Ρατσισμός

Alexoukos

Νεοφερμένος

Ο Αλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
σωστο αυτο που λες .αλλα οι περισοτεροι στρειτ ειναι ψιλοκομπλεξικοι με αυτο το θεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
Βασικά δεν είναι ψιλοκομπλεξικοί, απλά φοβούνται μην τους την πέσεις...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexoukos

Νεοφερμένος

Ο Αλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ε ομοφοβια ενα πραμα...μια φορα που το πα σε εναν ''φιλο'' μου το τι ειμαι.εβλεπα οτι το πηρε καπως και του λεω μην φοβασε δεν προκειτε να στην πεσω εχω καλο γουστο... ψιλοσπαστηκε αλλα οκ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
εβλεπα οτι το πηρε καπως και του λεω μην φοβασε δεν προκειτε να στην πεσω εχω καλο γουστο... ψιλοσπαστηκε αλλα οκ :P

χαχαχα...εμέσως πλην σαφώς του είπες ότι δεν ήταν όμορφος (σέξυ...κ.α.)...:D χαχαχαχα

προσωπικά δεν με πειράζει τι είναι ο άλλος
τους σιγανοπαπαδιές φοβάμαι...γι' αυτό και θέλω ξεκαθαρισμένα πράγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Θα σας πω κάτι που συμβαίνει . Η μαμά μου είναι από την Γαλλία , στην τάξη δυο παιδιά που νομίζουν ότι μόνο η Ελλάδα είναι κράτος μου λένε συχνά γυρνά στην Γαλλία , οι Γάλλοι είναι βρομιάρηδες , και δεν ξέρω τι κάνω .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyler

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Γιατί δεν γυρνάς Γαλλία? Δίκιο έχουν...όλοι οι Γάλλοι είναι βρωμιάρηδες!

Πλάκα κάνω...τι ηλικία είσαι? Μην τα παίρνεις στα σοβαρά αυτά τα πράγματα...απλά δεν έχουν τι να κάνουν και λένε διάφορα.
Τα παιδιά δεν πολύ σκέφτονται τι λένε. Σπάνια αντιλαμβάνονται τις χοντράδες που λένε. Μίλα στη δασκάλα/ο για αυτό.(και στους γονείς σου εννοείται).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Β λυκειου πάω ευχαριστώ για τις συμβουλές σου θα σου πω τι έκανα τελικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Β λυκειου πάω ευχαριστώ για τις συμβουλές σου θα σου πω τι έκανα τελικά
σαυτην την ηλικια οι περισσοτεροι απο μας ειναι ανεγκεφαλοι και κανουν πολλες βλακειες μεσα βαζω κι εμενα γιατι κι εγω καμια φορα σαν παιδι ξεφευγω :P ...απλα μιλα τους και πες τους οτι δεν σου αρεσει η συμπεριφορα τους και λογικα θα το καταλαβουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Παιδιά πραγματικά δεν αντέχω άλλο , 4 άτομα μου έχουν σπάσει τα νεύρα συνέχεια μου λένε να πάω πίσω στην Γαλλία ( η μαμά μου είναι Γαλλίδα και είμαι και εγώ γεννημένος εκεί ), επίσης σήμερα ένα παιδι από αυτούς μου είπε να γράψω στα γαλλικά το απουσιολόγιο γιατί δεν ξέρω ελληνικά .τελος έσκασαν στα γέλια όταν τους είπα ότι ο παππούς μου λέγεται Guillaume ( γκιγιομ ) και άρχισαν να μου λένε ότι οι Γάλλοι έκοβαν τα χέρια των Ελλήνων στην μικρασιατική καταστροφή και ότι θα πληρώσουμε και αλλα τέτοια . Δεν ξέρω τι να κάνω μέχρι πέρσι τα παιδιά αυτά ήταν σε άλλο τμήμα και δεν με ενδιέφερε .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ζεις ένα δράμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Ξέρεις κάτι το αστείο είναι ότι δεν έχω πειράξει κανένα . Τι να κάνω να το πω στην μαμά μου αλλα θα στεναχωρηθεί και εκείνη και δεν θέλω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Οι Γαλλοι ειναι βρωμικοι, κομμουνιστες, φτιαχνουν αυτοκινητα που χαλανε, ειναι σνομπ, το Παρισι ειναι πανακριβο, αρνουνται να μιλησουν αγγλικα και στον πολεμο η Γερμανια τους ξεσκισε και επρεπε να τους ελευθερωσουνν οι Αγγλοαμερικανοι και να τους βαλουν χαριστικα στο τραπεζι των νικητων.

