Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,600 μηνύματα.
Εχετε ακουσει τιποτα για το νορβηγικο Skam ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Carpe_Diem

Νεοφερμένος

Η Άλκηστις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Είδα σε μια μέρα το Riverdale (season 1). Και καπάκι 13 reasons why.:P
Εμένα δε με πείραξε που δε μοιάζει τόσο με το κόμικ. Μπορώ να πω ότι μου άρεσε αρκετά. Και το τέλος πολύ καλό και μπορώ να πω μη αναμενόμενο. Εγώ το προτείνω πάντως.
Ευχαριστώωω θα το ξεκινήσω απ' ότι φαίνεται, είδα τρέιλερ και με καλάρεσε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Εχετε ακουσει τιποτα για το νορβηγικο Skam ;

Ναι,ειχα δει καποια επεισοδια επειδη στο tumblr γινοταν χαμος γι'αυτο. Νταξ περναει καποια μηνυματα και εχει αρκετο diversity, αν σου αρεσουν οι ιστοριες με εφηβους πρωταγωνιστες, lgbtq χαρακτηρες κτλ θα σ'αρεσει. Εμένα δεν με τραβηξε να το συνεχισω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Μεχ, ξεκίνησα Big Little Lies και στα πρώτα 10 λεπτά του έκτου επεισοδίου (συνολικά είναι επτά, στο έβδομο μαθαίνουμε τι έγινε) βεβαιώθηκα για τη λύση του μυστηρίου. Αν προσέχει αρκετά κανείς μπορεί να το μαντέψει και από πιο πριν. Παρ' όλα αυτά είναι καλογυρισμένο, με ωραίες ερμηνείες (και συμβάλλει στη συζήτηση για το πόσο μεταβάλλονται οι τηλεοπτικές σειρές τα τελευταία χρόνια, με τη συμμετοχή όλο και περισσότερων αναγνωρισμένων ηθοποιών) και θίγει ενδιαφέροντα ζητήματα. Pas mal για την τελευταία binge-watched επιλογή του καλοκαιριού.

Που λες με έψησες και το είδα (σε 2 μέρες και πολύ το κράτησα :P ), και μπορώ να πω ότι μου άρεσε αρκετά αν και πιστεύω ότι στο τελευταίο επεισόδιο συμπυκνώθηκαν αρκετές λεπτομέρειες για την λύση του μυστηρίου. Συμφωνώ όμως ότι ήταν καλογυρισμένο αν και η Ρις Γουιδερσπουν πιστεύω σε κάποια σημεία ήταν λίγο παράταιρη σαν ερμηνεία. (Ίσως επειδή την έχουμε συνδέσει στο ρόλο της αφελούς ξανθιάς φοιτήτριας).

Πιστεύω από το πρώτο επεισόδιο καταλαβαίνεις ότι το θύμα θα είναι ένας από τους Σελέστ-Πέρι, και ότι η "νέα άφιξη" της Τζέιν στην πόλη κάπως θα σχετίζεται με αυτό. Ωστόσο ομολογώ ότι δεν ψυλλιάστηκα αυτού του είδους την σχέση μέχρι τα τελευταία λεπτά του 7ου επεισοδίου.

Και αυτή η Νικόλ Κίντμαν ρε φίλε, ΠΟΣΟ ΘΕΑΡΑ, ΠΟΣΟ, ΠΟΟΟΟΟΟΟΟΣΟ. Η γυναίκα είναι πόσο, 50; Και πέραν της απίστευτης ερμηνείας της, δεν δείχνει καν την ηλικία της και στήριξε εξαιρετικά έναν ρόλο που πιστεύω ήταν ο πιο δύσκολος σε όλη την σειρά.

Anyway in other news, έχει κάποιος να προτείνει κάποιο miniseries αστυνομικό/μυστηρίου; Έχω την κακιά συνήθεια αφενός να μην βλέπω μια σειρά αν δεν έχει τελειώσει (την πάτησα με το Orange is the new black), αφετέρου όταν στρώνομαι να την δω να καίγομαι, οπότε αποφάσισα ότι από το να γίνω ζόμπι βλέποντας 150 επεισόδια, καλύτερα να δω 15.
Καμιά πρόταση; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Μπορεί να το υποπτευθεί κάποιος όταν βλέπουμε ότι αυτός ο βλάκας ο διακοσμητής δεν είναι ο βιαστής της, οπότε μαθαίνουμε σωματοδομή και χρώματα, και κάνει τον συσχετισμό ότι η Τζέιν δεν έχει συναντηθεί ποτέ με τον Πέρι (ο οποίος είναι βίαιος, ταξιδεύει συχνά και ταιριάζει στην περιγραφή).

