Ρατσισμός

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Μου αρέσει πάντως που όταν κάποιος ξεφεύγει απ'την πεπατημένη : "Οι αλλοδαποί ; ίδιοι με μας. ολοίδιοι. Αδέρφια μας, καλέ ! " γίνεται αντικείμενο λιθοβολισμού. Απλά όλοι ενισχύετε αυτά που προσπαθώ να πω με τον τρόπο σας, αν και καταφέρατε να τα διαστραβλώσετε όλα. Συγχαρητήρια.

Κανεις δεν ειπε πως ειμαστε ολοι ολοιδιοι , σε καμια περιπτωση δεν γινεται αυτο ουτε καν βιολογικα ποσο μαλλον συναισθηματικα,καθε ανθρωπος εχει τις δικες του αναγκες αυτο που ειμαστε ειναι ΙΣΟΙ οχι ΙΔΙΟΙ αλλο ισος αλλο ιδιος,καμια σχεση η μια λεξουλα απο την αλλη αυτο δεν στο μαθαν στο τοσο καλο ελληνικο σχολειο?Σε καμια περιπτωση δεν λες το ιδιο,πεταξες μια μπαρουφα και μολις καταλαβες οτι πεταξες μαλακια το κανες γαργαρα και προσπαθεις τωρα να μας πεις οτι ελεγες το ιδιο πραγμα με αλλα λογια και οτι παραποιησαμε τα οσα ειπες..τουλαχιστον παραδεξου το να τελειωνουμε,επισης ακμα περιμενουμε πηγη απο στατιστικα στοιχεια που ελεγες οτι ξερεις τι λενε περι αλλοδαπων.Οταν μιλας να μιλας με στοιχεια ή εστω να στηριζεις ορθα το τι λες με το να προσπαθεις να μας πεισεις οτι απλα σε παρεξηγησαμε και οτι αλλα ελεγες και αλλα εννουσες ειναι τουλαχιστον παιδιαστικο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Όπως οι Έλληνες δεν είμαστε όλοι ίδιοι έτσι και αυτοί δεν είναι όλοι ίδιοι μεταξύ τους. Where is the problem?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,963 μηνύματα.
Μου αρέσει πάντως που όταν κάποιος ξεφεύγει απ'την πεπατημένη : "Οι αλλοδαποί ; ίδιοι με μας. ολοίδιοι. Αδέρφια μας, καλέ ! " γίνεται αντικείμενο λιθοβολισμού. Απλά όλοι ενισχύετε αυτά που προσπαθώ να πω με τον τρόπο σας, αν και καταφέρατε να τα διαστραβλώσετε όλα. Συγχαρητήρια.


Μάλλον μας παρεξηγείς σε όσα γράψαμε και γράφουμε. Προσωπικά, δεν εννοώ να ισοπεδωθούμε σαν Ελληνικό έθνος από τους αλλοδαπούς (φοιτητές και όχι μόνο) πολιτισιμικά, θρησκευτικά,...κτλ. Εκεί αντιστέκομαι και γω με πάγιες απόψεις. Δεν δέχομαι να ξεπουλήσω ιδανικά και αξίες για τα οποία πέθαναν κάποιοι άνθρωποι, για να είμαστε και να σκεφτόμαστε ελεύθερα, σήμερα.

Έχει τεράστια διαφορά, η πολιτισμική αλλοτρίωση και αφομοίωση από την κοινωνική ισότητα μεταξύ των συνανθρώπων μας. Η πολιτισμική αλλοτρίωση και αφομοίωση επιτυγχάνεται με παρωπιδισμένες σκέψεις και χαμηλού επιπέδου ηθικής παιδείας (γι' αυτό το είδος παιδείας, δεν φτάνουν τα πτυχία μόνο). Με την λογική σου, θα έπρεπε και οι Έλληνες φοιτητές και καθηγητές που διαπρέπουν στο εξωτερικό, να αντιμετωπίζονται ρατσιστικά και να μένουν στο περιθώριο...γιατί δαπανούν κρατικά κονδύλια. :lol: (τι άλλο θα ακούσουμε, σήμερα;)

Ξέρεις σήμερα ποιος έχει την Έδρα Μαθηματικών του Πανεπ.Cambrigde; Ο κορυφαίος Έλληνας Μαθηματικός, Αθανάσιος Φωκάς. Οι ψυχροί και τυπικοί Εγγλέζοι έπρεπε να του κάνουν "ρατσιστικές" κριτικές στο επιστημονικό έργο του και να μην τον αφήσουν να ανελιχθεί σε μια θέση που την κατείχε πριν πολλά πολλά χρόνια, ο γνωστός Ισαακ Νεύτωνας, επειδή είναι Έλληνας και όχι δικός τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Περιμένεις να σου πω διεύθυνση να ψάξεις ; Με μια απλή αναζήτηση στο google θα δεις για τι πράγμα μιλάω. Επίσης υπάρχει και η εφημερίδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Με την λογική σου, θα έπρεπε και οι Έλληνες φοιτητές και καθηγητές που διαπρέπουν στο εξωτερικό, να αντιμετωπίζονται ρατσιστικά και να μένουν στο περιθώριο...γιατί δαπανούν κρατικά κονδύλια

