Γενικό -  Πώς περνάω την A' Λυκείου;

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Απάντηση: Πώς περνάω την τάξη;

-Διαβάζοντας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g!orgos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 218 μηνύματα.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Απάντηση: Πώς περνάω την τάξη;

-Διαβάζοντας.
αυτο ισχυει για το γυμνασιο, στο Λυκειο οταν πας, πας επειδη θες να διαβασεις και να περασεις καπου.

οποτε αμα μενεις λυκειο, εισαι απλη αποτυχια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Ειρωνία λέγεται δεν ξέρω αν στο είπαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
ναι μου το ειπαν, και μου μαθαν να την χρησιμοποιώ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ ΣΑΛΟΝΙΚΑ

Νεοφερμένος

Ο ΝΙΚΟΣ ΣΑΛΟΝΙΚΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Δηλαδή να μην ανησυχώ; Κι ας έχω σε 2-3 μαθήματα το πολύ κάτω από 9, 5 Μ.Ο.;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ivanna

Νεοφερμένος

Η Anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εγώ κινδυνεύω σε 4 μαθήματα (χημεια 10-11 , φυσίκη 11-12, άλγεβρα 8-8 και γεωμετρία 9-10) βγαζω μέσο όρο 13+14 και στις εξετάσεις υπόθετω απ τα άλλα μαθήματα να βγάλω κανένα 8-10. θα περάσω και στη άλγεβρα, φυσική, γεωμετρία ακόμα κι αν γράψω 2-4???(ναι θεωριτική θα πάω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomi

Νεοφερμένος

Η θωμη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
κοιταξτε...εγω ξερω οτι πρεπει να βγαλεισ μεσο ορο 9,5...στο καθε μαθημα για να περασεισ...λογικα απο 1ο,2ο τετραμηνο.και τισ εξετασεισ προσ8ετεισ τουσ βαθμουσ και το κανεισ διαιρεση με το 3..και ετσι βγαινει ο μεσοσ οροσ...σωστα??:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TeoMag

Νεοφερμένος

Ο Τέο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Και εγω το ιδιο προβλημα εχω... ειχα αλγεβρα 1ο τριμηνο 10, 2ο τριμηνο 10 και στις εξετασεις πρεπει να εγραψα 7.5... τι γινετε τοτε?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ ΣΑΛΟΝΙΚΑ

Νεοφερμένος

Ο ΝΙΚΟΣ ΣΑΛΟΝΙΚΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
κοιταξτε...εγω ξερω οτι πρεπει να βγαλεισ μεσο ορο 9,5...στο καθε μαθημα για να περασεισ...λογικα απο 1ο,2ο τετραμηνο.και τισ εξετασεισ προσ8ετεισ τουσ βαθμουσ και το κανεισ διαιρεση με το 3..και ετσι βγαινει ο μεσοσ οροσ...σωστα??:)



αυτα ισχυουν στο γυνασιο οχι στο λυκειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paodim

Νεοφερμένος

Ο paodim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
καλα ρε σεισ...αμα εχει καποιοσ 14 μεσο ορο τετραμηνων και γραπσει 5 μεσο ορο στα γραπτα θα περασει...???μονο αυτο ναι η οχι.!?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ ΣΑΛΟΝΙΚΑ

Νεοφερμένος

Ο ΝΙΚΟΣ ΣΑΛΟΝΙΚΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
καλα ρε σεισ...αμα εχει καποιοσ 14 μεσο ορο τετραμηνων και γραπσει 5 μεσο ορο στα γραπτα θα περασει...???μονο αυτο ναι η οχι.!?
ναι φιλε. μου εδωσε ενας φιλος μου ενα cd που βαζεις τους βαθμους σου στα τετραμηνα και τι πιστευεις οτι θα γραψεις στις εξετασεις.εγω εβαλα φυσικη γεωμετρια οτι θα γραψω χαλια μου εβγαλε σε αυτα τα 2 κατω απο 9.5 μεσο ορο π.χ 8 αλλα εγραφε ο μαθητης προαγεται λογω του μεσο ορου που ηταν γυρω στο 14
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paodim

Νεοφερμένος

Ο paodim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
ωραια αυτο εχω και εγω υποψιν και εχω και το cd.....αλλα αυτοι οι καθηγητεσ λενε αλλα ρε σεισ ελεοσ...λενε οτι πρεπει να γραψεισ 9,5 μ.ο στα γραπτα για να περασεισ..!!!και μου εχουν σπασει τα νευρα.!!!τεσπα ευχαριστω.!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Κοίτα, όταν λες έλεος που σου λένε να γράψεις 9,5 , μήπως να πω κι εγω έλεος που δεν γράφεις ούτε 9,5; Συγγνώμη κιόλας, άλλα ρε σεις, δεν είπα να γράφετε 18+, ούτε καν 15, αλλά να μου λέτε θα γράψω εξετάσεις 2 και 3 και 7,5 και δεν ξέρω γω τι. Ωραία! Αφού την περνάμε την τάξη, παρατάμε τα πάντα, εμείς τι αφού δε θα ακολουθήσουμε την τάδε κατεύθυνση, χ3στηκ@με και για τα μαθήματα αυτής, και γενικά αμα τη γλιτώνω γιατί νανησυχώ; Επιλογή βέβαια του καθενός το τι θα κάνει στη ζωή του, και δεν είπαμε να το φτάσεις στην άλλη άκρη - του στυλ θέλω το καθαρό 20, 19.5 κι αμα δεν το βγάλω its the end of the world-. Πάντα θα υπάρχουν μαθήματα που σε ενδιαφέρουν περισσότερο- άρα εκεί θα θέλεις να γράψεις καλύτερα, και άλλα που λίγο πολύ θα είναι παραγγωνισμένα - δυστυχώς ή ευτυχώς- Όμως το να μου λες, δίνω λευκή αφού περνάω, ε μην το ξεφτιλίσουμε και το πράγμα...

