Γενικό -  Πώς περνάω την A' Λυκείου;

paolina

Νεοφερμένος

Η paolina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μαραθώνας (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδια βοη8εια πλιζ!!!
στο πρωτο 4μηνο ειχα 8 φυσικη και στο δευτερο ειχα 10
μ.ο. βγαινει 9...ποσο πρεπει να γραψω για να περασω;;;;:what::what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos9321

Νεοφερμένος

Ο nikos9321 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
να ειμαι σιγουρος δηλαδη να μην ανησυχω
-----------------------------------------
θρησκευτικα 17,16 μ.ο[16,5]
αρχαια 14 14 [14]
κειμενα 14 15 [14,5]
ιστορια 15 16 [15,5]
φυσικη 9 13 [11]
χημεια 11 11 [11]
αλγεβρα 11 12[11,5]
γεωμετρια 11 12[11,5]
αρχες οικονομιας 14 15[14,5]
τεχνολογια 17 18 [17,5]
εκθεση 13 14[13,5]
αγγλικα 16 17 [16,5]

γενικο μεσο ορο 13,5 14,5 [14]

τι πρεπει να γραψω στις εξετασεις σε αυτα που εχω 11 μεσο ορο κινδινευω να παω σεπτεμβριο?? ΣΟΣ
αν εχεις μεσο ορο τετραμηνων 14 κανεις (*)19-14=5
αρα μ.ο.γραπτων πρεπει να ειναι απο 5 και πανω

(*)το 19 θα μ πειτε που το βρηκα...επειδη θες μεσο ορο απο 2 αριθμους τουλαχιστον 9.5 πρεπει να εχεις αθροισμα τουλαχιστον 19 (19/2=9.5)ετσι κανοντας 19-μ.ο.τετραμηνων βρησκεισ ποσο μ.ο. γραπτων πρεπει να εχεις
(btw μονος μ το σκεφτηκα :D )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ΝΙΚΟΣ ΣΑΛΟΝΙΚΑ

Νεοφερμένος

Ο ΝΙΚΟΣ ΣΑΛΟΝΙΚΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
paodim συμφωνω γιατι τα λενε αλλιως μηπως αλλαξαν φετος αυτα που ισχυαν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης16

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Επανομή (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!Είμαι καινούργιος εδώ πέρα.Λοιπόν,επειδή είμαι Α' Λυκείου και δεν γνωρίζω πολύ καλά.Άμα εχεις Γ.Μ.Ο πάνω από 9.5,περνάς την τάξη ανεξαρτήτως σε πόσα μαθήματα έχεις μείνει??Γιατί έχω ακούσει ότι αμα έχεις 9.5 περνάς ένα μάθημα,αν έχεις 10 περνάς 2 κ.ο.κ. Σας παρακαλώ απαντήστε μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
1η φαση:
Λοιπον κανεις τον βαθμο του συγκεκριμενου μαθηματος των 2 4μηνων προσθεση και μετα διαιρεση με το 2. (π.χ. 11 + 9 = 20 και μετα 20 / 2 = 10). Μετα κανεις προσθεση τον βαθμο που εγραψες στις εξετασεις (π.χ. εγραψες 9.. κανεις 10 + 9 = 19 και μετα δια 2 = 9,5 περασες :) )

Τωρα 2η φαση:
π.χ. δν εγραψες το 9 που επρεπε και εγραψες ας πουμε 5, δεν περνας και πρεπει να περασεις μεσο του γ.μ.ο.
Δλδ κανεις τον μ.ο τον 2 4μηνων προσθεση και μετα δια 2... (π.χ. 13 + 13 = 26 δια 2 13 ). Τωρα το 13 το κανεις προσθεση με τον μ.ο. των εξετασεων κ παλι δια 2 ( γιατι μπορει στο ενα μαθημα ας πουμε φυσικη να εγραψες 5 αλλα αγγλικα η αρχες οικονομιας 17 ). Δλδ 13 + πες εχεις 7 μ.ο. στα γραπτα = 20 δια 2 10 .. περασες .. γιατι πρπ να εχεις 9,5 και πανω :jumpy:

Ελπιζω να βοηθησα
Αν δεν περάσεις ισχυει η δευτερη φαση που ειπε το παλικαρι ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Μιχάλης16

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Επανομή (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Αν δεν περάσεις ισχυει η δευτερη φαση που ειπε το παλικαρι ?

Ακριβώς φίλε ισχύει η δεύτερη φάση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Οποιος παει λυκειο για να περασει πρεπει να εχει Γ.Μ.Ο (γραπτα + τετραμηνα ) πανω απο 9.5 !

Ο Μ.Ο καθε μαθηματος υπολογιζεται :


Ετσι το κανεις σε ολα τα μαθηματα ..
και μετα προσθετεις τα αποτελεσματα και τα διαιρεις με 12 η 13 *(αναλογα αν εχεις επιλεξει και μαθημα επιλογης που μετραει στο Μ.Ο)
Αν το αποτελεσμα (δηλαδή ο Γ.Μ.Ο) εχει βγει πανω απο 9.5 εχεις περασει .. εαν ειναι μικροτερο απο 9.5 μενεις σε οσα μαθηματα εχεις κατω απο Μ.Ο 9.5 .

