληθινες θα ειναι αυτες οι σχεσεις! αιντε αιντε.... οτι να ναι ο καθενας εδω μεσα! αυτα βγαινουν κοπελια, ερχονται μονα τους, σε διαφορες φασεις τις ζωης σου, αν σχεδιαστουν θα ειναι 100% αποτυχημενο!

δεν ξερω ποιο ειναι το προβλημα σου. ειλικρινα δεν ξερω. επικοινωνεις; οταν λεω οτι σχεδιαζω να κανω σχεση μετα το λυκειο εννοω οτι μεχρι τοτε δεν το επιδιωκω, δεν δημιουργω σχεση! ουτε μετα θα πω "τωρα μεσα σε ενα μηνα θα φτιαξω μια σχεση". αν μετα εχω μια καλη ευκαιρια θα την αξιοποιησω, μεχρι τοτε οχι. ελεος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
δεν ξερω ποιο ειναι το προβλημα σου. ειλικρινα δεν ξερω. επικοινωνεις; οταν λεω οτι σχεδιαζω να κανω σχεση μετα το λυκειο εννοω οτι μεχρι τοτε δεν το επιδιωκω, δεν δημιουργω σχεση! ουτε μετα θα πω "τωρα μεσα σε ενα μηνα θα φτιαξω μια σχεση". αν μετα εχω μια καλη ευκαιρια θα την αξιοποιησω, μεχρι τοτε οχι. ελεος...

μαλλον υπαρχει καποιο προβλημα εκφρασης, γιατι δεν ειμαι ο μονος που δεν καταλαβε! αλλο εννοουμε οταν λεμε δεν επιδιωκω ως τοτε, και αλλο σκοπευω μετα απο τοτε... δεν ειναι το ιδιο! και εκτος απο σενα, πρεπει να βρεις και κανεναν αλλο που να τον ψηνει κατι τετοιο μαζι σου...:P :P :P :P θα παρει και αυτο καποιο χρονο! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kollhmenh

Νεοφερμένος

Η kollhmenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
μαλλον υπαρχει καποιο προβλημα εκφρασης, γιατι δεν ειμαι ο μονος που δεν καταλαβε! αλλο εννοουμε οταν λεμε δεν επιδιωκω ως τοτε, και αλλο σκοπευω μετα απο τοτε... δεν ειναι το ιδιο! και εκτος απο σενα, πρεπει να βρεις και κανεναν αλλο που να τον ψηνει κατι τετοιο μαζι σου...:P :P :P :P θα παρει και αυτο καποιο χρονο! :P

λες να μην υπαρχει κανενας ανωμαλος να θελει να κανει σχεση μαζι μου;;:( τι να γινει... θα παρω σκυλο να μου κανει παρεα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,794 μηνύματα.
αν μετα εχω μια καλη ευκαιρια θα την αξιοποιησω, μεχρι τοτε οχι. ελεος...

σώπα..υπάρχει χρονοδιάγραμμα δημιουργίας σχέσης;
μήπως θα την βάλεις την γνωριμία στο ρελαντί; :worry:

όταν λες ότι θα αξιοποιήσεις την ευκαιρία; :hmm:
με τις γνωστές κοριτσίστικες ατάκες (που τις λένε και φοιτήτριες :whatever:): «δώσε μου λίγα χρόνια...»; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kollhmenh

Νεοφερμένος

Η kollhmenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
σώπα..υπάρχει χρονοδιάγραμμα δημιουργίας σχέσης;
μήπως θα την βάλεις την γνωριμία στο ρελαντί; :worry:

όταν λες ότι θα αξιοποιήσεις την ευκαιρία; :hmm:
με τις γνωστές κοριτσίστικες ατάκες (που τις λένε και φοιτήτριες :whatever:): «δώσε μου λίγα χρόνια...»; :confused:

αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη αλλα θεωρω οτι το να περασω στην σχολη που θελω, αυτη την περιοδο εχει μεγαλυτερη προτεραιοτητα και χρειζεται την αμεριστη προσοχη μου σε σχεση με το να συναψω μια σχεση. δεν εχει να κανει με καμια οπισθοδρομικη βλακεια απλως ειναι οι προτεραιοτητες που βαζω και δεν νιωθω την αναγκη να λογοδοτησω σε κανεναν γι αυτο. αν η... γνωριμια δεν με καταλαβαινει και δεν... "μπαινει στο ρελαντι" οπως λες, chiao and να μας γραφεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,794 μηνύματα.
Υπάρχει ενδεχόμενο εσύ να μην καταλαβαίνεις την γνωριμία; Γιατί θεωρείς ότι η άλλη πλευρά πάντα πρέπει να μην καταλαβαίνει και να μην... εσένα και να μην συμβαίνει και το ανάποδο; :confused:

Ναι σαφώς. Άλλες οι προτεραιότητες πριν το λύκειο και άλλες μετά το λύκειο. Να αναφέρω μια κλασική προτεραιότητα μετά το λύκειο; Το άμεσο χάσιμο της παρθενίας (για όσες δεν πρόλαβαν στα 16 χρόνια) μήπως δια μέσου του κουκλοθεάτρου που λέγεται "σχέση μέσω προγραμματισμού"; :eek: Γνωρίζω επίσης και την πιθανή στημένη κατάληξη: αφού πάρουμε το κολάϊ στο δια ταύτα, προχωράμε σε επόμενους συντρόφους/ισσες (αναφέρομαι και στα 2 φύλα) για περισσότερη εξάσκηση. Θα μου πουν κάποιοι: γιατί γενικεύεις; Έλα μου ντε..Αφού αναφερόμαστε στην γενική πλειοψηφία. Εννοείται, ότι υπάρχουν μειοψηφίες που εξαιρούνται και σκέφτονται διαφορετικά (ευτυχώς που υπάρχουν). Μόνο που αυτές οι μειοψηφίες εκπέμπουν σε άλλες συχνότητες από τους υπόλοιπους και κινούνται με διαφορετικά ιδανικά, αρχές,..κλπ.


Υ.Γ.: Σόρρυ αν μιλάω χωρίς συστημικά "ωραιοποιημένα" λόγια (για να μου έδιναν θετικούς ψήφους), αλλά η ίδια η ζωή μου δείχνει μέχρι ώρας, ότι οι άνθρωποι στην κοινωνία παίζουν κάποιο ρόλο προκειμένου να είναι in, να αρέσουν, να τους θέλουν, να ανήκουν σε κάστες, να ανήκουν σε χώρους με πινακίδες, να ...κλπ. Αναφέρομαι για τους ανθρώπους που δεν έχουν πυγμή να διαφοροποιηθούν στο καρναβάλι προσώπων, αισθημάτων, πρακτικών,...κλπ διότι γνωρίζουν την αδυναμία τους και φοβούνται το "άγνωστο", έξω από το κοπάδι. Αντίθετα, όποιος πάει κόντρα στο marketing της κλισέ προσωπικότητας και έχει άποψη με επιχειρήματα μπαίνει στο περιθώριο. Όσο και να μας αρέσει να κρυβόμαστε πίσω από το δάκτυλο, η καθημερινότητα σε κάθε επίπεδο δείχνει διαφορετικές και ωμές εικόνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kollhmenh

Νεοφερμένος

Η kollhmenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Υπάρχει ενδεχόμενο εσύ να μην καταλαβαίνεις την γνωριμία; Γιατί θεωρείς ότι η άλλη πλευρά πάντα πρέπει να μην καταλαβαίνει και να μην... εσένα και να μην συμβαίνει και το ανάποδο; :confused:
Ναι σαφώς. Άλλες οι προτεραιότητες πριν το λύκειο και άλλες μετά το λύκειο. Να αναφέρω μια κλασική προτεραιότητα μετά το λύκειο; Το άμεσο χάσιμο της παρθενίας (για όσες δεν πρόλαβαν στα 16 χρόνια) μήπως δια μέσου του κουκλοθεάτρου που λέγεται "σχέση μέσω προγραμματισμού"; :eek: Γνωρίζω επίσης και την πιθανή στημένη κατάληξη: αφού πάρουμε το κολάϊ στο δια ταύτα, προχωράμε σε επόμενους συντρόφους/ισσες (αναφέρομαι και στα 2 φύλα) για περισσότερη εξάσκηση. Θα μου πουν κάποιοι: γιατί γενικεύεις; Έλα μου ντε..Αφού αναφερόμαστε στην γενική πλειοψηφία. Εννοείται, ότι υπάρχουν μειοψηφίες που εξαιρούνται και σκέφτονται διαφορετικά (ευτυχώς που υπάρχουν). Μόνο που αυτές οι μειοψηφίες εκπέμπουν σε άλλες συχνότητες από τους υπόλοιπους και κινούνται με διαφορετικά ιδανικά, αρχές,..κλπ.


