Σας αρέσει αυτό που σπουδάζετε;

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Όπως είπα είναι νωρίς ακόμα για να βγάλω συμπεράσματα, αλλά γενικά είναι καλύτερα απ' ότι περίμενα (για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω τι περίμενα). Λίγο λιγότερο να φλυαρούσαν κάποιοι καθηγητές.. :P

*να υποθέσω ότι στο παράδειγμα με την εγγραφή των φοιτητών στην εισαγωγή στο δίκαιο δε θα πάρουμε ποτέ απάντηση, ε? :P
Επι δυο μαθηματα μιλαμε για την εσφαλμενη αντιληψη και δεν εχουμε ακομα μαθει ποια ειναι η σωστη ολοκληρωμενα:P Να δω ποσο θα αντεξω Ιστορια και Εισαγωγη...Παντως Αστικο εχω Δακορωνια, Τσολακιδη και ειμαι πολυ ευχαριστημενος μεχρι στιγμης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Επι δυο μαθηματα μιλαμε για την εσφαλμενη αντιληψη και δεν εχουμε ακομα μαθει ποια ειναι η σωστη ολοκληρωμενα:P Να δω ποσο θα αντεξω Ιστορια και Εισαγωγη...Παντως Αστικο εχω Δακορωνια, Τσολακιδη και ειμαι πολυ ευχαριστημενος μεχρι στιγμης...

Ο συγκεκριμένος με ζαλίζει απίστευτα. Αστικό και εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη. Συνταγματικό θα δείξει αύριο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Θα βγούμε off αν συνεχίσουμε την κουβέντα (δική μου η υπαιτιότητα) αλλά όπως λέει πετυχημένα και ο καθηγητής το μάθημα αυτό δεν προσφέρεται για να απαντά ερωτήματα αλλά για να τα θέτει..
Αν καταλαβαίνατε άψογα και ολοκληρωμένα από τώρα θα ήταν περίεργο..
(μεταβείτε σε άλλο topic για σχολιασμό)

on topic: Πλέον ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggi92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Angeliiiiiique ^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
πάντα μου άρεσε πολύ.δεν ήταν όνειρο(δεν είχα εξάλλου κάποιο σχετικό όνειρο) αλλά μου αρέσει πολύ κ κάποτε έκοβα φλέβα χαχα οπότε κομπλέ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
πάντα μου άρεσε πολύ.δεν ήταν όνειρο(δεν είχα εξάλλου κάποιο σχετικό όνειρο) αλλά μου αρέσει πολύ κ κάποτε έκοβα φλέβα χαχα οπότε κομπλέ

Συνήθως, τρώγοντας έρχεται η όρεξη! :P Και όσοι συνήθως μιλάνε για όνειρα, απλά ονειροβατούν! Κάθε Τμήμα κρύβει παγίδες και όσο να 'ναι και Ελληνικά φαινόμενα, τα οποία ένας 1ο ετής και 2ο ετής δεν γνωρίζει. Συνήθως εμφανίζονται στα τέλη 3ου και αρχές 4ου έτους. Μην ξεχνάμε ότι σπουδάζουμε στην Ελλάδα με τις χίλιες δυο διαστροφές μέσα στα Πανεπιστήμια, συναρτήσει των κοινωνικών διαστροφών της. Προσωπικά εκτιμώ τα μικρά βήματα προόδου ενός φοιτητή ανά εξάμηνο παρά τις μεγαλοστομίες τύπου «πόσο μ' άρεσε από τα 15 να σπουδάσω φιλόλογος» και μετά η πορεία κατά μήκος των εξαμήνων να είναι φθίνουσα. Και γενικά όσους αφήνουν τις πράξεις τους να μιλήσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelomaniakos

Νεοφερμένος

Ο trelomaniakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
θα ελεγα πως οχι!!ειμαι σε τελειως ασχετο τομεα απο αυτο που ονειρευομουν..περασα ψηφιακων συστηματων ενω μεγαλη μου αγαπη ειναι η ΒΙΟΛΟΓΙΑ..το θεμα ειναι οτι δεν θελω να ξαναδωσω οποτε μαλλον θα συμβιβαστω..:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
Τrelomaniake γιατί δεν βλέπεις την όλη φάση, σαν αρχή μιας επιτυχημένης καριέρας στα ψηφιακά συστήματα και ...θεωρείς ότι αυτό είναι ένας "συμβιβασμός" ως προς την βιολογία; Όλοι με ένα 50% ρίσκο επιλέγουν μια επιστήμη. Κανένας μαθητής δεν γνωρίζει (πόσο μάλλον φοιτητής) την δυσκολία, το ενδιαφέρον,.. του προγράμματος σπουδών αλλά και τις επαγγελματικές προοπτικές αυτού. Χρόνο με τον χρόνο θα τα βλέπεις με άλλο μάτι, λόγω γνώσεων που θα αποκτήσεις (αν διαβάσεις) και λόγω ηλικιακής ωρίμανσης. Θα είσαι κάποια στιγμή 3ο ή 4ο έτος και θα σκέφτεσαι τι έλεγες τον πρώτο καιρό και θα γελάς...:P Εξάλλου δεν σε πήραν και τα χρόνια. Οπότε αν μετά από 4 χρόνια εξακολουθείς να αγαπάς την βιολογία (παρομοίως), ποτέ δεν είναι αργά ...με τις κατατακτήριες. Δίνεις κατατακτήριες σε όποια ηλικία θέλεις συν ότι θα είσαι πιο ώριμος με ό,τι αυτό συνεπάγεται (σωστό τρόπο διαβάσματος, καλύτερες επιδόσεις,...κτλ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelomaniakos

Νεοφερμένος

Ο trelomaniakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Τrelomaniake γιατί δεν βλέπεις την όλη φάση, σαν αρχή μιας επιτυχημένης καριέρας στα ψηφιακά συστήματα και ...θεωρείς ότι αυτό είναι ένας "συμβιβασμός" ως προς την βιολογία; Όλοι με ένα 50% ρίσκο επιλέγουν μια επιστήμη. Κανένας μαθητής δεν γνωρίζει (πόσο μάλλον φοιτητής) την δυσκολία, το ενδιαφέρον,.. του προγράμματος σπουδών αλλά και τις επαγγελματικές προοπτικές αυτού. Χρόνο με τον χρόνο θα τα βλέπεις με άλλο μάτι, λόγω γνώσεων που θα αποκτήσεις (αν διαβάσεις) και λόγω ηλικιακής ωρίμανσης. Θα είσαι κάποια στιγμή 3ο ή 4ο έτος και θα σκέφτεσαι τι έλεγες τον πρώτο καιρό και θα γελάς...:P Εξάλλου δεν σε πήραν και τα χρόνια. Οπότε αν μετά από 4 χρόνια εξακολουθείς να αγαπάς την βιολογία (παρομοίως), ποτέ δεν είναι αργά ...με τις κατατακτήριες. Δίνεις κατατακτήριες σε όποια ηλικία θέλεις συν ότι θα είσαι πιο ώριμος με ό,τι αυτό συνεπάγεται (σωστό τρόπο διαβάσματος, καλύτερες επιδόσεις,...κτλ).
εχεις ενα δικιο ισως φταιει και οτι εχω κανει μονο εναν μηνα μαθημα και την εχω αξιολογησει ετσι..ισως στην πορεια οντως να μου αρεσει:D:D αλλιως θα παρω την εναλλακτικη που μου προτεινες:Pακυρο, ισχυει οτι μπορω να ζητησω αιτηση για διακοπη σπουδων για το παρων εξαμηνο και να παω να ξαναδωσω πανελλαδικες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Γενικα,πιστευω οτι τη γλυκα του επαγγελματος θα τη βιωσω οταν μπω σε σχολικη αιθουσα....:D:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danaiz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Το λοιπόν.
Εγώ αρχικά το πήγαινα για νομική,χωρίς να ξέρω καλά-καλά γιατί την θέλω. Από την μέση,όμως,της περσινής χρονιάς ΛΑΤΡΕΨΑ τα αρχαία,την ιστορία και τα σχετικά. Και αποφάσισα να πάω φιλολογία.
Γνωρίζω ότι έχω περάσει στο καλύτερο τμήμα της Ελλάδος. Βλέπω,ότι μπορώ να μάθω πολλά,ότι οι καθηγητές είναι στην πλειονότητά τους πολύ καλοί,ότι ο τομέας έχει ενδιαφέρον. Δεν μένω αποκλειστικά στο τμήμα του να γίνεις καθηγτής,αλλά μιλώ και για έρευνα.
Αλλά...η σχολή είναι παλούκι. Μας ζητούν πολλά,μας φορτώνουν με πολλά κι εγώ εξακολουθώ να την βρίσκω μόνο όταν μας κάνουν κείμενα.
Βαριέμαι το πολύ μπλα-μπλα-μπλα των τριών ωρών!
Και επειδή η απόφαση να πάω φιλολογία πάρθηκε κάπως...στο άκυρο,να το πω,έχω και έναν φόβο μην το μετανιώσω αργότερα. :P
Επειδή γενικώς μετανιώνω εύκολα στη ζωή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
..Γνωρίζω ότι έχω περάσει στο καλύτερο τμήμα της Ελλάδος. ...

Δεν τα λέμε στο ischool αυτά, είναι από τις απαγορευμένες φράσεις :P . Και να πω ότι μπορείς έτσι κι αλλιώς να το ξέρεις αυτό, δε θέλω να σε προσγειώσω, αλλά παντού τα ίδια θα σου πουν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Γνωρίζω ότι έχω περάσει στο καλύτερο τμήμα της Ελλάδος.

