Πώς να πλησιάσω μια κοπέλα;

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
΄Οταν τα ενδιαφερόμενα μέρη δραστηριοποιούνται στον ίδιο χώρο (σχολείο, φροντιστήριο, πανεπιστήμιο, γυμναστήριο, παρέα κτλ) τα πράγματα είναι πολύ εύκολα αφού πάντα θα βρεθούν κοινά σημεία για να γίνει η πρώτη επαφή. Το "δύσκολο" είναι όταν σου κάνει κλικ κάποιος ή κάποια που δεν κινείται στο πεδίο δράσης σου. Πρόσφατα έγινα μάρτυρας μιας τέτοιας προσέγγισης που μου φάνηκε πολύ χαριτωμένη. Τελευταία Κυριακή Αποκριάς, μετά την παρέλαση άρχισε το καλλιτεχνικό πρόγραμμα του Δήμου με τραγούδια, συγκροτήματα και χορούς. ΄Ενα παλληκάρι 18-19 ετών χόρευε με την παρέα του και όλο κρυφοκοίταζε μια όμορφη συνομήλικη κοπελίτσα που παρακολουθούσε τα δρώμενα με τη φίλη της. Σε μια στιγμή παίρνει το μπουφάν του, τρέχει και της το δίνει και την παρακαλεί να του το φυλάξει και όταν θελήσει να φύγει να του κάνει νόημα να πάει να το πάρει. Δεν της έδωσε περιθώριο να αντιδράσει αφού το άφησε στα χέρια της και γύρισε να συνεχίσει το χορό του. Μετά από κάποια ώρα η κοπελιά του κάνει νόημα να πάει να το πάρει και αυτός της προτείνει να την κεράσει καφέ για να "βγάλει την υποχρέωση". Αυτή δέχεται, η φίλη απομακρύνεται διακριτικά και φεύγουν μαζί!

Αχουυυυ... Μωρε Τι γλυκοοοο !!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
λολ δυσκολεύομαι να πιστέψω πως πιάνουν κάτι τέτοια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
λολ δυσκολεύομαι να πιστέψω πως πιάνουν κάτι τέτοια

Επειδή δεν πιάνουν :P

Μπροστά στα μάτια μου έγινε! Και έπιασε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyler

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Είπα σε έναν φίλο μου να πάει να μάθει από κάτι φίλες από αυτή που μου αρέσει αν ξέρουν ποια μ'αρέσει διακριτικά ( με λίγη προσπάθεια καταλαβαίνεις τι θέλω να πω).Δλδ υπέθεσα πως αν ξέρουν οι φίλες της ότι μ'αρέσει η τάδε , τότε θα το ξέρει κι αυτή.... Ε λοιπόν δεν το ήξεραν , αλλά ο φίλος μου δεν ήταν και τόσο διακριτικός.Τους είπε ποια μ'αρέσει. Αυτές φυσικά πήγαν και το παν σ'εκείνη και τη ρώτησαν αν ενδιαφέρεται(εννοείται αυτό εγώ ούτε καν το'ξερα). Αυτή δεν ενδιαφέρεται τελικά...έτσι μου είπε τουλάχιστον ο φίλος μου ...Αυτό το έμαθε από τα κορίτσια που ρώτησε....
Σ'αυτή την περίπτωση εκτός από αυτοκτονία μπορώ να κάνω κάτι άλλο? Εννοείται πως δεν ήθελα να το μάθει από τρίτους...κι ας μην της το λεγα ποτέ ο ίδιος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Σ'αυτή την περίπτωση εκτός από αυτοκτονία μπορώ να κάνω κάτι άλλο?
Να το αντιμετωπίσεις όπως όλοι οι άλλοι φυσιολογικοί άνθρωποι, παίζει; Ή μήπως νομίζεις θα ασχοληθεί καμία από αυτές παραπάνω με το ζήτημα, επειδή ξέρουν για ποια ενδιαφέρεσαι, αν εσύ δείξεις ότι στην τελική δε δίνεις και ιδιαίτερη σημασία στο γεγονός της απόρριψης;
Εννοείται πως δεν ήθελα να το μάθει από τρίτους...κι ας μην της το λεγα ποτέ ο ίδιος..
Πίστεψέ με, είναι καλύτερα να ξέρεις αν σε θέλει ή όχι κάποια, έστω και από τρίτους, παρά να μην το μάθεις ποτέ επειδή ντράπηκες να της το πεις. Τώρα είσαι κερδισμένος στο εξής: Ξέρεις ΣΙΓΟΥΡΑ ότι ΔΕ θα είστε μαζί, οπότε μπορείς να προχωρήσεις στη ζωή σου. Συγχαρητήρια! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tonyler

