Πώς σας φαίνεται το Άγνωστο;

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
κοιτα εδω και αν δεν καλυπτεσαι,επιστρεφουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serendipity*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η *Serendipity* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
εμενα μου αρεσει το αγνωστο....τα πηγαινω αρκετα καλα μπορω να πω..ειδικα στο συντακτικο..αλλα και σε μεταφραση,γραμματικους τυπους κλπ...που και που νομιζω βεβαια οτι διαβαζω καποια αγνωστη αρχαια αιγυπτιακη γλωσσα..αλλα μου ερχονται και κατι αναλαμπες και ολο και κατι θα μου βγει....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ίλυα

Νεοφερμένος

Η Ίλυα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Ναι μ'αρέσει πολύ το άγνωστο κείμενο.Βέβαια,η μετάφραση δεν βγαίνει πάντα εύκολα αλλά κατα τ'άλλα εντάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr Positive

Δραστήριο μέλος

Ο Mr Positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Πολύ ωραίο μάθημα το άγνωστο! Εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα. Φέτος με το ξεκίνημα της χρονιάς μόνο είχα κάποια κενά στο συντακτικό, αλλά τα κάλυψα πολύ γρήγορα.

Πιστεύω όμως ότι εκεί που πρέπει όλοι να δώσουμε βαρύτητα είναι το λεξιλόγιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeLLiNo

Νεοφερμένος

Η Evangelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Το άγνωστο απλά τα σπάει...Δεν έχω πρόβλημα ... Θέλει να ξέρεις πολύ καλη γραμματική όμως για να μπορείς να αναγνωρίσεις τις λέξεις !!!! Αλλα θέλει προσοχη στα υποκείμενα , αντικείμενα , κατηγορούμενα...Αυτα που εμείς θεωρούμε εύκολα είναι πολυ ύπουλα.....:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Κομπλε τα πάμε γιατί είμαστε πανέξυπνοι. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
τελεια τα παω γιατι ειναι το αγαπημενο μου!!!!!!!συνταξη και μεταφραση τα πιο κορυφαια!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Valentina~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Valentina~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,185 μηνύματα.
μεχρι τωρα καλα τα παω αλλα στη πορεια θα δειξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Not funny at all.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Καλά τα πάμε,βέβαια το άγνωστο συνεπάγεται και άπειρες επαναλήψεις σε γραμματική,συντακτικό,οπότε πρέπει σιγά σιγά(πάντοτε σιγά σιγά:P)να στρωθούμε και να μάθουμε απ'έξω και ανακατωτά τα Ευαγγέλια μας(βλ.γραμματική συντακτικό).Στο τμήμα μας η καθηγήτρια δεν φέρνει τα πιο απλά κείμενα που θα μπορούσαμε να διδαχθούμε,είναι μεσαίου επιπέδου,με ορισμένες άγνωστες λέξεις και διάφορα συντακτικά φαινόμενα.Συγκριτικά με το διπλανό τμήμα,όπου η καθηγήτρια τους φέρνει κείμενα που τα μεταφράζουν και βρίσκουν το συντακτικό παιδιά της τρίτης γυμνασίου,κάνουμε μεγαλύτερα βήματα προόδου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinepap

Νεοφερμένος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
την πρωτη φορα που εκανα αγνωστο ειπα τερμα, δεν προκειτε να μαθω ποτε να κανω μεταφραση απο την αρχαια ελληνικα στην νεοελληνικη...αλλα μετα απο 4-5 μαθηματα αρχισα να μεταφραζω σιγα-σιγα και οσο παει μου φενεται και πιο ευκολο....αλλα ειναι και θεμα τυχης δηλαδη τι κειμενο θα σου πεσει...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Valentina~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Valentina~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,185 μηνύματα.
την πρωτη φορα που εκανα αγνωστο ειπα τερμα, δεν προκειτε να μαθω ποτε να κανω μεταφραση απο την αρχαια ελληνικα στην νεοελληνικη...αλλα μετα απο 4-5 μαθηματα αρχισα να μεταφραζω σιγα-σιγα και οσο παει μου φενεται και πιο ευκολο....αλλα ειναι και θεμα τυχης δηλαδη τι κειμενο θα σου πεσει...:)
Διαφωνω στο τελευταιοοτι ειναι θεμα τυχης....Το θεμα ειναι αν εσυ εχεις διαβασει και προσεχες στα προηγουμενα γι αυτο και εχεις εξοικοιωθει καπως γι αυτο και το βρισκεις πιο ευκολο τωρα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinepap

Νεοφερμένος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
ναι σωστα...απλα υπαρχουν και καποια δυσκολα κειμενα με δυσκολο λεξιλογειο!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gelef

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Και εγώ τα εύκολα τα καταφέρνω σχετικα καλά....στα δυσκολα όμως αρχίζει η πλάκα!!! αλλα πιστεύς πωσ ειναι απλώς θέμα εξάσκησης και συνήθειας! Δεν πιστεύω ότι θα πρέπει να έχουμε υπερβολικές απαιτήσεις απο την αρχή......σιγα σιγά θα μας φαίνονται όλο και πιο εύκολα :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina..

Νεοφερμένος

Η christina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
συντακτικο κατι κανω...........αλλα μεταφραση στ δυσκολα κειμενα μ τπτ............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
ενταξει,δεν το χειριζομαι ακομα τελεια,αλλωστε μονο 3 κειμενα εχω κανει ως τωρα.δε δυσκολευομαι πολυ στη συνταξη,αλλα με μπερδευει η μεταφραση,δηλ.κανω λαθη σε μεταφραση χρονου/εγκλισης και τετοιες κωλολεπτομερειες :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzeni93

Νεοφερμένος

Η Tζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
εγώ από τώρα αγχώνομαι για του χρόνου στις πανελλήνιες!πφφ!όντως δύσκολο άμα δεν ξέρεις συντακτικό να βγάλεις μετάφραση πέρα από το λεξιλόγιο!έναν εμπρόθετο να βγάλεις αλλιώς ή μια γενική υποκειμενικη αντί για αντικειμενικη σου βγαίνει όλη η μετάφραση λάθος μετά!επίσης οι χρόνοι είναι δυσκολία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top