Επίσης ξεχάσαμε να αναφερθούμε στη μουσική! Προσωπικά τη λάτρεψα αν και, οκ, είναι λίγο παράταιρο μια πιτσιρίκα 6 χρονών να ακούει αυτά που ακούει, παρ' όλα αυτά νομίζω ολοκλήρωνε τέλεια τη σειρά.

Λοιπόν, δεν είναι miniseries, αλλά δεν έχει πολλά επεισόδια (16) κι έχει ολοκληρωθεί, σου προτείνω με τα 1000 το Les Revenants το γαλλικό (γιατί το γύρισαν και Αμερικάνοι). Μπορεί το τέλος να μην είναι το πιο ικανοποιητικό τέλος σε σειρά (αν και σε αυτά τα είδη σπάνια είναι), αλλά από άποψη σκηνοθεσίας, ερμηνειών και του απίστευτου OST από Mogwai, δεν έχω λόγια. Σε στοιχειώνει.



Μου έχουν προτείνει αυτό The Night Manager που φαίνεται πολύ ενδιαφέρον, κι εμπιστεύομαι αυτόν που το πρότεινε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
[....]

Anyway in other news, έχει κάποιος να προτείνει κάποιο miniseries αστυνομικό/μυστηρίου; Έχω την κακιά συνήθεια αφενός να μην βλέπω μια σειρά αν δεν έχει τελειώσει (την πάτησα με το Orange is the new black), αφετέρου όταν στρώνομαι να την δω να καίγομαι, οπότε αποφάσισα ότι από το να γίνω ζόμπι βλέποντας 150 επεισόδια, καλύτερα να δω 15.
Καμιά πρόταση; :D

>What Remains
>Wire in the Blood
>Whitechapel
>Messiah

Και σε anime φάση...

>Master Keaton
>Monster
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Που λες με έψησες και το είδα (σε 2 μέρες και πολύ το κράτησα :P ), και μπορώ να πω ότι μου άρεσε αρκετά αν και πιστεύω ότι στο τελευταίο επεισόδιο συμπυκνώθηκαν αρκετές λεπτομέρειες για την λύση του μυστηρίου. Συμφωνώ όμως ότι ήταν καλογυρισμένο αν και η Ρις Γουιδερσπουν πιστεύω σε κάποια σημεία ήταν λίγο παράταιρη σαν ερμηνεία. (Ίσως επειδή την έχουμε συνδέσει στο ρόλο της αφελούς ξανθιάς φοιτήτριας).

Πιστεύω από το πρώτο επεισόδιο καταλαβαίνεις ότι το θύμα θα είναι ένας από τους Σελέστ-Πέρι, και ότι η "νέα άφιξη" της Τζέιν στην πόλη κάπως θα σχετίζεται με αυτό. Ωστόσο ομολογώ ότι δεν ψυλλιάστηκα αυτού του είδους την σχέση μέχρι τα τελευταία λεπτά του 7ου επεισοδίου.

Και αυτή η Νικόλ Κίντμαν ρε φίλε, ΠΟΣΟ ΘΕΑΡΑ, ΠΟΣΟ, ΠΟΟΟΟΟΟΟΟΣΟ. Η γυναίκα είναι πόσο, 50; Και πέραν της απίστευτης ερμηνείας της, δεν δείχνει καν την ηλικία της και στήριξε εξαιρετικά έναν ρόλο που πιστεύω ήταν ο πιο δύσκολος σε όλη την σειρά.

