Πώς νιώθετε για του χρόνου;

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
επιτρεψε να εχω καποιες ενστασεις...δεν ξερω για το αοδε γτ δεν ειμαι τεχνολογικη αλλα η βιολογια δεν ειναι ολοκληρωτικ απαπαγαλια εχει και ασκησεις μπορει μεγαλο μερος της να ειναι αλλα αν δεν την κατανοησεις σε βαθος δε γραφεις...αντιθετωσ στο αοδε μονο θεωρια ειναι και σαφως λιγοτερη υλη και πιο ευκολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apostolis

Νεοφερμένος

Ο apostolis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Για στραβούς, πραγματικά. Στο ΑΟΔΕ μια σελίδα για 5 Σ-Λ. lol

Ποιος στο είπε μωρέ το "γελοία" φέτος; Έλεος, μια μαλακία λένε τα κανάλια λόγω Ευρωεκλογών κι εσείς τσιμπάτε. Για περιμέντε τους βαθμούς πρώτα και βλέπουμε...
Δεν ειπα οτι ειναι γελοια!!!! Απλως πιο ευκολα απο αυτα που κανεις ολη τη χρονια στα φροντηστηρια...:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roilCall

Νεοφερμένος

Η Γλυκερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Μπορώ να σου πω τα ίδια... Κάποιες φορές αισθάνομαι πως, έλα, δεν είναι τίποτα, θα στρωθώ και θα γράψω και άλλες φορές λέω πως δε θα αντέξω γιατί είμαι και λίγο "οκνηρή", για να το πω ευγενικά, ή τέλως πάντων εκείνη τη φοβερή ώρα θα σβήσουν τα πάντα από το μυαλό μου.
Το πρόβλημα με την πλειοψηφία των μαθητών είναι ότι θεωρούμε ότι η ζωή μας τελειώνει εκεί, και μια αποτυχία στις Πανελλαδικές μας εξατμίζει όλα τα υπόλοιπα όνειρά μας. Δυστυχώς, έχει γίνει έτσι, ώστε να νομίζουμε πως η ζωή μας και το μέλλον μας εξαρτάται από τις εξετάσεις αυτές, και δεν έχουμε και άδικο.
Ευτυχώς για μένα, δε θέλω κάτι συγκεκριμένο, αφού θα ασχοληθώ με τη μουσική και απλώς θέλω να περάσω σε μια σχολή με μέλλον που θα μπορεί να με υποστηρίξει. Επίσης, λόγω βαθμών, και επίγνωσης των ικανοτήτων μου, έχω εμπιστοσύνη στον εαυτό μου.
Εν πάση περιπτώσει, όλα (όσες φορές και να το έχεις ακούσει αυτό) είναι θέμα προγράμματος, μεθοδικότητος και οργάνωσης. Σίγουρα δε θα μπορείς να γράψεις, αν αρχίσεις να διαβάζεις απ' τα Χριστούγεννα, αφού δε θα σου φτάσει ο χρόνος. Δεν ξέρω τι κατεύθυνση είσαι, εγώ όμως σκοπεύω να τελειώσω την ιστορία κατεύθυνσης δυο φορές αυτό το καλοκαίρι.

Συμπέρασμα: Λογικό είναι να αισθάνεσαι έτσι, αν όμως τα δεις λίγο ήρεμα τα πράγματα, θα διαπιστώσεις, πως αν έχεις κάποιο συγκεκριμένο στόχο και το αποφασίσεις, μπορείς να πετύχεις. Και από την άλλη, μια αποτυχία θα σε κάνει πιο δυνατή, πιο έμπειρη και ίσως θα σου δείξει πως πρέπει να κατευθυνθείς κάπου αλλού.