Aν αυτό δεν είναι επιχείρημα τύφλα να'χουν τα επιχειρήματα Bravo! nPb
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Περιμένεις να σου πω διεύθυνση να ψάξεις ; Με μια απλή αναζήτηση στο google θα δεις για τι πράγμα μιλάω. Αν είσαι ανενημέρωτη δεν έχω εγώ το χρέος να σε ενημερώσω, καλή μου. Εσύ εθελοτυφλείς και είσαι αιθεροβάμων όχι εγώ. Επίσης υπάρχεις και η εφημερίδα !!! Δεν ξέρω αν την έχεις ακουστά... Λέει πολλά ενδιαφέροντα πράγματα μέσα !!! Ανάμεσα στα οποία και αυτά που θες να σου παραθέσω !!!! Τα δικά σου στοιχεία στη συζήτηση είναι οι κατηγορίες σου σε μένα ;;; Γουστάρω να ρίχνεις το επίπεδο !!! Είσαι επαγγελματίας σ'αυτό...
καμια εφημεριδα δεν λεει κατι τετοιο ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Περιμένεις να σου πω διεύθυνση να ψάξεις ; Με μια απλή αναζήτηση στο google θα δεις για τι πράγμα μιλάω. Αν είσαι ανενημέρωτη δεν έχω εγώ το χρέος να σε ενημερώσω, καλή μου. Εσύ εθελοτυφλείς και είσαι αιθεροβάμων όχι εγώ. Επίσης υπάρχεις και η εφημερίδα !!! Δεν ξέρω αν την έχεις ακουστά... Λέει πολλά ενδιαφέροντα πράγματα μέσα !!! Ανάμεσα στα οποία και αυτά που θες να σου παραθέσω !!!! Τα δικά σου στοιχεία στη συζήτηση είναι οι κατηγορίες σου σε μένα ;;; Γουστάρω να ρίχνεις το επίπεδο !!! Είσαι επαγγελματίας σ'αυτό...


Λυπάμαι πολύ αν είσαι Έλληνας με αυτά που λες. Αν περιμένεις η κοπέλα να αντιδράσει άσχημα δε θα χει άδικο. Την φόρτισες καλά, πολύ καλά. Εγώ αποχωρώ. Δε μ'αγγίζει πλέον τέτοιο επίπεδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Οι Έλληνες φοιτητές πάνε στο εξωτερικό για να σπουδάσουν κ όχι για να ζήσουν εκεί. Αλλά και αυτό να συμβαίνει, ίδιοι είμαστε με τις χώρες του πρώην ανατολικού μπλοκ που ήταν μέσα στη βια και την εγκληματικότητα ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ας σταματησουμε καλυτερα,ειδαλλως θα κλειδωσουν το θεμα!
θα ηθελα απλα να δει και να σκεφτει ο Γιωργος το τελευταιο μου ποστ....
δεν οδηγει πουθενα το θεμα:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Οι Έλληνες φοιτητές πάνε στο εξωτερικό για να σπουδάσουν κ όχι για να ζήσουν εκεί. Αλλά και αυτό να συμβαίνει, ίδιοι είμαστε με τις χώρες του πρώην ανατολικού μπλοκ που ήταν μέσα στη βια και την εγκληματικότητα ;;;

ναι αφου τα ιδια και χειροτερα χαλια εχουμε..και οχι μονο αλλα τουλαχιστον εκεινοι εχουν τα κοτσια να το παραδεκτουν εμεις το παιζουμε "αριστοκρατες" και δηθεν Ευρωπαιοι πολιτισμενοι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Οι Έλληνες φοιτητές πάνε στο εξωτερικό για να σπουδάσουν κ όχι για να ζήσουν εκεί. Αλλά και αυτό να συμβαίνει, ίδιοι είμαστε με τις χώρες του πρώην ανατολικού μπλοκ που ήταν μέσα στη βια και την εγκληματικότητα ;;;

Έλα μη συνεχίζεις γιατί και το ελάχιστο δίκιο που μπορεί να έχεις το κατακρημνίζεις και το καταχαρακώνεις και αυτό. Εκτός και αν θέλεις να πετύχεις το αντίθετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toknil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η toknil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Μου αρέσει πάντως που όταν κάποιος ξεφεύγει απ'την πεπατημένη : "Οι αλλοδαποί ; ίδιοι με μας. ολοίδιοι. Αδέρφια μας, καλέ ! " γίνεται αντικείμενο λιθοβολισμού. Απλά όλοι ενισχύετε αυτά που προσπαθώ να πω με τον τρόπο σας, αν και καταφέρατε να τα διαστραβλώσετε όλα. Συγχαρητήρια.

