Πώς να πλησιάσω μια κοπέλα;

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Το ότι είναι πιο μαζεμένη μερικές φορές σε κομπλάρει περισσότερο αλλά αν πράγματι τη γουστάρεις και θες να γίνει κάτι πήγαινε και βρες κάποια αφορμή να της μιλήσεις. Απλά μην πας τελείως στην ψύχρα. Καλή τύχη! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyler

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Πρέπει να τα'χω καλά με τις φίλες της? Αν αξιωθώ ποτε και της μιλήσω θα είναι στανταρακι και οι φίλες της εκει(οι οποιες είναι δίδυμες - τα ειχα ζητήσει από μια από τις 2 στην 1η γυμνασιου μέσω "SMS" , έφαγα ένα πολύ περίεργο Χ (έφερε 5 φίλες της να ψηφίσουν -μπορει η μια να'ταν αυτη που με ενδιαφέρει-αν θα τα φτιάξει μαζί μ και στο τέλος η φίλη της μου ανακοίνωσε το αποτέλεσμα) και πραγματικά χάρηκα γι' αυτό...Αλλά γενικά με την συγκεκριμένη έχουμε καλές σχέσεις.Πριν μια εβδομάδα μου έκανε κάτι πολύ περίεργες μαλαγανιές.Η άλλη είναι το θέμα. Όλο κακίες λέει και εχει έναν πολύ σπαστικό τρόπο Δεν έχουμε τσακωθεί ποτε , αλλα είμαι σίγουρος πως αν πάω θα πει καμιά κακία όταν φύγω...
Τον τελευταίο καιρό προσπαθώντας να την πλησιάσω καταλήγω πάντα με τις φίλες της και αυτήν την αφήνω στην απ' έξω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
έφερε 5 φίλες της να ψηφίσουν -μπορει η μια να'ταν αυτη που με ενδιαφέρει-αν θα τα φτιάξει μαζί μ και στο τέλος η φίλη της μου ανακοίνωσε το αποτέλεσμα

κλαίω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Πρέπει να τα'χω καλά με τις φίλες της? Αν αξιωθώ ποτε και της μιλήσω θα είναι στανταρακι και οι φίλες της εκει(οι οποιες είναι δίδυμες - τα ειχα ζητήσει από μια από τις 2 στην 1η γυμνασιου μέσω "SMS" , έφαγα ένα πολύ περίεργο Χ (έφερε 5 φίλες της να ψηφίσουν -μπορει η μια να'ταν αυτη που με ενδιαφέρει-αν θα τα φτιάξει μαζί μ και στο τέλος η φίλη της μου ανακοίνωσε το αποτέλεσμα) και πραγματικά χάρηκα γι' αυτό...Αλλά γενικά με την συγκεκριμένη έχουμε καλές σχέσεις.Πριν μια εβδομάδα μου έκανε κάτι πολύ περίεργες μαλαγανιές.Η άλλη είναι το θέμα. Όλο κακίες λέει και εχει έναν πολύ σπαστικό τρόπο Δεν έχουμε τσακωθεί ποτε , αλλα είμαι σίγουρος πως αν πάω θα πει καμιά κακία όταν φύγω...
Τον τελευταίο καιρό προσπαθώντας να την πλησιάσω καταλήγω πάντα με τις φίλες της και αυτήν την αφήνω στην απ' έξω :P

Χωσου σε ολες...Στατιστικα να το δεις καποια θα σου κατσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Χωσου σε ολες...Στατιστικα να το δεις καποια θα σου κατσει

Και εγω αυτη την μεθοδο ακολουθω στο πανεπιστημιο εχω χωθει σε 3 φιλες μου συμφοιτητριες και βγαινω με αυτες καθημερινα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Και εγω αυτη την μεθοδο ακολουθω στο πανεπιστημιο εχω χωθει σε 3 φιλες μου συμφοιτητριες και βγαινω με αυτες καθημερινα:P

