Ρατσισμός και μετανάστες στην Ελλάδα

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.

ThiS is SpartA

Νεοφερμένος

Ο ThiS is SpartA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ήλπιζα να μην διαβάσω και αλλες ανοησίες σε αυτο το θρεντ, αλλα να που διάβασα και αλλη μια. Ας αρχίσουμε λοιπον, τι αληθεύει απο αυτα που είπες και εμένα με πειραζει;
1) Οποια κι αν ειναι η ηλικία του, εσυ οφείλεις να φερθεις σαν άνθρωπος, οχι σαν αγριμι. Υποτίθεται έχεις λαβει και μια παιδεία για την οποία υπερηφανεύεσαι, so act like it.
2) Δεν μου λέει κατι το οτι στις φυλακές της Ελλάδας υπάρχουν πολλοι που είναι αλβανικής καταγωγής. Πολλοί μετανάστες λογω φτώχειας αναγκάζονται να κλέψουν πχ. Ειναι σωστο αυτό; Οχι φυσικά, αλλά είναι ενας τρόπος επιβίωσης που εκείνη τη στιγμή ο ταδε άνθρωπος σκέφτηκε. Μόνο οι μετανάστες κλεβουν; Οχι. Παρατήρησα ομως οτι υφολογικά τονίζεις πως ειναι μεγαλο το ποσοστό των Αλβανών κρατουμένων. Πως όμως αυτο λειτουργεί ως ενα σωστο τεκμήριο που υποστηρίζει οτι ενας ολόκληρος λαος είναι κακός;
3) Μην συγχεεις την παιδεία με την εκπαίδευση. Παιδεία μπορεί να λάβει ο καθε άνθρωπος απο τους σωστούς ανθρώπους. Παλι δεν καταλαβαίνω πως βγαίνεις στο συμπέρασμα οτι οι Αλβανοί εχουν "ψυχιατρικά θέματα", οποτε θα σε παρακαλούσα να μας παρουσιάσεις αναλυτικα τον συλλογισμό σου. Οσον αφορά τον πολιτισμό και τον Χοτζα, τι υπονοείς; Ναι, κατέστρεψε πολλες Εκκλησίες και Τζαμια (κομματια πολιτισμου), αλλα αυτο δεν θα πει οτι τον εσβησε. Η Γερμανία και η Αγγλία (και αλλες χωρες) χωρις ιχνος ντροπής εχουν "κλέψει" ελληνικα μάρμαρα και δεν τα επιστρεφουν, βάζοντας πανω την δικη τους ταυτότητα (βλ. Έλγιν και Ελγίνεια μαρμαρα). Τι θα πει αυτο, οτι σας εκλεψαν τον πολιτισμό που εχετε σαν Έλληνες;
4) Εντάξει, κοίτα και εσυ λοιπόν Ελληνας να πεθανεις και οχι γουρουνι(!)
5) Πρέπει να σεβομαστε την κάθε χωρα.

Λοιπον, επειδη βγαίνει μεγαλο το κείμενο, το μονο που θέλω να προσθέσω ειναι οτι τα επιδόματα της Ελλαδας δεν είναι τίποτα σε αυτα της Γερμανιας, so do yourself a favor και ψαξου περισσότερο.
Εγώ σε απάντησα σε αυτά που έγραψες προηγουμένως. Νομίζω απάντησες μόνη σου σε οτι αφορά τον χότζα, δεν θα το συνεχίσω άλλο.
Σίγουρα σαν Έλληνας θα πεθάνω, όπως και εσύ σαν αλβανίδα, είδες δεν έγραψα άλλο χαρακτηρισμό, χαχαχαχα
Σεβασμός λοιπόν.....
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Εγώ σε απάντησα σε αυτά που έγραψες προηγουμένως. Νομίζω απάντησες μόνη σου σε οτι αφορά τον χότζα, δεν θα το συνεχίσω άλλο.
Σίγουρα σαν Έλληνας θα πεθάνω, όπως και εσύ σαν αλβανίδα, είδες δεν έγραψα άλλο χαρακτηρισμό, χαχαχαχα
Σεβασμός λοιπόν.....
Δεν επιβεβαίωσα τιποτα απο αυτα που είπες, το αντίθετο εκανα. Οταν απαντας "δεν θα το συνεχίσω αλλο" μετα απο ενα σεντόνι, σημαίνει πως πολυ απλα δεν εχεις αλλά ψευτοεπιχειρηματα να υποστηρίξεις τα λεγόμενά σου.
 