Καλή δύναμη! =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gigous92

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Μενεμένης (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδιά εγω είμαι ένα άτομο που δεν αγχώνομαι και δεν θα το κάνω ούτε και για τις πανελλήνιες...δεν κρίνεται όλη σου η ζωη από τις τελικές εξετάσεις....δεν χρειάζεται άγχος....χαμόγελο,υπομονή και προσπάθεια κι όλα τα άλλα θα έρθουν...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Περιμένω να τελειώσουν οι εξετάσεις να φύγει επισημότατα ο τίτλος Β λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Περιμένω να τελειώσουν οι εξετάσεις να φύγει επισημότατα ο τίτλος Β λυκείου.
Να περιμενεις και τους βαθμους,γιατι μπορει να μεινεις.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lookthetree

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο θωμάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
επιτρεψε να εχω καποιες ενστασεις...δεν ξερω για το αοδε γτ δεν ειμαι τεχνολογικη αλλα η βιολογια δεν ειναι ολοκληρωτικ απαπαγαλια εχει και ασκησεις μπορει μεγαλο μερος της να ειναι αλλα αν δεν την κατανοησεις σε βαθος δε γραφεις...αντιθετωσ στο αοδε μονο θεωρια ειναι και σαφως λιγοτερη υλη και πιο ευκολη
Εδω ερχομαι να διαωνησω η βιολογια της τριτης λυκειου μονο παπαγαλια ειναι εχει φυσικα κ καποιες ασκησεις τις οποιες πρεπει να γνωριζεισ και οι οποιες ομως σπανια μπαινουνε(τα τελευταια 3 χρονια δεν εχει μπει κα8ολου ασκηση ουτ κ φετοσ φυσικα) οποτε το θεμα ειναι να τα μαθεις ολα απ'εξω πολυ καλα κ εκει τελειωνει το πραγμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για την Βιολογία Κατεύθυνσης λέμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trabeli

Νεοφερμένος

Ο trabeli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Περιμένω να τελειώσουν οι εξετάσεις να φύγει επισημότατα ο τίτλος Β λυκείου.

Σωστη σε βρισκω... Και εγω αυτο περιμενω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickaki-4

Δραστήριο μέλος

Η BIKY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
εγω ειμαι αγχωμενη!θελω ομως να μπω στο λουκι της γ ωστε να διαβασω,να δωσω και να τελειωνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roilCall

Νεοφερμένος

Η Γλυκερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Έλα μη βυθίζεσαι. Και εγώ θα ξεκινήσω μετά τον Δεκαπενταύγουστο. Βέβαια, αυτό δε σημαίνει πως όλο το καλοκαίρι λούφα. χαχαχα! Ίσα-ίσα, πρέπει να βγάλω όλη την ιστορία δύο ή και παραπάνω φορές και φυσικά λατινικά και αρχαία καμιά δύο τρεις επαναλήψεις συντακτικό και γραμματική. Α! Και έχω προμηθευτεί και ένα βιβλίο με άγνωστα, και θα κάνω ένα κάθε μέρα... Μη νομίζεις, η συνείδησή μου με προστάζει, δε μου το λέει κανείς... =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efi_11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Έλα μη βυθίζεσαι. Και εγώ θα ξεκινήσω μετά τον Δεκαπενταύγουστο. Βέβαια, αυτό δε σημαίνει πως όλο το καλοκαίρι λούφα. χαχαχα! Ίσα-ίσα, πρέπει να βγάλω όλη την ιστορία δύο ή και παραπάνω φορές και φυσικά λατινικά και αρχαία καμιά δύο τρεις επαναλήψεις συντακτικό και γραμματική. Α! Και έχω προμηθευτεί και ένα βιβλίο με άγνωστα, και θα κάνω ένα κάθε μέρα... Μη νομίζεις, η συνείδησή μου με προστάζει, δε μου το λέει κανείς... =)

