Πώς να πλησιάσω μια κοπέλα;

pierre1996

Νεοφερμένος

Ο pierre1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Παιδια εχω εξελιξεις και θελω τη γνωμη σας.χθες της ξαναειπα να παμε για ταινια και μου ειπε ναι :) αλλα σε μια που βγαινει μετα το πασχα.εντωμεταξυ σημερα θα πηγαινα να παρω τον αριθμο της αλλα ηταν συνεχεια με τις φιλες τις με κοιτουσαν συνεχεια και κατι ελεγαν.τι λετε να κανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelomogolo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelomogolo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
ειμαι ο μονοσ που διαβασε <<πωσ να πληρωσω μια κοπελα?>> On-topic:κανε τησ ωραια σχολια στο ακυρο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arrow07

Νεοφερμένος

Ο arrow07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
αφου διαβασα πολλες αλλες περιπτωσεις θελω να σας πω και εγω το προβλημα μου..υπαρχει μια κοπελα που μου αρεσει(η βασικα ειμαι ερωτευμενος) εδω και 2 χρονια.Πριν ακριβως απο 2 χρονια οταν αρχικα μου αρεσε και καναμε παρεα το πραγμα πηγαινε καλα η τουλαχιστον ετσι νομιζα οσπου μια μερα η κοπελα εμαθε οτι μου αρεσε(δεν ξερω πως αλλα δεν ημουν σε θεση να το ψαξω περαιτερω) και με τη συμπεριφορα της μου εδειξε οτι δεν ηθελε να κανει κατι μαζι μου..επειτα απο αυτο ακολουθησε περιπου 1 χρονος και κατι που δεν λεγαμε ουτε "γεια" αλλα απο την νεα σχολικη χρονια αρχισαμε ξανα να μιλαμε..μαλιστα εδω και καιρο εχουμε αρχισει να βγαινουμε ως παρεα(η δικια της παρεα με την δικια μου) και εχουμε ερθει αρκετα εως πολυ κοντα μπορω να πω.Το προβλημα ειναι οτι εγω την θεωρω υπερβολικα σημαντικη στη ζωη μου και φοβαμαι ακομα περισσοτερο μια δευτερη απορριψη και γι'αυτο δεν ξερω πως να την πλησιασω:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Giorgos1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Δες εδω και μερικες ατακες να της πεις για να αυξήσεις τις πιαθανοτητες σου.
1. Με κάνεις να λιώνω σαν γρανίτα το καλοκαιράκι...
2. Είσαι κουρασμένη; (Οχι) - Θα έπρεπε, γιατι όλη μέρα στριφογυρνούσες στο μυαλό μου..
3. Πως αισθάνεσαι που είσαι η πιο όμορφη γυναίκα σε αυτό το δωμάτιο ; 4. Κάτι πρέπει να έπαθαν τα μάτια μου γιατί δεν μπορώ να τα πάρω από πάνω σου !
5. Κοπελιά, πιστεύω να έχεις δίπλωμα οδήγησης, γιατί με οδηγείς στην τρέλα !
6. Κοπελιά κάτι έχεις πάνω στον πωπω σου. Τα μάτια μου !
7. Κοπελιά , θες να τα φτιάξουμε; Βγάζω πιο πολλά από όσα μπορείς να ξοδέψεις !
8. Ελπίζω να ξέρεις τεχνητή αναπνοή , γιατί μου έχεις κόψει την ανάσα !