*Σε όσα μαθήματα και να έχεις Μ.Ο κάτω απο 9.5 , αν έχεις Γ.Μ.Ο περνάς !
Συνήθως ο maximum αριθμος μαθηματων που μπορεις να έχεις Μ.Ο κάτω απο 9.5 είναι 5-7 ανάγολα αν ισοσταθμίζονται με τον βαθμό των άλλων μαθημάτων που εχεις Μ.Ο πάνω απο 9.5!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Χωνέψτε πια ότι για να μείνετε πρέπει ΓΜΟ να έιναι <9.5!
Ελληνικά μιλάμε ρε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
υπαρχει και αλλος τροπους για του πολη εξυπνους, προσθεστε τα ολα και βαλε τις εκετασεις δυο φορες, και μετα καντο /4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
υπαρχει και αλλος τροπους για του πολη εξυπνους, προσθεστε τα ολα και βαλε τις εκετασεις δυο φορες, και μετα καντο /4

Ναί , πολύ εξυπνο!
Προτείνω και άλλη "έξυπνη ιδέα"

Μ.Ο =
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
ειρωνια, το εχει το λεξικο στο ντουλαπι σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Μέσα στην υπερβολή είσαι !:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ninior15

Νεοφερμένος

Ο Βασιλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
εγω σημερα εγραπσα 4 γεωμετρια και ρωτισα την καθηγητρια μου και μου ειπε οτι ΤΟ ΓΜΟ επιρεαζεται 50% απο τα γραπτα αρα αμα σε ενα μαθημα εχεις γραπσει πολυ χαμηλα οπωσ εγω μπορεις να γραπσεις σε ενα αλλο καλυτερα και οι βα8μοι θα σιμψιφισ8ουν μεταξυ τους..Π.Χ. αμα εχεις αγγλικα 14+15=14,5 πες οτι γραπσεις 14 βγαζεις14,5 αρα οι μοναδες μεχρι το 9.5 δηλαδη 5 μοναδες θα πανε στα αλλα μαθηματα που τις χρειαζεσαι...
Υ.Γ. παιδια δεν ειστε οι μονοι που ανυσηχειτε...καθε μερα γραφω χαλια και φοβαμαι τρομερα μεχρι να παρουμε τα αποτελεσματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ ΣΑΛΟΝΙΚΑ

Νεοφερμένος

Ο ΝΙΚΟΣ ΣΑΛΟΝΙΚΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
ρε παιδια καταλαβαμε οτι περνας με γ.μ.ο πανω απο 9.5 αλλα οι καθηγητες γιατι λενε το αντιθετο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
E ρωτα τους. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
ρε παιδια καταλαβαμε οτι περνας με γ.μ.ο πανω απο 9.5 αλλα οι καθηγητες γιατι λενε το αντιθετο??
για να σταματησεις να κυνηγας το 9,5 και να αρχισεις να κυνηγας οτιδιποτε στην ζωη σου που θα σε κανει χρισημο
ακου εκει να μετρατε αμα θα μεινεται η οχι, για να μεινεις μενεις μονο απο απουσιες η εκτος και αν εισαι τερμα ηλιθιος και θες να μεινεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ ΣΑΛΟΝΙΚΑ

Νεοφερμένος

Ο ΝΙΚΟΣ ΣΑΛΟΝΙΚΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
κ εσυ που το ξερεις οτι το κανουν γ αυτο τον λογο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
απο πολλα πραγματα:εμπειρια, εξυπνάδα, σοφια, μορφωση κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
κ εσυ που το ξερεις οτι το κανουν γ αυτο τον λογο??

Καλά ηρέμισε λιγάκι ρε παιδί μου , ΔΕΝ ΜΕΝΕΙΣ , δεν μπορείς να το καταλάβεις! Πρέπει να κανεις υπερπροσπάθεια για να μείνεις.
Ετσι ειναι το ΣΥΣΤΗΜΑ , δεν ξερω τι σου λενε οι καθηγητες σου , μπες και στην εγκυκλιο και δες αλλα μετα μη πεις οι καθηγητες λενε το αντιθετο!

Και τι ακριβως λενε οι καθηγητες , μπορεις να μου εξηγησεις !?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΓΕΛΟΣ-ΧΙΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΑΓΓΕΛΟΣ-ΧΙΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
παιδια εγω τωρα που τελιονω την 1 λυκειου και δεν ειχα καθολου καλουσ βαθμουσ και να πω τιν αληθια ειχα μονο ενα κατω απο την βαση την αλγεβρα 9 αλλα τωρα την μεγαλοσα και την πηγα 11 και αλλα μαθαματα απο 10 παραπανο πιος ξερει να μου πει αν περνω εφκολα γιατι δεν γραφω και πολυ καλα .............................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top