Πώς σας φαίνεται το Άγνωστο;

ΕΛ ΠΙ ΔΑ

Νεοφερμένος

Η Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
συμφωνω με την loobs,θελει επαναληψη συνεχεια , και παντα την μεταφεραση την ξεκιναμε κανοντας το συντακτικο και απο κει βγαινει το νοημα σιγα σιγα και στο τελος αφου εχει γινει κατανοητο το γενικο νοημα του κειμενου, μια μια προταση αναλυτικη μεταφραση εγω ετσι το εκανα και με βοηθησε πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
:bye:
Για λύστε μου μια απορία, μιας και θα πάω θεωρητική.... Στο άγνωστο, κάνετε γραμματική αναγνώριση σε όλους τους τύπους; σύνταξη σε όλοκληρο το κείμενο; μετάφραση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
η αληθεια ειναι οτι εχουν αρκετο διαβασμα με την γραμματικη ειχα και εγω προβλημα το μονο που θελει ειναι να την ξεκινησεις απο την αρχη και να τη διαβαζεις σιγα σιγα και στο τελος θα δεις οτι δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα αλλα ουτε και τοσο ευκολα:iagree::iagree:
μα δεν ειναι η γραμματικη το προβλημα μου!ισα ισα που πιανω ολες τις μοναδες τις γραμματικης.Απλα ειπα οτι πολλες φορες δε μου βγαινει η μεταφραση,δηλαδη δε βγαζει νοημα:)
συμφωνω με την loobs,θελει επαναληψη συνεχεια , και παντα την μεταφεραση την ξεκιναμε κανοντας το συντακτικο και απο κει βγαινει το νοημα σιγα σιγα και στο τελος αφου εχει γινει κατανοητο το γενικο νοημα του κειμενου, μια μια προταση αναλυτικη μεταφραση εγω ετσι το εκανα και με βοηθησε πολυ.
το προβλημα ειναι συνηθως το γενικο προβλημα του κειμενου ρε ΕΛ ΠΙ ΔΑ...πολλες φορες δυσκολευομαι να το βγαλω...
οφ τοπικ:καιρο ειχαμε να σε δουμε:xixi:
:bye:
Για λύστε μου μια απορία, μιας και θα πάω θεωρητική.... Στο άγνωστο, κάνετε γραμματική αναγνώριση σε όλους τους τύπους; σύνταξη σε όλοκληρο το κείμενο; μετάφραση;
οσον αφορα τη γραμματικη γραφουμε τους τυπους που ζητουνται,συνταξη κανουμε στα δυσκολα σημεια ωστε να βγει η μεταφραση:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
@superman
Thanks..~ Γμτ δεν είμαι και πάρα πολύ καλός στη σύνταξη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
εμεις καναμε ολο το κειμενο συνταξη και μετα η μεταφραση βγαινει ευκολα αν βεβαια εχεις συνταξει με το σωστο τροπο.γραμματικη μονο αυτα που μας ζητουνταν σαν παρατηρησεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loobs

Νεοφερμένος

Η μελινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
κ γω συνταξη ολοκληρου του κειμενου κανω Κωστή... δηλαδη οταν μου δινουν ενα αγνωστο κανω μια συνταξη ολο τ κειμενο κ μετα μεταφραση.. νταξει τ πολυ αυτονοητα οταν γραφω διαγωνισμα ξερω γω που εχει πιεση χρονου δεν καθομαι ν τ γραψω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilenaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριλένα.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 244 μηνύματα.
@superman
Thanks..~ Γμτ δεν είμαι και πάρα πολύ καλός στη σύνταξη


τεχνολογική να βρεις την υγεια σου.. !!!!!!!!!!!!! χαχαχαχαχα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
τεχνολογική να βρεις την υγεια σου.. !!!!!!!!!!!!! χαχαχαχαχα...


:lol::lol::lol:
Καλό... Καλό...! Τα αρχαία και όλα τα θεωρητικά τα λατρεύω, απλά δεν έχω κάνει πολύ εξάσκηση στη σύνταξη...!!!

ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ ΡΕ..!!1:P

TY πάντως ...:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
αφου εχεις βαλει στοχο θα στρωθεις στο διαβασμα και θα τα καταφερεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
εφου εχεις βαλει στοχο θα στρωθεις στο διαβασμα και θα τα καταφερεις!

ακριβώς...!!!

off----superman... τι σχολή θeς??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
θα δουμε Neapoliti δεν ξερω ακομα,μαλλον οικονομικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
άντε και καλή σταδιοδρομία..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
θα δουμε Neapoliti δεν ξερω ακομα,μαλλον οικονομικα

Έλα Πα.Μακ να μαστε μαζί:P(Στην ίδια πόλη εννοω:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Έλα Πα.Μακ να μαστε μαζί:P(Στην ίδια πόλη εννοω:P)


:hmm:Τι είναι αυτό το Πα.Μακ. που ακούω συνέχεια???

Πανεπιστήμιο Μακεδονίας;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λινγκ

Νεοφερμένος

Η Λινγκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από {~*1rèNe*~};1685318:
SOS!!! Σε ένα άγνωστο κείμενο Αρχαίων του φροντιστηρίου υπάρχει η λέξη "έγωγε", αλλά δεν μπορώ να καταλάβω από που προέρχεται και τι σημαίνει. Πρέπει όμως αύριο να έχω έτοιμη την μετάφραση, οπότε μπορεί κάποιος να με βοηθήσει και να μου πει τι σημαίνει, σήμερα αν είναι δυνατόν;
Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!:)
Εγωγε δεν είναι μια λέξη, είναι δύο το εγώ και το γε. Αρα εγωγε σημαίνει: εγώ βέβαια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Το άγνωστο κείμενο ήταν πάντοτε το φόρτε μου. Είχα τρέλα με τη γραμματική και στο συντακτικό. Να φανταστείτε, στις πανελλήνιες έγραψα Αρχαία 18 και τους περισσότερους βαθμούς, απ' ό,τι υπολόγισα, τους έχασα στο γνωστό κείμενο. Δώστε μου άγνωστο του Θουκυδίδη να γουστάρω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Diana Fire

Νεοφερμένος

Η Τίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Λατρευω αγνωστα κειμενα!!!:D Αν και στην αρχη δεν τα πηγαινα και τοσο καλα:mad:Αλλα στην πορεια εμαθα τον τροπο και εκανα εξασκηση σε οποιοδηποτε αγνωστο κειμενο εβρισκα απο το πιο γελοιο μεχρι το πιο περιπλοκο..Δεν ξερω,εχει μια μαγεια το αγνωστο κατι που σε τραβαει...:PΕιναι καπως σαν να λυνεις μια ασκηση,ετσι το βρισκω ωρες-ωρες..:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Το άγνωστο κείμενο ήταν πάντοτε το φόρτε μου. Είχα τρέλα με τη γραμματική και στο συντακτικό. Να φανταστείτε, στις πανελλήνιες έγραψα Αρχαία 18 και τους περισσότερους βαθμούς, απ' ό,τι υπολόγισα, τους έχασα στο γνωστό κείμενο. Δώστε μου άγνωστο του Θουκυδίδη να γουστάρω :D

Ααααα... είναι να μην το έλεγες αυτό...:P
Σε λίγες μερές που αρχίζω φροντιστήρια θα σου τα στέλνω να τα λύνουμε παρέα!!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
οσα κειμενα εχω κανει μετρια πραγματα μπορω να πω....ειναι αρκετα νωρις παντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
και εγω μια απο τα ιδια αλλα δεν το βλεπω να πηγαινω καλα!θα προσπαθησω ομως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top