Γενικό -  Πώς περνάω την A' Λυκείου;

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
μονο οι καγκουρες μενουν στο λυκειο:whistle:ειναι απιθανο να κοπεις!!!εμας μας ειπαν οι καθηγητες πως μονο με αιτηση μενεις:P

lol.. :D

Αυτός ο Μ.Ο. πόλι με παιδεύει ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

d_p

Νεοφερμένος

Ο d_p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Δηλαδή προσθέτουμε τα 2 τετράμηνα και τις εξετάσεις και μετα διαρούμε δια του 3 και αν ο μέσος όρος είναι πάνω απο το 9,5 περνάς ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Δηλαδή προσθέτουμε τα 2 τετράμηνα και τις εξετάσεις και μετα διαρούμε δια του 3 και αν ο μέσος όρος είναι πάνω απο το 9,5 περνάς ?
Προσθέτεις το μέσο όρο των δύο τετραμήνων και το βαθμό των εξετάσεων και διαιρείς με το 2. Αν βγει >9,5 περνάς.
Είναι απλά μαθηματικά:P Έστω Α ο βαθμός του πρώτου τετραμήνου, Β ο βαθμός του δεύτερου τετραμήνου και Γ ο γραπτός βαθμός. Πρέπει να ισχύει:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

d_p

Νεοφερμένος

Ο d_p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Προσθέτεις το μέσο όρο των δύο τετραμήνων και το βαθμό των εξετάσεων και διαιρείς με το 2. Αν βγει >9,5 περνάς.

Τον μέσο όρο ξεχωριστά σε κάθε μάθημα ή τον γενικό μέσο όρο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Τον μέσο όρο ξεχωριστά σε κάθε μάθημα ή τον γενικό μέσο όρο ?

Το μέσο όρο κάθε τετραμήνου συνολικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nassosv

Νεοφερμένος

Ο nassosv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Γεια σας ischoolakides ;)
Λοιπον ειμαι μαθητης της Α λυκειο και εχω ενα μικρο θεματακι σχετικα με των Γ.Μ.Ο που χρειαζετε ενας μαθητης για να περάσει την ταξη:/:
Το θεμα εχει ως εξης πες οτι εγω εχω π.χ φυσικη 9 α και β τετραμινω και γραφω ενα 5 στης εξετασεις :P περναω λογο γενικου μεσου ορου που ειναι πάω απο 9,5 ( εχω 15) η παω σεμπτεμβριο??? :hmm:
Εχω μπερδευτεί με πολλες θεωρίες που κυκλοφορούν και θελω μια σωστη.Εχω ακουσει οτι ειναι σε καθε μάθημα ξεχωριστά 9,5 και τετοια τελικα τι ισχύει ??:/::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggourigeller

Νεοφερμένος

Ο aggourigeller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Γεια σας!
Πάω πρώτη λυκείου και στο Α' Τετράμηνο έβγαλα 17 και 2.. είχα όμως 12 στα Αρχαία.. και υπολογίζω το ίδιο ότι θα 'χω στο Β' Τετράμηνο(σίγουρα οχι παραπάνω απο 13-14).. το χειρότερο είναι ότι το γράφω αύριο πρώτο μάθημα και δεν έχω διαβάσει τίποτα!!!:/: Υπάρχει κίνδυνος αν γράψω έστω και μηδεν, να μείνω μετεξεταστέος και να φοιτήσω στην ίδια τάξη;

Ευχαριστώ πολύ!

Σημείωση συντονιστή: Τα μηνύματα #563-569 προήλθαν από συγχώνευση θέματος με παρόμοιο περιεχόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Κοίτα, έστω ότι και στο δεύτερο τρίμηνο έχεις 12. Τότε ο Μ.Ο. των τετραμήνων σου είναι 12. Για να περάσεις την τάξη χρειάζεσαι τουλάχιστον 8... Αλλιώς μένεις μετεξεταστέος στα Αρχαία μόνο, δεν ξανακάνεις την τάξη όπως φοβάσαι :P Απλά ξαναδίνεις Αρχαία τον Σεπτέμβρη...
Αν και εγώ το βρίσκω εντελώς απίθανο, ακόμα και με στοιχειώδεις γνώσεις δε μπορείς να γράψεις γύρω στο 8-9;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria Bluemind

Νεοφερμένος

Η Maria Bluemind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Δεν ισχυει οτι μπορει σε ενα μαθημα που δεν εγραψε καλα, να παρει μοναδες απο αλλα μαθηματα, ωστε να περασει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,416 μηνύματα.
Στο λύκειο δε γίνεται να μείνεις μόνο σε ενα μάθημα
Πρέπει να έχεις Μ.Ο κάτω απο 9.5 για να μείνεις. Αν έχεις Μ.Ο πάνω απο 9.5 περνάς (και άς έχεις 0 στα αρχαία)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria Bluemind

Νεοφερμένος

Η Maria Bluemind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
woow... τελειοο... δεν μας το ειχαν πει ετσι..
μ.ο. ομως μονο στους βαθμους των γραπτων ή γενικα [(μεσος ορος τετραμηνων+ μεσος ορος γραπτων) /2] ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggourigeller

Νεοφερμένος

Ο aggourigeller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Κοίτα, έστω ότι και στο δεύτερο τρίμηνο έχεις 12. Τότε ο Μ.Ο. των τετραμήνων σου είναι 12. Για να περάσεις την τάξη χρειάζεσαι τουλάχιστον 8... Αλλιώς μένεις μετεξεταστέος στα Αρχαία μόνο, δεν ξανακάνεις την τάξη όπως φοβάσαι :P Απλά ξαναδίνεις Αρχαία τον Σεπτέμβρη...
Αν και εγώ το βρίσκω εντελώς απίθανο, ακόμα και με στοιχειώδεις γνώσεις δε μπορείς να γράψεις γύρω στο 8-9;
Δεν ξέρω αμφιβάλλω! Ήταν το μόνο 12αρι που χα στα Αρχαία..όλα τα άλλα στο τετράμηνο καλά τα είχα! Άρα δηλαδή και να μείνω , αν δώσω το Σεπτέμβρη και δε περάσω, έμεινα;;!!