Cortes

Νεοφερμένος

Η Cortes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 90 μηνύματα.

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.
νομίζω οτι μάλλον είναι της κατηγορίας "εχω φιλους αλβανούς αλλα..."
Γενικά όταν ακούς την φράση "Δεν είμαι ρατσιστής εγώ, έχω κιόλας Αλβανούς φίλους" ξέρεις πως μετά θα ακούσεις κάτι τέρμα ρατσιστικό
 

Cortes

Νεοφερμένος

Η Cortes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
νομίζω οτι μάλλον είναι της κατηγορίας "εχω φιλους αλβανούς αλλα..."
Ακριβως αυτο και νομιζω πως αυτος ειναι και ο χειρότερος τυπος ομοφοβικου/ρατσιστη/σεξιστη κλπ, γιατί κρύβονται πίσω απο το δαχτυλό τους και δεν το καταλαβαίνουν κιολας
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Τυχεροί; Λες ανούσια πράγματα, χωρίς επιχειρήματα. Ξέρω πάρα πολλούς αλβανούς και φίλους μου που έχουν πάρει την Ελληνική υπηκοότητα, και έχουν υπηρετήσει στο στρατό.
Οι ελάχιστοι που λες, είναι αυτοί που δεν είναι ευχαριστημένοι με την ζωή τους στην Ελλάδα και την έχουν κάνει για άλλες πολιτείες.
Οσο για τους Έλληνες του εξωτερικού στην πλειονοτητά τους είναι έντιμοι και σέβονται την χώρα που διαμένουν.
Όπως το ίδιο ισχύει εδώ στην Ελλάδα για τους μετανάστες σε μικρότερο ποσοστό όμως, που έχουν δημιουργήσει και επιχειρήσεις.
Δεν θέλω να σε προσβάλω αλλά άτομα σαν και εσένα που βγάζουν τέτοιο κόμπλεξ και μίσος δεν έχουν θέση στην χώρα μας και καλά έκανες και έφυγες.
Τουλάχιστον να μένουν στην Ελλάδα αυτοί που την σέβονται και εκτιμούν αυτά που τους προσφέρει, και να είσαι σίγουρος οτι ξέρω πάρα πολλούς, όσο και να θέλεις να διαστρεβλώνεις και να δημιουργείς κλίμα εναντίον της Ελλάδας.

Νομίζω ότι η εθνικιστική σου αντίληψη επηρεάζει την ορθότητα της κρίσης. Δυστυχώς οι περισσότεροι Έλληνες είναι για πολλές φάπες αν σκεφτεί κανείς ότι με τον τρόπο ζωής, αποφάσεων κτλ επηρεάζουν και διαμορφώνουν το παρόν και το μέλλον της Ελλάδας. Επίσης μέρος αυτών πάνε στο εξωτερικό και δυστυχώς δεν φημίζονται για την ομόνοια και συνεργασία. Σέβομαι την πατριδολατρεία σου αν κρίνω από την εικόνα και τις απόψεις σου αλλά η πραγματικότητα μας ξεπερνά. Αν οι Έλληνες σέβονταν τις αξίες που αναφέρεις, θα έφτιαχναν την χώρα τους πρώτα. Άντε πια. :down:
 

AK-92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο AK-92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
.
Έχω ενα κορυφαίο βίντεο, πάντα ο στόχος μου ήταν να αθλητικογράφος! Θεωρητικά και στην Ελλάδα θα μπορούσα να κυνηγήσω το όνειρο μου αλλά...Βλέπω εδώ το Σωτηρακοπουλο να μιλάει κάποια στιγμή για τον Σκιμπε όταν ήταν προπονητής στην Εθνική, αρχίζει να λέει κάτι κουφά για τους Γερμανούς ότι δεν τους συμπαθούμε στην Ελλάδα και εγώ πρωσοπικα 😁 υποτίθεται η κουβέντα γίνεται για τον αθλητισμό!? Ότι να ναι!Και μιλάμε για σοβαρό αθλητικογράφο, όχι τον Τσουκαλά που έλεγε πίθηκο τον Θανάση Αντετοκουμπο! Τραγικά πράγματα! Να φανταστείτε ο Andy Gray, γνωστός Άγγλος σπίκερ είχε κάνει ένα Σεξιστικό σχόλιο στον αέρα ότι οι Γυναίκες δεν κάνουν για μπάλα, και έχασε την δουλειά του από το κανάλι, στην Ελλάδα πάλι...
 

