Πώς περνάω την τάξη;

RadioManiakos

Νεοφερμένος

Ο RadioManiakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους! Ειμαι νεος στο forum, και ελπιζω να βρω εδω τις απαντησεις των προβληματων που αντιμετωπιζω στο σχολειο....Καταρχας παω 3η Γυμνασιου και θα ηθελα να κανω μια ερωτηση η οποια θα κρινει το μελλον μου αλλα και το μελλον πολλων φιλων μου που ισως ασπαστουν την γνωμη μου...Λοιπον, συγκεκριμενα στο μαθημα των Κειμενων εχω 10 στο α τριμηνο και 10 στο β τριμηνο....Αν γραψω 5 και υποθεσουμε οτι μου βαλει 10 και στο 3ο τριμηνο...μενω? Η μπορω να βοηθηθω απο καποιο αλλο μαθημα? πχ. Γλωσσα εχω 15,15....Αυτο μπορει να βοηθησει τα Κειμενα? Την ιδια ερωτηση θα ηθελα να κανω και για το μαθημα της Φυσικης και της Χημειας....

Ευχαριστω πολυ, και ελπιζω να μου δωσει καποιος μια σαφη και σωστη απαντηση...Παρακαλω οποιος δεν ειναι σιγουρος να μην απαντησει...Εχω ρωτησει δεκαδες φιλους μου αλλα κανεις δεν ειναι σιγουρος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riasam

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους! Ειμαι νεος στο forum, και ελπιζω να βρω εδω τις απαντησεις των προβληματων που αντιμετωπιζω στο σχολειο....Καταρχας παω 3η Γυμνασιου και θα ηθελα να κανω μια ερωτηση η οποια θα κρινει το μελλον μου αλλα και το μελλον πολλων φιλων μου που ισως ασπαστουν την γνωμη μου...Λοιπον, συγκεκριμενα στο μαθημα των Κειμενων εχω 10 στο α τριμηνο και 10 στο β τριμηνο....Αν γραψω 5 και υποθεσουμε οτι μου βαλει 10 και στο 3ο τριμηνο...μενω? Η μπορω να βοηθηθω απο καποιο αλλο μαθημα? πχ. Γλωσσα εχω 15,15....Αυτο μπορει να βοηθησει τα Κειμενα? Την ιδια ερωτηση θα ηθελα να κανω και για το μαθημα της Φυσικης και της Χημειας....

Ευχαριστω πολυ, και ελπιζω να μου δωσει καποιος μια σαφη και σωστη απαντηση...Παρακαλω οποιος δεν ειναι σιγουρος να μην απαντησει...Εχω ρωτησει δεκαδες φιλους μου αλλα κανεις δεν ειναι σιγουρος!
έχω την εντύπωση οτι σε καθε μάθημα πρέπει το αθροισμα των βαθμών και των 3 τριμήνων καθώς και ο βαθμος που θα γράψεις στις εξετάσεις στο συγκεκριμένο μαθημα πρέπει να'ναι πανω απο 38 :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RadioManiakos

Νεοφερμένος

Ο RadioManiakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ναι ετσι ειναι....Απλα ρωταω αν δεν βγαλω 38 σε αυτα τα 3...Θα μεινω ή θα παρω βοηθεια απο καποια αλλα μαθηματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Στα φιλολογικα μαθηματα νομιζω δεν υπαρχουν ισοβαθμιες και παραθυρακια.Νομιζω σε φυσικη χημεια ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riasam

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
αυτο δεν το γνωριζω:s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RadioManiakos

Νεοφερμένος

Ο RadioManiakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
ΟΚ Ευχαριστω για την βοηθεια σας αλλα θα ηθελα καποιον ειδικο να μου δωσει ακριβης πληροφοριες, γιατι οπως καταλαβενετε θα κρινει πολλα αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Να ξέρεις ότι τα κείμενα και η γλώσσα συμψηφίζονται δηλαδή πρέπει ο μέσος όρος των 2 μαθημάτων πρέπει να είναι πάνω από 10. Το ίδιο συμβαίνει και με:
1) φυσική - χημεία
2) ελένη - αρχαία
3) μουσική - καλλιτεχνικά ( αν έχετε)
Αυτά νομίζω είναι δεν ξέρω αν υπάρχουν αλλά. Εξάλλου αν δεις και τους βαθμούς σου θα δεις ότι μερικά μαθήματα είναι μαυρισμένα και μερικά από αυτά είναι 2 μαζί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RadioManiakos

Νεοφερμένος

Ο RadioManiakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
DJIMAKO εισαι σιγουρος για αυτο που μου λες φιλε??

