Σεξουαλική ζωή των νέων

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Edit από PIL:

Δημιουργώ αυτό το θέμα από κάποια ποστς που υπήρχαν στο θέμα σεξουαλική εμπειρία και αναφέρονταν γενικά για τη σεξουαλική ζωή.Εδώ μπορείτε να γράφετε τις απόψεις πάνω απ'όλα κόσμια.
Ε όσο να'ναι μειώνεται και η σεξουαλική επιθυμία μετά απο κάποια ηλικία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
δεν εννοουσα αυτο εγω.φυσικα ολοι επιτρεπεται να ερωτευονται.κα ακομα πιο πολυ ολοι εχουν δικαιωμα στο σεξ.εκεινο ομως που παντα θυμασαι με νοσταλγια και πονο ειναι το αγχος, ο φοβος οτι ισως κατι δεν παει καλα την πρωτη φορα.οτι ισως δε καταφερεις να εκπληρωσεις τις προσδοκιες του αλλου.και οταν το κανεις και διακρινεις το χαμογελο ικανοποιησης του ε τοτε αυτο το θυμασαι για παντα!
Ναι συμφωνω φυσιολογικοτατο το αγχος(και απο τις δυο πλευρες,αντρας-γυναικας) και ολα τα υπολοιπα που ειπες...:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Βασικά οι παλαιότεροι που το παίζουν ηθικά στοιχεία δεν το χαίρονταν πριν το γάμο ακριβώς γιατί (οι γυναίκες) παντρεύονταν από τα 17-18. Οπότε και να θέλανε να μεινουν άπαρτες μετα τα 18, δεν μπορούσαν. Στις μέρες μας δεν έχει κανένας το ηθικό δικαίωμα να πει στην άλλη που παντρεύεται στα 30 ότι 15 χρόνια με ορμές θα τα περάσεις χωρίς χαρά στα σκέλια σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

booker

Νεοφερμένος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
το σεξ δεν ειναι η διαδικασια της πραξης αλλα πως ολο αυτο το βιωνεις εγκεφαλικα.τα κυτταρα του μυαλου μας ερεθιζονται πιο πολυ μπροστα στο αγνωστο λοιπον παρα σε κατι που ηδη γνωριζουμε πολυ καλα.οταν βεβαια λειτουργει το πανω κεφαλι και οχι το κατω.αλλαζουμε λοιπον τη λεξη σεξ με τη λεξη ερωτας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STAXTOULA

Νεοφερμένος

Η STAXTOULA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
ειμαι σιγουρος οτι το καταλαβες ομως.οταν αποφασισεις να δοκιμασεις δοκιμασε να απολαυσεις ερωτα και οχι να κανεις σεξ......

μα .. ποια η διαφορα ? :emm:
εγω θεωρω σεξ - ερωτας οτι ειναι συνωνυμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Σεξ μπορείς να κάνεις και χωρίς να νιώθεις κάτι πέρα απο φυσική έλξη για τον άλλον, έρωτα όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το σεξ είναι καθαρά ικανοποίηση της σάρκας. Προσωπικά δεν το βρίσκω "ανήθικο" δύο άνθρωποι απλά να το κάνουν για την απόλαυση. Απο κει και πέρα ο έρωτας προυποθέτει και ένα συναισθηματικό δέσιμο με τον άλλον, συνήθως στα πλαίσια μιας συντροφικής σχέσης. Δηλαδή δεν το κάνεις μόνο κρέας μπαίνει-κρέας βγαίνει, αλλά νιώθεις πράγματα για τον παρτενέρ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Το σεξ είναι καθαρά ικανοποίηση της σάρκας. Προσωπικά δεν το βρίσκω "ανήθικο" δύο άνθρωποι απλά να το κάνουν για την απόλαυση. Απο κει και πέρα ο έρωτας προυποθέτει και ένα συναισθηματικό δέσιμο με τον άλλον, συνήθως στα πλαίσια μιας συντροφικής σχέσης. Δηλαδή δεν το κάνεις μόνο κρέας μπαίνει-κρέας βγαίνει, αλλά νιώθεις πράγματα για τον παρτενέρ.
:iagree: φυσικα και δεν ειναι "ανηθικο" απο τη στιγμη που συμφωνουν και οι δυο...απλα δεν ειναι το ιδιο με το να το κανεις με καποιον που εχεις συναισθηματικο δεσιμο μαζι του,η απολαυση που λες θα ειναι ακομα μεγαλυτερη....τουλαχιστον αυτη ειναι η αποψη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
:iagree: φυσικα και δεν ειναι "ανηθικο" απο τη στιγμη που συμφωνουν και οι δυο...απλα δεν ειναι το ιδιο με το να το κανεις με καποιον που εχεις συναισθηματικο δεσιμο μαζι του,η απολαυση που λες θα ειναι ακομα μεγαλυτερη....τουλαχιστον αυτη ειναι η αποψη μου


