Πώς σας φαίνεται το Άγνωστο;

liaki

Νεοφερμένος

Η Αμαλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
:bye:Γεια σας!Σκέφτηκα να ανοίξω νέο θέμα, αφιερωμένο στο πολυαγαπημένο μας άγνωστο:xixi:!Πως τα βλέπετε εσείς; Δυσκολεύεστε; Και αν ναι πόσο και που;
Εγώ προσωπικά βατά κειμενάκια τα βγάζω πολύ εύκολα! Αλλά τα δύσκολα φαντάζουν ώρες ώρες ακατόρθωτα:(

Ανυπομονώ για τις απόψεις σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα στο αγνωστο, καποια ψιλοπροβληματακια ολοι μας τα χουνε, σε καποιο δυσκολο συντακτικο, δυσκολες λεξεις κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Το Αγνωστο ειναι μια πονεμενη ιστορια για μενα:P
Πιστευω πως δεν εχω ακομα την ευχερεια στο να χειριστω δυσκολα κειμενα..
Ωστοσο,προσπαθω με προσωπικο διαβασμα να καλυψω τα κενα του σχολειου:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Πιο πολύ μου αρέσει εμένα η Φιλοσοφία από το άγνωστο, οπότε δεν θα μπορούσα να το ονομάσω ακριβώς πολυαγαπημένο:P Αλλά τα κουτσοκαταφέρνω με διάβασμα στο σπίτι έχω έναν αξιοπρεπή βαθμό:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helena_16_kolin

Νεοφερμένος

Η helena_16_kolin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Καλό τα άγνωστο....στη σύνταξη είμαστε καλά...αυτό που δυσκολεύει είναι η μετάφραση.....εσεις πώς βλέπετε την μετάφραση???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Παλούκι αν δεν ξέρεις συντακτικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Billaras

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Βασικα τα αρχαία είναι το πιο δύσκολο μάθημα της κατεύθυνσης, οποτε ειναι λογικο να μας φαινονται δυσκολα.Χρειαζεται διαβασμα και πολλη εξασκηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helena_16_kolin

Νεοφερμένος

Η helena_16_kolin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Παρόλο που δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα στη γραμματική και στο συντακτικό, στο άγνωστο με δυσκολεύει πάρα πολύ η μετάφραση... Τι προτείνετε γι' αυτό;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arti

Νεοφερμένος

Η arti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
προσπαθησε αφου εισαι καλη στο συντακτικο να βαζεις τις λεξεις σε μια σειρα για να μην μπαρδευεσαι και μετα παει μονο του!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Καταρχάς δες ποιος το έγραψε,αν στο δίνουν,για να κατανοήσεις το ύφος του κειμένου. Μετά διάβασε το κείμενο 2-3 φορές. Στη συνέχεια ξαναδιάβασε αλλά σταμάτα σε κάθε περίοδο. Βρες ρήματα και ξεχώρισε της προτάσεις. Τα υπόλοιπα θα βγουν.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helena_16_kolin

Νεοφερμένος

Η helena_16_kolin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
ευχαριστώ πολύ...!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Το άγνωστο είναι το αγαπημένο μου! Όταν δεν υπάρχουν ιδιαίτερα δύσκολες λέξεις τα καταφέρνω αρκετά καλά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
εγω παλι στα ευκολα κειμενα τα παω πολυ καλα στην μεταφραση και στα συντακτικα με λιγα λαθη και στα 2.στα δυσκολα ομως ακουστε αναποδια:κανω τελεια μεταφραση αλλα λαθος συντακτικο :s:s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cathrine17

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
εγώ προσωπικά κανω ιδιαίτερα και με βοηθάνε. μ' αρέσει να ασχολούμαι με ρήματα, π.χ αρχικούς χρόνους. στην μετάφραση δυσκολεύομαι λίγο.. αλλά εντάξει μ' αρέσουν τα αρχαία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daisy

Δραστήριο μέλος

Η Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 734 μηνύματα.
Δν τα πάω . . .:lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
εγώ προσωπικά κανω ιδιαίτερα και με βοηθάνε. μ' αρέσει να ασχολούμαι με ρήματα, π.χ αρχικούς χρόνους. στην μετάφραση δυσκολεύομαι λίγο.. αλλά εντάξει μ' αρέσουν τα αρχαία.
Ποσες ωρες κανεις την εβδομαδα?

