Γενικό -  Πώς τα πήγατε στις Εξετάσεις;

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εμένα μου είπε ότι αν έγραφα αυτά στις πανελλήνιες θα έγραφα 19.7 στην έκθεση
Καλα, αν βαθμολογουσε αυτη/ος. Στο σχολειο μου ειδα παιδι στην εκθεση με 96 απο τον ενα και 60 απο τον αλλο. Ο 3ος εβαλε γυρω στο 80 αν θυμαμαι καλα... :P

Καλα, γραψε 20 στ' αλλα και 16 Εκθεση, παλι οπου θες περνας. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
Λοιπόν αν σας πω




πόσο έγραψα στις εξετάσεις



και πόσο έβγαλα μέσο όρο


μη με πείτε φυτό


(πάντως ξέρω ότι όλοι θα αρχίσουν να φωνάζουν και να λένε ότι δεν γίνεται):p


αλλά εγώ σας λέω


Λοιπόν

Στις εξετάσεις είχα σε όλα 100 ( και έκθεση. Μου λέει ότι για πανελλήνιες είναι 19,7 :p ) εκτός από ιστορία που είχα 98


και γενικό μέσο όρο έβγαλα


πάμε;


20 :D :D


Μπράβο Δημήτρη(:P)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Συγχαρητήρια καμάρι μου!:D:P

Moυ θυμίζεις ένα επισόδειο Κωνσταντίνου & Ελένης, αυτό με το πτυχίο και το "ω τάφε μου!" :P

Εγω παίρνω την Πέμπτη και υπολογίζω γύρω στο 19 γ.μ.ο. Σ'εμάς δεν μπαίνουν ποτέ 20 αρχαία και έκθεση εκτός κι αν έχεις ένα συγκεκριμένο καθηγητή, όλοι οι άλλοι έκθεση το μέγιστο που μπαίνει είναι 18 στη δική μας τάξη μιας που η καθηγήτρια μας βαθμολογεί με κριτήρια γ'Λυκείου. Άρα είναι αδύνατον να βγάλεις 20 γ.μ.ο. Εδω οι καλύτεροι της φετινής γ' ένας που πήγε cambridge και ένας harvard είχαν 19,9 :P

Εδώ θα σταθώ.:PΕμάς στην έκθεση δε μπαίνουν 20.Στα τετράμηνα το πολύ 18(που είχα εγώ και μου είπε κιόλας έπρεπε να βάλω 17,γιατί δε βάζω παραπάνω,αλλά δε θα ταν δίκαιο.:P).Όσο για τις εξετάσεις δεν το συζητώ,πάνω από 17 δεν υπάρχει περίπτωση να βάλει ο συγκεκριμένος καθηγητής.Οπότε όπως λες κι εσύ,αδύνατο να βγάλει κάποιος καθαρό 20.:P

Εγώ παίρνω βαθμούς σήμερα στις 18:30.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

stefos

Νεοφερμένος

Ο stefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
εγω τι να σας πω..μονο γεωμετρια και χημεια δν πηγα καλα...κανα 14 και αν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Θρησκευτικα-20
Αρχαια-7
Λογοτεχνια-16
Εκθεση-17
Ιστορια-17
Αλγεβρα-20
Γεωμετρια-20
Φυσικη-16.2
Χημεια-12
Αρχες Οικονομιας-17
Τεχνολογια-20
Αγγλικα-17
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Θρησκευτικα-20
Αρχαια-19.8
Λογοτεχνια-19
Εκθεση-18.3
Ιστορια-20
Αλγεβρα-14
Γεωμετρια-17
Φυσικη-11
Χημεια-12
Αρχες Οικονομιας-20
Τεχνολογια-20
Αγγλικα-20
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss2009

Νεοφερμένος

Ο boss2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Moυ θυμίζεις ένα επισόδειο Κωνσταντίνου & Ελένης, αυτό με το πτυχίο και το "ω τάφε μου!" :P

Εγω παίρνω την Πέμπτη και υπολογίζω γύρω στο 19 γ.μ.ο. Σ'εμάς δεν μπαίνουν ποτέ 20 αρχαία και έκθεση εκτός κι αν έχεις ένα συγκεκριμένο καθηγητή, όλοι οι άλλοι έκθεση το μέγιστο που μπαίνει είναι 18 στη δική μας τάξη μιας που η καθηγήτρια μας βαθμολογεί με κριτήρια γ'Λυκείου. Άρα είναι αδύνατον να βγάλεις 20 γ.μ.ο. Εδω οι καλύτεροι της φετινής γ' ένας που πήγε cambridge και ένας harvard είχαν 19,9 :P
Ναι και εμένα αυτο το επεισόδιο μου θυμίζει ο Χρήστος!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ant1637

Νεοφερμένος

Η Αντωνία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
19,6 M.O ε3ετάσεων :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Θρησκευτικα-20
Αρχαια-19.8
Λογοτεχνια-19
Εκθεση-18.3
Ιστορια-20
Αλγεβρα-14
Γεωμετρια-17
Φυσικη-11
Χημεια-12
Αρχες Οικονομιας-20
Τεχνολογια-20
Αγγλικα-20
Για θεωρητικη το πας η οχι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Ορίστε και οι δικοι μου (και ενα σχολιο για το καθενα):

Θρησκευτικα:20
Ενταξει, μικρη ύλη και εύκολα... Ο καθηγητης μας είχε μοιράσει φυλλάδια και διαβασαμε απο εκει

Αρχαια:19
Ασχολιόμουν όλη τη χρονιά και ενταξει ήξερα οτι θα τα παω καλα και στο τελος

Λογοτεχνια:20
Το ίδιο με τα αρχαία βασικα...