Φιλικά πάντα και χωρίς η άποψή μου να σημαίνει ότι είμαι σωστή. Ο καθένας μας, κάνει τις επιλογές του. Γιαυτό άλλωστε υπάρχει και το ρητό "you pay the price for the life you choose", αν κι εγω, δεν το θεωρώ σωστό σε όλες τις περιπτώσεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paodim

Νεοφερμένος

Ο paodim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
ρε συ δεν το λεω απο την μερια του 9,5 αλλα το οτι δεν τα λενε σωστα....!!!εγω θα γραψω 9,5+ μην τα παιρνεισ τοισ μετρητοισ..!!!:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
1)Δεν έκανα προσωπική αναφορά, απλά είπα γι'αυτούς που τα'χουν τελείως παρατήσει.
2)δεν τα λένε σωστά ίσως για να προτρέψουν τους μαθητές τους να γράψουν έστω 9,5. Αυτό βέβαια δεν αποτελεί δικαιολογία για να τα λένε λάθος.
3) Ίσως ήταν λάθος που χρησιμοποίησα β' ενικό. Παντως να ξέρεις ότι δεν έλεγα για συγκεκριμένο πρόσωπο. Αν είναι θα το αλλάξω, αν αλλάζει δηλαδή το νόημα.
4)Επειδή το θρεντ αφορά άλλο θέμα, τον βαθμό πρόσβασης, κλείνω εδω για να μη βγούμε οφφ. Αν νιώθεις ότι παρεξηγήθηκες προσωπικά, σου ζητάω συγγνώμη, όμως η άποψή μου δεν αλλάζει, το ότι δηλαδή πρέπει να κάνουμε έστω και την ελάχιστη προσπάθεια για να περάσουμε τη βάση. (εκτός κι αν υπάρχει συγκεκριμένο μαθησιακό πρόβλημα, όπου εκεί λαμβάνονται και άλλα υπ'όψην) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reykjavik

Νεοφερμένος

Ο Νικήτας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Μεγάλη Παναγιά (Χαλκιδική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Συγγνώμη αλλα παρακολουθώ αυτο το thread εδώ και 3-4 μέρες και δεν έχω καταλάβει πως περνά κάποιος την τάξη.Δηλαδή αν ένα άτομο έχει σε 2-3 μαθήματα 12-12 στα τετράμηνα και γράψει στις εξετάσεις 5 δεν περνάει; (Πείτε ότι έχει γενικό όλων των μαθημάτων β' τετραμήνου 15)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prisila

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
παιδια κατι αλλο αν γραψεισ μ.ο στα γραπτα μονο κατω απο 9.5 περνασ?και εχεισ μ.ο τετραμηνων 14!!:(

Υπολογισε το normal για να εισαι σιγουρος!
Α τετραμηνο + Β τετραμηνο το διαιρουμε δια 2 και προσθετουμε τα γραπτα!!!
Ο αριθμος που θα βγαλεις θα πρεπει να ειναι πανω απο 9.5 για να περασεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paodim

Νεοφερμένος

Ο paodim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
ρε σι πρισιλα το νορμαλ στη περιπτωση που λεω(οχι για μενα)δεν βγαινει απο 9,5 γιαυτο ρωταω..!και κατω να ειναι παλι περνασ λογω τον μ.ο!τεσπα;)ναυσικα κανενα προβλημα....γιανα τελειωνουμε μπειτε ολοι εδω να δειτε αν θα περασετε η οχι βαζοντασ τουσ βαθμουσ σασ..!!!
-->https://www.anodos.edu.gr/Ypologiste/Ypologiste2.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hraklis

Νεοφερμένος

Ο Hraklis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
ρε σι πρισιλα το νορμαλ στη περιπτωση που λεω(οχι για μενα)δεν βγαινει απο 9,5 γιαυτο ρωταω..!και κατω να ειναι παλι περνασ λογω τον μ.ο!τεσπα;)ναυσικα κανενα προβλημα....γιανα τελειωνουμε μπειτε ολοι εδω να δειτε αν θα περασετε η οχι βαζοντασ τουσ βαθμουσ σασ..!!!
-->https://www.anodos.edu.gr/Ypologiste/Ypologiste2.htm
Ναι αλλα κατι που προσε3α ειναι οτι δεν υπαρχει η Τεχνολογια μεσα σε αυτα τα μαθηματα.....η τεχνολογια μετραει για τον Μεσο Ορο ετσι?:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top