Γενικό -  Πώς περνάω την A' Λυκείου;

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
γινε πιο συγκεκριμενος.ποια μαθηματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημητρακης1997

Νεοφερμένος

Ο Δημητρακης1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
γεια σας..επιδει εχω ανχος για να δω αν θα περασω η αν θα μεινω .. σας παραθετω τους βαθμους των τετραμηνων μου και ποσο υπολογιζω να γραψω εξετασεις..

Αρχαια 12,13,11 :)
Κειμενα 14,13,10 :D
Γλωσσα 15,14,11 :D
Βιολογια 10,12,11 :)
Αλγεβρα 9.10.3 :redface:
Γεομετρια 9.10.3 :redface:
Χημεια 9.9.2 :redface:
Φυσικη 10.12.4 :redface:
Οικονομια 16.16.13 :clapup:
Ιστορια 13.14.13 :D
Αγγλικα 14.16.13 :clapup:
Θρησκευτικα 14.16.15 :clapup:
Project,Ερευνιτικη εργασια 17.19. :clapup: Θελω να μαθω παρακαλω αν θα περασω απευθειας .. :D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iron

Νεοφερμένος

Ο Iron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Αρχαια 12,13,11 => ΜΟ = 11.7
Κειμενα 14,13,10 => ΜΟ = 11.5
Γλωσσα 15,14,11 => ΜΟ= 12.7
Βιολογια 10,12,11 => ΜΟ = 11
Αλγεβρα 9.10.3 => ΜΟ= 6.2
Γεομετρια 9.10.3 => ΜΟ= 6.2
Χημεια 9.9.2 => ΜΟ= 5.5
Φυσικη 10.12.4 => ΜΟ= 7.5
Οικονομια 16.16.13 => ΜΟ= 14.5
Ιστορια 13.14.13 => ΜΟ= 13.2
Αγγλικα 14.16.13 => ΜΟ= 14
Θρησκευτικα 14.16.15 => ΜΟ=15
Project,Ερευνιτικη εργασια 17.19 => ΜΟ=18

ΣΥΝΟΛΟ ΜΟ = 11.3 αρα μεγαλυτερο του 9.5 αρα ναι περνας. (ΥΓ. οι υπολογισμοι ειναι στα γρηγορα παιζει κανα δεκαδικο να το εκανα λαθος αλλα το αποτελεσμα παραμενει οτι περνας.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημητρακης1997

Νεοφερμένος

Ο Δημητρακης1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ που ασχοληθηκες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iron

Νεοφερμένος

Ο Iron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Τιποτα φιλε μου...!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ρωτάτε ή υπολογίζετε, χωρίς να δείτε μια σελίδα πιο πριν. Στο μήνυμα 587 υπάρχει προγραμματάκι (XL) υπολογισμού βαθμού Α λυκείου, που μπορέιτε να το κατεβάσετε και να πειραματισθείτε ή να παίξετε όσο θέλετε. Μέσα στο εξελάκι υπάρχει και ο τρόπος υπολογισμού.

ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΠΑΛΙ (ΚΛΙΚ) = ΒΑΘΜΟΣ Α ΛΥΚΕΙΟΥ

(Προσοχή: ένα προγραμματάκι φροντιστηρίου που κάποιος έβαλε σε link δεν είναι σωστό, καθώς δουλεύει με τον περσινό τρόπο υπολογισμού του Γ.Μ.Ο. ο οποίος έχει αλλάξει)


@ iron
Oι υπολογισμοί σου έχουν μικρές διαφορές από αυτές που βγάζει το πρόγραμμα και στους Μ.Ο. κάποιων μαθημάτων και στο Γ.Μ.Ο. Δεν ξέρω πώς υπολογίζεις και πώς στρογγυλοποιείς. Οι διαφορές δεν είναι σπουδαίες, είναι στο ±0,1 ή ±0,2. Για την περίπτωση που υπολόγισες δεν έχει σημασία, καθώς έτσι κι αλλιώς περνάει, αλλά για κάποιον που θα ήταν στο όριο, το 9,4 ή το 9,6 θα είχε μεγάλη διαφορά.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Bαβμος AL 2013.xls
    181 KB · Εμφανίσεις: 304

sirapsag21

Νεοφερμένος

Ο sirapsag21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
παιδια ωραιο το προγραμματακι αλλα σιγουρα ισχυει? γιατι εχουν ακουστει χιλιαδες εκδοχες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

20den3exnw

Νεοφερμένος

Η 20den3exnw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Απαντηστε σας παρακαλω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
ρώτα κάποιον καθηγητή, και ψάξε σε άλλα threads, έχει χιλιοσυζητηθεί το συγκεκριμένο θέμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sirapsag21