AK-92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο AK-92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
.
Άλλο κορυφαίο βίντεο, στην Θεσσαλονίκη που μεγάλωσα, νέα παιδιά, μαθητές να φωνάζουν « η Κύπρος είναι ελληνική γ......ε η Τουρκία > Αυτό θα πει Ελληνική παιδεία 😁 Μια ερώτηση μόνο, για την Αλβανία γιατί δεν λένε τίποτα? Μήπως γίναμε orthodox brothers 😂 ? Θα κλάσω από την συγκίνηση!!!! Οι γονείς τους καμαρώνουν να φανταστώ 😜
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,745 μηνύματα.
.
Άλλο κορυφαίο βίντεο, στην Θεσσαλονίκη που μεγάλωσα, νέα παιδιά, μαθητές να φωνάζουν « η Κύπρος είναι ελληνική γ......ε η Τουρκία > Αυτό θα πει Ελληνική παιδεία 😁 Μια ερώτηση μόνο, για την Αλβανία γιατί δεν λένε τίποτα? Μήπως γίναμε orthodox brothers 😂 ? Θα κλάσω από την συγκίνηση!!!! Οι γονείς τους καμαρώνουν να φανταστώ 😜
Μπράβο στην νεολαία τότε που έδειξε ότι στο Μακεδονικό είναι όλοι ενωμένοι για την προστασία της Ελληνικής ιστορίας.

Δεύτερον, προφανώς δεν βρίζουν την Τουρκία σαν χώρα αλλά την κυβέρνηση της, η οποία είναι βαθύτατα Μισελληνική.

Για δες εδώ τι είχατε κάνει. Αισθάνεσαι περήφανα για αυτό;

 

AK-92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο AK-92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Μπράβο στην νεολαία τότε που έδειξε ότι στο Μακεδονικό είναι όλοι ενωμένοι για την προστασία της Ελληνικής ιστορίας.

Δεύτερον, προφανώς δεν βρίζουν την Τουρκία σαν χώρα αλλά την κυβέρνηση της, η οποία είναι βαθύτατα Μισελληνική.

Για δες εδώ τι είχατε κάνει. Αισθάνεσαι περήφανα για αυτό;

Φιλε η χώρα πλέον λέγετε Βόρεια Μακεδονία, αυτό δεν θα αλλάξει ποτέ! Πιος ο λόγος τώρα να μισιέστε με τους Σλαβομακεδόνες για ένα όνομα OMG δηλαδή! Ωσω για τους Αλβανούς, αν τους είχατε μεταχειριστεί σωστά όταν ήρθαν, δεν θα είχαμε τέτοιες ενέργειες 😉
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,745 μηνύματα.
Φιλε η χώρα πλέον λέγετε Βόρεια Μακεδονία, αυτό δεν θα αλλάξει ποτέ! Πιος ο λόγος τώρα να μισιέστε με τους Σλαβομακεδόνες για ένα όνομα OMG δηλαδή! Ωσω για τους Αλβανούς, αν τους είχατε μεταχειριστεί σωστά όταν ήρθαν, δεν θα είχαμε τέτοιες ενέργειες 😉
Δεν μισώ τους ανθρώπους αλλά υπερασπίζομαι την ιστορία μου. Είναι Σλάβοι, όχι Μακεδόνες. Η Μακεδονία ήταν και θα είναι Ελληνική. Η πρώτη πολιτική ένωσις των Ελλήνων επετεύχθη επί Φιλίππου Β'. Τι ενέργειες ρε καραφασίστα. Δικαιολογείς το κάψιμο σημαίας ξένης χώρας; Απέλαση κατευθείαν.
 