Συμφωνώ:no1:
Είναι διαφορετικό να κάνεις έρωτα με τον συντροφό σου. η έλξη είναι μεγαλύτερη.. και είναι και μια ''στιγμή'' ξεχωριστή κάθε φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Συμφωνώ:no1:
Είναι διαφορετικό να κάνεις έρωτα με τον συντροφό σου. η έλξη είναι μεγαλύτερη.. και είναι και μια ''στιγμή'' ξεχωριστή κάθε φορά.
καλα το"Ξεχωριστη" καθε φορα μην το ορκιζεσαι κιολας:P ναι οκ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
καλα το"Ξεχωριστη" καθε φορα μην το ορκιζεσαι κιολας:P ναι οκ...


χεχε οκ οκ :P
Απλά θέλω να πω..πως έρχεσαι κοντά με τον άλλο...ζείς μια στιγμή πάθους...ειδικά την πρώτη φορά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
χεχε οκ οκ :P
Απλά θέλω να πω..πως έρχεσαι κοντά με τον άλλο...ζείς μια στιγμή πάθους...ειδικά την πρώτη φορά...
ναι ναι καταλαβα πως ηθελες να το πεις...απλα ειπα να τονισω και την αλλη οψη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
:iagree: φυσικα και δεν ειναι "ανηθικο" απο τη στιγμη που συμφωνουν και οι δυο...απλα δεν ειναι το ιδιο με το να το κανεις με καποιον που εχεις συναισθηματικο δεσιμο μαζι του,η απολαυση που λες θα ειναι ακομα μεγαλυτερη....τουλαχιστον αυτη ειναι η αποψη μου

Αυτή είναι η συναισθηματική ψευδαίσθηση απόλαυσης. Αν κάποιος γνωρίζει ότι πάει μόνο για την απόλαυση και ειναι συμφιλιωμένος με αυτό, τότε ίδια απόλαυση θα έχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fairy2008

Νεοφερμένος

Η fairy2008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 55 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Όσο για το θέμα οργασμός, επειδή έχω ακούσει πολλές να λένε ότι είναι 'ανοργασμικιές'. Όχι. Απλά ο άλλος δεν κάνει καλή δουλειά ή εσείς κάθεστε σαν τα κούτσουρα κι αυτός κάνει όλη την κίνηση μόνος του. Η μέση, τα χεράκια και τα ποδαράκια υπάρχουν για να κινούνται.

Υπάρχουν γυναίκες που πολύ δύσκολα φτάνουν σε κολπικό οργασμό ή δε φτάνουν ποτέ ό,τι κι αν κάνουν. Το σεξ (και ο οργασμός) στις γυναίκες δεν είναι όπως στους άντρες, η ψυχολογία παίζει μεγάλο ρόλο. Εχω φίλη (αρκετά μεγαλύτερή μου) που έχει κάνει πάρα πολλές σχέσεις, έχει δοκιμάσει τα πάντα και δεν έχει καταφέρει να φτάσει σε οργασμό. Και ζυγίζει 60 κιλά και δεν είναι..τεμπέλα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Είναι λίγο μαλακία να τα πολυσκέφτεστε όλα :P.