Mην νομιζεις ομως πως ετσι κανεις καλο... Κοιταξε να δεις, εγω ξεκινησα στις 1 Αυγουστου τα μαθηματα περσι και ολο το προηγουμενο καλοκαιρι δεν ειχα καμια επαφη με την υλη της Γ' Λυκειου. Απο Αυγουστο κ μετα ομως το πηρα τελειως σοβαρα, με παρα πολυ διαβασμα και με στοχο... να μην εχω ουτε μια εξοδο μεχρι τα Χριστουγεννα! Οντως μεχρι τα Χριστουγεννα δεν πηγα ουτε για εναν καφε... Το σκηνικο συνεχιστηκε και μετα... Διαβασμα, Διαβασμα, επαναληψεις, διαγωνισματα, διαβασμα....Το αποτελεσμα? Γυρω στον Μαρτιο να εχω βαρεθει.. να εχω χασει τις δυναμεις μου και να θελω να τα παρατησω... Ολη αυτη η διαδικασια δεν ειναι τιποτα το σπουδαιο... ΑΛΛΑ ειναι ψυχοθφορα!
Εγω σου προτεινω να ξεκουραστεις ολο το καλοκαιρι να παρεις δυναμεις, και απο Αυγουστο ξεκινα, αλλα με μετρο, προγραμμα, και συστηματικο-οχι ατελειωτο- διαβασμα!!!!!!!!!!
Φιλικα,
Εφη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν ειπα οτι ειναι γελοια!!!! Απλως πιο ευκολα απο αυτα που κανεις ολη τη χρονια στα φροντηστηρια...:nono:

Δε θέλει και πολύ μυαλό να το καταλάβεις αυτό. Όταν κάνεις μια προετοιμασία πιο δύσκολα από αυτά που πέφτουν συνήθως θα κάνεις, όχι πιο εύκολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Τα καλοκαίρια είναι για διακοπές,παραλίες,βόλτες με τους φίλους,εκδρομές,χωρίς άγχος και διάβασμα μόνο βιβλία λογοτεχνίας και λοιπά για να ξεφεύγουμε και λίγο...Να διαβάζεις καθημερινά και ανελέητα,να γράφεις διαγωνίσματα και λοιπά,δεν βοηθάνε και δεν έχει κανένα νόημα,βαριέσαι...Μέχρι τα 18 διαβάζουμε για να μπούμε σε μια σχολή,απο τα 18 μέχρι τα 23-24 πας πανεπιστήμιο κάνεις μεταπτυχιακό διαβάζεις και εκεί ανελέητα κλπ δουλεύοντας κάπου παράλληλα και μετά τα 24 δουλεύεις για 700-800 ευρώ ή δεν ξέρω γω για πόσα...Και μετά τα 65,που θα πάρουμε σύνταξη(αν τελικά είμαστε απο τους τυχερούς και πάρουμε...)θα κάνουμε τις εκδρομές και τις βόλτες μας που δεν κάναμε στα νεανικά μας χρόνια;;;;Αυτό είναι...;Και για ποιό λόγο διαβάζουμε στο Λύκειο;Για να μάθουμε κάποια πράγματα που θα μας είναι χρήσιμα στην καθημερινή μας ζωή ή απλώς για να πιάσουμε 1545675454 μόρια για μια σχολή;;;;
Το εκπαιδευτικό σύστημα πρέπει να αλλάξει απο το νηπιαγωγείο και όχι απλώς να προστεθεί ένα προπαραγωγικό έτος στο Λύκειο...Αν είναι δυνατόν...
Τέλοσπαντων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Έλα μη βυθίζεσαι. Και εγώ θα ξεκινήσω μετά τον Δεκαπενταύγουστο. Βέβαια, αυτό δε σημαίνει πως όλο το καλοκαίρι λούφα. χαχαχα! Ίσα-ίσα, πρέπει να βγάλω όλη την ιστορία δύο ή και παραπάνω φορές και φυσικά λατινικά και αρχαία καμιά δύο τρεις επαναλήψεις συντακτικό και γραμματική. Α! Και έχω προμηθευτεί και ένα βιβλίο με άγνωστα, και θα κάνω ένα κάθε μέρα... Μη νομίζεις, η συνείδησή μου με προστάζει, δε μου το λέει κανείς... =)

Οταν λες να βγαλεις ολη την ιστορια τι εννοεις? Την Ιστορια της 3ης? Γιατι δεν μου φαινεται λογικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΜΠΑΛΤΣ.

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Οταν λες να βγαλεις ολη την ιστορια τι εννοεις? Την Ιστορια της 3ης? Γιατι δεν μου φαινεται λογικο...

Σχετικά με αυτό θα ήθελα να ρωτήσω: πόσες φορές πρέπει να "βγάλουμε" την ιστορία της Γ' για θεωρηθεί ότι την ξέρουμε; 2; 3; Γιατί έχω ακούσει πολλές απόψεις σχετικά με το θέμα.. Ευχαριστώ!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όσες προλάβεις λογικά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
Τελικά να διαβάσω το καλοκαίρι ή όχι; Πολύ πιθανό να κουραστώ στα μεσα της χρονιάς αλλά....Άλλοι συμμαθητές μου θα διαβάσουν και νομίζω θα πτοηθώ αν όταν επιστρέψουμε τον Αύγουστο αυτοί έχουν διαβάσει ιστορία και αρχαία κι εγώ τίποτα. Έχω και μερικά κενά που θέλω να καλύψω, γιατί δε λέει στην τρίτη να διαβάζω αυτά που επρεπε να ξέρω απο τη δευτέρα!Είναι χάσιμο χρόνου. Ενας καθηγητής μου λόγω των αποψεών του για τη διδασκαλία της ιστορίας μας συμβούλεψε να διαβάσουμε μόνο ιστορία, όχι όμως μονάχα κατεύθυνσης αλλά και της γενικής, γιατί λέει πως θα τα καταλάβουμε καλύτερα. Δεν ξέρω καθόλου πως πρέπει να αντιμετωπίσω το κεφάλαιο πανελλαδικές. Προσπαθώ να το δω πάντως ψύχραιμα και σαν μια ευκαιρία ν'αποκτήσω επιτέλους οργάνωση, αλλά πάλι δν ξέρω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Μην αγχωνεστε εχετε μια ολοκληρη χρονια να διαβασετε και ο χρονος ειναι υπεραρκετος,χαρειτε το καλοκαιρι σας, καντε οτι γουσταρετε,χαλαρωστε γιατι σας περιμενει μια χρονια καπως πιο διαφορετικη απο τις υπολοιπες.Τα θερινα μαθηματα ειναι καθαρα για να βγαζουν φραγκα τα φροντιστηρια και να κλεβουν τον κοσμο που λογικο ειναι να εχει την ανησυχια του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lookthetree

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο θωμάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Σχετικά με αυτό θα ήθελα να ρωτήσω: πόσες φορές πρέπει να "βγάλουμε" την ιστορία της Γ' για θεωρηθεί ότι την ξέρουμε; 2; 3; Γιατί έχω ακούσει πολλές απόψεις σχετικά με το θέμα.. Ευχαριστώ!!:)
Αμα την κανεις μονο 2 η 3 φορες το εχασες το παιχνιδι...κανονικα πρεπει οσες περισσοτερες μπορεις...αφου αμα αρχισεις απο τ καλοκαιρι πριν απο το δεκεμβριο θα την εχεις βγαλει...αποτε + τν δεκεμβριο και τους αλλους 5 μηνες τι θα κανεις???αυτο βεβαια ισχυει ετσι για ολα μην το παιρνρις αποκλειστικα και μονο για την ιστορια...Εγω προσωπικα την ειχα βγαλει απειρες φορες μεχρι τις αρχες μαιου και μιαμισυ μερα πριν δωσω τν ειχα βγαλει αλλες 2 φορες...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top