AK-92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο AK-92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Δεν μισώ τους ανθρώπους αλλά υπερασπίζομαι την ιστορία μου. Είναι Σλάβοι, όχι Μακεδόνες. Η Μακεδονία ήταν και θα είναι Ελληνική. Η πρώτη πολιτική ένωσις των Ελλήνων επετεύχθη επί Φιλίππου Β'. Τι ενέργειες ρε καραφασίστα. Δικαιολογείς το κάψιμο σημαίας ξένης χώρας; Απέλαση κατευθείαν.
Και οι Έλληνες καίνε Αλβανικές σημαίες!Ενα όνομα είναι ρε φιλε, οι Γερμανοί πήραν από τους Γάλλους την Πολιτεία του Σάαρλαντ! Βλέπεις τους Γάλλους να λένε, θα σας κάψουμε ρε Γερμανοί 😜 Το Σάαρλαντ ανήκει στην Γαλλία 😜!!! Καλά λέω εγώ ότι είστε psychonationalists στην Ελλάδα! Και ωσω για την ιστορία, η Αρχαία Αίγυπτος έχει τεράστιο πολιτισμό! Τη σχέση έχουν οι Άραβες με αυτούς? Με αλλά λόγια, τη σχέση έχουν οι σημερινοί Έλληνες με τους Αρχαίους? Food for thought 😉....
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,745 μηνύματα.
Και οι Έλληνες καίνε Αλβανικές σημαίες!Ενα όνομα είναι ρε φιλε, οι Γερμανοί πήραν από τους Γάλλους την Πολιτεία του Σάαρλαντ! Βλέπεις τους Γάλλους να λένε, θα σας κάψουμε ρε Γερμανοί 😜 Το Σάαρλαντ ανήκει στην Γαλλία 😜!!! Καλά λέω εγώ ότι είστε psychonationalists στην Ελλάδα! Και ωσω για την ιστορία, η Αρχαία Αίγυπτος έχει τεράστιο πολιτισμό! Τη σχέση έχουν οι Άραβες με αυτούς? Με αλλά λόγια, τη σχέση έχουν οι σημερινοί Έλληνες με τους Αρχαίους? Food for thought 😉....
Εγώ καταδικάζω όμως αυτήν την ενέργεια. Εσύ δεν το καταδικάζεις αλλά την δικαιολογείς. Εδώ είναι η διαφορά όμως. Οι Γερμανοί δεν πήραν το Saarland. Το 1935 με δημοψήφισμα οι κάτοικοι του Saarland αποφάσισαν την επιθυμία τους να ενταχθούν στην Γερμανία ξανά. Είναι μία Γερμανική περιοχή, κατοικούμενη από Γερμανούς που απλά την άρπαξαν οι Γάλλοι στην λήξη του Α'ΠΠ. Τους δικούς σου που ονειρεύονται Μεγάλες αλβανίες και κατάκτηση της Ελληνικότατης Ηπείρου να φανταστώ δεν θα τους χαρακτηρίσεις psychonationalists. Η Αρχαία Αίγυπτος και οι Άραβες έχουν μεγάλο πολιτισμό. Πολλές χώρες είχαν μεγάλο πολιτισμό. Και; Το τι σχέση έχουν άσε να το δείξει η γενετική και όχι εσύ. Φιλιά.

Ακραίοι υπάρχουν παντού. Τυχερός είσαι που εκεί στην Γερμανία δεν έπεσες ακόμα σε λάθος χέρια.
 

AK-92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο AK-92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Εγώ καταδικάζω όμως αυτήν την ενέργεια. Εσύ δεν το καταδικάζεις αλλά την δικαιολογείς. Εδώ είναι η διαφορά όμως. Οι Γερμανοί δεν πήραν το Saarland. Το 1935 με δημοψήφισμα οι κάτοικοι του Saarland αποφάσισαν την επιθυμία τους να ενταχθούν στην Γερμανία ξανά. Είναι μία Γερμανική περιοχή, κατοικούμενη από Γερμανούς που απλά την άρπαξαν οι Γάλλοι στην λήξη του Α'ΠΠ. Τους δικούς σου που ονειρεύονται Μεγάλες αλβανίες και κατάκτηση της Ελληνικότατης Ηπείρου να φανταστώ δεν θα τους χαρακτηρίσεις psychonationalists. Η Αρχαία Αίγυπτος και οι Άραβες έχουν μεγάλο πολιτισμό. Πολλές χώρες είχαν μεγάλο πολιτισμό. Και; Το τι σχέση έχουν άσε να το δείξει η γενετική και όχι εσύ. Φιλιά.
Μεγάλη Αλβανία δεν θα γίνει ποτέ, αυτά είναι μπαρούφες! Όπως και έχει στην Γαλλία ανήκε παλιά, δεν θα δεις τώρα ανθρώπους να τρογοντε σαν τα κοκόρια για εθνικότητες είμαστε Γερμανοί οι Γάλλοι κτλπ. Θα βάλουν και τα Γαλλικά ως επίσημοι γλώσσα στην πολιτεία όπου να ναι, άλλες νοοτροπίες εδώ πέρα! Στην Αλβανία θα βρεις αρχαία Ελληνικά μνημεία, τσέκαρε Αpollonia στο Fier, μήπως είμαστε και εμείς Έλληνες 😁?
 