Βασικα, ναι. Θες κανεις, δεν θες δεν κανεις. Μην κατσεις να φιλοσοφησεις τωρα την καθε πτυχη. Εγω εχω συμμαθητριες που περιμενουν να τελειωσουν το λυκειο για να κανουν σεξ, ο λογος παραμενει αγνωστος. Εγω ηθελα πιο πριν, τι να κανουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Υπάρχουν γυναίκες που πολύ δύσκολα φτάνουν σε κολπικό οργασμό ή δε φτάνουν ποτέ ό,τι κι αν κάνουν. Το σεξ (και ο οργασμός) στις γυναίκες δεν είναι όπως στους άντρες, η ψυχολογία παίζει μεγάλο ρόλο. Εχω φίλη (αρκετά μεγαλύτερή μου) που έχει κάνει πάρα πολλές σχέσεις, έχει δοκιμάσει τα πάντα και δεν έχει καταφέρει να φτάσει σε οργασμό. Και ζυγίζει 60 κιλά και δεν είναι..τεμπέλα:P

μα γι αυτό μιλάω για θέμα κινήσεων. Ο κολπισμός οργασμός από μόνος του δεν υφίσταται, ή είναι κάτι πολύ πιο light. Κανονικό ργασμό μπορείς να έχεις μόνο εφόσον ερεθιστεί η κλειτορίδα σου, γιατί πολύ απλά το εσωτερικό του κόλπου έχει ελάχιστα νεύρα σε σχέση με την κλειτορίδα. Τώρα απο ψυχολογικής απόψεως, αν είσαι τόσο απελπισμένη για να φτάσεις σε οργασμό πιθανώς να μην το καταφέρεις αν πιέσεις τον εαυτό σου. Πάντως δεν πιστεύω πως υπάρχουν όντως ανοργασμικιές γυναίκες "εκ φύσεως". Η μόνη περίπτωση κοπέλας που ξέρω να μην μπορεί να έρθει, είναι μία που έκανε πιρσινγκ στην κλειτορίδα της και χτύπησε νεύρο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ναι ρε φιλε αλλα το θέλω ρε γμτ.το θέλω σαν ανάγκη όμως.Κ ετσι μόνο από ανάγκη δν βρίσκεις καμία να το κάνει.Κ δεν γουστάρω να κοροϊδέψω κάποια κοπελίτσα που απλά με γουστάρει λεγοντας της οτι την αγαπώ κ βλακείες ενώ στην ουσία το μόνο που θα θέλω απο αυτη θα είναι να κάνουμε sex.Αλλά από την άλλη δεν έχω βρεί καποια κοπέλα που να με χτυπήσει κατακούτελα, να την ερωτευθώ.Δεν ξέρω πως είναι να ερωτεύεσε γιατι απλά δν έχω ερωτευθεί(πραγματικα), δεν ξέρω αν οι περισσότεροι απο σας έχουν ερωτευθεί πραγματικά ή απλά κοροϊδεύουν τον εαυτό τους αλλά εγω δν γουσταρω να κοροϊδεύω τον εαυτό μου...τεσπα τι να κανω?

Να συνεχίσεις να μην κοροϊδεύεις τον εαυτό σου, δε θα είναι ωραία η πρώτη φορά αν το επιχειρήσεις με κοπέλα για την οποία δε νιώθεις κάτι. Σαν ανάγκη όλοι το θέλουμε, μπορείς και μόνος σου όμως μέχρι να βρεις την κατάλληλη (δεν είναι το ίδιο προφανώς, αλλά καλμάρει λίγο).

