Ρατσισμός

ribo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
το ότι συμφωνώ με τον ρίμπο δε σημαίνει ότι τον κάλεσα εγώ ;)

και μιβ σε έκθεση δεν έχω πέσει ποτέ κάτω από 18 ;)

και είμαι αρχαιόκαβλος το παραδέχομαι...
καλυτερα μην τους απαντας δεν εχει νοημα!
αρνουνται να καταλαβουν οτι πριν ~10 χρονια στο τσακ δεν καναμε πολεμο με τους τουρκους,αναφερομαι στην κριση των ιμιων και αυτο λογο των αμερικανων!
ας τους να ζησουν στον μαγευτικο τους κοσμο οπου οι τουρκοι,οι αλβανοι και οι αλλο ειναι φιλοι μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
καλυτερα μην τους απαντας δεν εχει νοημα!
αρνουνται να καταλαβουν οτι πριν ~10 χρονια στο τσακ δεν καναμε πολεμο με τους τουρκους,αναφερομαι στην κριση των ιμιων και αυτο λογο των αμερικανων!
ας τους να ζησουν στον μαγευτικο τους κοσμο οπου οι τουρκοι,οι αλβανοι και οι αλλο ειναι φιλοι μας!

Ρε φίλε κ στο παράδειγμα που φέρνεις πού είναι η εμπλοκή των πολιτών.?γιατί εγώ πάλι βλέπω πολιτικά συμφέροντα με αιτίους τις κυβερνήσεις των χωρών?μήπως είμαι χαζός?μάλλον εμείς δεν πρέπει να ασχολούμαστε πολλοί με τα ατυχή κάθε φορά παραδείγματα που φέρνετε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Οι Σκοπιανοί, δυστυχώς, είναι πρόσφατα επηρεασμένοι από την προπαγάνδα, οπότε δεν ξέρω κατα πόσον η πλειοψηφία αυτων θα ήταν σε θέση να διαλεχθεί μαζί μου. Θα το επιθυμούσα πάντως...

μα εκει ακριβως στοχευε η παρενθεση μου..σιγουρα υπαρχει τμημα του λαου που ειναι θυμα της προπαγανδας και στα σκοπια και σε ολες τις χωρες...απλως τονισα οτι ειναι αναγκαιο να μην γενικευουμε...χαιρω πολυ και γω διαφωνω και σε καποια σημεια καθετα με τους γειτονες ,δεν θα αρχιζω να κοβω και κεφαλια ινα μην διαιωνιστει το κακουργον τουτον εθνος..ας ηρεμησουμε λιγακι...εδω καποιοι εξυμνουν τον πολεμο ως μεσο λυσης διαφορων (εδω btw θελω να αναφερω οτι στο νηπιαγωγειο για το ποιος θα παρει τους καινουργιους μαρκαδορους λεγαμε "ελα να παλεψουμε"...οσοι καταλαβατε τι εννοω πανω στην ωριμοτητα των πολεμοχαρων λογικων,καταλαβατε)...τι περιμενεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
500 χρόνια έτσι ζήσανε αμόρφωτε και ανιστόρητε άνθρωπε. Ξύπνα επιτέλους απ'το παιδικό σου όνειρο. Πάρε χαμπάρι γιατί, ποιος και πως προκάλεσε τη Μικρασιατική Καταστροφή και την πλήρη διάσταση μεταξύ των Βαλκανίων. Είσαι τουλάχιστον τραγικός που επικαλείσαι τους Αμερικάνους (και τους προδότες ευρωπαίους "εταίρους", το ίδιο ειναι). Ήταν το λιγότερο που θα μπορούσαν να κάνουν ως αποζημίωση σε δύο έθνη-θύματα του δικού τους ιμπεριαλισμού. Δεν ξέρω πλέον πως να σε χαρακτηρίσω. Μετά από κάποιο σημείο δεν αρκεί απλή αντιπαραβολή επιχειρημάτων (κι ας με συγχωρέσουν οι mods που έτσι το βλέπω), γιατί παίζει και θέμα λογικής ευστάθειας.
Μην είσαι τόσο εγωκεντρικός παλικάρι ώστε να πιστεύεις ότι εσύ έχεις δίκιο τη στιγμή που αυτή τη συμπεριφορά καταδικάζουν τόσοι άνθρωποι. Δεν είσαι τέλειος. Ξεκαβάλα το καλάμι μόνος σου γιατί μια μέρα (ζυγώνει...) θα σου ρίξει κάποιος μια σφαλιάρα και θα πέσεις θες-δε θες. Είναι κρίμα να γίνεις μία ακόμη μονάδα στους κατεστραμμένους του κόσμου. Κι αυτό ισχύει και δι'άλλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy13

