Πώς να πλησιάσω μια κοπέλα;

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Τίποτα δεν είναι σαφές όσο μεσολαβούν τρίτοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 929391

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είναι μια κοπέλα που και μένα μου αρέσει πολύ αλλά νομίζω ότι τα χει με έναν εξωσχολικό.

Τελικά αυτές που θες είναι αλλού και αυτές που δεν θες είναι ελεύθερες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Τελικά αυτές που θες είναι αλλού και αυτές που δεν θες είναι ελεύθερες.
Πολύ συχνά όντως είναι έτσι, ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thrylos-7

Νεοφερμένος

Ο Thrylos-7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Λοιπόν ακούστε είμαι 16 χρόνων και πρόσφατα μου έκανε αίτημα και την αποδεχθηκα στο fb μια που είμασταν μαζί πρώτη και δευτέρα δημοτικού και μετά αυτή μετακομισε (μένει περίπου 17χλμ μακριά )Πέρασε μια βδομάδα και δεν μου έχει στείλει θέλω να τις στείλω εγώ αλλά δν ξέρω καν πως να ξεκινήσω άσε που δν μιλάω πολύ μέσω fb και δεν έχω και εμπειρία με κοπέλες . Ρώτησα και κάτι φίλους μου αλλά αυτοί είναι τα ίδια η είναι friend zone. Εγώ θέλω να την γνωρίσω και αν είναι να γίνει κάτι θα γινει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greenlander

Νεοφερμένος

Ο greenlander αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Λοιπόν ακούστε είμαι 16 χρόνων και πρόσφατα μου έκανε αίτημα και την αποδεχθηκα στο fb μια που είμασταν μαζί πρώτη και δευτέρα δημοτικού και μετά αυτή μετακομισε (μένει περίπου 17χλμ μακριά )Πέρασε μια βδομάδα και δεν μου έχει στείλει θέλω να τις στείλω εγώ αλλά δν ξέρω καν πως να ξεκινήσω άσε που δν μιλάω πολύ μέσω fb και δεν έχω και εμπειρία με κοπέλες . Ρώτησα και κάτι φίλους μου αλλά αυτοί είναι τα ίδια η είναι friend zone. Εγώ θέλω να την γνωρίσω και αν είναι να γίνει κάτι θα γινει

Φιλε μου αρχικά μην άγχεσαι.Το ότι δεν έχεις εμπειρία δεν πρέπει να σε προβληματίζει γτ πιθανότατα κι αυτη να ειναι σε ίδια κατάσταση. Σου προτείνω να της στείλεις ενα απλό γεια και για να της πιάσεις κουβέντα ρώτα την αν όντως είναι αυτή που πηγαίνατε μαζι και αν σε θυμάται.Δεν έχεις να χάσεις κατι είτε σ απαντήσει είτε όχι.Ειδικα απο τη στιγμή που μένετε και σε διαφορετικές πόλεις δε θα σε αγχώνει το οτι θα πρέπει να τη βλέπεις κάθε μέρα αν ενδεχομένως σε απέρριπτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyler

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! :D
Ελπίζω να περνάτε ολοι καλα την περίοδο των διακοπών!
Σχετικά με το topic τώρα , η ερώτησή μου είναι η εξής :
Ειναι μια κοπέλα από την τάξη που μου αρέσει και το γνωρίζει. Το καλοκαίρι βλεπόμαστε σπάνια στην παραλία (όποτε πάω σε αυτή που πάει αυτή δηλαδή) και στο σχολείο οι δυο μας δεν είχαμε μιλήσει ποτέ , δεν κάναμε παρέα...Αλλά χωρίς να σημαίνει αυτό ότι δεν θα χαιρετιόμασταν κλπ...
Θεωρείτε "χαζομάρα" να της στείλω μήνυμα(στο διαδίκτυο/viber) για να κουβεντιάσουμε? Εννοείται δεν έχω σκοπό να της τα ζητήσω , απλά σαν γνωστοί για να έρθουμε πιο κοντά.
Της είχα στείλει την Κυριακή. Η συζήτηση δεν ήταν ιδιαίτερα μεγάλη. Την ρωτούσα κάτι ( π.χ αν θα πάει διακοπές) και απάνταγε χωρίς να κάνει μια άλλη ερώτηση σε μένα για να συνεχίσει η συζήτηση. Οι απαντήσεις της δεν ηταν σύντομες και απάνταγε σχετικά γρηγορα. Άπλα νομίζω ξαφνιάστηκε που της έστειλα.Γι αυτο έκλεισα λιγο σύντομα την "συζητηση"(μάλλον κατι πιο κοντα σε ανάκριση ηταν),γατί υπέθεσα ότι δεν είχε όρεξη.Ποια είναι η γνώμη σας? να ξαναστείλω? Ο φίλος μου λέει ότι στην αρχή λογικό είναι. Και η αδερφή μου με μπινελικώνει άσχημα που φοβάμαι να ξανασείλω :Ρ
Υ.Γ Από αυτά που ξέρω για αυτή έχω την εντύπωση ότι μάλλον είναι λίγο ντροπαλή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να της στείλεις αλλά να της πεις να βγείτε να τα πείτε απευθείας αφού δε πολυμιλούσατε και πριν, θα έχετε να πείτε πράγματα. Μη φοβάσαι, καλό της κάνεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τι είναι το κοπέλα, μπορώ να το πιάσω στο Pokemn Go?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyler

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Τι είναι το κοπέλα, μπορώ να το πιάσω στο Pokemn Go?
Χαχαχαχα έλιωσα όταν το διάβασα.... XD άσχημοι καιροί να έχει κανείς Windows Phone....

Δεν πρόκειται να της πω να συναντηθούμε γιατί την απόρριψη την έχω σιγουράκι ( ειναι ντροπαλή - πιστεύω πως ακομα και όταν στέλνει μηνύματα ντρέπεται...Μετά από καιρό ίσως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Δεν πρόκειται να της πω να συναντηθούμε γιατί την απόρριψη την έχω σιγουράκι
Δεν λες τίποτα γιατί φοβάσαι την απόρριψη. Αν όμως κάνεις κίνηση, πού ξέρεις; μπορεί να υπάρχουν πιθανότητες να μη φας χι. "Θαρσείν χρή" έλεγαν κάποιοι. Στο κάτω - κάτω και οι χυλόπιτες μέσα στη ζωή είναι. Αν δεν κάνεις τίποτα, τότε το έχεις χάσει το . . .

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NapoleonG

Νεοφερμένος

Ο NapoleonG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! :D
Ελπίζω να περνάτε ολοι καλα την περίοδο των διακοπών!
Σχετικά με το topic τώρα , η ερώτησή μου είναι η εξής :
Ειναι μια κοπέλα από την τάξη που μου αρέσει και το γνωρίζει. Το καλοκαίρι βλεπόμαστε σπάνια στην παραλία (όποτε πάω σε αυτή που πάει αυτή δηλαδή) και στο σχολείο οι δυο μας δεν είχαμε μιλήσει ποτέ , δεν κάναμε παρέα...Αλλά χωρίς να σημαίνει αυτό ότι δεν θα χαιρετιόμασταν κλπ...
Θεωρείτε "χαζομάρα" να της στείλω μήνυμα(στο διαδίκτυο/viber) για να κουβεντιάσουμε? Εννοείται δεν έχω σκοπό να της τα ζητήσω , απλά σαν γνωστοί για να έρθουμε πιο κοντά.
Της είχα στείλει την Κυριακή. Η συζήτηση δεν ήταν ιδιαίτερα μεγάλη. Την ρωτούσα κάτι ( π.χ αν θα πάει διακοπές) και απάνταγε χωρίς να κάνει μια άλλη ερώτηση σε μένα για να συνεχίσει η συζήτηση. Οι απαντήσεις της δεν ηταν σύντομες και απάνταγε σχετικά γρηγορα. Άπλα νομίζω ξαφνιάστηκε που της έστειλα.Γι αυτο έκλεισα λιγο σύντομα την "συζητηση"(μάλλον κατι πιο κοντα σε ανάκριση ηταν),γατί υπέθεσα ότι δεν είχε όρεξη.Ποια είναι η γνώμη σας? να ξαναστείλω? Ο φίλος μου λέει ότι στην αρχή λογικό είναι. Και η αδερφή μου με μπινελικώνει άσχημα που φοβάμαι να ξανασείλω :Ρ
Υ.Γ Από αυτά που ξέρω για αυτή έχω την εντύπωση ότι μάλλον είναι λίγο ντροπαλή.