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Δεν είμαι τρολ...
Κάτι που δεν ανέφερα είναι ότι δεν είχαμε καν προλάβει να γνωριστούμε ''καλά''. Εννοώ κάθε μερα μια καλημέρα λέγαμε κι αν....
Έτσι όπως το έθεσες άρχισα και αισθάνομαι καλύτερα....Απλά δεν βρίσκω νόημα πλέον στο να πηγαίνω σχολείο... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Δεν είμαι τρολ...
Κάτι που δεν ανέφερα είναι ότι δεν είχαμε καν προλάβει να γνωριστούμε ''καλά''. Εννοώ κάθε μερα μια καλημέρα λέγαμε κι αν....
Έτσι όπως το έθεσες άρχισα και αισθάνομαι καλύτερα....Απλά δεν βρίσκω νόημα πλέον στο να πηγαίνω σχολείο... :(
ΟΚ. Κανόνας νούμερο 1. Αν δε γνωριζόσαστε καλά, τότε είναι ξεκάθαρο ότι σε έλκει η εμφάνισή της, και παρότι οι κοπέλες θέλουν να δείχνουν ωραίες, δεν τους αρέσουν οι επιφανειακοί. Ως πρακτικός κανόνας αυτό μεταφράζεται στο εξής: αν σε ενδιαφέρει κάποια, γνώρισέ την καλύτερα, μάθε τα ενδιαφέροντά της και αν συμβαδίζουν με τα δικά σου. Μην επικεντρώνεσαι στο να της κάνεις φιλοφρονήσεις για την εμφάνισή. Κάνε της και για το μυαλό της, το ταλέντο της (αν έχει κπ) κλπ.

Στο σχολείο γιατί δε θέλεις να πας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Δεν είμαι τρολ...
Κάτι που δεν ανέφερα είναι ότι δεν είχαμε καν προλάβει να γνωριστούμε ''καλά''. Εννοώ κάθε μερα μια καλημέρα λέγαμε κι αν....
Έτσι όπως το έθεσες άρχισα και αισθάνομαι καλύτερα....Απλά δεν βρίσκω νόημα πλέον στο να πηγαίνω σχολείο... :(

Δεν βρισκεις νοημα να πηγαινεις σχολειο εξαιτιας μιας κοπελας που δεν μιλατε καν, αντε να πειτε ενα καλημερα; Ακομα εχεις δυο χρονια, φανταζομαι τωρα εισαι α λυκειου. Τι να σου πω..παρατα το σχολειο και αντε βρες καμια δουλεια. Και οταν θα περασουν τα χρονια θα χτυπας το κεφαλι σου στο τοιχο γιατι θα χρειαζεσαι το απολυτηριο λυκειου. Μια φαση ειναι θα την ξεπερασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyler

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Ηρεμήστε....Δεν πρόκειται να παρατήσω το σχολείο..Απλά μου άρεσε να πηγαίνω σχολείο μόνο και μόνο για να την βλέπω.Αυτό είναι όλο :P
Υποθέτω πως από εδώ και στο εξής θα με βλέπει διαφορετικά. Επομένως δεν πρόκειται να την γνωρίσω ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Επομένως δεν πρόκειται να την γνωρίσω ποτέ.
Ξέρεις ότι δε σε θέλει πλέον.
That said, αυτό σημαίνει ότι δε σε θέλει, δεδομένου, όμως, ότι δε σε γνωρίζει.
You know what I mean?
Οι σχέσεις στα 15 είναι περίεργες και ίσως έχω ξεχάσει το πώς λειτουργούν, αλλά, αν θυμάμαι σωστά, κυριαρχεί σε αυτές το στοιχείο της εμφάνισης περισσότερο από κάθε άλλη ηλικία. Δηλαδή, τείνουν οι άνθρωποι αυτής της ηλικίας να μπαίνουν σε ή να απορρίπτουν σχέση, απλά και μόνο λόγο εμφάνισης, περισσότερο (και συντομότερα) από ό,τι σε μεγαλύτερες ηλικίες. Επομένως υπό αυτή τη λογική, δεν αξίζει ιδιαίτερα η προσπάθεια. Σιγά 15 είσαι, θα βρεις άλλες την επόμενη εβδομάδα, αν το προσπαθήσεις. Αλλά από την άλλη, θα μπορούσες να προσπαθήσεις να την κάνεις να σε γνωρίσει καλύτερα, εφόσον και εκείνη δεν είναι αντίθετη, φυσικά. Αν, όμως, ξέρει ότι ενδιαφέρεσαι, μπορεί να αισθάνεται άβολα, οπότε...

Όσο για το σχολείο, ακόμη και αν δε σου αρέσει, δες το ως υποχρέωση. Πάντα στη ζωή σου θα έχεις μία τέτοιου είδους υποχρέωση. Τώρα είναι το σχολείο, μετά θα είναι η εργασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σ'αυτή την περίπτωση εκτός από αυτοκτονία μπορώ να κάνω κάτι άλλο?

Απλά δεν βρίσκω νόημα πλέον στο να πηγαίνω σχολείο... :(

Η υπερβολή είναι χαρακτηριστικό της ηλικίας σου αλλά δεν θέλω να ξαναπείς κουταμάρες σαν τις παραπάνω! Συνέχισε την καθημερινότητά σου όπως πριν σαν να μην έγινε τίποτα. Γιατί πραγματικά όσο και να σου φαίνεται δύσκολο να το πιστέψεις, δεν έγινε τίποτα. Μην το ξανασκεφτείς και κυρίως μην το ξανασυζητήσεις. Ούτε με φίλους ούτε με φίλες ούτε με κανέναν.΄Οσο δεν το λήγεις στο μυαλό σου τόσο παίρνει διαστάσεις που δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα. Ακόμα και αν κάποιος πάει να ανοίξει συζήτηση εσύ να του την κόψεις. Πάρτο κι αλλιώς. Αν εσένα σε ρώταγαν αν σου αρέσει μια κοπέλα που ενδιαφερόταν για σένα και εσένα δεν σου άρεσε, η κοπέλα τι έπρεπε να κάνει; Να αλλάξει σχολείο για να μη σε βλέπει; Το ξέρω ότι εσύ τώρα έχεις πέσει σε βαθιά κατάθλιψη και νομίζεις ότι η ζωή σου δεν έχει νόημα, ότι αισθάνεσαι ντροπιασμένος και μη αποδεκτός, ότι όποιος σου λέει κάτι διαφορετικό νομίζεις ότι δεν σε καταλαβαίνει, ότι κανείς δεν μπορεί να αισθανθεί σαν εσένα και πολλά άλλα. Λοιπόν σε διαβεβαιώνω ότι όλοι εμείς που σου λέμε τώρα αυτά, κάποια στιγμή στο παρελθόν ζήσαμε παρόμοιες καταστάσεις με σένα. Και όχι μόνο μια φορά. Και ξέρεις κάτι; Τώρα τις σκεφτόμαστε με τρυφερότητα και νοσταλγία. Ξέρω ότι σου φαίνεται απίστευτο, είναι όμως αληθινό. Και να δεις που και εσύ στο μέλλον έτσι θα τις σκέφτεσαι! Μην μαυρίζεις την καρδούλα σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyler

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Aυτό με την αυτοκτονία δεν το εννοούσα... xD Για πλάκα το'πα. Και το σχολείο θα γίνει λίγο πιο βαρετό πλέον.
Το ξέρω ότι εσύ τώρα έχεις πέσει σε βαθιά κατάθλιψη και νομίζεις ότι η ζωή σου δεν έχει νόημα, ότι αισθάνεσαι ντροπιασμένος και μη αποδεκτός, ότι όποιος σου λέει κάτι διαφορετικό νομίζεις ότι δεν σε καταλαβαίνει, ότι κανείς δεν μπορεί να αισθανθεί σαν εσένα και πολλά άλλα.
Καλά δεν αισθάνομαι έτσι...απλά απογοητευμένος είμαι που το θέμα δεν είχε την καλύτερη δυνατή κατάληξη.Στεναχωρημένος μόνο την πρώτη ώρα αφού το'μαθα. Γενικά όμως έχω μεγάλο στομάχι ( και όχι...δεν είμαι καθόλου χοντρός)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Μπορεί να είπε ψέματα στους φίλους σου επειδή ντρεπόταν.
Αν δεν της μιλήσεις εσύ δεν μπορείς να είσαι 100% σίγουρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και το σχολείο θα γίνει λίγο πιο βαρετό πλέον.

Καλά δεν αισθάνομαι έτσι...απλά απογοητευμένος είμαι που το θέμα δεν είχε την καλύτερη δυνατή κατάληξη.Στεναχωρημένος μόνο την πρώτη ώρα αφού το'μαθα. Γενικά όμως έχω μεγάλο στομάχι ( και όχι...δεν είμαι καθόλου χοντρός)...

Ωραία! Σε καλό δρόμο είσαι. Πάμε για άλλα λοιπόν! :clapup:

Μπορεί να είπε ψέματα στους φίλους σου επειδή ντρεπόταν.
Αν δεν της μιλήσεις εσύ δεν μπορείς να είσαι 100% σίγουρος.

Δεν χάνεις κάποιον που σου αρέσει επειδή ντρέπεσαι!!! Ακόμα και στην ακραία περίπτωση που συνέβη κάτι τέτοιο, θα έβρισκε τρόπο να του εξηγήσει τη στάση της, τη στιγμή μάλιστα που έχει κάνει εκείνος την πρώτη κίνηση. Μην του δίνεις ελπίδες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tonyler

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
τη στιγμή μάλιστα που έχει κάνει εκείνος την πρώτη κίνηση. Μην του δίνεις ελπίδες!
Ποιος μίλησε για "κίνηση"?? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Εεε αυτό που λέω δεν είναι καθόλου ακραία περίπτωση.
Μέσω τρίτων δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα.
Προσπάθησε εσύ να προσεγγίσεις την κοπέλα και να της μιλήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyler

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Το είπε στην κολλητή της και μετά αυτη στο φίλο μου.
Δε νομίζω να λέει ψέματα. ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Αα νόμιζα ότι το είπε αυτή στον φίλο σου.

Και πάλι δεν χάνεις κάτι να προσπαθήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ε λοιπόν δεν το ήξεραν , αλλά ο φίλος μου δεν ήταν και τόσο διακριτικός.Τους είπε ποια μ'αρέσει. Αυτές φυσικά πήγαν και το παν σ'εκείνη και τη ρώτησαν αν ενδιαφέρεται(εννοείται αυτό εγώ ούτε καν το'ξερα). Αυτή δεν ενδιαφέρεται τελικά...έτσι μου είπε τουλάχιστον ο φίλος μου ...Αυτό το έμαθε από τα κορίτσια που ρώτησε....

Ποιος μίλησε για "κίνηση"?? :D

Η παραπάνω είναι η πρώτη κίνηση.΄Εστω και ανορθόδοξα έμαθε ότι σου αρέσει και δήλωσε ότι δεν ενδιαφέρεται. Σαφές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top