Νεοφερμένος

Ο Jimmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
καλυτερα μην τους απαντας δεν εχει νοημα!
αρνουνται να καταλαβουν οτι πριν ~10 χρονια στο τσακ δεν καναμε πολεμο με τους τουρκους,αναφερομαι στην κριση των ιμιων και αυτο λογο των αμερικανων!
ας τους να ζησουν στον μαγευτικο τους κοσμο οπου οι τουρκοι,οι αλβανοι και οι αλλο ειναι φιλοι μας!

Συμφωνώ με τη scully........... Οι κυβερνήσεις των Τούρκων και των Αμερικάνων και των Σκοπιανών έχουν συμφέροντα αντίθετα με τα δικά μας σε διάφορα σημεία.Επίσης μέσω προπαγάνδας επηρρεάζουν μεγάλο μέρος του λαού πχ οι Σκοπιανοί.Δεν είναι λόγος αυτός όμως να βάζουμε ταμπέλες σε όλόκληρα έθνη.Αντίθετα, πρέπει αντί να κατηγορούμε ακόμα και αυτούς που δεν υποκύπτουν στις προπαγανδιστικές σειρήνες να τους αποζητούμε γιατί αυτοί φαίνεται να είναι ανοικτά μυαλά που μπορεί να κάνουν τη διαφορά........
Όσο για τον πόλεμο, δεν λέμε αν μπουκάρουν οι Τούρκοι να τους προσκυνήσουμε, αλλά όχι να προκαλέσουμε από πριν "πόλεμο" φοβούμενοι μην γίνει πόλεμος...(?!)

.......τη στιγμή που αυτή τη συμπεριφορά καταδικάζουν τόσοι άνθρωποι..... quote]

Μια μικρή παρένθεση.Στη συγκεκριμένη περίπτωση συμφωνώ, αλλά γενικά δε νομίζω να είναι πανάκεια ότι λένε οι πολλοί να είναι πάντα το σωστό..........

Επίσης κάποιος κάτι είπε για τη Β.Ελλάδα, μου φαίνεται, πως είναι μια ξερή γη;Ελπίζω να μην έκανα (πάλι!) λάθος στην ανάγνωση.Για την ίδια Β.Ελλάδα μιλάμε;Γιατί έχω κατά νου μια Β.Ελλάδα με πολιτισμό, περιβαλλοντικό πλούτο, βιομηχανικό και οικονομικό κέντρο κλπ κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Συμφωνώ με τη scully........... Οι κυβερνήσεις των Τούρκων και των Αμερικάνων και των Σκοπιανών έχουν συμφέροντα αντίθετα με τα δικά μας σε διάφορα σημεία.Επίσης μέσω προπαγάνδας επηρρεάζουν μεγάλο μέρος του λαού πχ οι Σκοπιανοί.Δεν είναι λόγος αυτός όμως να βάζουμε ταμπέλες σε όλόκληρα έθνη.Αντίθετα, πρέπει αντί να κατηγορούμε ακόμα και αυτούς που δεν υποκύπτουν στις προπαγανδιστικές σειρήνες να τους αποζητούμε γιατί αυτοί φαίνεται να είναι ανοικτά μυαλά που μπορεί να κάνουν τη διαφορά........
Όσο για τον πόλεμο, δεν λέμε αν μπουκάρουν οι Τούρκοι να τους προσκυνήσουμε, αλλά όχι να προκαλέσουμε από πριν "πόλεμο" φοβούμενοι μην γίνει πόλεμος...(?!)