Εκθεση:18
Αν και περίμενα κανενα 17, είμαι ευχαριστημένος...

Ιστορια:17,6
Έβαλε πολυ αντισος θεματα αλλα ευτυχώς τα ήξερα... Ειδικα αυτο που μου είπε ο καθηγητης της ιστοριας σημερα σχετικα με την πηγη που είχα γραψει με εκανε πολυ χαρουμενο

Αλγεβρα:16 :mad::(:mpam::'(
Στην αρχη σκεφτηκα... Να παω να πεσω απο την ταρατσα του σπιτιπου μου ή κατι αλλο πιο ανωδυνο??? :P Περα απο την πλακα, δεν το περιμενα με ΤΙΠΟΤΑ!!!!!! Τα είχα λύσει όλα και αποτι πίστευα σωστά μα έλα που δεν μπορεις να εισαι σιγουρος ποτε... Εδω σκεφτηκα να παω να ζητησω μεχρι και το γραπτο για να δω τι βλακειες είχα κανει.. Γενικα ο καθηγητης με αδίκησε πολυ φετος (και στα τετραμηνα)...

Γεωμετρία:19
Ενταξει ηταν ψιλοδυσκολα αλλα καταφερα να τα λυσω

Φυσική:16 :(
Με εφαγε η απροσεξια και το αγχος... Εεεμ καλα να παθω...

Χημεία:08
No comment... Απλα αμα καποιος δεν πηγαινε φροντιστηριο δεν περναγε τη βαση... Και δεν είμαι ο μονος, οι περισσοτεροι δεν εγραψαν (Napstor επιβεβαιωσε)

Αρχες Οικ:17,6:(
Να έχω μαθει όλο το βιβλιο και να βαλει μια ερωτηση απο κομματι που νομιζα οτι ηταν εκτος υλης...

Τεχνολογία:20
Αυτο έλειπε, ολοκληρη εργασια.. :P

Αγγλικα:18,2 :mad:
Ενταξει,οχι και 18 στα αγγλικα... Αν είναι δυνατον...

Γ.Μ.Ο: 18,3

Αυτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Έχουμε το ίδιο ΜΟ.Εγώ είχα 15 αγγλικά:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
15 ε? Εγω απορω που βρηκε λαθη στα αγγλικα... Καλα τωρα εχω πεισμωσει (και απογοητευτει) πολυ με το σχολειο... Βασικα δεν συνηδητοποιησα πληρως το γεγονος οτι ειμαι λυκειο και οτι δεν ειναι αστεια τα πραγματα οπως το γυμνασιο με αποτελεσμα να τα φορτωνω λιγο στον κοκορα πολλες φορες... Και το χειροτερο ειναι οτι αυτο το εκανα και στς εξετασεις γιατι πιστευα υπερβολικα στον εαυτο μου... Ιδου τα αποτελεσματα... Ισως βεβαια αυτο να ειναι και καλο γιατι τωρα καταλαβα την κρισιμοτητα του θεματος...Απο του χρονου πιστευω οτι ολα θα αλλαξουν... Και ευτυχως θα εχω να ασχολουμαι μονο με το σχολειο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Μην τρελένεσαι μια χαρά τα πήγες;)Βασικά και εγώ ελλείψη στόχων δεν έδωσα τη δέουσα σημασία παρόλο που εγώ δεν πιστεύω πολύ στον εαυτό μου:)
-----------------------------------------
Να προσθέσω ότι κάνουμε αγγλικά proficiency
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Για τα αγγλικα στο φροντηστηριο εννοεις ετσι? Γιατι στο σχολειο εμεις κανουμε επιπεδο lower... Εγω παντως εχω και proficiency και αυτο με πειραξε ακομα περισςοτερο... Τεσπα οτι εγινε εγινε απο δω και περα διαβασμα σωστο β και γ λυκειου για πανελληνιες... Αυτες εχουν σημασια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
εγω μεσο ορο γραπτων εβγαλα 11,2(εσκισα:P)
και γενικο μεσο ορο 13,3(ξαναεσκισα:P)

το απογευμα αρχιζω επαναληψεις στην αλγεβρα μηπως και καταφερω να καλυψω τα κενα μεχρι να αρχισει η β λυκειου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Για τα αγγλικα στο φροντηστηριο εννοεις ετσι? Γιατι στο σχολειο εμεις κανουμε επιπεδο lower... Εγω παντως εχω και proficiency και αυτο με πειραξε ακομα περισςοτερο... Τεσπα οτι εγινε εγινε απο δω και περα διαβασμα σωστο β και γ λυκειου για πανελληνιες... Αυτες εχουν σημασια..