οχι μην στειλεις μιλα της ,οταν την δεις στην παραλια.
και εννοειται πως αν πας με το σκεπτικο οτι θα φας ακυρο ,προκαλεις να συμβει..χαλαρος με αυτοπεποιθηση.καμια δεν εκτιμαει να μιλας στα μεσα κοινωνικης δικτυωσης και απο κοντα ενα γεια απο μακρυα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyler

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
καμια δεν εκτιμαει να μιλας στα μεσα κοινωνικης δικτυωσης και απο κοντα ενα γεια απο μακρυα :)

Καλα αυτί ισχύει σιγουρα για όλους. Απλά αφού το καλοκαίρι δεν συναντιόμαστε ποτέ , ίσως θα ήταν καλή ιδέα να μιλάμε πού και πού μέσω Viber ώστε να κάνουμε παρέα από του χρόνου/όταν συναντηθούμε κάπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NapoleonG

Νεοφερμένος

Ο NapoleonG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Στην ηλικία σου εγώ έτσι έκανα και μετα απο κοντά τιποτα ...για αυτο σου λεω απο προσωπική εμπειρία απόκτησε μια α οικειοτητα την οποία θα εξελίξεις μέσο μήνυματων.το αριθμό της στον έδωσε ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyler

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Στην ηλικία σου εγώ έτσι έκανα και μετα απο κοντά τιποτα ...για αυτο σου λεω απο προσωπική εμπειρία απόκτησε μια α οικειοτητα την οποία θα εξελίξεις μέσο μήνυματων.το αριθμό της στον έδωσε ;
Λίγο δύσκολο να αποκτηθεί οικειότητα ,αρχικά,από κοντά με ένα τέτοιο άτομο...Ξέρει ότι την γουστάρω και είναι και ντροπαλή. Πιστεύω μια οικειότητα μέσω μηνυμάτων την έχω ήδη αποκτήσει...και χαλαρά θα της μιλούσα από κοντά.
Τον έχω τον αριθμό της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NapoleonG

Νεοφερμένος

Ο NapoleonG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Της είχα στείλει την Κυριακή. Η συζήτηση δεν ήταν ιδιαίτερα μεγάλη. Την ρωτούσα κάτι ( π.χ αν θα πάει διακοπές) και απάνταγε χωρίς να κάνει μια άλλη ερώτηση σε μένα για να συνεχίσει η συζήτηση. Οι απαντήσεις της δεν ηταν σύντομες και απάνταγε σχετικά γρηγορα. Άπλα νομίζω ξαφνιάστηκε που της έστειλα.Γι αυτο έκλεισα λιγο σύντομα την "συζητηση"(μάλλον κατι πιο κοντα σε ανάκριση ηταν),γατί υπέθεσα ότι δεν είχε όρεξη.Ποια είναι η γνώμη σας? να ξαναστείλω? Ο φίλος μου λέει ότι στην αρχή λογικό είναι. Και η αδερφή μου με μπινελικώνει άσχημα που φοβάμαι να ξανασείλω :Ρ

Να ξερεις χωρις να θελω να στεναχωρησω οτι δεν εξελιχθηκεετσι η συνομιλια επειδη ειναι ντροπαλη,οθτε επειδη ξαφνιαστηκε.
Ο επιμενων νικα παντως,οποτε μην το βαζεις κατω.Αν δεν μιλησεις η δεν στειλεις ειναι σιγουρα χαμενη η υποθεση.Το βασικοτερο που πρεπει να εξασκησεις να πως να μπαινεις στο μυαλο της.Αυτο ειναι τεραστια κουβεντα βεβαια.Για αρχη,να την κανεις να περναει τελεια μαζι σου.Ο απλουστερος τροπος ειναι να το πετυχεις αυτο ειναι να την κανεις να γελαει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyler

