Ρατσισμός και μετανάστες στην Ελλάδα

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,793 μηνύματα.

New member

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η New member αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Δεν έγινες επιθετική απλά ξέρω ότι θα με κράξουν με την άποψη που έχω. :wacko:
Αναφερόμουν στον τρόπο που καμακώνω. Με σένα δεν έχω λόγο να είμαι επιθετική.

Δεν έχω ασχοληθεί ούτε με την πολιτική ούτε με την ιστορία. Υπάρχουν άτομα εδώ μέσα που μπορούν να σου απαντήσουν καταλλήλως. Προσωπικά, προτιμώ να μην εκφέρω γνώμη για πράγματα που δεν γνωρίζω γιατί θα γίνω περίγελος. Εμπειρικά και μόνο, θα έλεγα ότι δεν υπάρχει κάτι που να με τραβάει εδώ, κάτι που να πω ότι, ναι, αξίζει τον κόπο να μένω εδώ και να το παλεύω. Οκ, και τώρα θα μου πεις ότι εξακολουθώ να μένω εδώ, ναι, αλλά δεν παλεύω για τίποτα. Γι' αυτό νευρίασα αρχικά με τον @AK-92, γιατί ρε φίλε είναι άδικο να μας παίρνει όλους η μπάλα και να μην μπαίνει στον κόπο ν' ανοίξει τα μάτια του να δει ότι δεν είναι ο μόνος.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

( μεταξικό ) Ο-Χ-Ι.:laugh:
Έλα ρε, γίνεσαι σκληρούλης τώρα. Προφανώς, δε μιλάμε για όλες.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,793 μηνύματα.

New member

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η New member αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Αναφερόμουν στη σύγκριση που έκανες :bleh:
Σε μερικά σήριαλ έχω δει κάτι μανουλομάνουλα, αλλά οκ, φαντάζομαι ότι δεν είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα της μέσης Τουρκάλας. Σίγουρα έχει να κάνει και με το προσωπικό κριτήριο του καθενός.
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,793 μηνύματα.
Σε μερικά σήριαλ έχω δει κάτι μανουλομάνουλα, αλλά οκ, φαντάζομαι ότι δεν αντιπροσωπευτικό δείγμα της μέσης Τουρκάλας. Σίγουρα έχει να κάνει και με το προσωπικό κριτήριο του καθενός.
Ε εντάξει στα σήριαλ με τα μοντέλα όλοι οι λαοί όμορφοι είναι. Κάθε λαός έχει όμορφους/ες και λιγότερο όμορφους/ες..εμείς οι Βαλκάνιοι μοιάζουμε όλοι αρκετά σαν λαοί. Πραγματικά απορώ γιατί καθόμαστε και σκοτωνομαστε ενώ όλοι λίγο πολύ έχουμε κοινά γενετικά υλικά.
 

New member

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η New member αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Ε εντάξει στα σήριαλ με τα μοντέλα όλοι οι λαοί όμορφοι είναι. Κάθε λαός έχει όμορφους/ες και λιγότερο όμορφους/ες..εμείς οι Βαλκάνιοι μοιάζουμε όλοι αρκετά σαν λαοί. Πραγματικά απορώ γιατί καθόμαστε και σκοτωνομαστε ενώ όλοι λίγο πολύ έχουμε κοινά γενετικά υλικά.
Η πιο λογική απάντηση. Γι' αυτό έγραψα ότι δεν αντιπροσωπεύουν τη μέση Τουρκάλα, κάτι αντίστοιχο συμβαίνει και στην Ελλάδα και παντού. Κατά τα λοιπά, Έλληνες, Αλβανοί, Βούλγαροι, Τούρκοι και Βαλκάνιοι γενικά, μοιράζονται πολλά κοινά, όχι μόνο στην εμφάνιση αλλά και την πολιτισμική τους κουλτούρα.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,795 μηνύματα.
Απλά στο μυαλό πολλών Ελλήνων η μέση Τουρκάλα νέα κοπέλα είναι κάτι σαν θείτσα με μαντήλα στο κεφάλι, αξύριστα πόδια και μητέρα 10 παιδιών. :wacko: Υποκειμενικά νομίζω ότι οι καστανές Τουρκάλες νεαρής ηλικίας είναι ότι πιο όμορφο έχω δει στη ζωή μου. Έχουν πολύ όμορφο καθαρό πρόσωπο και ειδικά την φροντίδα που δείχνουν στα μάτια τους με το makeup τις αναδεικνύει, άσχετα αν κάποιες φοράνε μαντήλα. Επίσης δεν υπάρχει η μανία να βάφονται ξανθές. Το καστανό ή μαύρο είναι επίσης όμορφο χρώμα.