Μου αρέσει πάντως που εσύ και οι ομοϊδεάτες σου, ενώ γνωρίζετε πολύ καλά ότι η κοινωνία στο σύνολο της με κριτήριο τα δικά σας πιστεύω λειτουργεί, πάντα στο τέλος καταλήγετε στο γνωστό δακρύβρεχτο σενάριο που πολύ συγκινητικά ανέφερες.

Επειδή τυχαίνει να υπάρχουν 5 άνθρωποι εδώ μέσα που δε μετράνε τους ανθρώπους με γελοίες κλίμακες, όπως κάνεις εσύ καλή ώρα, δε σημαίνει ότι αποτελείς τη μειοψηφία.
Μην υπερτιμάς τόσο την κατάσταση σου.

Δε νομίζω ότι διαστρεβλώνω κάτι.
Αν η νοημοσύνη μου δεν κάνει λάθος, μίλησες για ανθρώπους που δεν αξίζουν να μάθουν, να μορφωθούν.
Καθόλου δίκαιο δε μου ακόυγεται, και καθόλου ''δημοκρατικό''.
Στο ελλαδιστάν( για μένα), ή Ελλαδάρα( για σένα) θα πρεπε να γνωρίζουμε δυο πράματα παραπάνω για τον ορισμό έστω.


Συγγνώμη αν γίνομαι επιθετική, αλλά κατέστρεψες ένα θέμα που ανοίχτηκε από κάποιον που ζητούσε βοήθεια με το αστείο σχόλιο σου.
Έδωσες το δικαίωμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
Ωραίο επίπεδο !!! Όπως τα έλεγα... Το επίπεδο σου φαίνεται απ'αυτά που λες... :D

Πρεπει να αστειευεσαι... μιλας για επιπεδο οταν εχεις αυτες τισ ρατσιστικες αντιληψεις? δεν παμε καλα μου φαινεται...

εγω οντας απο ξενη χωρα τετοια ρατσιστικη συμπεριφορα πρωτη φορα συνανταω... α, και θα παω πανεπιστημιο φετος οσο και να μη σου αρεσει αυτο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,963 μηνύματα.
Οι Έλληνες φοιτητές πάνε στο εξωτερικό για να σπουδάσουν κ όχι για να ζήσουν εκεί. Αλλά και αυτό να συμβαίνει, ίδιοι είμαστε με τις χώρες του πρώην ανατολικού μπλοκ που ήταν μέσα στη βια και την εγκληματικότητα ;;;

Σοβαρά, ε; Πού το διάβασες αυτό ωρέ, για να το διαβάσω και γω; :jumpy:
Δηλαδή, δεν υπάρχουν Έλληνες φοιτητές που σπουδάζουν ή συνεχίζουν μεταπτυχιακά, (μετα)διδακτορικά...για ακαδημαϊκή καριέρα στο εξωτερικό, (οπότε και αναγκαστικά θα μείνουν εκεί, λόγω μόνιμης/προσωρινής εργασίας και οικογένειας); Τα ξαδέρφια μου είναι Έλληνες μετανάστες στην Ολλανδία (δεύτερη γενιά) και σπουδάζουν σαν Ολλανδοί πολίτες στο Πανεπιστήμιο Erasmus (Rotterdam). Η Ολλανδία που εφαρμόζει πάγια ανθελληνική πολιτική στα πλαίσια της Ε.Ε., γιατί δεν τους "συμπεριφέρεται" ρατσιστικά, απαγορεύοντάς τους να σπουδάσουν και να διαπρέψουν;

Δεν καταλαβαίνω την διασύνδεση που κάνεις σε αυτό το topic. Ίσως ήθελες να θίξεις το επίκαιρο θέμα της πολιτισμικής αλλοτρίωσης...αλλά δεν σου βγήκε...και κατέληξε μέσω Λαμίας, στον ρατσισμό...

Όσο για την δεύτερη ερώτηση...απλά απαντάω: Ε.Λ.Ε.Ο.Σ. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makisr91

Νεοφερμένος

Ο makisr91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Ποτέ δεν θα γίνουν έλληνες. Δεν είναι όλα τόσο απλά. Μια υπηκοότητα δεν καθορίζει αν είσαι έλληνας ή όχι...
Αλλά τι κάνει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

saim_giazitzi

Νεοφερμένος

Ο saim_giazitzi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
αν δεν υπηρχαν οι αλλοδαποι οι μισοι πατεραδες μας οικοδομες θα δουλευαν...και αυτοι ανθροποι ειναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Ευτυχώς που δεν σκέφτονται όλοι σαν εσένα γιατί θα είχαμε γίνει Αλβανία ή κάποια άλλη χώρα...