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Ξανάστειλα και τα πάμε κανονικά...
Πάντως πιστεύω ότι το οτι δεν ανταποκρίνεται τοσο ειναι επειδη δεν πολυγνωριζομαστε...
Θα της πω αν θέλει να συναντηθούμε , κι αν δεν θέλει θα τα παρατήσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
φίλε μου tonyler βλέπω οτι εισαι 15 χρονων .

λοιπόν θα σου πω εγώ την γνώμη μου .

η κοπέλα φαίνεται μεγάλη βρώμα ( αν μου επιτρέπεις τον χαρακτηρισμο) και θα ήθελα να σκεφτεις σοβαρα το ενδεχομενο να συνεχισεις με αυτην γιατι θα μπορουσε να αποτελεσει την αφορμη και την υποσυνειδητη αιτια να μισησεις τις γυναικες και γενικοτερα την ανθρωποτητα ως συνολο .


Θα σε προετρεπα λοιπον να ασχοληθεις με κατι πιο γόνιμο αυτο το καλοκαιρι οπως οι δεκαδες δραστηριοτητες( πχ μουσικη ) που υπαρχουν εκει εξω ρε μαν γιατι σε βλεπω να αραζεις μονος για καμια δεκαετια αφου τελειωσει η ιστορια

ακου τον δρτασο ειναι ψημενος σε τετοια και τα κοβει απο μακρια .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NapoleonG

Νεοφερμένος

Ο NapoleonG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Όχι ρε ουτε καν,αν πει οχι ξαναπες :p
Και κανε αυτο που σου ειπα,δηλαδη να περάσει καλα.ψυχολογισε την απο τωρα που μιλάτε και πες της πράγματα που δεν θα περιμένει ώστε να της περάσουν στο υποσυνείδητο και να σε σκέφτεται μετα.επισης συμαντικο πρωτο ραντεβού να πάτε σε ενα πολυ ωραιο ετσι ώστε να σε συνδιασει με κατι πολυ ευχαριστώ(αν μένεις Αττική στειλει πμ να σου πω ) χαχα
Ααααα μην ξεχαστείς και εκδηλώσεις συναισθήματα και σε θεωρήσει δεδομένο.παιχτω μια κρύο μια ζέστη

Τάσο με ολο τον σεβασμό απο που έβγαλες αυτο το συμπέρασμα για την κοπελίτσα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Προσοχή στις ανάφτρες παιδιά κάνουν ζημιές




Χικ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι ρε ουτε καν,αν πει οχι ξαναπες :p
Και κανε αυτο που σου ειπα,δηλαδη να περάσει καλα.ψυχολογισε την απο τωρα που μιλάτε και πες της πράγματα που δεν θα περιμένει ώστε να της περάσουν στο υποσυνείδητο και να σε σκέφτεται μετα.επισης συμαντικο πρωτο ραντεβού να πάτε σε ενα πολυ ωραιο ετσι ώστε να σε συνδιασει με κατι πολυ ευχαριστώ(αν μένεις Αττική στειλει πμ να σου πω ) χαχα
Ααααα μην ξεχαστείς και εκδηλώσεις συναισθήματα και σε θεωρήσει δεδομένο.παιχτω μια κρύο μια ζέστη

Τάσο με ολο τον σεβασμό απο που έβγαλες αυτο το συμπέρασμα για την κοπελίτσα ;

αγαπητε φιλε σε κοβω και σενα καπως πιτσιρικα , η κοπελα ειναι κλασικη περιπτωση που διατηρει επαφες με τον συμπαθη φιλο για να αντλησει εγωισμο και επιβεβαιωση , ειλικρινα δεν καταλαβαινω πως μπορει κανεις να μην ξεχωρισει μια τοσο προφανη και τετριμμενη περιπτωση .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top