Να σημειώσουμε ότι ούτε οι Ελληνίδες γονιδιακά είναι ξανθές. Ακόμη και το δέρμα δεν είναι τόσο ανοιχτό όπως το δέρμα των βόρειων λαών. Κάποια πράγματα πρέπει να τα αναδεικνύουμε ως σέξυ με βάση αυτό που η ίδια η φύση μας χαρακτηρίζει. Δεν έχω ακούσει επιχείρημα πως μια όμορφη καστανή κοπέλα με αρκετά μεσογειακό δέρμα πρέπει να γίνει ξανθιά για να θεωρείται πιο όμορφη; :wacko: Όσες Ελληνίδες βλέπω που ανοίγουν το χρώμα των μαλλιών τους με σκοπό να γίνουν ξανθές επειδή είναι η γενική τάση μόδας, το αισθητικό αποτέλεσμα τις χειροτερεύει. Πρέπει κάποτε να έχουμε άποψη γιατί το ξανθό να θεωρείται όμορφο σε σχέση με το καστανό;

Έχετε δει καστανή κοπέλα από Συρία, Μαρόκο, Λίβανο ή Αίγυπτο; :inlove: Οι Λιβανέζες είναι κουκλάρες. Θέλω να πάω να γίνω φοιτητής στο Λίβανο..αχχχ :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
 

New member

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η New member αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Απλά στο μυαλό πολλών Ελλήνων η μέση Τουρκάλα νέα κοπέλα είναι κάτι σαν θείτσα με μαντήλα στο κεφάλι, αξύριστα πόδια και μητέρα 10 παιδιών. :wacko: Υποκειμενικά νομίζω ότι οι καστανές Τουρκάλες νεαρής ηλικίας είναι ότι πιο όμορφο έχω δει στη ζωή μου. Έχουν πολύ όμορφο καθαρό πρόσωπο και ειδικά την φροντίδα που δείχνουν στα μάτια τους με το makeup τις αναδεικνύει, άσχετα αν κάποιες φοράνε μαντήλα. Επίσης δεν υπάρχει η μανία να βάφονται ξανθές. Το καστανό ή μαύρο είναι επίσης όμορφο χρώμα.

Να σημειώσουμε ότι ούτε οι Ελληνίδες γονιδιακά είναι ξανθές. Ακόμη και το δέρμα δεν είναι τόσο ανοιχτό όπως το δέρμα των βόρειων λαών. Κάποια πράγματα πρέπει να τα αναδεικνύουμε ως σέξυ με βάση αυτό που η ίδια η φύση μας χαρακτηρίζει. Δεν έχω ακούσει επιχείρημα πως μια όμορφη καστανή κοπέλα με αρκετά μεσογειακό δέρμα πρέπει να γίνει ξανθιά για να θεωρείται πιο όμορφη; :wacko: Όσες Ελληνίδες βλέπω που ανοίγουν το χρώμα των μαλλιών τους με σκοπό να γίνουν ξανθές επειδή είναι η γενική τάση μόδας, το αισθητικό αποτέλεσμα τις χειροτερεύει. Πρέπει κάποτε να έχουμε άποψη γιατί το ξανθό να θεωρείται όμορφο σε σχέση με το καστανό;

Έχετε δει καστανή κοπέλα από Συρία, Μαρόκο, Λίβανο ή Αίγυπτο; :inlove:
+πράσινα μάτια..!!!! :inlove: Ναι, είναι όμορφες (σε αντίθεση με τους άντρες, sorry...) άσχετα αν φορούν ή όχι μαντήλα, δεν έχει να κάνει μ' αυτό. Και το μελαχρινό είναι υπέροχο. Προσωπικά, εμένα δε με χαλάει μόνο η εμμονή στο ξανθό, αλλά και το υπερβολικό μακιγιάζ, ειδικότερα στις νεότερες ηλικίες. Στην τελική όμως, ας κάνει ο καθείς ό,τι θέλει. Και εγώ επιθυμώ να κάνω αισθητική επέμβαση, οι άλλοι όμως δε συμφωνούν μαζί μου. Δε με νοιάζει ιδιαίτερα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top