Πώς νομίζετε ότι είναι ο θάνατος;

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ν-ταξ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Πάντως άραγε θα είναι ωραία;
:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.


Για να ενισχυθεί το σπαμ.

Πάντως, ως αίσθημα (αίσθηση?), ο θάνατος μου φαντάζει ασυνήθιστα γαλήνιος...κι ήσυχος...λίγο οξύμωρο, πάντως φαντάζομαι παρόμοιο συναίσθημα με το να χάνεις τις αισθήσεις σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Aυτή μην την κάνεις παρέα.Είναι πολύ τσουλήθρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

w1n5t0n

Δραστήριο μέλος

Ο w1n5t0n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 442 μηνύματα.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν σι λέου.Παρ'το homework.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Ο θάνατος σύμφωνα με την κοσμοθεωρία μου: Σταματά η ζωή. Σταματούν οι βιολογικές διεργασίες που κάνουν το ανθρώπινο σώμα να σκέφτεται, και, άρα να υπάρχει.

Ο θάνατος σύμφωνα με τη φαντασία μου (φαντασία, ε, όχι πραγματικότητα:P): Μια θολή μορφή, που πάει να σε αγγίξει με ένα χέρι σαν από μαύρο γυαλί και μοιάζει σαν να σταματάει το χέρι του σε ένα αόρατο τζάμι.
Δεν έχει φύλο, δεν έχει χαρακτηριστικά προσώπου. Γύρω του, σαν σε φιλμ, προβάλλονται οι αναμνήσεις μιας ζωής.

Θάνατε, ω, Αδράχτη της Ζωής
σ' αισθάνοντ' όλοι, δε σε θωρρεί κανείς.
Το σφύριγμά σου απόκοσμο ηχεί
στις φλέβες που όλο και πιο αργά
κυλά το αίμα. Κι η ζωή κυλά ρηχή
σαν ποτάμι που στερεύει από φωτιά.
Φωτιά και πάγος τα σωθικά μου καίνε
και τα φτερά του έρωτα σπασμένα
τον πόνο τους στο χιόνι λένε
στους βράχους που ψηλά πετάνε
στα δέντρα που ουρανούς κοιτάνε.
Και όλα αυτά σε λίγο τελειώνουν.

Κάπως έτσι. Χάλια τα έκανα στην ομοιοκαταληξία, αλλά έτσι είναι η άποψή μου για το θάνατο. Δεν ηχεί ωραία στα αυτιά:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Μα την eva longoria τι ποιηματα ειναι αυτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
O Aλέξανδρος έχει ένα ποιητικό ταλέντο.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σελήνη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Λύτρωση. Και όπως είπε και το artemaki τι κακό έχει το να πεθάνεις;
-----------------------------------------

Τέλειο.:xixi:

Είναι λατρεία ο Σαραμάγκου :xixi:

^ Ο Θάνατος

Τι μου θυμίζει αυτό; Χμμμ... Deathnote. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.

w1n5t0n

Δραστήριο μέλος

Ο w1n5t0n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 442 μηνύματα.
Δεν σι λέου.Παρ'το homework.:P
HTML:
πες με γιατι θα δεις πως ειναι ο θανατος και θα μου λιθει και εμενα η απορια το πως ειναι!!!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ήρεμα Αζόρ.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Τι λύτρωση μωρέ; Από τι; :P

Θα σου πω εγώ τι κακό έχει. Διακόπτει την ανακάλυψη και το ανθρώπινο ενδιαφέρον για μάθηση. Δε σε αφήνει να μάθεις όλα όσα θα ήθελες. Αλλά εντάξει, όλα τα καλά τελειώνουν κάποτε. :( :P
Λογικα δεν θα την χρειαζεσαι. :P
Αλλα και να την χρειαζεσαι θα μπορεις να την εχεις με καποιον αλλον τροπο.
Τωρα αν μιλας για τους υπολοιπους και οχι για την παρτη σου ειναι αλλο θεμα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Ο θάνατος, δεν είναι ούτε πνεύμα, δεν κυκλοφορεί ανάμεσά μας, δεν είναι άγγελος ή δαίμονας. Μπορεί κάποιοι να τον φαντάζονται με μορφή ανθρώπινη, ένας κύριος ψηλός, απρόσιτος, με δέρμα πάλλευκο, με μαύρο κουστούμι ωσάν grim reaper (ας παραθεσω και την all time classic πηγή από Supernatural, με το ανάλογο τραγούδι...:P)
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=y0pFqFxSxkw[/ame]

ή ως έναν ομορφούλη νεαρό, ή νεαρά, που μας ξεγελάει για να μας πάρει μαζί του.
Μακάρι να ήταν έτσι. Μακάρι να μπορούσαμε να προβούμε σε διαπραγματεύσεις μαζί του, όταν θα μας είχε στην black list, για να εξασφαλίσουμε λίγο περισσότερο χρόνο.
Να τον ξεγελάσουμε λίγο.

Είναι απλώς μια διαδικασία, προγραμματισμένη από τη στιγμή που ερχόμαστε σε αυτόν τον κόσμο.

Για μένα, θάνατος είναι η παύση της εγκεφαλικής λειτουργίας, και αυτός ο ανατριχιαστικός ήχος, ο τελευταίος που κάνει ένας μελλοθάνατος πριν φυγει. Με αυτό τον έχω συνδυάσει, και ετσι τον έχω αντιληφθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanna ?

Νεοφερμένος

Η Dunno αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Ο θάνατος, δεν είναι ούτε πνεύμα, δεν κυκλοφορεί ανάμεσά μας, δεν είναι άγγελος ή δαίμονας. Μπορεί κάποιοι να τον φαντάζονται με μορφή ανθρώπινη, ένας κύριος ψηλός, απρόσιτος, με δέρμα πάλλευκο, με μαύρο κουστούμι ωσάν grim reaper (ας παραθεσω και την all time classic πηγή από Supernatural, με το ανάλογο τραγούδι...:P)
https://www.youtube.com/watch?v=y0pFqFxSxkw

ή ως έναν ομορφούλη νεαρό, ή νεαρά, που μας ξεγελάει για να μας πάρει μαζί του.
Μακάρι να ήταν έτσι. Μακάρι να μπορούσαμε να προβούμε σε διαπραγματεύσεις μαζί του, όταν θα μας είχε στην black list, για να εξασφαλίσουμε λίγο περισσότερο χρόνο.
Να τον ξεγελάσουμε λίγο.

Είναι απλώς μια διαδικασία, προγραμματισμένη από τη στιγμή που ερχόμαστε σε αυτόν τον κόσμο.

Για μένα, θάνατος είναι η παύση της εγκεφαλικής λειτουργίας, και αυτός ο ανατριχιαστικός ήχος, ο τελευταίος που κάνει ένας μελλοθάνατος πριν φυγει. Με αυτό τον έχω συνδυάσει, και ετσι τον έχω αντιληφθεί.



:!::!: τι ηχο κανει ενας μελοθανατος πριν φυγει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Ο επιθανάτιος ρόγχος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.

dk13

Δραστήριο μέλος

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 508 μηνύματα.
ροχαλα καλη ιδεα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top