Τα Ιωάννινα έχουν ίσως το πιο δύσκολο τμήμα φιλολογίας αλλά αυτό δε σημαίνει ότι είναι και το καλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Η Αλήθεια είναι πως τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα από ότι τα περίμενα.. Στα 6 μαθήματα που παρακολουθώ με δυσκολεύει λίγο το ένα (και μάλλον αυτό δεν θα το περάσω κιόλας), αλλά γενικά είχα ακούσει για αδιαφορία των καθηγητών προς τους φοιτητές και ΠΑΛΟΥΚΙΑ μαθήματα που από την πρώτη μέρα θα με φρικάρουν. Αντιθέτως είδα καθηγητές που εξηγούν και ξαναεξηγούν πράγματα, ρωτάνε συνέχεια αν έχουμε απορίες, κάθονται μέσα στο αμφιθέατρο στα διαλείμματα για να κάνουμε απορίες, μας βιντεοσκοπούν μαθήματα για το eclass για όσους δεν μπορούν για διάφορους λόγους να πάνε στο μάθημα.. Όσο για το αντικείμενο, τα 4 στα 6 μαθήματα που έχω είναι μαθηματικά. Τις πρώτες 2 εβδομάδες είχα κουραστεί από τις ασκήσεις πάνω στην επαγωγή! Και στα 4 μαθήματα κάναμε συνέχεια επαγωγή! :P Αλλά τώρα έχουμε μπει στην κανονική ύλη του κάθε μαθήματος και μου αρέσει πιο πολύ! Γενικά μου αρέσει πολύ και η σχολή σε θέμα αντικειμένου αλλά και γενικά η φοιτητική ζωή! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danaiz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Eντάξει παιδιά, έτσι έχω διαβάσει κι έχω ακούσει εγώ για το συγκεκριμένο τμήμα.
Δεν έχω κανέναν άλλο λόγο να το παινέψω,ούτως ή άλλως δεν είμαι Γιανιώτισσα. :P
Κι ούτε το είπα για να δείξω ''κάποια''. Προς Θεού. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
focko πώς τα ξερεις όλα; :D

Όταν τα 'λεγα Βασιλίνα, έτρωγα αρνητικές ψήφους και e-μπινελίκς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
focko πώς τα ξερεις όλα; :D

Όταν τα 'λεγα Βασιλίνα, έτρωγα αρνητικές ψήφους και e-μπινελίκς.

Ποιά έλεγες από όσα είπα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Eντάξει παιδιά, έτσι έχω διαβάσει κι έχω ακούσει εγώ για το συγκεκριμένο τμήμα.
Δεν έχω κανέναν άλλο λόγο να το παινέψω,ούτως ή άλλως δεν είμαι Γιανιώτισσα. :P
Κι ούτε το είπα για να δείξω ''κάποια''. Προς Θεού. :P
:D μα τι σημασία έχει αν είσαι Γιανώτισσα σημασία έχει που φοιτείς εκεί. Π.χ. αν ήσουν Γιαννώτισσα και φοιτούσες στη Θεσσαλονίκη ή στην Αθήνα θα βροντοφώναζες περίφανα ότι τα Γιάννινα έχουν καλύτερο τμήμα φιλολογίας από αυτό που φοιτάς; :hmm: μάλλον όχι.

Αυτό που έχεις είναι μια ψευδαίσθηση που δημιουργούν οι καθηγητές του τμήματος. Και σε μας το κάνουν αυτό :D μας λένε ότι το τμημα Ιατρική Πάτρών είναι το πιο δύσκολο στην Ελλάδα, έχει πλούσιο ερευνητικό έργο :P και άλλα τέτοια. :P :D .

Όταν πήγα πέρσι Ιωάννινα για να δώσω κατατακτήριες οι φοιτητές εκεί μου λέγανε :D:D:D:D:D καλά μαλάκας είσαι και πήγες να δώσεις στην πιο δύσκολη ιατρική της Ελλάδος γιατί δε πήγες Θεσσαλονίκη που είναι εύκολη ή Πάτρα :D:D:D:D:D

:D:D:D:D:D:D

Υποτίθεται ότι είμαστε σπουδαγμένα παιδιά δε χρειάζεται να μαλώνουνε για πράγματα που δε μπορούμε να κρίνουμε




focko πώς τα ξερεις όλα; :D

Όταν τα 'λεγα Βασιλίνα, έτρωγα αρνητικές ψήφους και e-μπινελίκς.

ο Fockos δεν είναι απλό μέλος στο Ischool είναι φιλοσοφία και αυτό έπρεπε να το ξέρεις σαν παλιός ischoolιτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
δεν έχω μετανιώσει ούτε στιγμή προς το παρόν που επέλεξα τη σχολή που είμαι τώρα...μου λείπει η διάθεση για διάβασμα όμως, η οποία είναι καθοριστική και ελπίζω να την αποκτήσω όσο γίνεται πιο γρήγορα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Όταν τα 'λεγα Βασιλίνα, έτρωγα αρνητικές ψήφους και e-μπινελίκς.

*cough* *cough* *cough* μη μιλήσω καλύτερα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
δηλαδή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top