Νεοφερμένος

Ο sirapsag21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ρε παιδια βρηκα μια εγκυκλιο του υπουργιου παιδειας σχετικα με τον υπολογισμο του μεσου ορου στην α λυκειου ειναι λιγο ακαταλαβιστικη μπορει καποιος να μου πει αν ισχυει και να μου την εξηγησει λιγο?
οριστε η εγκυκλιος


Στην Α΄ τάξη Ημερήσιου και Α΄ τάξη Εσπερινού Γενικού Λυκείου ο Γενικός Μέσος Όρος (Γ.Μ.Ο.) προκύπτει από το Μ.Ο. των βαθμών ετήσιας επίδοσης του μαθητή όλων των γραπτώς εξεταζόμενων μαθημάτων, συμπεριλαμβανομένου και του μαθήματος της Ερευνητικής Εργασίας, και εκφράζεται με προσέγγιση δεκάτου. (Η βαθμολογία του κάθε μαθητή στο μάθημα της «Ερευνητικής Εργασίας» προκύπτει ως ο μέσος όρος της αντίστοιχης βαθμολογίας του στα δυο τετράμηνα και εκφράζεται με προσέγγιση δεκάτου.)
Ο Γενικός Μέσος Όρος προκύπτει από τη διαίρεση του αθροίσματος των βαθμών ετήσιας επίδοσης των μη κλαδικών μαθημάτων και των γινομένων των βαθμών ετήσιας επίδοσης των κλαδικών μαθημάτων πολλαπλασιαζόμενων επί το πλήθος των κλάδων του μαθήματος, διά του πλήθους των μη κλαδικών μαθημάτων και των κλάδων των μαθημάτων.

σορρυ αν σας κουρασα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Αυτό που έχει ανεβάσει ο Δίας είναι.Δε βαρεθήκατε ακόμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
ρε παιδια βρηκα μια εγκυκλιο του υπουργιου παιδειας σχετικα με τον υπολογισμο του μεσου ορου στην α λυκειου ειναι λιγο ακαταλαβιστικη μπορει καποιος να μου πει αν ισχυει και να μου την εξηγησει λιγο?
Κατέβασε ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ και θα καταλάβεις.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sirapsag21

Νεοφερμένος

Ο sirapsag21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
οκ ευχαριστω ρε δια απλα εχω ενα προβληματακι με φυσικη χημεια γεωμετρια αλγεβρα και εχω αγχωθει λιγο εισαι σιγουρος οτι ισχυει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικολας13

Νεοφερμένος

Ο Νικολας13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
θελω να ρωτησω κατι σχετικα με το αν περναω στο σχολειο....εχω βγαλει και στα 2 τετραμηνα 13 ακριβως και στις εξετασεις εχω γραψει απο 2-10 το πολυ τι λετε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
περνάς! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικολας13

Νεοφερμένος

Ο Νικολας13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
σιγουρα?? γτ δεν εχ γραψει καθολου καλαα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Ε πόσο περίπου;
κάτω από 6;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικολας13

Νεοφερμένος

Ο Νικολας13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
μετραει στον μεσο ορο των εξετασεων και η ερευνητικη??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
μετραει στον μεσο ορο των εξετασεων και η ερευνητικη??

ναιι;)

μετραει στον μεσο ορο των εξετασεων και η ερευνητικη??

βασικά κοίτα, θέλεις γενικό μέσο όρο 9,5
είναι πολύ δύσκολο να μείνει κάποιος στο λύκειο! ;)

ναιι;)



βασικά κοίτα, θέλεις γενικό μέσο όρο 9,5
είναι πολύ δύσκολο να μείνει κάποιος στο λύκειο! ;)

με 13 δύσκολο να μείνει κανείς
αα κ πριν που με ρώτησες αν μετράει η ερευνητική στις εξετάσεις σόρρυ λάθος μου, δεν μετράει , μετράει όμως στο γενικό μέσο όρο, μην το σκέφτεσαι καθόλου ;ρ περνάς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos Arsenis

Νεοφερμένος

Ο Giorgos Arsenis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Τον μέσο όρο ξεχωριστά σε κάθε μάθημα ή τον γενικό μέσο όρο ?

κοιτα να δεις θα πας σε καθε μαθημα εκτος απο το project και θα προσθετεις τον γενικο μεσο ορο προφορικων του μαθηματος με το αντιστοιχο γραπτο του μαθηματος μετα θα το διερεσεις δια 2 αυτο θα το κανεις σε ολα τα μαθηματα . μετα οτι βρικες θα το προσθεσεις μαζι με τον βαθμο του project και θα το διερεσεις δια 12 ή δια 13 αυτο εξαρτατε αμα κανεις θρησκευτικα ή οχι . Αμα σου βγαζει 9.5 αυτο σημαινει οτι περασες αν οχι σημαει οτι εμινες , αλλα γενικα για να μινεις πρεπει ν κανεις ετηση στο υπουργειο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top