Ελπιζω να μη συμμετειχα στο δραμα :P

Περα απο την πλακα τωρα, σταματα να τα παιρνεις ολα τοις μετρητοις. Δεν σε βοηθαει καπου, μπες και εσυ στο χαβαλε, πες τους κι εσυ μια μαλακια. Τι θες; Να τους τραβηξει το αυτι ο διευθυντης επειδη εβρισαν τη Γαλλια; Ισα ισα η Γαλλια ειναι μια χωρα, στη βιτρινα τουλαχιστον, φιλικη προς την Ελλαδα και οι Ελληνες γενικα εχουν καλη γνωμη για τους Γαλλους (χωρις βεβαια καποιον προφανη λογο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Ευχαριστώ , αλλα ξέρεις κάτι είναι ενοχλητικό κάποιες φορές .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ναι ενταξει αλλα ειναι η αποψη τους, δεν νομιζεις; Δηλαδη αν εσενα σου φαινεται προσβλητικο που εισαι Γαλλος, τα παιδια που εχουν εναν ή δυο γερμανους γονεις και ζουν στην Ελλαδα τι πρεπει να κανουν; Να κρεμαστουν ή να σκασουν με κανα ουζι και να θερισουν κοσμο;

Επισης, κρινοντας απο το αβαταρ σου, κραταω επιφυλαξεις για το κατα ποσο εσυ διαφημιζεις τη γαλλικη καταγωγη σου και μηπως ολη η συμπεριφορα τους ειναι μια πραξη αντιδρασης εκ μερους τους. Food for thought mate ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Όχι ποτέ δεν καυχήθηκα για την καταγωγή μου .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Πες τους ότι στην πραγματικότητα δεν έχει σημασία η καταγωγή και από όποιο μέρος είμαστε, γιατί είμαστε πρώτα από όλα άνθρωποι και έπειτα γάλλοι, έλληνες, πορτογάλλοι, ισπανοί ή ότι άλλο. Αν δεν καταλάνουν -που μάλλον δεν- δείξε ότι δε σε επηρεάζουν τα όσα λένε, αδιαφόρισε, πιο απλά.

Ο παππούς σου έχει υπέροχο όνομα και γενικά λατρεύω τη Γαλλία και τα γαλλικά. Όμορφος λαός, ενδιαφέρουσα κουλτούρα, υπέροχη γλώσσα, φανταστικά μέρη και ντύνονται και πολύ ωραία. Στην τελική, δε σε νοιάζει τι λένε. Είναι αξιόλογα άτομα για να λάβεις σοβαρά υπόψη σου τα όσα λένε; ΟΧΙ! Άντε γεια, λοιπόν. Αδιαφόρισε, δείξε ότι δε σε νοιάζει και δε σε επηρεάζει καθόλου και ότι ακόμη κι έτσι δεν έχεις πρόβλημα μαζί τους. Νιώθεις μια χαρά με τον εαυτό σου, αυτός είσαι, και, ναι, τι άλλο να κάνουμε;

Α, ναι, κοίτα.. αν το παίζεις "Γάλλος" και ανώτερος τότε φυσικά και έχεις καταντήει σπαστικός και απλά σου τη λένε γιατί τους την έχεις σπάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Όχι δεν το παίζω γάλλος . Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Παιδιά πραγματικά δεν αντέχω άλλο , 4 άτομα μου έχουν σπάσει τα νεύρα συνέχεια μου λένε να πάω πίσω στην Γαλλία ( η μαμά μου είναι Γαλλίδα και είμαι και εγώ γεννημένος εκεί ), επίσης σήμερα ένα παιδι από αυτούς μου είπε να γράψω στα γαλλικά το απουσιολόγιο γιατί δεν ξέρω ελληνικά .τελος έσκασαν στα γέλια όταν τους είπα ότι ο παππούς μου λέγεται Guillaume ( γκιγιομ ) και άρχισαν να μου λένε ότι οι Γάλλοι έκοβαν τα χέρια των Ελλήνων στην μικρασιατική καταστροφή και ότι θα πληρώσουμε και αλλα τέτοια . Δεν ξέρω τι να κάνω μέχρι πέρσι τα παιδιά αυτά ήταν σε άλλο τμήμα και δεν με ενδιέφερε .

Πες τους ότι στον εμφύλιο οι Έλληνες κάνανε φάλαγγα σε άλλους Έλληνες και να το επιχειρήσουνε κι αυτοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top