Πώς νομίζετε ότι είναι ο θάνατος;

w1n5t0n

Δραστήριο μέλος

Ο w1n5t0n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 442 μηνύματα.
Ήρεμα Αζόρ.:D
τα νευρα μου!!!!:mad:
Ο θάνατος, δεν είναι ούτε πνεύμα, δεν κυκλοφορεί ανάμεσά μας, δεν είναι άγγελος ή δαίμονας. Μπορεί κάποιοι να τον φαντάζονται με μορφή ανθρώπινη, ένας κύριος ψηλός, απρόσιτος, με δέρμα πάλλευκο, με μαύρο κουστούμι ωσάν grim reaper (ας παραθεσω και την all time classic πηγή από Supernatural, με το ανάλογο τραγούδι...:P)
https://www.youtube.com/watch?v=y0pFqFxSxkw

ή ως έναν ομορφούλη νεαρό, ή νεαρά, που μας ξεγελάει για να μας πάρει μαζί του.
Μακάρι να ήταν έτσι. Μακάρι να μπορούσαμε να προβούμε σε διαπραγματεύσεις μαζί του, όταν θα μας είχε στην black list, για να εξασφαλίσουμε λίγο περισσότερο χρόνο.
Να τον ξεγελάσουμε λίγο.

Είναι απλώς μια διαδικασία, προγραμματισμένη από τη στιγμή που ερχόμαστε σε αυτόν τον κόσμο.

Για μένα, θάνατος είναι η παύση της εγκεφαλικής λειτουργίας, και αυτός ο ανατριχιαστικός ήχος, ο τελευταίος που κάνει ένας μελλοθάνατος πριν φυγει. Με αυτό τον έχω συνδυάσει, και ετσι τον έχω αντιληφθεί.
ουαου και που τα ξερεις ολα αυτα;;;:P
επιθανατια ροχαλα :P

ροχαλα καλη ιδεα
της οπρελες σας στα νεκροταφια απο εδω και μπρος!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dk13

Δραστήριο μέλος

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 508 μηνύματα.
γιατι ρε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
τα νευρα μου!!!!:mad:

:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
ουαου και που τα ξερεις ολα αυτα;;;:P

Σας δουλεύω όλους ρε. Ηρθε ο reaper χθες το βράδυ, την ώρα που τα 'γραφα και μου τα ψιθύριζε στο αυτί. Είναι και αυτό μέρος της "παραπλάνησης" του. Κι εγώ είμαι η Lilith.


-.-'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
ειναι μια μαυρη αυρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
ακριβως.:iagree:


:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Τι σου είναί όμως οι αισιόδοξες σκέψεις....!!:P

Δεν πιστεύω πως είναι κάτι σαν πνεύμα... πιο πολύ μου κάνει για ενέργεια, αλλά δεν ξέρω πως να το εξηγήσω...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

w1n5t0n

Δραστήριο μέλος

Ο w1n5t0n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 442 μηνύματα.
θα μου πεις ποτε τι ενοουσες;;;με ενα πμ με ενα εμαιλ που λεει ο λογος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foto105

Νεοφερμένος

Η foto105 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καταρχην δεν φοβαμαι τον θανατο...απλα οταν ερθει εκεινη η στιγμη θα κατσω να τον νιωσω...ειναι κατι που δεν θα μου 3ανα τυχει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Καταρχην δεν φοβαμαι τον θανατο...απλα οταν ερθει εκεινη η στιγμη θα κατσω να τον νιωσω...ειναι κατι που δεν θα μου 3ανα τυχει....

αμα νιωθεις :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foto105

Νεοφερμένος

Η foto105 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
αμα νιωθεις :|


βασικα θα τον νιωθω....θα καταλαβω ποτε ηρθε το τελος μου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Καταρχην δεν φοβαμαι τον θανατο...απλα οταν ερθει εκεινη η στιγμη θα κατσω να τον νιωσω...ειναι κατι που δεν θα μου 3ανα τυχει....


Γιατί, όταν έρθει μπορείς να κάνεις και τίποτα άλλο!?
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
βασικα θα τον νιωθω....θα καταλαβω ποτε ηρθε το τελος μου....

ε νταξει. εγω αλλο καταλαβα γι' αυτο το ειπα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
ο θανατος ειναι η μεγαλυτερη δικαιοσυνη (φανταστητε να ζουσε ο χιτλερ), καλοι κακοι ολοι στο τελος βλεπουν το βοσκο μπαλαρινα και το ζωγραφο πορνογραφο!

Η εκκλησια λεει πως οι ψυχες ειναι αθανατες και ο θανατος ειναι απλως μια υπενθυμιση του Θεου τυπου "νταξ φιλαρακι, αθανατος εισαι μην νομιζεις οτι εισαι και θεος ομως γιατι τ'αφεντικο βαραει!", μα δεν μπορουσε να στειλει κανα μειλ ο χριστιανος!