Υ.Γ.: Σόρρυ αν μιλάω χωρίς συστημικά "ωραιοποιημένα" λόγια (για να μου έδιναν θετικούς ψήφους), αλλά η ίδια η ζωή μου δείχνει μέχρι ώρας, ότι οι άνθρωποι στην κοινωνία παίζουν κάποιο ρόλο προκειμένου να είναι in, να αρέσουν, να τους θέλουν, να ανήκουν σε κάστες, να ανήκουν σε χώρους με πινακίδες, να ...κλπ. Αναφέρομαι για τους ανθρώπους που δεν έχουν πυγμή να διαφοροποιηθούν στο καρναβάλι προσώπων, αισθημάτων, πρακτικών,...κλπ διότι γνωρίζουν την αδυναμία τους και φοβούνται το "άγνωστο", έξω από το κοπάδι. Αντίθετα, όποιος πάει κόντρα στο marketing της κλισέ προσωπικότητας και έχει άποψη με επιχειρήματα μπαίνει στο περιθώριο. Όσο και να μας αρέσει να κρυβόμαστε πίσω από το δάκτυλο, η καθημερινότητα σε κάθε επίπεδο δείχνει διαφορετικές και ωμές εικόνες.

καταρχας ποτε δεν ειπα οτι ειμαι τελεια. σιγουρα ισως καποια στιγμη εγω να μην καταλαβαινω τις αναγκες του αλλου και τις προταιρεοτητες του αλλα δεν μιλαμε γι αυτο τωρα. τωρα μιλαμε για τους αλλους γιατι εγω αυτην την στιγμη δεν επιδιωκω να κανω σχεση

δευτερον δεν μπορεις να γνωριζεις τις προτεραιοτητες που εχω βαλει για μετα το λυκειο και ουτε θα μπω στον κοπο να σε πληροφορησω μιας και αμφιβαλλω αν θα σε ενδιαφερουν

και τριτον οπως ολοι καταλαβαινουμε δεν μπορεις να ξερεις τι ατομο ειμαι και το οτι πηρα μια θετικη ψηφο δεν σου επιτρεπει να μου λες οτι το επιδιωκω και μιλαω με "συστημικα ωραιοποιημενα λογια". προφανως αν το επιδιωκα δεν θα καθομουν να δινω διευκρινισεις γιατι σε ολους θα αρεσαν τα comment μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ace of Spades

Νεοφερμένος

Η Ace of Spades αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Σ' όποια ηλικία και να γίνει η πρώτη φορά συνήθως sucks.
Αίματα, άγχος κλπ.
Ενώ μετά είναι πιο κατανοητή η διαδικασία.
Περνάς στο δωμάτιο χωρίς να χρειάζεται να σπάσεις την πόρτα.
Μεγάλο θέμα.
Και φυσικά λιγότερο χρονοβόρο.
Και λιγότερο επίπονο για τις γυναίκες.
Και δεν έχει και αίμα.
Τι άλλο θέλουμε στη ζωή αυτή;
Πολύ αίμα ρε συ, τρόμαξα.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Δεν έχουν όλες ποτάμια αίματος, μην αγχώνεστε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ace of Spades

Νεοφερμένος

Η Ace of Spades αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Μωρέ δε φοβάμαι για μένα, το 'χω περάσει το βάπτισμα του πυρός.:P
Απλά δε θυμάμαι να είχε τόσο αίμα και άγχος. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
Εξαρτάται και από τη γυναίκα αυτό. Για παράδειγμα,στην δική μου κοπέλα πριν 2 χρόνια δεν έτυχε μεγάλη ροή αίματος. Γενικά,δεν χρειάζεται να φοβόμαστε σ'αυτό το θέμα.Είναι κάτι το φυσιολογικό. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
ναι..ισχυει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Πολύ αγαμία έχει πέσει στο iSchool ρε παιδιά :confused:
Ελπίζω το 45% να αποτελείται κυρίως από γυμνασιόπαιδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Πολύ αγαμία έχει πέσει στο iSchool ρε παιδιά :confused:
Ελπίζω το 45% να αποτελείται κυρίως από γυμνασιόπαιδα.