Anyway in other news, έχει κάποιος να προτείνει κάποιο miniseries αστυνομικό/μυστηρίου; Έχω την κακιά συνήθεια αφενός να μην βλέπω μια σειρά αν δεν έχει τελειώσει (την πάτησα με το Orange is the new black), αφετέρου όταν στρώνομαι να την δω να καίγομαι, οπότε αποφάσισα ότι από το να γίνω ζόμπι βλέποντας 150 επεισόδια, καλύτερα να δω 15.
Καμιά πρόταση; :D

Θα σου προτείνω αυτό (The Night Of). Το είχα δει πέρσι το φθινόπωρο και μου είχε αρέσει πάρα πολύ. Ωραίο στόρι, φοβερές ερμηνείες. Δεν είναι μια κλισέ σειρά για ένα έγκλημα "ποιος ειναι ο δολοφόνος" κλπ. Θέλει να περάσει άλλα πράγματα και εστιάζει αλλού. Έχει αληθινούς χαρακτήρες, ο πιο τραγικός απ'όλους για μένα ο δικηγόρος.
Εγώ σε ένα βράδυ το είχα δει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Καλέ σε αυτό παίζει αυτός που στο Girls κάνει τον επαγγελματία σέρφερ-τσιλ τύπο που σκάει μπάφους. :loltooth:

Huge Girls spoiler

Και που αφήνει έγκυο τη Χάνα.

Α, και το Girls ολοκληρώθηκε, αν και τα 'χει τα επεισοδιάκια του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Καλέ σε αυτό παίζει αυτός που στο Girls κάνει τον επαγγελματία σέρφερ-τσιλ τύπο που σκάει μπάφους. :loltooth:

Huge Girls spoiler

Και που αφήνει έγκυο τη Χάνα.

Α, και το Girls ολοκληρώθηκε, αν και τα 'χει τα επεισοδιάκια του.

Μ' αρέσει πολύ αυτός ο ηθοποιός! Έπαιζε και στο Nightcrawler..
Girls έχω δει μόνο το πρώτο επ.Αξίζει;.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Καλά κι εκεί με τα μπαφίδια γλυκούλης ήταν. :redface:

Προσωπικά μου άρεσε συνολικά σαν σειρά και ειδικά η τελευταία σεζόν πάρα πολύ. Η αλήθεια είναι ότι επειδή σατιρίζει πραγματικά το τώρα, ίσως το χιούμορ στις προηγούμενες σεζόν να είναι λιγουλάκι πασέ. Επίσης είναι φουλ εγωκεντρικό, όπως εντελώς εγωκεντρική μου φαίνεται η Ντάναμ και ως άτομο μέσα από το έργο της, κι ας είναι δηλαδή θεωρητικά τέσσερις οι πρωταγωνίστριες. Γενικά έχει πολύ ωραίες στιγμές, είναι κάπως σαν coming of age αλλά όχι για εφήβους, αλλά για ανθρώπους που οδεύουν προς τα πρώτα -άντα. Είναι ιδιαίτερη περίπτωση σειράς, δεν ξέρω σε ποιον θα την πρότεινα. :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Κατέβασα το Night of και το What remains. Θα σας γράψω εντυπώσεις μόλις τις δω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jucticeee

Νεοφερμένος

Η jucticeee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
βλεπει κανενας ray donovan??? το ξεκινησα και κολλησα αν και δε το περιμενα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εγώ ξεκίνησα το Skam .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Θα σου προτείνω αυτό (The Night Of). Το είχα δει πέρσι το φθινόπωρο και μου είχε αρέσει πάρα πολύ. Ωραίο στόρι, φοβερές ερμηνείες. Δεν είναι μια κλισέ σειρά για ένα έγκλημα "ποιος ειναι ο δολοφόνος" κλπ. Θέλει να περάσει άλλα πράγματα και εστιάζει αλλού. Έχει αληθινούς χαρακτήρες, ο πιο τραγικός απ'όλους για μένα ο δικηγόρος.
Εγώ σε ένα βράδυ το είχα δει.:P
To The Night Of το ειχα δει και εγω περσι τον Σεπτεμβρη πριν αρχισουν τα μαθηματα στην σχολη.Μου αρεσε πολυ σαν σειρα ειχε ωραια μουσικη και πλαναται ενα μυστηριο.Εμενα μου αρεσε ο δικηγορος ειχε στυλ και ειναι καλος ηθοποιος κιολας.Περιμενουμε εντυπωσεις σου Ερινυς.:P
Για να γραψω και εγω τι ειδα το καλοκαιρι...Θα τα πω με την χρονολογικη σειρα που τα ειδα.
Genius
Η σειρα που ηθελα να ξεκινησω πως και πως!Εμαθα αρκετα πραγματα για τον Αινσταιν που δεν γνωριζα και ολη η ατμοσφαιρα της σειρας ηταν πολυ ωραια.Προτεινεται σε αυτους που τους αρεσουν οι βιογραφιες των επιστημονων και θελουν να μαθουν κατι παραπανω.
Βεβαια το τελευταιο επεισοδιο δεν το εχω δει ακομα γιατι στην πορεια κολλησα με αλλες σειρες.Το αφηνω για σασπενς:redface:

