Ρατσισμός

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Oι μετανάστες δεν πρέπει να αντιμετωπίζονται ως μόνιμοι ξένοι, αλλά ως υποψήφιοι Έλληνες.
Επειδή το να το γράψω θα μου πάρει λιγότερη ώρα από το να κάτσω να το ψάξω, σου γράφω τα εξής: εργατικό δυναμικό, χτίσιμο των κτιρίων μας (κακά τα ψέματα, οι μισοί οικοδόμοι αλλοδαποί είναι), τόνωση των ηλικιακά μικρότερων πληθυσμιακών ομάδων (είμεθα χώρα γερόντων), εξοικείωση με διαφορετικούς πολιτισμούς και άνοιγμα του μυαλού.



Μπα; Παράξενο:P.
Υποξηφιοι Ελληνες ? :!: ? Θα με τρελανεις :p
Εργατικο δυναμικο , χτίσιμο των κτιρίων μας
Καλα αμα δεν επερναν αυτες τις δουλειες θα βρισκοταν Ελληνες για να δουλεψουν .
εξοικείωση με διαφορετικούς πολιτισμούς και άνοιγμα του μυαλού.
Τι να παρω απο τον Αλβανικο πολιτισμο , ποιο στοιχειο να παρω τι να μου μαθει ,ας γελασω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Που το ξερεται ρε , ο παπους μου εχει χωραφια και δεν παιζει τπτ τετοιο , αμα δεν γουσταρουν να φυγουν να πανε αλλου , δεν θα μου ληψουν

Ηρεμααααα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makisr91

Νεοφερμένος

Ο makisr91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Υποξηφιοι Ελληνες ? :!: ? Θα με τρελανεις :p
Εργατικο δυναμικο , χτίσιμο των κτιρίων μας
Καλα αμα δεν επερναν αυτες τις δουλειες θα βρισκοταν Ελληνες για να δουλεψουν .
εξοικείωση με διαφορετικούς πολιτισμούς και άνοιγμα του μυαλού.
Τι να παρω απο τον Αλβανικο πολιτισμο , ποιο στοιχειο να παρω τι να μου μαθει ,ας γελασω

Αυτό το λες γιατί δεν έχεις στοιχεία πολιτισμού ούτε την απαραίτητη γνώση για να κρίνεις τα υπόλοιπα έθνη. Αυτά σου έμαθαν αυτά λες. Το πως θα αντιμετωπίσει ο καθένας τους άλλους καθορίζεται στην παιδική του ηλικία και μετά τα βγάζει όταν βγει στην κοινωνία. Σε σένα και σε άλλους δεν έχει δοθεί η αναγκαία γνώση όταν ήσαστε μικροί γι'αυτό και έχεις τέτοια αντίδραση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Αυτό το λες γιατί δεν έχεις στοιχεία πολιτισμού ούτε την απαραίτητη γνώση για να κρίνεις τα υπόλοιπα έθνη. Αυτά σου έμαθαν αυτά λες. Το πως θα αντιμετωπίσει ο καθένας τους άλλους καθορίζεται στην παιδική του ηλικία και μετά τα βγάζει όταν βγει στην κοινωνία. Σε σένα και σε άλλους δεν έχει δοθεί η αναγκαία γνώση όταν ήσαστε μικροί γι'αυτό και έχεις τέτοια αντίδραση.

Nαι το βρηκες , που το μαντεψες :no1:;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 70 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Nαι το βρηκες , που το μαντεψες :no1:;)

φιλε μου...
πως μπορεις να λες τι προσφερουν οι μεταναστες στην ελλαδα??
σε προηγουμενο μου μνμ σου απαντησα...και εσυ κανεις λες και δεν το διαβασες!!!το μονο επιχειρημα σου ειναι η εγκληματικοτητα...και αυτη δεν εχει να κανει με τους μεταναστες....μονο!!!!!!:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
φιλε μου...
πως μπορεις να λες τι προσφερουν οι μεταναστες στην ελλαδα??
σε προηγουμενο μου μνμ σου απαντησα...και εσυ κανεις λες και δεν το διαβασες!!!το μονο επιχειρημα σου ειναι η εγκληματικοτητα...και αυτη δεν εχει να κανει με τους μεταναστες....μονο!!!!!!

σε προηγουμενο μου μνμ σου απαντησα...και εσυ κανεις λες και δεν το διαβασες!!!
Eνα ποστ εκανες στο οποιο απαντησα κιολας με παραθεση .