Το χειροτερο να βγαινεις με πολλές κοπέλες και να σαι το μοναδικό αρσενικό. Θα μιλάνε για τα γκομενικα τους κι άλλες γυναικείες συζητήσεις και χωρίς να το καταλάβεις είσαι στο friendzone:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Το χειροτερο να βγαινεις με πολλές κοπέλες και να σαι το μοναδικό αρσενικό. Θα μιλάνε για τα γκομενικα τους κι άλλες γυναικείες συζητήσεις και χωρίς να το καταλάβεις είσαι στο friendzone:P
Σωστο και αυτο αν και με μια απο αυτες υπαρχει μια ελξη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Μάλλον είναι η γραφειοκρατική πλευρά του έρωτα. Η πρόταση εγκρίνεται ή απορρίπτεται από την πλειοψηφία των παρόντων στην επιτροπή αγάπης και ερωτικών υποθέσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyler

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Μα ρε παιδια δε με νοιάζουν οι φίλες της. Γενικά ,όπως είπα, είμαι "σιωπηλός" τύπος. Αν δεν μου αρέσει πραγματικά κάποια δεν πρόκειται να της την πέσω για πλάκα. Δεν τα φτιάχνω για τη "φάση".Και αυτός πιστεύω είναι ο λόγος που δεν είχα ποτε σχέση. Η στιγμή που ανέφερα είναι η μοναδική φορα που τα ζήτησα από κάποια... Και μην φανταστείτε ότι είμαι κολλητάρι με τις φίλες της. Απλα μια στο τόσο που είμαι στις καλές μου ορμάω σε αυτές... :P

Άσχετο : Αρέσει στα κορίτσια τα αγόρια που προσφέρονται να κάνουν αγγαρείες άλλων (αλλα αυτοί θέλουν να κάνουν τις αγγαρείες).
Ρωτάω επειδή τώρα που είμαστε στο λύκειο και παίζουμε εμείς τα αγόρια βόλεϊ και βλέπουν τα κορίτσια , τα αγόρια πάντα βαριούνται να κυνηγήσουν την μπάλα αν φύγει...Και μιας και μαρεσει να τρέχω,πηδάω κλπ(ασχολούμαι με το παρκουρ ερασιτεχνικά 2 χρονια περίπου) , μ'αρεσει να πηδάω απ 'τα κάγκελα του σχολείου να πάω στο διπλανό χωράφι για να πάρω την μπάλα.....Ρωταω επειδή μερικές φορες νοιώθω σαν να'μαι το κορόιδο που το εκμεταλλευονται(βέβαια εγώ από ευχαρίστηση πάω). Να αρχίσω να το παίζω και εγώ "μάγκας"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Το κοροιδο εισαι ρε χαζουλη, χεστηκαν οι γκομενες για τις μπαλες...Εκεινη την ωρα πρεπει να παιζεις ''μπαλιτσα'' με το μωρο, ασε τους αλλους να παιζουν βολλευ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν στα κορίτσια του σχολείου σου αρέσει αυτό, πάντως όταν θα χρειαστούν κάτι από το περίπτερο και βαριούνται να πάνε, ή θέλουν κάποιον να τους λύσει τις ασκήσεις, εσένα και μόνο θα έχουν στο μυαλό. Κάτι είναι κι αυτό :P

Αν θες να το παίξεις μάγκας, άρχισε να περπατάς με αργά βήματα, να φοράς σακακι όπου θα περνάς μονο το ένα μανίκι. Αν έρθει κάποια και σου ζητήσει όλο νάζι μια μικρή χάρη, θα την κόψεις με την άκρη του ματιού σου και θα της πεις με αδιάφορο ύφος: Δε μας παρατάς μανίτσα μ'... ; Θα την κάνεις να χάσει τον ύπνο της ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
@Timonierhs ποσο χρονων εισαι?τι ειναι αυτα που λες στο παιδι? Ο εαυτος σου να εισαι ρε, δεν χρειαζεται ουτε να το παιξεις μαγκας ουτε τιποτα..Να μιλησεις χρειαζεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
@Timonierhs ποσο χρονων εισαι?τι ειναι αυτα που λες στο παιδι? Ο εαυτος σου να εισαι ρε, δεν χρειαζεται ουτε να το παιξεις μαγκας ουτε τιποτα..Να μιλησεις χρειαζεται
Αυτό που έγραψα ήταν προφανώς σαρκασμός και θεώρησα ότι θα ήταν εύκολα αντιληπτό απ'ολους. Απ'ότι φαίνεται όμως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyler

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Mα είναι πάντα με τον όχλο...Κι αν παρατήσω το βόλλευ για να πάω να κάτσω μαζί τους(κάπου στις 5-6 μαζεμένες θα'ναι) , ενώ παράλληλα ξέρουν ποια μου αρέσει , θα αρχίσουν τα διάφορα πίσω από την πλάτη μου .... και εννοείται τα αγόρια που θα παίζουν βόλλει θα χαζογελάνε μαζί μου. Όπως είπα , κρατάω χαμηλό προφιλ...Ενώ έχω αυτοεκτίμηση μέχρι τον θεό , η αυτοπεποίθησή μου είναι χώμα. Γενικά είμαι τύπος που αν δεν μου μιλήσεις , δεν πρόκειται να σου πω ούτε ''γεια'' , αλλά αν μου πεις το παραμικρό δεν βάζω γλώσσα μέσα μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Γενικά είμαι τύπος που αν δεν μου μιλήσεις , δεν πρόκειται να σου πω ούτε ''γεια'' , αλλά αν μου πεις το παραμικρό δεν βάζω γλώσσα μέσα μου..
Αυτό να το αλλάξεις.
Πολύ εύκολα μπορείς να πας από το "δε μπορώ να πλησιάσω καμία κοπέλα" στο "δε μπορώ να πλησιάσω καμία κοπέλα και επιπλέον δεν έχω φίλους".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ξέρω αν στα κορίτσια του σχολείου σου αρέσει αυτό, πάντως όταν θα χρειαστούν κάτι από το περίπτερο και βαριούνται να πάνε, ή θέλουν κάποιον να τους λύσει τις ασκήσεις, εσένα και μόνο θα έχουν στο μυαλό. Κάτι είναι κι αυτό :P

Αν θες να το παίξεις μάγκας, άρχισε να περπατάς με αργά βήματα, να φοράς σακακι όπου θα περνάς μονο το ένα μανίκι. Αν έρθει κάποια και σου ζητήσει όλο νάζι μια μικρή χάρη, θα την κόψεις με την άκρη του ματιού σου και θα της πεις με αδιάφορο ύφος: Δε μας παρατάς μανίτσα μ'... να ουμ; Θα την κάνεις να χάσει τον ύπνο της ;)

Το κομπολόι? Απαραίτητο αξεσουάρ κάθε μάγκα που σέβεται τον εαυτό του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

omgzzz111

Νεοφερμένος

Ο omgzzz111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Φιλαρακο εισαι πιτσιρικι ακομα, αλλα ενας φιλος μου λεει "οποιος φοβατε, πεφτει και κοιμαται!" Αμα εισαι σιωπιλος τυπος, κρατας χαμηλο προφιλ και ολα αυτα τα "ωραια" που λες αραξε στη γωνια σου κ μην περιμενεις κ πολλα! Δε λεω να της χιμηζεις, αλλα γινε λιγο πιο κοινωνικος, μιλα γενικα, κανε αστεια κτλ. Πιτσιρικια ειστε πως να την πλησιασεις δλδ? Πες στης τπτ σχετικα με τα μαθηματα, για κανενα τραγουδι, καμια ωραια ταινεια που ειδες.... κτλ! Τετοια πραγματα! Δες αν εχετε τπτ κοινο κι απο εκει κ περα αναλογα με τον πως αντιδραει, συνεχιζεις! Αυτο με τη μπαλα που κανεις ειναι ψιλι-ακυρο, πιο πιθανο ειναι να λεει "κοιτα το κοροιδο που τρεχει συνεχεια για τη μπαλα" παρα να το εκτιμησει! Χαλαρωσε και παιξε μπαλιτσα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Γενικα παντος τα κοριτσια στις πιο πολλες περιπτωσεις θελουν τα αγορια να ειναι μεγαλυτερα. Βλεπω κοριτσια του σχολειου να εχουν σχεσεις με 20χρονους αλλα δεν μου κανει εντυπωση πια.