9. Πρέπει να είσαι από το διάστημα, γιατί μπορώ να δω τα αστέρια στα μάτια σου !
10. Απο ποιο δρόμο να πάω για να φτάσω στην καρδιά σου ;
11. Γειά σου , είμαι ο κ. Τέλειος . Κάποιος μου είπε οτι με ψάχνεις...
12. Πιστεύεις στον έρωτα με την πρώτη ματιά ή να ξαναπεράσω σε κανα τέταρτο;
13. ( Για να σου πεί το όνομα της ) . Μόλις σε είδα λιποθύμησα, έπεσα και χτύπησα. Μου
έκανες ζημιά θέλω τα στοιχεία σου !
14. Τα μάτια σου έχουν το ίδιο χρώμα με την πόρσε μου...
15. Μήπως σου βρίσκετε κάνενας χάρτης , γιατι χάθηκα στα μάτια σου !
16. Υπάρχει κανένα αεροδρόμιο εδώ κοντά ή η καρδιά μου απογειώθηκε ;
17. Είσαι σαν τη gillete ( ξυριστική μηχανή ) . Οτι καλύτερο για την άνδρα !
18. Μωρό μου , είσαι για καμιά "ναυμαχία" στη μπανιέρα μου ;
19. - Εχεις βελόνα και κλωστή ;- (Οχι, γιατί;) - Γιατί με έσκισες !
20. Είσαι τόσο καυτή που όταν σε κοιτάζω μαυρίζω !
21. Είσαι τόσο γλυκιά που μου προκαλείς πονόδοντο !
22. Εκτός από το να προκαλείς σεισμό στο πέρασμα σου , τι άλλο κάνεις στη ζωή σου;
23. Δέχεσαι νέες αιτήσεις για το fun - club σου ;
24. Μήπως είσαι διακοσμήτρια , γιατί μόλις μπήκες στο δώματιο ,μου φαίνεται πιο όμορφο !
25. Τελικά θα με φιλήσεις ή θα αναγκαστώ να γράψω ψέμματα στο ημερολόγιο μου;
26. Αν ήσουν λέξεις γραμμένες σε χαρτί , θα ήσουν η τέλεια εκτύπωση !
27. Θα μου δώσεις μια φωτογραφία σου για να ξέρω τι δώρο θα ζητήσω απο τον Αι Βασίλη του χρόνου;
28. Τι θα πιείς; Βότκα , Ουίσκι , Κοκα κόλα , εμένα;
29. Ελα να μείνεις στην καρδιά μου , δε θα πληρώνεις νοίκι !
30. Δε με ξέρεις απο κάπου;
31. Συγνώμη , πρέπει να χάθηκα! θα με βοήθησεις να μάθω που πηγαίνεις ;
32. Συγνώμη μόλις κατάλαβα οτι ενδιαφέρεσαι και θέλω να σου πώ οτι και εγώ ενδιαφέρομαι !
33. Ο θεός θα πρέπει να είχε πολλά κέφια , όταν σε έφτιαξε !
34. Κάνε μου μια χάρη , πες στο αγόρι σου πόσο τυχερό είναι !
35. Θα μου δώσεις το νούμερο του κινητού σου , γιατί το δικό μου το ξέχασα !
36. Μήπως είσαι η θεά Αφροδίτη ;
37. Μοιάζεις πολύ με τη τρίτη μου κοπέλα. (Γιατί ποσές σχέσεις είχες;) ΔΥΟ!
38. Να η ευκαιρία που έψαχνες για να με γνωρίσεις !
39. Γειά σου γατούλα .Θές να περάσεις μια απο τις 9 ζώες σου μαζί μου ;
40. Νομίζω κάπου σε έχω ξαναδεί . Στα όνειρα μου.
41. Γειά σου με λένε (όνομα) . Βάζω για βουλευτής το 2016 και θα χρειαστώ την ψήφο σου. Γράψε μου το τηλέφωνο σου να σε πάρω να σου πώ το πρόγραμμα μου
42 . Ο Σωκράτης είπε να έχουμε το γνώθι σ'αυτόν. Εγώ το έχω αλλά τώρα θα ήθελα να γνωρίσω και σένα !
43. Αχ και να μούν το κραγιόν σου !
44. Εχω καρκίνο και πεθαίνω ! Θα μου δώσεις τη χαρά να βγώ ραντεβουδάκι για τελευταία φορά !