13 Reasons Why
Η πιο πολυσυζητημενη σειρα.Επεμενα να μην την ξεκινησω τον Μαιο λογω εξεταστικης και καλα εκανα τελικα.Ειδα τα επεισοδια το ενα μετα το αλλο μολις τελειωσα με τα μαθηματα και το ευχαριστηθηκα.Οντως εθιγε πολλα θεματα,και περνουσε πολλα μηνυματα αλλα θετικα και αλλα αρνητικα.Με διαφορετικη οπτικη εβλεπε ενας εφηβος την σειρα και αλλιως ενας 20χρονος.Ειδικα αν εχει βιωσει και παρομοια περιστατικα θα τον ποναγε λιγο παραπανω.
Το συμπερασμα για μενα ειναι οτι με την σειρα αυτη παροτρυνει τα ατομα που βιωνουν τετοια πραγματα να μιλησουν ανοιχτα και να ζητησουν βοηθεια.Αν και σε μια φαση πιστευα και εγω πως τους παροτρυνει για αυτοκτονια.Ειδικα αν ενα ατομο εχει αυτοκτονικες τασεις αν δει και αυτη την σειρα,δεν θα νιωσει πως ειναι αυτο το σωστο;

The Big Bang Theory Seasons 6-10
Ειπα να δω κατι αναλαφρο στην συνεχεια και το απολαυσα!Ειχα αφησει την σειρα στην μεση και ειπα να την συνεχισω και περιμενω με αγωνια την 11η σεζον.
Αγαπαω Σελντον και Ραζ.Λυπαμαι που ο Ινδος αστροφυσικος εμεινε για την στιγμη μονος και ερημος και αναρωτιεται γιατι...Θα μπορουσαν να κανουν πλοτ τουιστ και να τα φτιαξει με τον Στιουαρτ:hehe:προσεχοντας το μωρο του Χαουαρντ και της Μπερναντετ.Επαθα σοκ που ο Σελντον ζητησε σε προταση γαμου την Ειμι,ηταν πολυ συγκινητικη σκηνη.Για Λεοναρντ και Πενι δεν εχω να σχολιασω κατι,επιτελους παντρευτηκαν και αυτοι αν και τσακωνονται στο ενδιαμεσο.Ευτυχως εφυγε και ο Σελντον απο το διαμερισμα και δεν τους ενοχλει τοσο.

Master of None
Αλλη μια Netflix σειρα.Ειδα το τρειλερ και μου αρεσε,λεω παλι κωμωδια εδω ειμαστε.Περιμενα κατι καλυτερο να πω την αληθεια αλλα περνα ευχαριστα η ωρα.Να τωρα κατεβαζω και την 2η σεζον,αρα σημαινει οτι αυτο μου αρεσε.:P
Λετε να κολλησα με τον Ραζ για αυτο βλεπω παλι Ινδο;

Λεω να μην δω αλλες σειρες για την ωρα λογω ακαδημαικων υποχρεωσεων,αλλα δεν το κοβω θα κανω το μοιραιο λαθος...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Τέλειωσα το Skam σε 3 μέρες. Είχα καιρό να λιώσω τόσο σειρά. Μου άρεσε πάρα πολύ! Θεωρώ ότι για εφηβική σειρά περνούσε πάρα πολύ ωραία μηνύματα, όλοι οι χαρακτήρες είχαν ενδιαφέρον και πάνω από όλα οι διάλογοι έδειχναν φυσικοί και αληθινοί. Να τη δείτε.:redface:

Χθες βράδυ άρχισα How to get away with murder και ήδη είμαι στο 8ο επεισόδιο. Είναι λίγο εθιστικό θα έλεγα.Ελπίζω να κρατά το ενδιαφέρον και στις επόμενες σεζόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Μου έχουν προτείνει αυτό The Night Manager που φαίνεται πολύ ενδιαφέρον, κι εμπιστεύομαι αυτόν που το πρότεινε.