Στο σχολείο κάνουμε επίπεδο proficiency:):bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Wow. Αυτό το θέμα αρκεί για να ξυπνήσει κανείς για τα καλά ε; :xixi:

Συγχαρητήρια σε όλους όσους πήραν βαθμούς, καλούς ή κακούς. Ούτως ή άλλως αυτά που μετράνε, το έχουμε ξαναπεί, είναι άλλα πράγματα αναφορικά με το σχολείο και την εκπαίδευση ευρύτερα. Σαφώς βέβαια και συγχαρητήρια στα παιδιά που πήγαν καλά, μην τα ισοπεδώσουμε κι όλα. Και εις ανώτερα.

Εμείς αύριο παίρνουμε βαθμούς (νομίζω). Να σημειώσω φυσικά πως και σε μας σε ορισμένα μαθήματα δεν θα υπάρχει το 20, στρογγυλό ή μη (βλ. έκθεση) αλλά δεν το λέω με αρνητικό τόνο. Καλό είναι αυτό, να διατηρείται η ισορροπία και το ''low profile'' για αργότερα. Σε όσους αγχώνονται προτείνω να μην αρχίσουν τις υπερβολές. Και χρόνος και προθεσμία υπάρχει, αρκεί φυσικά να συνοδεύεται από όρεξη. :iagree:

Αύριο λοιπόν. :xixi:

Υ.Γ. Ηλία όταν λες επίπεδο proficiency, εννοείς κανονικά έτσι; Μπορείς να δώσεις δηλαδή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Wow. Αυτό το θέμα αρκεί για να ξυπνήσει κανείς για τα καλά ε; :xixi:

Συγχαρητήρια σε όλους όσους πήραν βαθμούς, καλούς ή κακούς. Ούτως ή άλλως αυτά που μετράνε, το έχουμε ξαναπεί, είναι άλλα πράγματα αναφορικά με το σχολείο και την εκπαίδευση ευρύτερα. Σαφώς βέβαια και συγχαρητήρια στα παιδιά που πήγαν καλά, μην τα ισοπεδώσουμε κι όλα. Και εις ανώτερα.

Εμείς αύριο παίρνουμε βαθμούς (νομίζω). Να σημειώσω φυσικά πως και σε μας σε ορισμένα μαθήματα δεν θα υπάρχει το 20, στρογγυλό ή μη (βλ. έκθεση) αλλά δεν το λέω με αρνητικό τόνο. Καλό είναι αυτό, να διατηρείται η ισορροπία και το ''low profile'' για αργότερα. Σε όσους αγχώνονται προτείνω να μην αρχίσουν τις υπερβολές. Και χρόνος και προθεσμία υπάρχει, αρκεί φυσικά να συνοδεύεται από όρεξη. :iagree:

Αύριο λοιπόν. :xixi:

Υ.Γ. Ηλία όταν λες επίπεδο proficiency, εννοείς κανονικά έτσι; Μπορείς να δώσεις δηλαδή;


Ναι αυτός ήταν ο προγραμματισμός για το τμήμα μου.Να δώσεις φέτος ecpe.Ενδεικτικά πέρυσι πρεσάραμε πάρα πολύ όντας μόνο 3η γυμνάσιου σε προχωρημένο για τα σχολικά δεδομένα επίπεδο.Βέβαια φέτος χαλαρώσαμε αρκετά αλλά πάλι ήταν proficiency με προηγμένα θέματα εκθέσεων κοκ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Αντωνη μην αγχωνεσαι θα κανουμε μαζι επαναληψουλα και θα εισαι κομπλε!! :) Σου υποσχομαι του χρονου να ειμαστε πρωτοι στην κατευθυνση :P Παντως πιστευω οτι στην εκθεση ποτε δεν πρεπει να μπαινει 20αρι καθαρο, 100/100 δηλαδη.. Ακυρο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Αντωνη μην αγχωνεσαι θα κανουμε μαζι επαναληψουλα και θα εισαι κομπλε!! :) Σου υποσχομαι του χρονου να ειμαστε πρωτοι στην κατευθυνση :P Παντως πιστευω οτι στην εκθεση ποτε δεν πρεπει να μπαινει 20αρι καθαρο, 100/100 δηλαδη.. Ακυρο :)

Ορθώς πιστεύεις. Δεν πρέπει και δε μπορεί να γίνει. Μιλάμε για έκθεση.

Όπως και να 'χει όμως, στα δικά μας επίπεδα ίσως και να γίνεται, δε ξέρω. Άλλωστε, μιλάμε για διαφορετικά σχολεία με διαφορετικές εκπαιδευτικές μεθόδους και προπαντός με διαφορετικούς καθηγητές. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top