.......τη στιγμή που αυτή τη συμπεριφορά καταδικάζουν τόσοι άνθρωποι..... quote]

Μια μικρή παρένθεση.Στη συγκεκριμένη περίπτωση συμφωνώ, αλλά γενικά δε νομίζω να είναι πανάκεια ότι λένε οι πολλοί να είναι πάντα το σωστό..........

Επίσης κάποιος κάτι είπε για τη Β.Ελλάδα, μου φαίνεται, πως είναι μια ξερή γη;Ελπίζω να μην έκανα (πάλι!) λάθος στην ανάγνωση.Για την ίδια Β.Ελλάδα μιλάμε;Γιατί έχω κατά νου μια Β.Ελλάδα με πολιτισμό, περιβαλλοντικό πλούτο, βιομηχανικό και οικονομικό κέντρο κλπ κλπ.

Ναι, μα κι εγώ για τη συγκεκριμένη περίπτωση λέω. Δεν είπα πως ό,τι λέει η πλειοψηφία ειναι το σωστό. Είναι το δει εφαρμόζεσθαι σίγουρα, αλλά όχι πάντα το σωστό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Πρωτα απο ολα ηρεμηστε μερικοι-μερικοι...οπως ευστοχα επισημανε ο ναδαλ ειχα παρακαλεσει να λειπουν οι ακραιοι χαρακτηρισμοι...και δεν το εγραψα ουτε στα πακιστανικα, ουτε στα αλβανικα ..στα ελληνικα το εγραψα ...αμα ειναι να πεσετε και στα ..... για τη χωρα μας,μαθετε πρωτα τουλαχιστον να διαβαζετε την επισημη γλωσσα της...

Κι εγώ σου απάντησα (σε 'σένα και όλους) ότι όταν άνθρωποι σκοτώνονται, βασανίζονται καθημερινά και λόγω ανθρώπων όπως ο κουέρτη και ο ρίμπο οι υπαίτιοι βρίσκουν καταφύγιο δεν είναι δυνατόν να συζητάμε ωραία και καλά πίσω απ' την ασφάλεια του υπολογιστή μας. Πρέπει να κάνουμε ότι μπορούμε για να τους κάνουμε να καταλάβουν ότι δεν θα τη βγάλουν καθαρή έτσι, πρέπει η στάση μας να είναι μαχητική, ψυχικά και σωματικά._

All that's necessary for evil to succeed is good people to do nothing και τα λοιπά.

Υ.Γ.: Κατά τ' άλλα συμφωνώ και επαυξάνω με όσα λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy13

Νεοφερμένος

Ο Jimmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Κι εγώ σου απάντησα (σε 'σένα και όλους) ότι όταν άνθρωποι σκοτώνονται, βασανίζονται καθημερινά και λόγω ανθρώπων όπως ο κουέρτη και ο ρίμπο οι υπαίτιοι βρίσκουν καταφύγιο δεν είναι δυνατόν να συζητάμε ωραία και καλά πίσω απ' την ασφάλεια του υπολογιστή μας. Πρέπει να κάνουμε ότι μπορούμε για να τους κάνουμε να καταλάβουν ότι δεν θα τη βγάλουν καθαρή έτσι, πρέπει η στάση μας να είναι μαχητική, ψυχικά και σωματικά._