Στο λύκειο δε γίνεται να μείνεις μόνο σε ενα μάθημα
Πρέπει να έχεις Μ.Ο κάτω απο 9.5 για να μείνεις. Αν έχεις Μ.Ο πάνω απο 9.5 περνάς (και άς έχεις 0 στα αρχαία)
Οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοουυφ.. :eek::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
νομίζω πως αν έχεις μόνο σε ένα μάθημα κάτω από 9,5 μέσο όρο δεν το δίνεις τον Σεπτέμβριο, αν όμως έχεις 4-5 τότε τα δίνεις...κάνω λάθος?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παναγιωτης1996

Νεοφερμένος

Ο παναγιωτης1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια σας θα ηθελα να μαθω εαν με τους βαθμους που εχω περναω την ταξη
πρωτο 4μηνο
θρησκευτικα 15:D
ιστορια 12 :)
αρχες οικονομιας 11;)
αγγλικα 17 :D
project 13 :)
αρχαια ελληνικη γλωσσα και γραμματεια 08:/:
ελληνικη λογοχνια 10:hmm:
ελληνικη γλωσσα 09 :(
αλγεβρα 08:redface:
γεωμετρια 08:confused:
φυσικη 10:worry:
χημεια 10 :(
βιολογια 10 :redface:

και στο δευτερο 4μινο τετιους βαθμους παλι περιμενω, στις εξετασεις δεν γραφω πανω απο 7, ποσο χρειαζετε να γραψω σε καθε μαθημα? εννοειται πως δευτερα λυκειου (εαν περασω) θα παω σε επαλ με ειδικοτητα μηχανικος αυτοκινητου :)
ευχαρηστω

Επισήμανση: Το παρόν μήνυμα προήλθε απο νήμα με παρόμοιο περιεχόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

d_p

Νεοφερμένος

Ο d_p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Καλησπέρα,
εγώ κινδυνεύω σε 2 μαθήματα
γεωμετρία έχω 11 στο α τετράμηνο και 11 στο β τετράμηνο = 11
άλγεβρα 11 στο α τετράμηνο και 12 στο β τετράμηνο = 11,5

πολύ φοβάμε ότι δεν θα καταφέρω να γράψω 10 και στα δύο αυτά μαθήματα..

Γενικό μέσο όρο έχω 13.8 + 14.6 = 14.2 θα με βοηθήσει να περάσω ή θα πρέπει να ξανα δώσω τον Σεπτέμβρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

derron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο derron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Ο chaos έχει δίκιο. Πρέπει να έχετε 4 μαθήματα αλλιώς δεν πάτε τον Σεπτέμβρη.
12 Άλγεβρα ε? Με πέρασες ρε μάγκα. Εγώ είχα 11 αν θυμάμαι καλά στην Α'. Ήμουν που ήμουν πανάσχετος, τσακώθηκα και με τον καθηγητή και το 11 ήρθε λογικά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

d_p

Νεοφερμένος

Ο d_p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ο chaos έχει δίκιο. Πρέπει να έχετε 4 μαθήματα αλλιώς δεν πάτε τον Σεπτέμβρη.
12 Άλγεβρα ε? Με πέρασες ρε μάγκα. Εγώ είχα 11 αν θυμάμαι καλά στην Α'. Ήμουν που ήμουν πανάσχετος, τσακώθηκα και με τον καθηγητή και το 11 ήρθε λογικά :P


Ώραία :)
Περνάω όμως λόγω του γενικού μέσου όρου μου ή επειδή δεν μένω σε 4 μαθήματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

derron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο derron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Ώραία :)
Περνάω όμως λόγω του γενικού μέσου όρου μου ή επειδή δεν μένω σε 4 μαθήματα?

Aν έχεις μέσο όρο πάνω 9 ή 9,5 δε θυμάμαι, είσαι ok.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

d_p

Νεοφερμένος

Ο d_p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Aν έχεις μέσο όρο πάνω 9 ή 9,5 δε θυμάμαι, είσαι ok.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggourigeller

Νεοφερμένος

Ο aggourigeller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Λοιπόν πήραμε σήμερα βαθμούς Β' Τετραμήνου και είχα 14 Αρχαία και μέσο όρο συνολικό του τετραμήνου 17 κ 7 :clapup: Γράψαμε όμως κιόλας, και δεν έχω γράψει πάνω απο 20/100..διάτρεχω κίνδυνο Σεπτεμβρη; Αφήστε που η μάνα μου ουρλιάζει και λεει "ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΜΕΤΕΞΕΤΑΣΤΕΟΣ ..ΕΔΩ ΘΑ ΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΔΟΥΜΕ" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top