45. Αγόρασα μια γατούλα απο το petshop και μου είπε ότι θέλει οπωσδήποτε να σε γνωρίσει ..
46. Μπορεί να μην είμαι ο πιο όμορφος άντρας εδώ μέσα , αλλά είμαι ο μοναδικός που βρήκε το θάρρος να σου μιλήσει !
47. Νιώθω σαν τον Richard Geere. Στέκομαι δίπλα σε μια Pretty Woman !
48. Μακάρι να ήμουν δάκρυ σου ! Να γεννιόμουν στα μάτια σου , να ζούσα στα μάγουλα σου και να πέθαινα στα χείλη σου !
49. Αν κάθε φορά που σε σκεφτόμουν έπεφτε ενα αστέρι ο ουρανός θα ήταν άδειος
50. Αν ο θεός έφτιαξε κάτι πιο όμορφο από εσένα , σίγουρα θα το κράτησε για την πάρτη του
51. Αν δεν υπήρχε ο ήλιος θα ήσουν σίγουρα το πιο καυτό πράγμα !
52. Αν η ομορφιά ήταν χρόνος θα ήσουν η αιωνιότητα !
53. Αν η νοσταλγία μου ήταν άσπρη και το πάθος μου ήταν μαύρο , τότε η αγάπη μου για σένα θα ήταν σαν σκακιέρα .
54. Αν το νερό το λέγανε ομορφιά , τότε έσενα θα σε λέγανε ωκεανό
55. Αν ήσουν δάκρυ στα μάτια μου δε θα έκλαιγα ποτέ για να μη σε χάσω
56. Τελικά τα πόδια σου που ακριβώς τελειώνουν;
57. Συγνώμη μου είπες κάτι προηγουμένως; (Οχι) Ωραία λοιπόν ξεκίνα να μου το πείς τώρα !
58. Εχει πολύ ζέστη εδώ μέσα ή απλά εσύ ζεσταίνεις την ατμόσφαιρα;
59. Πρέπει να νύχτωσε έξω γιατί όλο το φως μπήκε εδω μέσα απο τη στιγμή που μπήκες !
60. Θέε μου, πριν σε γνωρίσω νόμιzα οτι είμαι gay !
61.Βοήθεια πνίγομαι , γρήγορα δώσε μου το φιλί της ζωής !
62. Εντάξει, σου έκανα τη χάρη με γνώρισες ! Τι άλλο δώρο θα ήθελες για τα γενέθλια σου ;
63. Αν σου αρέσω ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΕ !
64. Τι ώρα πρέπει να γυρίσεις στον παράδεισο;
65. Θα σε κέρναγα ποτό αν δε ζήλευα το ποτήρι σου !
66. Είσαι απο τη Χιροσίμα; (Οχι γιατί) Γιατί μωρό μου είσαι βόμβα!
67. Μωρό μου μήπως είσαι μαγνήτης; Συνέχεια με τραβάς προς τα σένα !
68. Ημουν κακό παιδί σήμερα, στείλε με τιμωρία στο δωμάτιο σου !
69. Κάνοντας πως ψάχνεις τις τσέπες σου και τον γύρω χώρο: «Να σε ρωτήσω κάτι;» «Τι;» «Με παντρεύεσαι;».
70. «Έχεις καλή ασφαλιστική εταιρία;» «Γιατί;» «Γιατί έπαθα μεγάλη ζημιά μαζί σου»
71. Αν σου ζητήσει αναπτήρα: «Εσύ μας άναψες φωτιά και δεν έχεις αναπτήρα; Πως το κατάφερες ; »
72. «Είσαι να μεθύσουμε μαζί σήμερα;»
73. Αν σου ζητήσει τσιγάρο: «Σου βρίσκεται ένα τσιγάρο;» «Ευχαρίστως να σου δώσω αλλά με σένα δίπλα μου δεν ξέρω πως θα βγάλω τη βραδιά με ένα πακέτο μόνο.»
74. «Είσαι μέσα για μετά;» «Που να πάμε;» «Όπου μας βγάλει»
75. Με αποφασιστικό ύφος: «Ελπίζω να έχεις καλό δικηγόρο» «Γιατί;» «Μου έκλεψες την καρδιά και νομίζεις ότι θα σε αφήσω έτσι;»

