Σας αρέσει η ζωή σας;

nevermind

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nevermind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Προσωπικα βαριεμαι πολυ, δεν μπορω να βρω κατι να με συνεπαιρνει τοσο πολυ ωστε να πω οτι εχω βρει το νοημα της ζωης. Τα παντα τα βλεπω ως μετρια και γενικα μου λειπει ο ενθουσιασμος. Αυτο ομως που με κανει να συνεχιζω στην ανιαρη πραγματικοτητα ειναι η ελπιδα (ή η ψευδαισθηση) οτι τα καλυτερα επονται..

Αρκετά με τον υλικό ευδαιμονισμό και την θεοποίηση του χρήματος. Η ζωή μας έχει ανάγκη από αληθινά χαμόγελα και μικροχαρές της στιγμής.
ωραια το εθεσες..:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria17

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Σας αρέσει η ζωή σας???
δεν ξερω πολλες φορες λεω τραβαω πρεζα...:/:αλλα αλλες χαιρομαι που ζω τν ζωη αυτη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 261 μηνύματα.
η αληθεια ειναι οτι η ζωη μου ετσι οπως ειναι τωρα δεν μου αρεσει καθολου,ωστοσο δεν αρνουμε πως εχω ζησει και ωραιες στιγμες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Θεωρω τι ειναι υπερβολη σε αυτη την ηλικια να λεμε οτι δεν ειμαστε ευχαριστημενοι απο τη ζωη που κανουμε.Στο κατω κατω εμεις τι προσφερουμε στη ζωη?Οτι δε μας αρεσει ας το αλλαξουμε και ας προχωρησουμε παρακατω με χαμογελο!:D:yahoo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
Δεν φοβάμαι τίποτα... Δεν ελπίζω σε τίποτα... Είμαι Ελεύθερος...
Νίκος Καζαντζάκης

σωστα
νιωθω ξεγνοιαστος...δεν εχω για τιποτα να αγχωθω η να φοβηθω
ολα καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Δεν φοβάμαι τίποτα... Δεν ελπίζω σε τίποτα... Είμαι Ελεύθερος...
Νίκος Καζαντζάκης

σωστα
νιωθω ξεγνοιαστος...δεν εχω για τιποτα να αγχωθω η να φοβηθω
ολα καλα





Ωραιο αυτο!:thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Εγώ είμαι γενικά ευχαριστημένος με την ζωή μου.Μπορεί να μην είναι ακριβώς έτσι οπως θα ήθελα αλά τίποτα δεν μπορεί να είναι ακριβώς όπως το θέλουμε.Επίσης πάντα ζητάμε περισσότερα, μακάρι να έχουμε τα πάντα.Αυτό είναι στην ανθρώπινη φύση,ο άνθωπος πάντα ζητάει και κάτι παραπάνω.Για παράδειγμα μπορεί κάποιος που είναι άνετος απο οικονιμική άποψη να μην είναι χαρούμενος για κάποιο λόγο ενώ ένας φτωχός το μόνο που θα ήθελε θα ήταν να είχε χρήματα.Αυτό που θέλω να πω είναι ότι κανένας δεν νοιώθει να είναι η ζωή του απόλυτα ολοκληρωμένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Μπορώ να πω πως η ζωή μου μου αρέσει,αν και δεν είναι όπως την θέλω και καλύτερα που δεν είναι γιατί μετά θα τη βαριόμουν.Στη ζωή μου προσπαθώ να ζήσω κάθε στιγμή όσο πιο ευχάριστα γίνεται με αισιοδοξία και να κάνω αυτό που με αρέσει και αυτό που με κάνει να νιώθω καλύτερα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.

iakwvina

Νεοφερμένος

Η iakwvina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Έτσι και έτσι...Υπάρχουν φορές που περνάω καλά αλλά υπάρχουν και οι αντίθετες περιπτώσεις...λογικό!Η αλήθεια είναι πως θα ήθελα να ασχολούμαι και με άλλα πράγματα όμως και μένα δυστυχώς με πιάνει βαρεμάρα μερικές φορές.Θα ήθελα και.....πολλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lillith

Νεοφερμένος

Η Aλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Γενικά το τελευταίο καιρό (ή αλλιώς η φετινή χρονιά) ήταν από τις καλύτερες κι ήμουν πάρα μα πάρα πολύ ευχαριστημένη..Τώρα θα δείξει αν θα συνεχιστεί...πολύ το φοβάμαι...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
όχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
ΟΧΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nenoula

Δραστήριο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 540 μηνύματα.
ναι...!δεν εχω παραπονο.τα εχω βρει μαζι της και τα παμε καλα μεχρι τωρα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Η ζωή είναι ωραία όταν είσαι κύριος του εαυτού σου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
So true πολύ απλά γιατί όπου και να καταλήξεις ξέρεις ότι εσύ οδηγήθηκες εκεί με τις πράξεις σου, δε σε παρέσυρε κάποιος ή κάτι. Αυτό και μόνο αρκεί για να είσαι ικανοποιημένος. Με τον ίδιο τρόπο που έφτασες σε οποιοδήποτε σημείο μπορείς να φτάσεις και οπουδήποτε αλλού θελήσεις.

Agreed.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Δε πετάω στα σύννεφα με την ζωή που έχω γιατί υπάρχουν και κάποια προσωπικά προβλήματα (βλ. υγείας κυρίως) που δεν είναι και ότι θα ήθελα αυτή την περίοδο της ζωής μου. Αν μου έδιναν αυτή την στιγμή μια άλλη ζωή, ευχαρίστως θα την έπαιρνα. Δεν έχει όμως να κάνει με τους άλλους, με εμένα είναι το πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Αν μου έδιναν αυτή την στιγμή μια άλλη ζωή, ευχαρίστως θα την έπαιρνα.

Nah, μετά θα 'μενες με την απορία για το πώς θα μπορούσε να εξελιχθεί αυτή που έχεις τώρα. Και, στην υποθετική πάντα περίπτωση που η αλλαγή που περιγράφεις θα ήταν δυνατή, αυτό θα σ' ενοχλούσε. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
ΠΑΡΑ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

ειμαι ευτυχησμενη και εχω την υγεια μου,τι αλλο θελω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Nah, μετά θα 'μενες με την απορία για το πώς θα μπορούσε να εξελιχθεί αυτή που έχεις τώρα. Και, στην υποθετική πάντα περίπτωση που η αλλαγή που περιγράφεις θα ήταν δυνατή, αυτό θα σ' ενοχλούσε. ;)

Εσύ δηλαδή δε σκέφτεσαι ποτέ πως θα ήταν η ζωή σου αν μπορούσες να ήσουν κάποιος άλλος;
Δε νομίζω να με ενοχλούσε, πάντως θα είχα απορία και στις δύο περιπτώσεις, είτε έπαιρνα μια άλλη ζωή θα αναρωτιόμουν πως θα μπορούσα να είχα εξελιχθώ στην προηγούμενη είτε δεν την έπαιρνα θα αναρωτιόμουν πως θα μπορούσα να είχα εξελιχθεί αν την έπαιρνα στην τελική.
Δε σε μπέρδεψα έτσι;

Γενικά πάντως πιστεύω πως είμαστε και λίγο αχάριστοι, και βάζω και τον εαυτό μου μέσα σε αυτή την κατηγορία. Πάντα θέλουμε κάτι περισσότερο κάτι διαφορετικό από αυτό που έχουμε..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top