Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
hyped για νέα season Vikings τον Νοέμβριο εάν θυμάμαι καλά ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 944 μηνύματα.

Must watch πιστεύω για όποιον δεν την έχει δει ακόμα, αν και πλέον είναι αρκετά mainstream...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
The Mist σαπιο
Rick and Morty νέο κόλλημα(Άμα σας αρέσουν σειρές τύπου Family Guy και θέλετε περισσότερο κάψιμο)
Outlander αριστούργημα
Ozark μέτριο
Atypical: Μισάωρα επεισόδια με γέλιο και και προβληματισμο
The Room 104: Wanna be inside th no9 or Blak Mirror.Το παραδεχομαι εχει και γ@μω τα plot twists αλλα και παλι θελει κατι παραπανω

Αν γινεται χωρις spoilers θα θελα γνωμη για 7η σεζον Suits ακομα να την αρχισω.

+ BONUS: Eιδα 5η σεζον Orange is the new Black
Ξενερωσα στην αρχη αλλα μετα το ρουφηξα σε 2 μερες.Αυτη η σειρα εχει τοσο δραμα που btw απορω πως την βαζουνε πια στην κατηγορια κωμωδια σε βραβεια(Καλυτερα γιατι σαρωνει). Απιστευτα συγκινητικη και απλα ειναι πρωτη φορα που ενιωσα τοσο ανθρωπινα και εκλαψα(μετα τον θανατο της Πουσε φυσικα).Να τονισω βεβαια 2 unpopular options κατ΄εμε. Πολυ λυπηθηκα τον Πισκατελα αν και μεχρι το τελος εκανε ο,τι εκανε(σαν Horror εγινε για 2 επεισοδια η σειρα :P ) και επισης αυτον τον ερμο τον αστυνομικο,που αναμεσα σε τοσα μ@@νοπανα ηταν ο καλυτερος και "σκοτωσε"(απο τους πιο χαζους θανατους ) αθελα του την πιο αδυνατη -σχεδον- φυλακισμενη.Ολη η εξεγερση πυροδοτηθηκε απο αυτο,και το παιδι διελυσε τη ζωη του,τον φαγανε οι τυψεις και κανεις δεν τον αφησε να παρει την ευθυνη,κανεις δεν τον ακουσε.Ειναι θλιβερο βεβαια να τα βαζεις με τον θυτη που σε αυτη την περιπτωση ηθελε να παρει πληρως την ευθυνη και ηταν ατυχημα ,οταν ολο το σωφρονιστικο συστημα μπαζει απο παντου.Ας προβληματιστουμε λιγο και απο αυτη την πλευρα.Οταν σου στερουν την ανθρωπινη πλευρα σου δε μπορεις να συγχωρησεις εναν φυλακα αλλα οταν σε αδικουν και σου φερονται σαν αποβρασμα θες δικαιωση.Ετσι λοιπον καταληγεις να κανεις αυτο που δε θελεις να σου κανουν και εχουμε εναν φαυλο κυκλο.Τοσες φορες καποιοι λυπηθηκαμε τις "σπασμενες" γυναικες(ανθρωπους προτιστως) αλλα εκεινες δε θα συγχωρησουν αν και ξερουν οτι η φυλακη δεν ειναι λυση και η Πουσε δε θα γυρισει.Food for thought. Η Σοφια τελευταιες σεζον αφαντη σχεδον δε ξερω τι φαση και ειναι απο τους λατρεμενους χαρακτηρες. Παντως πολυ καλος χειρισμος σεζον,τολμηρος,απιστευτη υποκριτικη,χημεια και για μενα ειναι απο τις σειρες που δε θα σου κανουν νερα γιατι οταν εχεις τοσα κοινωνικα μηνυματα,καθε επεισοδιο λεει κατι.Επισης εμαθα οτι θα παει σταντε μεχρι 7η και νομιζω οτι λογικα θα κοψει εκει.Σοφη επιλογη,μετα πιστευω θα καταντησει σαπουνοπερα.Κανω ειδικη μνεια σε αυτη τη σειρα γιατι καθε χρονο 2 μερες θα τη δω και θα τη θυμαμαι καιρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,799 μηνύματα.
The Man in the High Castle. Tα λόγια είναι περιττά, την αγάπησα. Αρκετά συγκινητική και δραματική όσο θα την ήθελα. Την συνιστώ ανεπιφύλακτα και περιμένω με αγωνία την επόμενη season.

Κάπου πήρε το μάτι μου για το Big Little Lies και για τον ρόλο της Kidman. Η γυναίκα ήταν πραγματικά κ α τ α π λ η κ τ ι κ ή, δείτε το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
και β) "What Remains". Τέσσερα ωριαία επεισόδια, που δεν σε κάνουν να βαρεθείς, παρά αφήνεται το μυαλό σου, σαν άλλο λαγωνικό, να ψάχνει τον λόγο τού θανάτου τής ενοίκου τού 5ου διαμερίσματος. Ποιος ήταν ο λόγος; Τι σχέση είχαν μαζί της οι υπόλοιποι ένοικοι; Γιατί δεν αναζητήθηκε δύο ολόκληρα χρόνια; Η συνέχεια κι η λύση τού μυστηρίου στις οθόνες σας.