Χμμμ, καλή απάντηση για να πέσει σε απροειδοποίητο τεστάκι στο μάθημα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Δες εδω και μερικες ατακες να της πεις για να αυξήσεις τις πιαθανοτητες σου.

56. Τελικά τα πόδια σου που ακριβώς τελειώνουν;

Ή να φας τα μούτρα σου!

Άντρας: Τελικά τα πόδια σου που ακριβώς τελειώνουν;
Γυναίκα: Ανάμεσα στα δικά σου

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

goth

Νεοφερμένος

Η Kατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γέρακας (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
αφου διαβασα πολλες αλλες περιπτωσεις θελω να σας πω και εγω το προβλημα μου..υπαρχει μια κοπελα που μου αρεσει(η βασικα ειμαι ερωτευμενος) εδω και 2 χρονια.Πριν ακριβως απο 2 χρονια οταν αρχικα μου αρεσε και καναμε παρεα το πραγμα πηγαινε καλα η τουλαχιστον ετσι νομιζα οσπου μια μερα η κοπελα εμαθε οτι μου αρεσε(δεν ξερω πως αλλα δεν ημουν σε θεση να το ψαξω περαιτερω) και με τη συμπεριφορα της μου εδειξε οτι δεν ηθελε να κανει κατι μαζι μου..επειτα απο αυτο ακολουθησε περιπου 1 χρονος και κατι που δεν λεγαμε ουτε "γεια" αλλα απο την νεα σχολικη χρονια αρχισαμε ξανα να μιλαμε..μαλιστα εδω και καιρο εχουμε αρχισει να βγαινουμε ως παρεα(η δικια της παρεα με την δικια μου) και εχουμε ερθει αρκετα εως πολυ κοντα μπορω να πω.Το προβλημα ειναι οτι εγω την θεωρω υπερβολικα σημαντικη στη ζωη μου και φοβαμαι ακομα περισσοτερο μια δευτερη απορριψη και γι'αυτο δεν ξερω πως να την πλησιασω:(
Εγώ πιστεύω,έτσι όπως τα περιγράφεις,ότι η κοπέλα μπορεί να μην ήταν σίγουρη την πρώτη φορά ή να φοβήθηκε την δέσμευση και μπορεί ακόμα να την φοβάται!!Θα σου έλεγα να της πεις να βγείτε εφ'όσον έχετε έρθει πολύ κοντά...αλλά για να είμαι πιο ακριβής θα πρέπει να πεις πόσο κοντά έχετε έρθει και ποια είναι η συμπεριφορά της απέναντί σου...Ας πούμε αν κάθε φορά που βγαίνετε(σαν παρέες)εσείς κάθεστε μαζί ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΗΜΑΔΙ!!!Αν επίσης σου χαμογελάει,σε κοιτάει στα μάτια,την βλέπεις μερικές φορές να νιώθει άβολα,να πετάει καμιά χαζομάρα ή να σε ακουμπάει συχνά ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙΣ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arrow07

Νεοφερμένος

Ο arrow07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω,έτσι όπως τα περιγράφεις,ότι η κοπέλα μπορεί να μην ήταν σίγουρη την πρώτη φορά ή να φοβήθηκε την δέσμευση και μπορεί ακόμα να την φοβάται!!Θα σου έλεγα να της πεις να βγείτε εφ'όσον έχετε έρθει πολύ κοντά...αλλά για να είμαι πιο ακριβής θα πρέπει να πεις πόσο κοντά έχετε έρθει και ποια είναι η συμπεριφορά της απέναντί σου...Ας πούμε αν κάθε φορά που βγαίνετε(σαν παρέες)εσείς κάθεστε μαζί ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΗΜΑΔΙ!!!Αν επίσης σου χαμογελάει,σε κοιτάει στα μάτια,την βλέπεις μερικές φορές να νιώθει άβολα,να πετάει καμιά χαζομάρα ή να σε ακουμπάει συχνά ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙΣ!!!