Εχω: Γλωσσα: 15/15
Κειμενα: 10/10

Φυσικη: 10/10
Χημεια: 10/11

Ελενη: 12/12
Αρχαια: 9/9

Εαν ισχυει αυτο που ειπες τοτε εχω περασει δηλαδη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
ναι και εγώ το ίδιο πιστεύω.
Πηγαίνει τεχνολογία-πληροφορική
αρχαία-ιλιάδα ή ότι άλλο κάνεις
κείμενα-γλώσσα
μουσική- καλλιτεχνικά
φυσική-χημεία
Νομίζω ότι αυτά συμψηφίζονται και έτσι αν έχεις πχ αρχαία 10 και ιλιάδα 12 τότε γίνεται 11...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RadioManiakos

Νεοφερμένος

Ο RadioManiakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Μακαρι ρε παιδια! Μακαρι! Σας Ευχαριστω πολυ ολους για την βοηθεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Ναι αυτό ισχύει που σου λέω, είναι ζευγάρια κάποια μαθήματα και γι'αυτό άλλωστε ο τελικός βαθμός είναι πχ. 17 & 12/13 γιατί τα μαθήματα είναι 13 όταν συμψηφίζονται.

Υ.Σ Αν δεν έχεις πουθενά αλλού καμία χαμηλότερη βαθμολογία, τότε ναι έχεις περάσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RadioManiakos

Νεοφερμένος

Ο RadioManiakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ενταξει εχω και Γαλλικα 9, 11 αλλα εκει πιστευω πως θα γραψω κατι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zip_unzip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο zip_unzip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Φίλε RadioManiakos μπορεί να πέρασες αυτήν την τάξη (αν πέρασες) αλλά ποτέ δεν ξέρεις για του χρόνου. Εγοώ σου λέω να στρώσεις τον κώλ* σου και να διαβάσεις του χρόνου ΚΑΙ στις φετινές εξετάσεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RadioManiakos

Νεοφερμένος

Ο RadioManiakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
zip_unzip ευχαριστω για τις συμβουλες αλλα εισαι εκτος του θεματος...Σημερα εδωσα Αρχαια..Υπολογιζω πως εχω γραψει 10-11...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zip_unzip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο zip_unzip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 354 μηνύματα.
zip_unzip ευχαριστω για τις συμβουλες αλλα εισαι εκτος του θεματος...Σημερα εδωσα Αρχαια..Υπολογιζω πως εχω γραψει 10-11...
1)δεν είσαι εσύ administrator για να κρίνεις αν το post μου είναι εκτός ή όχι:P
2)εγώ δεν σου είπα όσα σου είπα για να σε προσβάλω ή κατι..απλά δεν ξέρω...αυτή είναι η άποψή μου....
Άντε καλή τύχη και στα υπόλοιπα μαθήματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RadioManiakos

Νεοφερμένος

Ο RadioManiakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
1)δεν είσαι εσύ administrator για να κρίνεις αν το post μου είναι εκτός ή όχι:P
2)εγώ δεν σου είπα όσα σου είπα για να σε προσβάλω ή κατι..απλά δεν ξέρω...αυτή είναι η άποψή μου....
Άντε καλή τύχη και στα υπόλοιπα μαθήματα

Δεν το ειπα με κακη προθεση! ΟΚ Σε ευχαριστω και παλι!

Λοιπον για να μην ξεφευγουμε και απο το θεμα...Θα ηθελα καποιος αν ξερει να μου επιβεβαιωσει τα λεγομενα του DJIMMYS...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hraklis

Νεοφερμένος

Ο Hraklis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
ναι και εγώ το ίδιο πιστεύω.
Πηγαίνει τεχνολογία-πληροφορική
αρχαία-ιλιάδα ή ότι άλλο κάνεις
κείμενα-γλώσσα
μουσική- καλλιτεχνικά
φυσική-χημεία
Νομίζω ότι αυτά συμψηφίζονται και έτσι αν έχεις πχ αρχαία 10 και ιλιάδα 12 τότε γίνεται 11...:)
Ναι αυτο ισχυει:)Μας το ειχε εξηγησει και μια καθηγητρια μας πιο αναλυτικα
:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Στο Γυμνάσιο τα Κείμενα με τη Γλώσσα, η Χημεία με τη Φυσική και τα Αρχαία μεταφρασμένο με τα Αρχαία πρωτότυπο συμψηφίζονται και στο ΜΟ μπαίνει ο συμψηφισμός. Στο Λύκειο, όμως, για να μη μπερδευόμαστε, δεν συμψηφίζεται ΤΙΠΟΤΑ. Ό,τι αναφέρεται στον έλεγχο σαν ξεχωριστό μάθημα μετράει και χωριστά για το ΜΟ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RadioManiakos

Νεοφερμένος

Ο RadioManiakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Πολυ ωραια...Αλλα οταν λετε συμψιφιζονται εννοειται οτι πρεπει Μ.Ο να βγαζουν πανω απο 10? δηλαδη αν βγαζουν 10.3 περνας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ακριβώς. Και κάτω από 10 να χεις, αν σε άλλο μάθημα έχεις πάνω από 13 περνάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top