Rene2004

Νεοφερμένος

Η Rene2004 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Μιας και σου αρεσουν οι αλλες νοοτροπιες μην ασχολεισαι με την δικια μας.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,745 μηνύματα.
Μεγάλη Αλβανία δεν θα γίνει ποτέ, αυτά είναι μπαρούφες! Όπως και έχει στην Γαλλία ανήκε παλιά, δεν θα δεις τώρα ανθρώπους να τρογοντε σαν τα κοκόρια για εθνικότητες είμαστε Γερμανοί οι Γάλλοι κτλπ. Θα βάλουν και τα Γαλλικά ως επίσημοι γλώσσα στην πολιτεία όπου να ναι, άλλες νοοτροπίες εδώ πέρα!
Είναι μπαρούφες αλλά υπάρχουν άτομα που τα λένε και δεν τους καταδικάζεις. Καιρό τώρα αποφεύγεις να καταδικάσεις τους εξτρεμιστές της Αλβανίας ενώ από την άλλη χώνεις όλους τους Έλληνες σε ένα τσουβάλι και τους αποκαλείς εξτρεμιστές και ένα σωρό ρατσιστικά επίθετα που έχεις αναφέρει κατά καιρούς. Αν οι χώρες του Νότου είχαν τον πλουτισμό του Βορρά ούτε εμείς θα μαλώναμε μεταξύ μας αλλά κάποιοι μας θέλουν σαν την πυριτιδαποθήκη της Ευρώπης. Υπάρχει συμφέρον στο να μας κάνουν να μισούμε ο ένας τον άλλον, ακόμα δεν έχεις μάθει πως λειτουργεί ο κόσμος.

Στην Αλβανία θα βρεις αρχαία Ελληνικά μνημεία, τσέκαρε Αpollonia στο Fier, μήπως είμαστε και εμείς Έλληνες 😁?
Η περιοχή της σημερινής Αλβανίας κάποτε ήταν το αρχαιοελληνικό Βασίλειο της Ηπείρου. Λογικό οπότε να υπάρχουν μνημεία και εκεί. Λόγω του ότι και οι Ιλλύριοι από πολλούς θεωρούνται αρχαιοελληνικό φύλο και το ότι ζούμε δίπλα για αιώνες ναι έχουμε κοινό γενετικό υλικό σε μεγάλο βαθμό. Το αποδεικνύει και η επιστήμη της γενετικής.
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Όσο και να διαφωνω σ αυτα που λες, σ ένα έχεις δικιο:

ότι μια μεγαλη πλειοψηφία Ελλήνων ειναι ρατσιστικά ναζιστοσκουπιδια που ενώ ειναι ακαλλιέργητοι αγροίκοι, νομίζουν ότι ειναι κατι καλυτερο, λόγω καταγωγης( η οποία ποτέ σχεδόν δεν ειναι «καθαρα» ελληνική). Και μαλιστα ειναι συνήθως ατομα, που οι ίδιοι βίωσαν τον ρατσισμό ή ζουνε εξω ή/και έχουν προσφυγικές καταβολές.



Φιλε η χώρα πλέον λέγετε Βόρεια Μακεδονία, αυτό δεν θα αλλάξει ποτέ! Πιος ο λόγος τώρα να μισιέστε με τους Σλαβομακεδόνες για ένα όνομα OMG δηλαδή!


Το μίσος αυτο φτάνει να υφίσταται πάνω από 100 χρονια, γιατί οι άνθρωποι αυτοί αποτελούσαν αγκάθι στην (ψεύτο)καθαροτητα του έθνους. Δεν ειναι Τ ονομα που τους ποναει, αλλά ο-αδικαιολογητος πλέον- φόβος μην χαθεί το 50% της σημερινής Ελλάδας. Για κάποιους γραφικούς πατριωτοναζι ομως αποτελεί «κινδυνο» εν ετει 2021. Όπως κατι αντιστοιχο θεωρω ότι συμβαίνει και με τους ακροδεξιούς σε σας. Ο εθνικιστής δεν αγαπάει την πατρίδα του, αλλά τον φόβο οποίος υπάρχει για την πατρίδα του.
 