Επισης τα κοριτσια θελουν να δουν οτι εχεις αυτοπεποιθεση και εισαι ανετος. Ισως αυτο μετραει παραπανω κιολας αλλα δεν το πιστευα καθολου καποτε.

Εχουμε ενα παιδι στην ταξη το οποιο ενταξει δεν ειναι και πολυ κοινωνικο,εχει υποστει bullying(Οχι απο εμενα ηρεμηστε :P) και δεν μπορεις να πεις οτι ειναι και εμφανισιμος. Δεν τον θεωρω σκουπιδι η κατι κατι τετοιο αλλα δεν περιμενα να βρει κοπελα αυτην την περιοδο της ζωης του. Και ομως πριν λιγο καιρο εμαθα οτι εχει βρει και πραγματικα ειπα μπραβο απο μεσα μου γιατι σκυλιασε για να το πετυχει αυτο.

Υ.Γ: Μην σκεφτεις καν να πας να ξαναπιασεις την κολομπαλα οπου και να πεσει. Τι εισαι ο υπηρέτης τους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyler

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Γενικα παντος τα κοριτσια στις πιο πολλες περιπτωσεις θελουν τα αγορια να ειναι μεγαλυτερα. Βλεπω κοριτσια του σχολειου να εχουν σχεσεις με 20χρονους αλλα δεν μου κανει εντυπωση πια.
Την δικιά μου την περνάω δυο-κεφάλια...Δεν είμαι ψιλος , αλλα αυτη είναι πολύ κοντη για την ηλικία της...Πιστευω αυτό μετράει έτσι?
Μάλλον το προβλημα μου τελικά δεν είναι με τις κοπέλες αλλα γενικα....Στην ουσία αν ξεπεράσω τους κοινωνικούς μου φόβους , μετά δεν θα έχω θέμα.
Ευχαριστώ για την βοηθεια παιδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
΄Οταν τα ενδιαφερόμενα μέρη δραστηριοποιούνται στον ίδιο χώρο (σχολείο, φροντιστήριο, πανεπιστήμιο, γυμναστήριο, παρέα κτλ) τα πράγματα είναι πολύ εύκολα αφού πάντα θα βρεθούν κοινά σημεία για να γίνει η πρώτη επαφή. Το "δύσκολο" είναι όταν σου κάνει κλικ κάποιος ή κάποια που δεν κινείται στο πεδίο δράσης σου. Πρόσφατα έγινα μάρτυρας μιας τέτοιας προσέγγισης που μου φάνηκε πολύ χαριτωμένη. Τελευταία Κυριακή Αποκριάς, μετά την παρέλαση άρχισε το καλλιτεχνικό πρόγραμμα του Δήμου με τραγούδια, συγκροτήματα και χορούς. ΄Ενα παλληκάρι 18-19 ετών χόρευε με την παρέα του και όλο κρυφοκοίταζε μια όμορφη συνομήλικη κοπελίτσα που παρακολουθούσε τα δρώμενα με τη φίλη της. Σε μια στιγμή παίρνει το μπουφάν του, τρέχει και της το δίνει και την παρακαλεί να του το φυλάξει και όταν θελήσει να φύγει να του κάνει νόημα να πάει να το πάρει. Δεν της έδωσε περιθώριο να αντιδράσει αφού το άφησε στα χέρια της και γύρισε να συνεχίσει το χορό του. Μετά από κάποια ώρα η κοπελιά του κάνει νόημα να πάει να το πάρει και αυτός της προτείνει να την κεράσει καφέ για να "βγάλει την υποχρέωση". Αυτή δέχεται, η φίλη απομακρύνεται διακριτικά και φεύγουν μαζί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top