Δν τα πάω . . .:lol::lol::lol:
Τι μας λες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mr sunshine

Νεοφερμένος

Ο mr sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
πλάκα πλάκα το άγνωστο είναι υπερβολικά απαιτητικό. . .
εγώ το καλοκαίρι ξεκινώ επανάληψη σε όλη τη γραμματική και το συντακτικό της ύλης. τεράστια ύλη αλλά όσα περισσότερα αποτυπώσει κανείς τώρα τόσο λιγότερα προβλήματα θα έχει στην τρίτη λυκείου. .
πάντως γενικά πολύ δύσκολα συντακτικά και γραμματικά φαινόμενα, από ό,τι έχω δει, δε ζητάνε στις πανελλήνιες. το δύσκολο κομμάτι είναι η μετάφραση αφού για να γράψεις πολύ καλά και να πάρεις ένα 16-17 στα 20 μόριά της πρέπει να ξέρεις πολύ καλό συντακτικό και γραμματική και να έχεις και λίγη φαντασία :P
anyway, don't freak out. με διάβασμα δε θα έχουμε πρόβλημα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
πλάκα πλάκα το άγνωστο είναι υπερβολικά απαιτητικό. . .
εγώ το καλοκαίρι ξεκινώ επανάληψη σε όλη τη γραμματική και το συντακτικό της ύλης. τεράστια ύλη αλλά όσα περισσότερα αποτυπώσει κανείς τώρα τόσο λιγότερα προβλήματα θα έχει στην τρίτη λυκείου. .
πάντως γενικά πολύ δύσκολα συντακτικά και γραμματικά φαινόμενα, από ό,τι έχω δει, δε ζητάνε στις πανελλήνιες. το δύσκολο κομμάτι είναι η μετάφραση αφού για να γράψεις πολύ καλά και να πάρεις ένα 16-17 στα 20 μόριά της πρέπει να ξέρεις πολύ καλό συντακτικό και γραμματική και να έχεις και λίγη φαντασία :P
anyway, don't freak out. με διάβασμα δε θα έχουμε πρόβλημα ;)
Υeap κι εγω αυτο σκοπευω να κανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
πλάκα πλάκα το άγνωστο είναι υπερβολικά απαιτητικό. . .
εγώ το καλοκαίρι ξεκινώ επανάληψη σε όλη τη γραμματική και το συντακτικό της ύλης. τεράστια ύλη αλλά όσα περισσότερα αποτυπώσει κανείς τώρα τόσο λιγότερα προβλήματα θα έχει στην τρίτη λυκείου. .
πάντως γενικά πολύ δύσκολα συντακτικά και γραμματικά φαινόμενα, από ό,τι έχω δει, δε ζητάνε στις πανελλήνιες. το δύσκολο κομμάτι είναι η μετάφραση αφού για να γράψεις πολύ καλά και να πάρεις ένα 16-17 στα 20 μόριά της πρέπει να ξέρεις πολύ καλό συντακτικό και γραμματική και να έχεις και λίγη φαντασία :P
anyway, don't freak out. με διάβασμα δε θα έχουμε πρόβλημα ;)
τα συντακτικα και γραμματικα φαινομενα δεν εχουν καμια δυσκολια να τα μαθεις.η δυσκολια ειναι να εχεισ σπιρταδα και οταν βλεπεις μπροστα σου κατι αμεσως να θυμασαι τους κανονες για αυτο και πως αναγνωριζεται.εγω αυτο πιστευω...:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mr sunshine

Νεοφερμένος

Ο mr sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
αυτή ακριβώς είναι η δυσκολία.
αρχικά έχεις ένα ατέλειωτο κατεβατό φαινομένων που θέλει πολλή εξάσκηση για να τα εμπεδώνεις.
μετά η 'μαγκιά' σου είναι αν θα τα αναγνωρίζεις στο άγνωστο κείμενο. υπάρχουν βέβαια και πολλές περιπτώσεις που είτε δε ξέρεις τι να βάλεις γιατί έχεις αμφιβολίες είτε δε ξέρεις καν τι να βάλεις. αλλά αν αρχίσεις και αποτυπώνεις καλά και σε θεωρία και σε ασκήσεις μικρά κομμάτια της ύλης και στη συνέχεια τα βλέπεις και στο άγνωστο τότε εξοικειώνεσαι και όλα εξελίσσονται μιααα χαρά. (παλούκι να το πετύχεις βέβαια αλλά μέχρι τ χρόνου τέτοια εποχή ας είμαστε αισιόδοξοι :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top