Καταλαβαίνω το σκεπτικό σου, αλλά δε νομίζω ότι με βρισιές κλπ κλπ καταφέρνουμε κάτι, τουλάχιστον σε πρώτη γράμμη....Νομίζω πως ο καλύτερος τρόπος να δώσεις στον άλλο να καταλάβει κάτι είναι να βρεις τις ρίζες του πρόβλήματος και να το εξηγήσεις ευγενικά με παραδείγματα.Αν τα πράγματα παραμένουν "στάσιμα" και άσχημα,τότε .........Προσωπική μου άποψη, πάντα.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Κι εγώ σου απάντησα (σε 'σένα και όλους) ότι όταν άνθρωποι σκοτώνονται, βασανίζονται καθημερινά και λόγω ανθρώπων όπως ο κουέρτη και ο ρίμπο οι υπαίτιοι βρίσκουν καταφύγιο δεν είναι δυνατόν να συζητάμε ωραία και καλά πίσω απ' την ασφάλεια του υπολογιστή μας. Πρέπει να κάνουμε ότι μπορούμε για να τους κάνουμε να καταλάβουν ότι δεν θα τη βγάλουν καθαρή έτσι, πρέπει η στάση μας να είναι μαχητική, ψυχικά και σωματικά._

All that's necessary for evil to succeed is good people to do nothing και τα λοιπά.

Υ.Γ.: Κατά τ' άλλα συμφωνώ και επαυξάνω με όσα λες.

οι ρέμπελοι θα μας καταστρέψουν, να το θυμάσαι ...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Θα σας καταστρέψουν ναι, εσας που σκεφτοσαστε ετσι. Και καλα θα κανουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Καταλαβαίνω το σκεπτικό σου, αλλά δε νομίζω ότι με βρισιές κλπ κλπ καταφέρνουμε κάτι, τουλάχιστον σε πρώτη γράμμη....Νομίζω πως ο καλύτερος τρόπος να δώσεις στον άλλο να καταλάβει κάτι είναι να βρεις τις ρίζες του πρόβλήματος και να το εξηγήσεις ευγενικά με παραδείγματα.Αν τα πράγματα παραμένουν "στάσιμα" και άσχημα,τότε .........Προσωπική μου άποψη, πάντα.......

Τι να εξηγήσεις ρε φίλε. Ο ρατσισμός είναι ακραίο παράδειγμα κατάργησης κάθε λογικής σκέψης και διαλόγου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
οι ρέμπελοι θα μας καταστρέψουν, να το θυμάσαι ...:)

Άντε, να το δω κι αυτό κι ας πεθάνω. Έτσι για αλλαγή, μιας και μέχρι τώρα οι πατριδοκάπηλοι και οι φασίστες μας κατέστρεφαν. Δεν μπορώ ν'ακούω τίποτα από ατομάκια, εκ του ασφαλούς. Οποιανού η οικογένεια δε βίωσε τον παραλογισμό του εθνικισμού δεν μπορεί απλά να μιλάει. Αν μη τι άλλο ο δικός μου ο πάππους το ένιωσε στο πετσί του το '22 και ήξερε τι σημαίνει να σκάνε μύτη 10 σκατόβλαχοι, αμόρφωτοι φασίστες, διορισμένοι από τη Δύση κι άλλοι 10 γύφτουλες Νεότουρκοι κεμαλικοί και να του λένε ότι πλέον μόνο εχθρός μπορεί να είναι με τους αλλοεθνείς με τους οποίους ζούσαν 500 χρόνια εκεί πέρα. Κι αυτά γιατί; Γιατί ο Βενιζέλος κι ο Κεμάλ το παίζαν Ευρωπαίοι. @@ κι οι δυο τους και μάλιστα καλαβρέζικα. Στο τέλος κατάλαβαν ποιοι τους έβαλαν να σφάξουν τους λαούς τους και γιατί, αλλά ήταν αργά. Ξυπνάτε για να μην επαναληφθούν τα ίδια λάθη. Κάποιοι απο μας δεν θα τα επιτρέψουν ξανά. Να το θυμάστε αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=HQgYwIVTIdI[/ame]

Πραγματικά με πιάνουν τα κλάμματα κάθε φορά που το βλέπω.