Θα συμφωνησω με το ποστ του αρνιου.
Αν οπως λες οντως το θες επειδη το εχεις αναγκη και οχι για να μπορεις να λες ''α εκανα σεξ'', τοτε υπομονη.Και προπαντως μην βλεπεις ολες τις κοπελες γυρω σαν σκευη. Δηλαδη ''α αυτη ειναι ωραια, αλλα μαλλον δεν θα θελει να κανουμε σεξ.'' .

Να ξερεις οτι ετσι δεν θα βρεις καποια στον αιωνα τον απαντα. Στην ηλικια σου τουλαχιστον.

Σου μιλαω εκ μερους μιας μεγαλης ομαδας κοριτσιων, που δεν εχουν στο νου τους πρωτα αυτο. Η πρωτη φορα για μια κοπελα δεν ειναι παιξε-γελασε, μπορει να καθορισει ολες τις αποψεις της γυρω απο το θεμα οποτε να εισαι προσεκτικος με αυτα, θελουν λεπτοτητα στον χειρισμο.

Επισης ο ερωτας ερχεται απο εκει που δεν το περιμενεις. Οποτε μην ψαχνεις, μονο του θα ερθει και ολα τα αλλα θα ακολουθησουν..

Ρε παιδιά έλεος!!! Τι είναι αυτά που λέτε? Σοβαρευτείτε λιγάκι. Είναι δυνατόν να μιλάμε έστω και για πλάκα για "αγοραίο" έρωτα μέσα σε ένα site μαθητών!!!
Το σέξ είναι η τελείωση της αγαπητικής σχέσης ενός άνδρα και μιας γυναίκας και με επακόλουθο συνήθως την τεκνοποίηση (είτε το θέλουμε είτε όχι) απτή στιγμή που το ότι αυτή η σχέση έχει φτάσει στο σεξ σημαίνει ότι είναι γερή και δυνατή και επομένως έτοιμη (όσο αυτό είναι δυνατόν) για οικογένεια.
Κάποιοι (δεν απευθύνομαι σε σένα που ίσως τα έχεις ακούσει αυτά από άλλες πηγές...) το έχουν δει ως "είδα ανοιχτή την πόρτα και μπήκα...". Η σεξομανία στην εποχή μας έχει υποβιβάσει από το ανθρώπινο είδος ζώικό! Πλέον το βλεπουν ως μέσο διασκέδασης...

Σορρυ αλλα εδω θα διαφωνησω καθετα και οριζοντια.

Ειμαι 16 χρονων, εχω κανει σεξ και ειλικρινα δεν θελω ουτε παιδια ουτε οικογενεια.
Και δεν νομιζω οτι η καβλα υποτιμα τον ανθρωπο. Μια αναγκη ειναι κι αυτο.
Πολλοι μου λενε οτι βιαστηκα και οτι επρεπε να περιμενω να τελειωσω το σχολειο και ενα καρο τετοιες π1πες αλλα σορρυ, δεν θα καθομαι να οριζω και ημερομηνιες.
Το θες, νιωθεις ετοιμη? Το κανεις.
Αν ηταν να περιμενει η καθεμια μας τον πριγκηπα πανω στο ασπρο αλογο που θα μεινει μαζι μας για παντα και δεν θα μας αφησει ποτε και μονο τοτε θα του δωθουμε, παει.

Σκεφτειτε λιγο πιο ανοιχτομυαλα, κατι τετοιες αντιληψεις μου θυμιζουν εποχες δεκαετιες πισω οπου οταν καποια εχανε την παρθενια της επρεπε να αποκατασταθει κι ολας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Θα συμφωνησω με το ποστ του αρνιου.
Αν οπως λες οντως το θες επειδη το εχεις αναγκη και οχι για να μπορεις να λες ''α εκανα σεξ'', τοτε υπομονη.Και προπαντως μην βλεπεις ολες τις κοπελες γυρω σαν σκευη. Δηλαδη ''α αυτη ειναι ωραια, αλλα μαλλον δεν θα θελει να κανουμε σεξ.'' .