αλλα δεν μπορω να κανω κουβεντα μαζι σου...ειναι ανουσια...!!!!
Ποτε δεν ειναι (σχεδον) ανουσια μια κουβεντα , απο την οποια συνηθως αποχορουμε οταν δεν εχουμε τπτ αλλο να πουμε ή απλα μας τελειωσαν τα επειχηρηματα και δεν ξερουμε τι να πουμε .
το μονο επιχειρημα σου ειναι η εγκληματικοτητα
Ναι αυτη ειναι μια απο τις κυριες συνεπειες την λαθρομεταναστευσης , οικονομικης μετανασταυσης .

η εγκληματικοτητα...και αυτη δεν εχει να κανει με τους μεταναστες....μονο!!!!!!
Ναι ποιος ειπε πως η εχει να κανει μονο με τους μεταναστες , μαλιστα ειπα πως
:
Δεν λεω πως ο Ελληνας ειναι ο αγιος :angel: .

Αλλα το μεγαλυτερο μερος απο εκει προερχεται .

για αυτο δεν ασχολουμε αλλο μαζι σου....γιατι διακρινω πως αυτα που λες...απλα τα εχεις ακουσει....και δεν ειναι δικα σου πιστευω!!!!
Λαθος κανεις . Εγω απλος βλεπω τι γινεται γυρω μου και αυτα γραφω, τωρα αμα δεν αρεσκεσαι στην αληθεια τι να κανουμε οκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Ρε παλικάρια.Δουλεύουνε οι άνθρωποι,γιατί να φύγουν?Και να μην ακούω τις βλακείες του στυλ μας πέρνουν τις δουλειές μας.Αφού οι Έλληνες νέοι καθονται και πίνουν καφέδες και οι μετανάστες δουλεουν στα χωράφια,στις οικοδομές και στα εργοστάσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Υποξηφιοι Ελληνες ? :!: ? Θα με τρελανεις :p
Εργατικο δυναμικο , χτίσιμο των κτιρίων μας
Καλα αμα δεν επερναν αυτες τις δουλειες θα βρισκοταν Ελληνες για να δουλεψουν .
εξοικείωση με διαφορετικούς πολιτισμούς και άνοιγμα του μυαλού.
Τι να παρω απο τον Αλβανικο πολιτισμο , ποιο στοιχειο να παρω τι να μου μαθει ,ας γελασω
Στάνταρρρ............!
Τρέχουν δεν τους βλέπεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FrEeDoM

Νεοφερμένος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εγω παντως αν και τα ειχα με παιδια που εχουν αλλη θρησκεια ή δεν ειναι απο ελλαδα δν εχω κανενα προβλημα με οποιαδηποτε διαφορετικοτητα...γιατι παντα ηθελα να κανω την διαφορα...και ομως ειμαι ρατσιστρια απο το υπερβολικα απελευθερομενο μου μυαλο...γιατι το να θελω να εχω φιλους που πχ.θα ειναι γκευ ή θα εχουν σκουρο δερμα(μαυροι) ή οτιδηποτε αλλο.δειχνει οτι δινω ιδιαιτερη σημασια σε αυτο...απο τη στιγμη που ζουμε στν ελλαδα οπου σχεδον ολα λειτουργουν λαθος ειναι ολα αναποφευκτα...γνωμη μ...:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
το οτι δινεις ιδιατερη σημασια σε κατι δε σημαινει σωνει και καλα οτι υποτιμας τα υπολοιπα, αλλα παντως δεν εχεις λογο να θες παση θυσια να εχεις φιλο ομοφυλοφιλο η οτιδηποτε αλλο, εξαλλου τους φιους δε τους επιλεγουμε για αυτα τα χαρακτηριστικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Καποιοι ελληναραδες δενουν απ τα ποδια μεταναστες και τους ςερνουν σε ολη την πλατεια ενος χωριου για δημοσιο παραδειγματισμο επειδη, οπως ισχυριζονται οι ελληναραδες μας, κλεψανε κατι, χωρις βεβαια να εχει γινει αναφορα της κλοπης στην αστυνομια και μετα τιθεται ερωτημα για το αν απασχολει ο ρατσισμος σαν προβλημα;;

Και σαν να μην εφτανε αυτο, οι μεταναστες διωκονται για το κακουργημα της ζωοκλοπης ενω οι αλλοι παραπεμπονται σε βαθμο πλημμεληματος...