Οταν βγαινουμε μαζι καθομαστε σχεδον παντα ο ενας διπλα στον αλλον..επισης συχνα χαμογελαει..να σου πω την αληθεια δεν θυμαμαι να με κοιταει στα ματια καποια φορα αλλα την εχω πιασει να με κοιταει οταν κοιτουσα αλλου..με ακουμπαει συχνα,ξαπλωνει πανω μου οταν καθομαστε αργα το βραδυ αλλα και παλι δεν μπορω να ειμαι σιγουρος οτι νοιωθει εστω και κατι για μενα:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

goth

Νεοφερμένος

Η Kατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γέρακας (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Οταν βγαινουμε μαζι καθομαστε σχεδον παντα ο ενας διπλα στον αλλον..επισης συχνα χαμογελαει..να σου πω την αληθεια δεν θυμαμαι να με κοιταει στα ματια καποια φορα αλλα την εχω πιασει να με κοιταει οταν κοιτουσα αλλου..με ακουμπαει συχνα,ξαπλωνει πανω μου οταν καθομαστε αργα το βραδυ αλλα και παλι δεν μπορω να ειμαι σιγουρος οτι νοιωθει εστω και κατι για μενα:/

Εντελώς σίγουρος δεν θα είσαι μέχρι να της πεις να βγείτε κι αυτή να σου απαντήσει ανάλογα...Στα μάτια δεν κοιτάμε ποτέ το αγόρι που μας αρέσει γιατί φοβόμαστε μήπως ή καταλάβει ότι μας αρέσει ή δεν συγκρατηθούμε και κάνουμε ή πούμε κάτι που μάλλον δεν πρέπει...Έτσι όπως μου τα περιγράφεις πάντως ή την έχει πατήσει άσχημα μαζί σου ή σε θεωρεί κολλητό της :/: .Εγώ θα σε συμβούλευα να της πεις να βγείτε γιατί έχεις δει πως περνάτε καλά μαζί και θα ήθελες να περάσεις πιο πολύ χρόνο μαζί της!!!Από εκεί και πέρα αν φοβάσαι σκέψου γιατί φοβάσαι και πάνω απ'όλα μην γίνεις υπερβολικός του τύπου "κι αν δεν μου ξαναμιλήσει ποτέ;",φαίνεται να περνάει πολύ καλά μαζί σου και η χειρότερη απάντηση που θα σου έδινε θα ήταν "δεν σε βλέπω έτσι...".Σκέψου λογικά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Αν επίσης σου χαμογελάει,σε κοιτάει στα μάτια,την βλέπεις μερικές φορές να νιώθει άβολα,να πετάει καμιά χαζομάρα ή να σε ακουμπάει συχνά ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙΣ!!!

Αυτό πρέπει ο καθένας να το κάνει πλακάτ στο δώματιό του. :P :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

goth

Νεοφερμένος

Η Kατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γέρακας (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Αυτό πρέπει ο καθένας να το κάνει πλακάτ στο δώματιό του. :P :clapup: :clapup:

Η αλήθεια είναι ότι δεν είναι πολύ ξεκάθαρα σημάδια αφού οι περισσότερες κοπέλες τα κάνουν αυτά χωρίς να τους αρέσει καν κάποιο αγόρι... :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Πρέπει να παραδεχτούμε ότι εμείς τα αγόρια, στις εφηβικές μας ηλικίες, είμαστε ...μπουχέσες. Το κορίτσι μας έχει βάλει στο μάτι, αλλά εμάς ούτε μας περνά από το μυαλό και σκεπτόμαστε ποια μεταγραφή θα κάνει η ομάδα μας. Η κοπέλα προσπαθεί διαρκώς να μας δώσει σημάδια, αλλά ο δέκτης μας δεν είναι συντονισμένος στο σταθμό της. Μεγαλώνοντας λίγο, αρχίζουμε να ενδιαφερόμαστε κι εμείς για αυτήν, αλλά μας πνίγει η δειλία, η αμφιβολία και ο φόβος της απόρριψης. Η δεσποινίς καταλαβαίνει και προσπαθεί να μας δώσει κι άλλα πιο φωτεινά σημάδια, αλλά εμείς λέμε "μπα, τυχαίο θα είναι". Σκεφτόμαστε να της μιλήσουμε, διστάζουμε και όταν τελικά το αποφασίσουμε και βρεθούμε πλάι της, ενώ εκείνη μας κοιτάζει στα μάτια με προσμονή, τα πόδια μας τρέμουν και τραυλίζουμε κάτι σχετικό με τα μαθήματα για να μη ρεζιλευτούμε. Η κουκλίτσα προσπαθεί να μας βοηθήσει όσο μπορεί, δίνοντας μας διαρκώς ευκαιρίες. Κάποια στιγμή θα πάρουμε τη μεγάλη απόφαση "ή ταν ή επί τας!", θα τολμήσουμε και το αποτέλεσμα τις πιο πολλές θα είναι θετικό. Και τότε το κοριτσάκι μας, μέσα στην αγκαλιά μας πια, θα μας πει: "Βρε χαζούλη, γιατί άργησες τόσο πολύ;"