Ο Νίκος Τεμπονέρας δολοφονήθηκε εν ψυχρώ από παρακρατική ομάδα σε κατειλημμένο σχολικό συγκρότημα της Πάτρας τα μεσάνυχτα της 8ης Ιανουαρίου 1991 (σφήνωσαν σιδερολοστό στο κρανίο του, ενώ ήταν ήδη χτυπημένος και πεσμένος στο έδαφος), κατά τη διάρκεια των μαθητικών κινητοποιήσεων ενάντια στο νομοσχέδιο του τότε Υπουργού Παιδείας Κοντογιαννόπουλου.

Tο βίντεο που ανεβαίνει περιέχει αμοντάριστα πλάνα με τα όσα συνέβησαν αμέσως μετά τη δολοφονία του καθηγητή από τον Καλαμπόκα - μαρτυρίες καθηγητών και μαθητών που βρέθηκαν στα επεισόδια, τις κινητοποιήσεις που ακολούθησαν και τέλος πλάνα από την κηδεία του Ν. Τεμπονέρα.

Πουτάνας γίοι φασίστες δεξιοί, το νου σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Λαμπρή ιστορία η ΟΝΝΕΔ βλέπεις...Μέσα στη λάμψη και τη διαφάνεια...Και για να προλάβω μερικούς, όποιος τολμήσει και μιλήσει κατά του Νίκου Τεμπονέρα που δεν είχε να ντρέπεται για τίποτα, είναι τουλάχιστον ξεφτιλισμένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Άντε, να το δω κι αυτό κι ας πεθάνω. Έτσι για αλλαγή, μιας και μέχρι τώρα οι πατριδοκάπηλοι και οι φασίστες μας κατέστρεφαν. Δεν μπορώ ν'ακούω τίποτα από ατομάκια, εκ του ασφαλούς. Οποιανού η οικογένεια δε βίωσε τον παραλογισμό του εθνικισμού δεν μπορεί απλά να μιλάει. Αν μη τι άλλο ο δικός μου ο πάππους το ένιωσε στο πετσί του το '22 και ήξερε τι σημαίνει να σκάνε μύτη 10 σκατόβλαχοι, αμόρφωτοι φασίστες, διορισμένοι από τη Δύση κι άλλοι 10 γύφτουλες Νεότουρκοι κεμαλικοί και να του λένε ότι πλέον μόνο εχθρός μπορεί να είναι με τους αλλοεθνείς με τους οποίους ζούσαν 500 χρόνια εκεί πέρα. Κι αυτά γιατί; Γιατί ο Βενιζέλος κι ο Κεμάλ το παίζαν Ευρωπαίοι. @@ κι οι δυο τους και μάλιστα καλαβρέζικα. Στο τέλος κατάλαβαν ποιοι τους έβαλαν να σφάξουν τους λαούς τους και γιατί, αλλά ήταν αργά. Ξυπνάτε για να μην επαναληφθούν τα ίδια λάθη. Κάποιοι απο μας δεν θα τα επιτρέψουν ξανά. Να το θυμάστε αυτό...

ο κεμάλ ήταν ρέμπελος γουρούνι και ο βενιζέλος προσπάθησε να σώσει ότι μπορούσε...

αλλά βλέπεις , αυτοί ήταν άτακτα μπουλούκια που υπερτερούσαν αριθμητικά κατα πολυυυυυ σε σχέση με μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
ο κεμάλ ήταν ρέμπελος γουρούνι και ο βενιζέλος προσπάθησε να σώσει ότι μπορούσε...

αλλά βλέπεις , αυτοί ήταν άτακτα μπουλούκια που υπερτερούσαν αριθμητικά κατα πολυυυυυ σε σχέση με μας...

qwerty μη λες βλακειες.Αφου την ιστορια δεν την ξερεις......Αστο καλυτερα(σου απαντησε ηδη και ο dythor)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
ο κεμάλ ήταν ρέμπελος γουρούνι και ο βενιζέλος προσπάθησε να σώσει ότι μπορούσε...