AK-92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο AK-92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Όσο και να διαφωνω σ αυτα που λες, σ ένα έχεις δικιο:

ότι μια μεγαλη πλειοψηφία Ελλήνων ειναι ρατσιστικά ναζιστοσκουπιδια που ενώ ειναι ακαλλιέργητοι αγροίκοι, νομίζουν ότι ειναι κατι καλυτερο, λόγω καταγωγης( η οποία ποτέ σχεδόν δεν ειναι «καθαρα» ελληνική). Και μαλιστα ειναι συνήθως ατομα, που οι ίδιοι βίωσαν τον ρατσισμό ή ζουνε εξω ή/και έχουν προσφυγικές καταβολές.






Το μίσος αυτο φτάνει να υφίσταται πάνω από 100 χρονια, γιατί οι άνθρωποι αυτοί αποτελούσαν αγκάθι στην (ψεύτο)καθαροτητα του έθνους. Δεν ειναι Τ ονομα που τους ποναει, αλλά ο-αδικαιολογητος πλέον- φόβος μην χαθεί το 50% της σημερινής Ελλάδας. Για κάποιους γραφικούς πατριωτοναζι ομως αποτελεί «κινδυνο» εν ετει 2021. Όπως κατι αντιστοιχο θεωρω ότι συμβαίνει και με τους ακροδεξιούς σε σας. Ο εθνικιστής δεν αγαπάει την πατρίδα του, αλλά τον φόβο οποίος υπάρχει για την πατρίδα του.
Να και ένας σωστός Έλληνας στο Forum! Ξες τη μου τι σπάει περισσότερο από όλα, ότι η χώρα αυτή έχει καταστρέψει τα όνειρα χιλιάδων μεταναστών, και να βλέπεις Έλληνες σαν λορδους 😁 να κάνουν την ζωάρα τους στο London σπουδές κτλπ. Μου έλεγε ο πατέρας μου στο δημόσιο τομέα ο μισθός είναι στα 800 ευρώ, και με λαμογιες οι Έλληνες το ανεβάζουν στα 3000 😁😁😁 ποσό ακόμα θα σας κάνει babysitting η Ευρώπη άραγε? 😁
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Να και ένας σωστός Έλληνας στο Forum! Ξες τη μου τι σπάει περισσότερο από όλα, ότι η χώρα αυτή έχει καταστρέψει τα όνειρα χιλιάδων μεταναστών, και να βλέπεις Έλληνες σαν λορδους 😁 να κάνουν την ζωάρα τους στο London σπουδές κτλπ. Μου έλεγε ο πατέρας μου στο δημόσιο τομέα ο μισθός είναι στα 800 ευρώ, και με λαμογιες οι Έλληνες το ανεβάζουν στα 3000 😁😁😁 ποσό ακόμα θα σας κάνει babysitting η Ευρώπη άραγε? 😁
Για δες στην γείτονα χώρα τί λαμογιες παίζονταν και παίζονται στον δημόσιο τομέα της Αλβανίας αλλά και σε όλα τα Βαλκάνια. Και ποιοί Έλληνες κάνουν ζωαρα στο εξωτερικό ρε φίλε? Εγώ ξέρω πως η πλειοψηφία μπορεί να κάνει και δεύτερη δουλειά έξω ώστε να μπορέσει να ανταπεξέλθει οικονομικά στην αρχή, εκτός αν έχει στήριγμα από τους γονείς του.

Τώρα αν μιλάς για την Ελληνική "Ελίτ" σε πληροφορώ πως και η Αλβανική και η Σερβική και η Ρωσική και η Ιταλική "Ελίτ" όπου και να είναι έξω με τα λεφτά που διαθέτει θα κάνει ζωαρα και θα κάνει καθημερινές βόλτες στα Harrod's για ψώνια, άρα το να μιλάς έτσι για τους Έλληνες σε κάνει πολύ ανόητο.

Ειδικά από την στιγμή που στην Ελλάδα σου δόθηκε η ευκαιρία για να φύγεις έξω για να ζεις όπως ζεις τώρα, διότι από πείρα ξέρω πως για να μπορείς πλέον να φύγεις από την Αλβανία πρέπει να έχεις οπωσδήποτε συγγενείς ή γνωστούς σε πλούσια χώρα στην ΕΕ ή στην απέναντι όχθη του Ατλαντικού.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top