δεν ξερω εαν τελικα το ειδες αλλα το προτεινω κι εγω:D

Δεν ξέρω αν έχουν αναφερθεί ξανά, αλλά προτείνω με τα χίλια...
α) Utopia. Αν και τη διέκοψαν, αλλά, για μένα, αξίζει να τη δει κανείς. Είναι ένα μικρό διαμάντι.

ειναι πολυ ενδιαφερον και καλογυρισμενο- ειδα ολη την πρωτη σεζον σε μια καθισια- αλλα :worry: κατα τη διαρκεια της ειχα ενα 'wtf?!' στο πισω του μυαλου μου. ειναι βεβαιως και λογω του θεματος της αλλα...
Κράτα το
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Halt and Catch fire. Τελευταια season.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
El Internado

Νεανική σειρά μυστηρίου.
Την προτείνω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Κατέβασα το Night of και το What remains. Θα σας γράψω εντυπώσεις μόλις τις δω :D

Update: Είδα το night of. Καλούτσικο, κύλησαν καλά τα επεισόδια, ωστόσο πάλι είχα την αίσθηση (όπως και με το Big Little Lies), ότι στο τελευταίο επεισόδιο συμπυκνώθηκαν πολλά πράγματα. Ίσως αυτό μου βγαίνει επειδή είναι Miniseries :hmm:ωστόσο το Mayday που είχα δει, παρότι 5 επεισόδια, είχε καλή ροή και εξέλιξη και δεν έκανε ξαφνικά μπαμ στο τέλος.

Δηλαδή δεν μου άρεσε που βγήκε ένοχος άνθρωπος που παρουσιαζόταν άνευ υποψίας, ενώ υπήρχαν παράλληλα και 2-3 πιθανοί ύποπτοι που θα μπορούσαν να υποστηρίξουν καλά side stories, θα προτιμούσα να σε αφήνουν να σκέφτεσαι ποιος από τους 3 είχε το καλύτερο κίνητρο, και ξαφνικά τσουπ! υπάρχει και ένας 4ος που τελικά είναι ο ένοχος και βγαίνει στο τελευταίο επεισόδιο out of the blue. Νιώθω σαν να με ξεγέλασαν λίγο που ήταν ο Ρέι και όχι ο πατριός. :P Και επίσης δεν μου άρεσε -θα μου πεις, το έλεγε και στην περίληψη ας πρόσεχες- που ξεκινάμε με το δεδομένοότι ο πρωταγωνιστής είναι σαν να την έχει δολοφονήσει, και ουσιαστικά ξέρεις ότι στο τέλος ο Ναζ θα την γλιτώσει (υποθέτω η ξενέρα του κοινού αν μετά από 8 επεισόδια έβγαινε ένοχος και είχαμε κάνει μια λούπα για το τίποτα, θα ήταν τεράστια). Δεν μου άρεσε και η Τσάντρα -wtf κοπελιά, είναι πελάτης σου και εν δυνάμει ισοβίτης, σε καταγράφουν οι κάμερες και φασώνεστε και όλα οκ μετά;

Μου άρεσαν όμως οι φάσεις στην φυλακή και οι σκηνές στο δικαστήριο και ΛΑΤΡΕΨΑ τον Τζον Στόουν, νομίζω έδωσε στην σειρά μια πολύ διαφορετική χροιά:redface: Γενικά δεν το χαρακτηρίζεις σειρά μυστηρίου γιατί το τοποθετεί παράλληλα και στην φυλακή και στο δικαστήριο και το βλέπει και από κοινωνικής πλευράς με την οικογένειά του και την μειονότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ πάλι την καταευχαριστήθηκα έως τη λάτρεψα αυτή τη κούτσικη σειρούλα.
Αχ, αυτή η μαγεία τής διαφορετικής γνώμης. :P

Emilouko, thanks για την πρόταση. *thumbs up*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top