Οκ, περα απ'την πλακα λεω να συμφωνισω μδ την εκκλησια και οχι με την θεωρια οτι "αναλωσιμα προιοντα της φυσης" και πως ειμαι απλα περαστικος απο δω! Οταν ερθει ο θανατος επιτελους με χαρα θα κοιμηθω ξεροντας αυριο δεν θα ακουσω το κωλοξυπνητηρι να βαρα μεσ'τα αυτι μου και τη μαμα να με σκουνταει!:P

Γενικως μεταθανατων ακολουθει ηρημια! Relax and enjοy! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vampi:
Λύτρωση. Και όπως είπε και το artemaki τι κακό έχει το να πεθάνεις;
Λύτρωση....Από ΤΙ;Τι κακό έχει...;Θα σου πω εγώ το άλλο...τι καλό έχει να πεθαίνεις;
Ποτέ δεν θα δω τον θάνατο ως λύτρωση...Μ'αρέσει να ζω, μ'αρέσει πολύ. Και οι δυσκολίες είναι το αλατοπίπερο της ζωής. Αν δεν υπάρχουν, δεν έχει νόημα να ζεις. Ναι, δεν λέω, υπήρξαν ίσως στιγμές που έλεγα καλύτερα να μην ζω...Δεν κράτησαν πολύ όμως.:)
Δεν είναι ωραίο γενικά να βλέπεις ανθρώπους να είναι απαισιόδοξοι και να μην τους αρέσει η ζωή. Life's good, just enjoy it:D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Δεν είναι ωραίο γενικά να βλέπεις ανθρώπους να είναι απαισιόδοξοι και να μην τους αρέσει η ζωή. Life's good, just enjoy it:D.

...φράση με μεγάλη σημασία...:) :no1:

...είναι θλιβερό να βλέπεις νέους ανθρώπους να συζητάνε για τον θάνατο...πφφφ έλεος :( :sick: :sick: Eδώ μέχρι και οι εκπρόσωποι του θεού (σε όλες τις θρησκείες) μόλις αισθανθούν ότι θέλει να τους καλέσει ο Κύριος στον παράδεισο, κάνουν τα αδύνατα δυνατά να μείνουν στην ζωή...μέσω ιατρικής επιστήμης κορυφαίων ιατρικών ερευνητικών κέντρων του πλανήτη (διότι οι γονυπετείς μετάνοιες δεν πιάνουν :D :lol: )...:fss:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
...φράση με μεγάλη σημασία...:) :no1:

...είναι θλιβερό να βλέπεις νέους ανθρώπους να συζητάνε για τον θάνατο...πφφφ έλεος :( :sick: :sick: Eδώ μέχρι και οι εκπρόσωποι του θεού (σε όλες τις θρησκείες) μόλις αισθανθούν ότι θέλει να τους καλέσει ο Κύριος στον παράδεισο, κάνουν τα αδύνατα δυνατά να μείνουν στην ζωή...μέσω ιατρικής επιστήμης κορυφαίων ιατρικών ερευνητικών κέντρων του πλανήτη (διότι οι γονυπετείς μετάνοιες δεν πιάνουν :D :lol: )...:fss:

Γιατί είναι θλιβερό να τους βλέπεις να συζητάνε για το θάνατο; Μέσα στη ζωή είναι και αυτό. Μετά τη ζωή βασικά. Αλλά όλοι γνωρίζουμε πως θα συμβεί αργά ή γρήγορα. Και είναι καλύτερο να το αποδεχτείς. Δε λέω, η ζωή ωραία είναι. Μικρές χαρές της καθημερινότητας την κάνουν ωραία δηλαδή. Αλλά και ο θάνατος θα έλθει κάποια στιγμή.

Κάνουν τα πάντα να μείνουν στη ζωή. Δεν θα έκανα τα πάντα να μείνω στη ζωή αν ήμουν άρρωστη λ.χ. και να υποφέρω ή να μην μπορώ να κουνηθώ επειδή θα είμαι χούφταλο. Λογικά αυτό θα εννοείς.
Αυτοί οι άνθρωποι θα έπρεπε να θέλουν να πάνε κοντά στο "θεό" τους, όποιος κι αν είναι αυτός, αν πράγματι πιστεύουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Λύτρωση....Από ΤΙ;Τι κακό έχει...;Θα σου πω εγώ το άλλο...τι καλό έχει να πεθαίνεις;
Ποτέ δεν θα δω τον θάνατο ως λύτρωση...Μ'αρέσει να ζω, μ'αρέσει πολύ. Και οι δυσκολίες είναι το αλατοπίπερο της ζωής. Αν δεν υπάρχουν, δεν έχει νόημα να ζεις. Ναι, δεν λέω, υπήρξαν ίσως στιγμές που έλεγα καλύτερα να μην ζω...Δεν κράτησαν πολύ όμως.:)
Δεν είναι ωραίο γενικά να βλέπεις ανθρώπους να είναι απαισιόδοξοι και να μην τους αρέσει η ζωή. Life's good, just enjoy it:D.

Τι ψαχνεις να βρεις λογικη βρε Βαλια;Αν τα πιστευε πραγματικα και δεν ηταν 'εφηβικες επιπολεοτητες'(οπως λεει και ο σερβετας) θα ειχε αυτοκτονησει αφου ειναι τοσο ωραιος ο θανατος.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Τι ψαχνεις να βρεις λογικη βρε Βαλια;Αν τα πιστευε πραγματικα και δεν ηταν 'εφηβικες επιπολεοτητες'(οπως λεει και ο σερβετας) θα ειχε αυτοκτονησει αφου ειναι τοσο ωραιος ο θανατος.
:)

Δεν είπα ότι θέλω να πεθάνω.
Απλά δεν έχω πρόβλημα. Το έχω αποδεχτεί ότι θα πεθάνω κάποια στιγμή. Δε με νοιάζει και τόσο το πότε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top