Ξέρεις πόσο έχουνε ακριβύνει τα προφυλακτικά;
Προτιμάν να τα δώσουνε σε σοκολάτες.
Τουλάχιστον η σοκολάτα δεν μπορεί να απογοητεύσει ποτέ, το προφυλακτικό μπορεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,794 μηνύματα.
Προφυλακτικά + πορτοφόλα γενικότερα..πολύς κόσμος ζει μόνιμα σε κρίση κάθε μορφής :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata_Morgana

Νεοφερμένος

Η Fata_Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Ξέρεις πόσο έχουνε ακριβύνει τα προφυλακτικά;
Προτιμάν να τα δώσουνε σε σοκολάτες.
Τουλάχιστον η σοκολάτα δεν μπορεί να απογοητεύσει ποτέ, το προφυλακτικό μπορεί.
Άσε:P Και να δεις που θα αυξηθούν οι γεννήσεις και οι εκτρώσεις αντί να μειωθούν. Η κρίση κάνει καλό και στο δημογραφικό:D

Άσχετο αλλά αν υπάρχει άλλος δυνατός τρόπος αντισύλληψης και είναι πιστοποιημένο πως και οι δύο είναι υγιείς και δεν παραστρατούν, το προφυλακτικό δεν λέει. Γενικά τα σιχαίνομαι τα προφυλακτικά, είναι σαν να κάνεις σεξ με τον ρόμποκοπ:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Άσε:P Και να δεις που θα αυξηθούν οι γεννήσεις και οι εκτρώσεις αντί να μειωθούν. Η κρίση κάνει καλό και στο δημογραφικό:D

Άσχετο αλλά αν υπάρχει άλλος δυνατός τρόπος αντισύλληψης και είναι πιστοποιημένο πως και οι δύο είναι υγιείς και δεν παραστρατούν, το προφυλακτικό δεν λέει. Γενικά τα σιχαίνομαι τα προφυλακτικά, είναι σαν να κάνεις σεξ με τον ρόμποκοπ:(

Ρόμποκοπ; Ελα ρε, βγαίνουν και μεταλλικά τώρα; Σε στυλ αλουμινόχαρτου; Απαπα... Δε γρατζουνάει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Διάλεξε -- τον Ρόμποκοπ ή εγκυμοσύνη/ΣΜΝ κλπ κλπ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata_Morgana

Νεοφερμένος

Η Fata_Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Διάλεξε -- τον Ρόμποκοπ ή εγκυμοσύνη/ΣΜΝ κλπ κλπ....
Βρε πουλάκι μου νομίζω το διευκρίνισα :)
Άσχετο αλλά αν υπάρχει άλλος δυνατός τρόπος αντισύλληψης και είναι πιστοποιημένο πως και οι δύο είναι υγιείς και δεν παραστρατούν, το προφυλακτικό δεν λέει.
Από εκεί και πέρα ο καθένας κάνει τις επιλογές του, μεγάλοι άνθρωποι είμαστε. Εμένα ας πούμε και από σωματικής και από ψυχολογικής άποψης δεν μου κάνει. Για αντισύλληψη υπάρχουν και το χάπι, το σπιράλ ακόμα και η διακοπτόμενη επαφή για όποιον δεν έχει "πρόβλημα" να διακινδυνέψει. Για τα ΣΜΝ αυτό που είπα πιο πάνω, πιστοποίηση πως και οι δύο (ή τρεις:P) δεν έχουν κάτι και έχουν αποκλειστική σχέση.

Ρόμποκοπ; Ελα ρε, βγαίνουν και μεταλλικά τώρα; Σε στυλ αλουμινόχαρτου; Απαπα... Δε γρατζουνάει;
Ε δεν είχα κάτι σε πλαστικό εύκαιρο! Playmobile?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top