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Πρέπει να παραδεχτούμε ότι εμείς τα αγόρια, στις εφηβικές μας ηλικίες, είμαστε ...μπουχέσες.

Η πλειοψηφία θα πει ότι και μετά απο την εφηβική μας ηλικία συνεχίζουμε να είμαστε μπουχέσες... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Πρέπει να παραδεχτούμε ότι εμείς τα αγόρια, στις εφηβικές μας ηλικίες, είμαστε ...μπουχέσες. Το κορίτσι μας έχει βάλει στο μάτι, αλλά εμάς ούτε μας περνά από το μυαλό και σκεπτόμαστε ποια μεταγραφή θα κάνει η ομάδα μας. Η κοπέλα προσπαθεί διαρκώς να μας δώσει σημάδια, αλλά ο δέκτης μας δεν είναι συντονισμένος στο σταθμό της. Μεγαλώνοντας λίγο, αρχίζουμε να ενδιαφερόμαστε κι εμείς για αυτήν, αλλά μας πνίγει η δειλία, η αμφιβολία και ο φόβος της απόρριψης. Η δεσποινίς καταλαβαίνει και προσπαθεί να μας δώσει κι άλλα πιο φωτεινά σημάδια, αλλά εμείς λέμε "μπα, τυχαίο θα είναι". Σκεφτόμαστε να της μιλήσουμε, διστάζουμε και όταν τελικά το αποφασίσουμε και βρεθούμε πλάι της, ενώ εκείνη μας κοιτάζει στα μάτια με προσμονή, τα πόδια μας τρέμουν και τραυλίζουμε κάτι σχετικό με τα μαθήματα για να μη ρεζιλευτούμε. Η κουκλίτσα προσπαθεί να μας βοηθήσει όσο μπορεί, δίνοντας μας διαρκώς ευκαιρίες. Κάποια στιγμή θα πάρουμε τη μεγάλη απόφαση "ή ταν ή επί τας!", θα τολμήσουμε και το αποτέλεσμα τις πιο πολλές θα είναι θετικό. Και τότε το κοριτσάκι μας, μέσα στην αγκαλιά μας πια, θα μας πει: "Βρε χαζούλη, γιατί άργησες τόσο πολύ;"