Kαι μετα ασχολουμαστε με τον αρχαιο ελληνικο πολιτισμο και τους αρχαιους ημων προγονους...
Σαμπως η Μακρονησος δεν ηταν νεος Παρθενωνας;

Κατι τετοια με κανουν να ντρεπομαι για τη χωρα μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Ποτε δεν ειναι (σχεδον) ανουσια μια κουβεντα , απο την οποια συνηθως αποχορουμε οταν δεν εχουμε τπτ αλλο να πουμε ή απλα μας τελειωσαν τα επειχηρηματα και δεν ξερουμε τι να πουμε .
επιχειρημα θεωρεις το:
Nαι το βρηκες , που το μαντεψες
;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Υποξηφιοι Ελληνες ? :!: ? Θα με τρελανεις :p

Γιατί; Ναι, υποψήφιοι Έλληνες. Όταν αφήνεις τα πάντα πίσω σου και ψάχνεις μια νέα ζωή, σημαίνει ότι είσαι έτοιμος να γίνεις κάτι το καινούριο. Αν αυτό το καινούριο δε σε θέλει, τότε κι εσύ θα αρχίσεις να μη το θες και θα συγκρουστείτε. Είναι λοιπόν στο συμφέρον και των δύο να σε θέλει, γιατί θα ενισχυθείτε και οι δύο.

Εργατικο δυναμικο , χτίσιμο των κτιρίων μας
Καλα αμα δεν επερναν αυτες τις δουλειες θα βρισκοταν Ελληνες για να δουλεψουν .

Απαντήσανε άλλοι σε αυτό.

Ξέχασα να πω και τα λεφτά που παίρνει το κράτος από βίζες και άδειες παραμονής.

εξοικείωση με διαφορετικούς πολιτισμούς και άνοιγμα του μυαλού.
Τι να παρω απο τον Αλβανικο πολιτισμο , ποιο στοιχειο να παρω τι να μου μαθει ,ας γελασω

Θα μάθεις να ανέχεσαι τη διαφορετικότητα.

Αλλα το μεγαλυτερο μερος απο εκει προερχεται .

Πολύ αμφιβάλλω.

Λαθος κανεις . Εγω απλος βλεπω τι γινεται γυρω μου και αυτα γραφω, τωρα αμα δεν αρεσκεσαι στην αληθεια τι να κανουμε οκ

Η αλήθεια είναι σχετική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 70 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Γιατί; Ναι, υποψήφιοι Έλληνες. Όταν αφήνεις τα πάντα πίσω σου και ψάχνεις μια νέα ζωή, σημαίνει ότι είσαι έτοιμος να γίνεις κάτι το καινούριο. Αν αυτό το καινούριο δε σε θέλει, τότε κι εσύ θα αρχίσεις να μη το θες και θα συγκρουστείτε. Είναι λοιπόν στο συμφέρον και των δύο να σε θέλει, γιατί θα ενισχυθείτε και οι δύο.



Απαντήσανε άλλοι σε αυτό.

Ξέχασα να πω και τα λεφτά που παίρνει το κράτος από βίζες και άδειες παραμονής.



Θα μάθεις να ανέχεσαι τη διαφορετικότητα.



Πολύ αμφιβάλλω.



Η αλήθεια είναι σχετική.


μα προηγουμενος ειπα στο παιδι (PGeorge4) οτι εκτος απο εργατικο δυναμικο...η εισοδος των μεταναστων εχει σαν αποτελεσμα....καθε δυο χρονια το ελληνικο κρατος να φερνει στα ταμεια του απο το πουθενα.....300 ευρω απο καθε μεταναστη!!!!
που αν υποθεσουμε οτι εχουμε 1000000 μεταναστες το λιγοτερο νομιμους.....που σιγουρα ειναι περισσοτεροι μιλαμε για 300000000 ευρω..για να ανανεωσουν τις αδειες τους!!!!
δινουν δουλεια σε χιλιαδες υπαλληλους στο ειτε στο δημοσιο ειτε στο ιδιωτικο που ασχολουνται με την ανανεωση των αδειων τους!!!!υπαλληλοι...δικηγοροι..κλπ!!!
ακομα συνεισφερουν στο ΑΕΠ της ελλαδας..15-20%(περιεργο??καθολου...αφου αποτελουν το 15% της ελλαδας)..!!!!
εχουν δωσει μια μεγαλη Ανάσα στα ασφαλιστικα ταμεια...και κυριος στο ΙΚΑ!!!!Γιατι αποτελουν κυριος νεα σε ηλικια πληθυσμιακη ομαδα...και για αυτο επιβαρυνουν ελαχιστα τα ασφαλιστικα τους ταμεια!!!!
Επισης τονωνουν το τραπεζικο συστημα...αφου ο λογος που ηρθαν ειναι για αποταμιευση!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Nαι, θυμάμαι ότι κάποιος το είχε πει. Αλλά όχι προηγουμένως, κάμποσες μέρες πριν, τουλάχιστον μία:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 70 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Nαι, θυμάμαι ότι κάποιος το είχε πει. Αλλά όχι προηγουμένως, κάμποσες μέρες πριν, τουλάχιστον μία:P.