Να ξερεις οτι ετσι δεν θα βρεις καποια στον αιωνα τον απαντα. Στην ηλικια σου τουλαχιστον.

Σου μιλαω εκ μερους μιας μεγαλης ομαδας κοριτσιων, που δεν εχουν στο νου τους πρωτα αυτο. Η πρωτη φορα για μια κοπελα δεν ειναι παιξε-γελασε, μπορει να καθορισει ολες τις αποψεις της γυρω απο το θεμα οποτε να εισαι προσεκτικος με αυτα, θελουν λεπτοτητα στον χειρισμο.

Επισης ο ερωτας ερχεται απο εκει που δεν το περιμενεις. Οποτε μην ψαχνεις, μονο του θα ερθει και ολα τα αλλα θα ακολουθησουν..

κοπελια αυτό ακριβώς κάνω.Δεν της βλέπω σαν ένα κομμάτι κρέας.γιατί αν το έκανα αυτό τωρα δν θα συζητάγαμε.αλλά το πρόβλημα είναι οτι δεν έρχεται ο έρωτας,μια γνωριμια που θα με συνταραξει κ θα κανω σχεση με αυτη την κοπέλα οποτε τα άλλα θα έρθουν...όμως η επιθυμια παραμένη κ δυναμώνη οπότε τι κάνεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
κοπελια αυτό ακριβώς κάνω.Δεν της βλέπω σαν ένα κομμάτι κρέας.γιατί αν το έκανα αυτό τωρα δν θα συζητάγαμε.αλλά το πρόβλημα είναι οτι δεν έρχεται ο έρωτας,μια γνωριμια που θα με συνταραξει κ θα κανω σχεση με αυτη την κοπέλα οποτε τα άλλα θα έρθουν...όμως η επιθυμια παραμένη κ δυναμώνη οπότε τι κάνεις?

Ευχαριστο λοιπον οτι δεν βλεπεις τις γυναικες σαν σκευη.
Κοιτα λιγο γυρω σου. Ολο και καποια συμμαθητρια/φιλη/γνωστη θα σου εχει τραβηξει το ενδιαφερον, δεν μπορει. Απο εκει ξεκινανε ολα, δεν ειναι αναγκη να πεσεις με τα μουτρα στις νεες γνωριμιες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Κάτι τέτοιες απορίες υποδεικνύουν πόσο σπουδαίο θα 'ταν το μάθημα της σεξουαλικής διαπαιδαγώγισης στο σχολείο. Με τους σωστούς "καθηγητές" και με την υποστήριξη ειδικών και ψυχολόγων πάντα.

:no1::no1: Πες τα... Και βέβαια όχι σε στυλ ΣΕΠ με κουτάκια και ερωτήσεις κλπ βλακείες. Μπορεί να γίνει σοβαρή διδασκαλία, απλά δεν θέλουν (το γιατί δεν το ξέρω).

Ρε παιδιά, πιστέψτε το, θα έρθει μόνος του (ο έρωτας). Και όπως είπαν κάποιοι πρέπει να κάνετε κάτι κι εσείς. Και μόνο να δείξετε ότι σας αρέσει η τάδε κοπέλα/αγόρι, κάτι είναι κι αυτό. Αλλά ΜΗΝ νιώθετε άβολα επειδή ο/η κολλητός/ή σας ή η μισή σας τάξη το έχει κάνει ή έχει σχέση ενώ εσείς όχι. Θα έρθει κι η σειρά σας. Όσο κι αν αμφιβάλλετε, θα έρθει. Και πιστεύω αν γίνει με τον σωστό τρόπο θα το ευχαριστηθείτε πολύ περισσότερο από κάποιον που το κάνει από περιέργεια και μόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top