Μπαααα. Σε βλέπω σα φίλο θα σου πει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Πρέπει να παραδεχτούμε ότι εμείς τα αγόρια, στις εφηβικές μας ηλικίες, είμαστε ...μπουχέσες. Το κορίτσι μας έχει βάλει στο μάτι, αλλά εμάς ούτε μας περνά από το μυαλό και σκεπτόμαστε ποια μεταγραφή θα κάνει η ομάδα μας. Η κοπέλα προσπαθεί διαρκώς να μας δώσει σημάδια, αλλά ο δέκτης μας δεν είναι συντονισμένος στο σταθμό της. Μεγαλώνοντας λίγο, αρχίζουμε να ενδιαφερόμαστε κι εμείς για αυτήν, αλλά μας πνίγει η δειλία, η αμφιβολία και ο φόβος της απόρριψης. Η δεσποινίς καταλαβαίνει και προσπαθεί να μας δώσει κι άλλα πιο φωτεινά σημάδια, αλλά εμείς λέμε "μπα, τυχαίο θα είναι". Σκεφτόμαστε να της μιλήσουμε, διστάζουμε και όταν τελικά το αποφασίσουμε και βρεθούμε πλάι της, ενώ εκείνη μας κοιτάζει στα μάτια με προσμονή, τα πόδια μας τρέμουν και τραυλίζουμε κάτι σχετικό με τα μαθήματα για να μη ρεζιλευτούμε. Η κουκλίτσα προσπαθεί να μας βοηθήσει όσο μπορεί, δίνοντας μας διαρκώς ευκαιρίες. Κάποια στιγμή θα πάρουμε τη μεγάλη απόφαση "ή ταν ή επί τας!", θα τολμήσουμε και το αποτέλεσμα τις πιο πολλές θα είναι θετικό. Και τότε το κοριτσάκι μας, μέσα στην αγκαλιά μας πια, θα μας πει: "Βρε χαζούλη, γιατί άργησες τόσο πολύ;"


Και μετά ξύπνησες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Πρέπει να παραδεχτούμε ότι εμείς τα αγόρια, στις εφηβικές μας ηλικίες, είμαστε ...μπουχέσες. Το κορίτσι μας έχει βάλει στο μάτι, αλλά εμάς ούτε μας περνά από το μυαλό και σκεπτόμαστε ποια μεταγραφή θα κάνει η ομάδα μας. Η κοπέλα προσπαθεί διαρκώς να μας δώσει σημάδια, αλλά ο δέκτης μας δεν είναι συντονισμένος στο σταθμό της. Μεγαλώνοντας λίγο, αρχίζουμε να ενδιαφερόμαστε κι εμείς για αυτήν, αλλά μας πνίγει η δειλία, η αμφιβολία και ο φόβος της απόρριψης. Η δεσποινίς καταλαβαίνει και προσπαθεί να μας δώσει κι άλλα πιο φωτεινά σημάδια, αλλά εμείς λέμε "μπα, τυχαίο θα είναι". Σκεφτόμαστε να της μιλήσουμε, διστάζουμε και όταν τελικά το αποφασίσουμε και βρεθούμε πλάι της, ενώ εκείνη μας κοιτάζει στα μάτια με προσμονή, τα πόδια μας τρέμουν και τραυλίζουμε κάτι σχετικό με τα μαθήματα για να μη ρεζιλευτούμε. Η κουκλίτσα προσπαθεί να μας βοηθήσει όσο μπορεί, δίνοντας μας διαρκώς ευκαιρίες. Κάποια στιγμή θα πάρουμε τη μεγάλη απόφαση "ή ταν ή επί τας!", θα τολμήσουμε και το αποτέλεσμα τις πιο πολλές θα είναι θετικό. Και τότε το κοριτσάκι μας, μέσα στην αγκαλιά μας πια, θα μας πει: "Βρε χαζούλη, γιατί άργησες τόσο πολύ;"



ώστε τα αγόρια είναι οι μπουχέσες που δεν κάνουν το "αυτονόητο" ενώ η άλλη πλευρά που μπορεί να θέλει στον ίδιο βαθμό και να μη διστάζει και τόσο να είναι απόλυτα λογικό αν σπαμάρει "σημάδια" αντί μιας αντίστοιχα ευθής κίνησης.
Είπαμε το αγόρι είναι ο θυρευτής ( νόμος της φύσης ) που αυτός επιλέγει που θα απευθυνθεί και στη κατάλληλη περίσταση θα φέρεται στη κατάλληλη όπως θα φερόταν αντίστοιχα στη 5χρονη κόρη του ( κι αυτό νόμος της φύσης )