αλλά βλέπεις , αυτοί ήταν άτακτα μπουλούκια που υπερτερούσαν αριθμητικά κατα πολυυυυυ σε σχέση με μας...

Τι λες μωρε; Πραγματικά δεν θα μιλούσα αν δεν γνώριζα την Ιστορία.Ο Κεμάλ ήταν ο μεγαλύτερος αναμορφωτής και εκμοντερνιστής του 20ου αιώνα στις χώρες της περιοχής μας και ταυτόχρονα εθνικιστής και υπηρέτης της Δύσης, στην οποία προσέβλεπε. Ακριβώς ό,τι ήταν κι ο Ελ. Βενιζέλος, ίσως ο δεύτερος λιγότερο εθνικιστής. Άλλωστε ξεχνάς ότι ο Κεμάλ ήταν αυτός που έδωσε αμνηστία σε όλους τους Μακεδονομάχους που τους κυνηγούσαν 15 χρόνια στα βουνά της Μακεδονίας οι στρατιώτες του σουλτάνου. Άκου ρέμπελος...Κι ο Βενιζέλος επαναστάτης απέναντι στη βασιλική Ελλάδα ήτανε, τι σημαίνει αυτό; Όταν πας Γ' Γυμνασίου (αν δεν φάνε όλη τη χρονιά για να σας αναλύσουν κάθε μάχη του '21 ξεχωριστά), θα μάθεις δυο πραγματάκια. Το κακό είναι πως θα τα ξεχάσεις, μιας και είσαι υπερβολικά προκατειλλημένος απέναντι στην πραγματική Ιστορία. Κι αυτή να ξέρεις ότι δεν διδάσκεται από τα βιβλία κανενός κράτους. ;)


PS: Και για να μην ξεχνιόμαστε, η σημερινή Ελλάδα φτάνει ως εκεί που φτάνει ακριβώς γιατί έπεσε η Οθωμανική Αυτοκρατορία. Λυπάμαι που το λέω, αλλά χωρίς το κίνημα των Νεότουρκων (παρ'ολο που χάσαμε άλλα εξ'αιτίας του δυτικού ιμπεριαλισμού και του εθνικισμού ελληνικής και τουρκικής ηγεσίας) η Ελλάδα θα ήταν πολύ μικρότερη απ'οτι είναι σήμερα. Μπορεί λοιπόν ο Κεμάλ να ήταν ό,τι ήταν και στην ουσία να έβλαψε την Ιωνία μας (δεν ξέρω πόσοι κατάγεστε απο κει όπως εγώ, πάντως τη θεωρώ δική μας, πολιτισμικά), αλλά στην ουσία και τη Μακεδονία και τη Θράκη και την Κρήτη και ό,τι προσαρτήθηκε τον 20ο αιώνα τα πήραμε αφού πρώτα αυτός έπαιξε σημαντικό ρόλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
οι ρέμπελοι θα μας καταστρέψουν, να το θυμάσαι ...:)


αυτον το ρεμπελο που θα ξεριζωσει απο σενα και τους ομοιους σου τουτες τις μισανθρωπικες τασεις (αν βρεθει καποιος,πραγμα που ευχομαι) ελπιζω να μπορεσω να τον ανακηρυξω ηρωα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Πουτάνας γίοι φασίστες δεξιοί, το νου σας.


Και υπάρχουν ακόμα άτομα που γράφουν στους τοίχους "ο καλαμπόκας είναι αθώος"


Δυστυχώς δε θα μπορέσει ποτέ να εξαλειφθεί το φαινόμενο του ρατσισμού.

btw, off, ακούστε στο βίντεο όταν ο γιατρός λέει ότι έχει στην τσέπη του φακελο με το μυαλό όλοι οι ηλίθιοι οι δημοσιογράφοι κλπ τι λένε.. Τι άλλο να τους νοιάζει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Πωπω ναι ρε φίλε, τα κοράκια, οι ανθρωποφάγοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top