θελει θαρρος να παραδεχτεις τα λαθη σου, ετσι; εσυ δεν βλεπω να το εχεις
-----------------------------------------
Ποια ακριβώς δυστυχία??? Δεν έχεις να φας ή μήπως μένεις σε καμιά τρώγλη???
Είναι δουλειά των πολιτικών μας να φροντίσουν για μας....Αλλά αυτοί...πέρα βρέχει...

μεγαλο λαθος, ειναι δουλεια ολων μας.
αν κοιταξουμε λιγο την ετοιμολογια της λεξης "δημοκρατια", νομιζω οτι ειναι αρκετο για το καταλαβουμε
-----------------------------------------
Αυτά που έχουν ειπωθεί είναι πραγματικά απαράδεκτα... Πότε επιτέλους θα καταλάβετε ότι ο ρατσισμός είναι απλά μια επινόηση των ψευτοπροοδευτικών (οι οποίοι παραδόξως είναι οι μεγαλύτεροι ρατσιστές κατά βάθος ) για να θολώνουν τα νερά στο ούτως ή άλλως ετοιμόρροπο κοινωνικό γίγνεσθαι ; Ξένος μαθητής να κρατά την ελληνική σημαία... Αυτό είναι η κορυφαία ανοησία απ'όλες !!! Δηλαδή έλεος... Πρέπει να τα ισοπεδώσουμε όλα πια ; Η ίδια η παρέλαση έχει εθνικό χαρακτήρα, όπως και διάφορες άλλες εκδηλώσεις της καθημερινής ζωής στις οποίες οι ξένοι ΔΕΝ έχουν καμία απολύτως σχέση... Η θυσία των εθίμων και των παραδόσεων της χώρας μας στο βωμό μιας φιλοπρόοδης και ανευ λόγου ηθικής ανιδιοτέλειας είναι απλά κατάπτυστη. άτομα με τέτοιες αντιλήψεις υποβαθμίζουν τη χώρα μας... ΝΤΡΟΠΗ.... Μόνο αυτό έχω να πω...

η παρελαση ειναι μιλιταριστικη. καθαρα μιλιταριστικη. ειμια κατα της παρελασης, και επομενως κατα στο να κραταει ο οποιοσδηποτε την ελληνικη σημαια. επειδη, ομως, μερικες φορες τα "εθιμα", οι "παραδοσεις" ειναι τουλαχιστον, αναχρονιστηκες (μερικες φορες σεξιστικες, οπως για παραδειγμα, η προικα) πρεπει να ειμαστε σε θεση να κρινουμε και να αναλυουμε.

Υ.Γ. ολο σου το κειμενο, ηταν απλα μια αερολογια. δεν ειχες καμια αποδειξη στη θεση σου.


Υ.Γ.2 κατα βαθος, δεν ειναι οι "ψευτοπροοδευτικοι" ρατσιστες. ρατσιστης εισαι εσυ που θες να απαγορευσεις την εισοδο στην τριτοβαθμια εκπαιδευση, λογω φυλετικων διακρισεων. ΑΥΤΟ ειναι το βαθος του ρατσισμου.


Υ.Γ.3 καποια απο τα ηθη και τα εθιμα του ελληνικου λαου προηλθαν απο
δεισιδαιμονίες, απο αγνοια ή απο χαμένη γνωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Και εγώ είμαι κατά στο να κρατάνε οι αλλοδαποί την ελληνική σημαία!!!!κατά τα άλλα δεν έχω πρόβλημα αλλά αυτό είναι απαράδεκτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Και εγώ είμαι κατά στο να κρατάνε οι αλλοδαποί την ελληνική σημαία!!!!κατά τα άλλα δεν έχω πρόβλημα αλλά αυτό είναι απαράδεκτο...

αιτιολογιστε και λιγο :cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
αιτιολογιστε και λιγο :cool:
Οι παρελάσεις είναι για τις επετείους και για τις υπεράνθρωπες προσπάθειες που έκανα οι προγόνοι μας για να είμαστε ελεύθεροι τώρα!Και γι΄'αυτό τον λόγο πιστεύω πως την σημαία πρέπει να την κρατούν Έλληνες!!Δεν είμαι ρατσιστής αλλά θεωρώ τις παρελάσεις κάτι που είναι "ελληνικό"!!Δεν έχω πρόβλημα αν 1 αλλοδαπός έιναι ο καλύτερος στην τάξη μου(και βάζω την δικιά μου τάξη για να μην υπάρχει παρεξήγηση) και να έχει και το απουσιολόγιο!! Απλά σε αυτό το σημείο διαφωνώ...Πιστεύω να έγινα κατανοητός!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top