fair enough
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Μπαααα. Σε βλέπω σα φίλο θα σου πει.
Μόλις επιβεβαίωσες τη φράση "μας πνίγει η δειλία, η αμφιβολία και ο φόβος της απόρριψης" που έγραψα στο κειμενάκι μου.
Και μετά ξύπνησες
Ναι, όμως είχα μεγαλώσει πια και κάποια πράγματα δεν ξαναγυρίζουν.
ώστε τα αγόρια είναι οι μπουχέσες που δεν κάνουν το "αυτονόητο" ενώ η άλλη πλευρά που μπορεί να θέλει στον ίδιο βαθμό και να μη διστάζει και τόσο να είναι απόλυτα λογικό αν σπαμάρει "σημάδια" αντί μιας αντίστοιχα ευθής κίνησης. Είπαμε το αγόρι είναι ο θυρευτής ( νόμος της φύσης ) που αυτός επιλέγει που θα απευθυνθεί και στη κατάλληλη περίσταση θα φέρεται στη κατάλληλη όπως θα φερόταν αντίστοιχα στη 5χρονη κόρη του ( κι αυτό νόμος της φύσης )
Πόσο σίγουρο είναι το ποιος είναι πραγματικά ο κυνηγός και ποιο το θήραμα; Δεν είναι και λίγοι οι νόμοι της φύσης που έχουν αλλοιωθεί από κάποιους "κοινωνικούς κανόνες". Πόσο κοντά είναι ο μικρόκοσμός των ηλικιών για τις οποίες μιλάμε, στο να προβαίνουν αυθόρμητα και οι δύο πλευρές ισότιμα στην "ευθεία κίνηση"; (Αυτό με την 5χρονη κόρη δεν το κατάλαβα).


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paris7777

Νεοφερμένος

Ο Paris7777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Αυτό πρέπει ο καθένας να το κάνει πλακάτ στο δώματιό του. :P :clapup: :clapup:

Ούτε καν.Πες μου πως δεν έχεις πέσει ποτέ στο κλασσικό μοντέλο κοπέλας που είναι τόσο γλυκιά,σε επίπεδο σακχάρου,φέρεται ''πονηρά'' σε όλους,και όταν κάποιος αποφασίσει να ερευνήσει την υποψία του,παίρνει την απάντηση ''είσαι πολύ καλός φιλος'' ,''είσαι πολύ καλό παιδί,δεν σε βλέπω έτσι αλλά θα ήθελα να κάνουμε παρέα''

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
@Δία:
Επειδή εσύ κατάφερες να ζήσεις αυτό που περιέγραψες στο κειμενάκι σου δε σημαίνει ότι όλοι θα έχουν/είχαν την ίδια τύχη με εσένα. Στο κάτω-κάτω, εσύ, όπως γράφεις με πολύ χαρά στο forum, δεν πειραματίστηκες με άλλες κοπέλες πέραν αυτής που είστε μαζί τώρα.

Απλώς να ξέρεις ότι αυτά που γράφεις δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα. Η πλειοψηφία των κοριτσιών δε θα σου πει "κι εγώ σ'αγαπάω".
________________________________________________________
Κατά τα άλλα, είναι καλό να έχεις αυτοπεποίθηση. Άλλωστε είσαι πιο αρεστός έτσι.

Οπότε δοκιμάστε την τύχη σας, guys:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Έχει ένα δίκιο. Είδες ένα μήνυμα, της άρεσες και εσύ.

Δεν είναι όλοι το ίδιο τυχεροί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STRATOSZAX

Νεοφερμένος

Ο STRATOSZAX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Θα ηθελα να σας πω και εγω την κατασταση μου.Μου αρεσει μια κοπελα με την οποια ειμαστε μαζι στην κατευθυνση.Οποτε μιλαμε ειναι πολυ φιλικη και φαινεται να περναει καλα (μερικες φορες μου πιανει εκεινη τη συζητηση ειτε στο σχολειο ειτε στο facebook).Ωστοσο δεν μιλαμε πολυ συχνα(1-2 φορες τη εβδομαδα και αυτο για λιγο)γιατι οποτε θελω να της μιλησω ειναι συνεχως μαζι με τις φιλες τις.Περιμενω συμβουλες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top