σορρυ δεν εκφραστικα σωστα..δεν το ειπα με την εννοια οτι το ειπα πρωτος!!!ηθελα να πω..οτι και εγω του το ειπα...αλλα το παιδι...δεν θελει να ακουσει τπτ αλλο..παρα το οτι οι μεταναστευση εχει φερει εγκληματικοτητα !!!!!!!:no1::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pateritsas

Νεοφερμένος

Ο Pateritsas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
σιχαινομαι τους ρατσιστες
και τους μεταναστες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Καποιοι ελληναραδες δενουν απ τα ποδια μεταναστες και τους ςερνουν σε ολη την πλατεια ενος χωριου για δημοσιο παραδειγματισμο επειδη, οπως ισχυριζονται οι ελληναραδες μας, κλεψανε κατι, χωρις βεβαια να εχει γινει αναφορα της κλοπης στην αστυνομια και μετα τιθεται ερωτημα για το αν απασχολει ο ρατσισμος σαν προβλημα;;

Και σαν να μην εφτανε αυτο, οι μεταναστες διωκονται για το κακουργημα της ζωοκλοπης ενω οι αλλοι παραπεμπονται σε βαθμο πλημμεληματος...

Kαι μετα ασχολουμαστε με τον αρχαιο ελληνικο πολιτισμο και τους αρχαιους ημων προγονους...
Σαμπως η Μακρονησος δεν ηταν νεος Παρθενωνας;

Κατι τετοια με κανουν να ντρεπομαι για τη χωρα μου...

Επειδή πρωτη φορα το ακουω αυτο και μου κανει εντυπωση, εχεις καποιο στοιχειο-πηγη για αυτα που λες ή απλως καπου τα ακουσες; Επειδή εχω περασει κι εγω απο χωριά και ξέρω...Αυτο με την πλατεία πότε και που έγινε; Υπάρχει καποιο δημοσιευμα; Το άλλο με το κακουργημα-πλημέλλημα πραγματικά ισχύει; Ποιος νόμος κάνει ρητή διακριση οτι "για τους Ελληνες πολιτες ειναι πλημελλημα, για τους λοιπούς κακουργημα" κι αν υπάρχει αυτος ο νόμος, πως και δεν εγινε βούκινο και το σημαντικοτερο, πως και δεν κριθηκε αντισυνταγματικος, αφου ειναι αντισυγματικος; Λες νομιζω πολυ σοβαρα πραγματα και οφειλεις να τα αποδειξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Τουλάχιστον όσον αφορά τη διάκριση μεταξύ κακουργήματος και πλημμελήματος, είχαν δοθεί σχετικά στοιχεία μερικές σελίδες πιο πίσω. Σύμφωνα με μια έρευνα, οι δικαστές καταδίκαζαν τους αλλοδαπούς κατά μέσο όρο για αρκετά περισσότερα χρόνια φυλάκισης απ' ό,τι τους Έλληνες για το ίδιο παράπτωμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Ναι, μόνο που αυτό δεν σημαίνει οτι η πράξη του ενός ειναι κακούργημα και του άλλου πλημμέλημα, απαιτώ να δω τη σχετική νομολογία γιατί αυτή η κατηγορία που προσάπτεις στο νομοθέτη είναι πολύ βαριά και δεν μπορεί να γίνεται χωρίς απτά στοιχεία, αλλιώς είναι λασπολογία/προπαγάνδα. Τα περισσότερα χρόνια πιθανολογώ θα οφείλονται και σε άλλα αδικήματα που θα φορτώνεται ο μετανάστης όταν συλληφθεί, όπως για παράδειγμα την παράνομη είσοδο και διαμονή στη χώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top