Κακούργα με έπεισες να το δω και σπατάλησα 4 ώρες από τη ζωή μου. :P
Είχε κι άλλη μία θετική κριτική πιο κάτω και λέω 4 επεισοδιάκια, γιατί όχι;

Αν και είχε προοπτικές, εν τέλει δεν τα κατάφερε και τόσο.

Πέρα από το αρχικό μου αστειάκι, δεν ήταν άσχημο. Η ηθοποία ήταν πολύ καλή, αλλά το στόρυ δεν με κάλυψε και με εκνεύρισε στα σημεία που αγνοούσε, χωρίς λόγο, τις αναμενόμενες αντιδράσεις των ανθρώπων σε αντίστοιχες περιπτώσεις! Ήταν αργή, αλλά παράλληλα είχε πολλές εναλλαγές και άχρηστα πράγματα. Και οι χαρακτήρες δεν ήταν πολύ καλά "χτισμένοι". Τέλος πάντων, καλή, αλλά δεν θα την πρότεινα κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Narcos
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@SkyBlu

Μην αφήσεις αυτή την ατυχή στιγμή να κηλιδώσει την εμπιστοσύνη σου για τις προτάσεις μου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Top of the lake/the china girl
απο τη μια μ αρεσαν αυτες οι σειρες - οι οποιες εχουν ιδια κεντρικη πρωταγωνηστρια αλλα καθεμια λιγο διαφορετικο σκηνικο με παρομοιους προβληματισμους.
απο την αλλη και οι δυο διαχειριζονται βαρια θεματα οπως η μητροτητα και εγκληματα σε βαρος της ζωης και η ζωη κατω απο ορισμενες συνθηκες. μ' αρεσει που το κρατουν συντομο. στη δευτερη σεζον ομως μου φανηκε πως καταντησε καπως χαοτικο το τελευταιο επεισοδιο. ισως εαν δεν περιμεναν μεχρι τελευταια 2 επεισοδια να αναδειξουν καποια στοιχεια πλοκης αυτη να παιζοταν καλυτερα. ή απλως πεταξαν ενα σωρο στοιχεια μεσα που δεν επειθαν. anyways
μου αρεσαν οι ηθοποιοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,799 μηνύματα.
Aν κι αποφεύγω τις κωμωδίες, είδα πρόσφατα το Atypical του Netflix. Moυ άρεσε αρκετά ο τρόπος με τον οποίο ο Keir Gilchrist προσέγγισε τον ρόλο του.

Ξεκίνησα παράλληλα το Cult του American Horror Story. Paulson τρέλανε μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Top of the lake/the china girl
απο τη μια μ αρεσαν αυτες οι σειρες - οι οποιες εχουν ιδια κεντρικη πρωταγωνηστρια αλλα καθεμια λιγο διαφορετικο σκηνικο με παρομοιους προβληματισμους.
απο την αλλη και οι δυο διαχειριζονται βαρια θεματα οπως η μητροτητα και εγκληματα σε βαρος της ζωης και η ζωη κατω απο ορισμενες συνθηκες. μ' αρεσει που το κρατουν συντομο. στη δευτερη σεζον ομως μου φανηκε πως καταντησε καπως χαοτικο το τελευταιο επεισοδιο. ισως εαν δεν περιμεναν μεχρι τελευταια 2 επεισοδια να αναδειξουν καποια στοιχεια πλοκης αυτη να παιζοταν καλυτερα. ή απλως πεταξαν ενα σωρο στοιχεια μεσα που δεν επειθαν. anyways
μου αρεσαν οι ηθοποιοι.

σαν θέμα μου άρεσε πολύ και την είχα στη λίστα μου, αλλά περιμένω να τελειώσει η βρωμοεξεταστική για να κάνω Binge watching...

λες αξίζει ή να την αφήσω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
σαν θέμα μου άρεσε πολύ και την είχα στη λίστα μου, αλλά περιμένω να τελειώσει η βρωμοεξεταστική για να κάνω Binge watching...

λες αξίζει ή να την αφήσω?

ασε την μετα την εξεταστικη γιατι δε θα μπορεις να την αφησεις μολις την ξεκινησεις :D
ειναι πολυ καλη απλως στη δευτερη σεζον μου φανηκε προσπαθησαν να περιλαβουν πολλα στοιχεια μεσα και δεν ειχαν το χρονο να πεισουν με αυτα.
Κράτα το
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Λοιπόν, λοιπόοοον! :D

Είδα το Les Revenants, ο πρώτος κύκλος ήταν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ, ο δεύτερος όχι και τόσο και το τέλος λίγο ξενερωτικό (αλλά με είχατε ήδη προειδοποιήσει οπότε όλα κομπλέ). Αλλά σε γενικές γραμμές με καθήλωσε και μου άρεσε πάρα πολύ!

Είδα το Top of the Lake, όπου για κάποιον -μάλλον ανεξήγητο- λόγο, ο δεύτερος κύκλος μου άρεσε περισσότερο από τον πρώτο. Ωστόσο επίσης την θεωρώ πολύ καλή σειρά και την είδα μονορούφι! (σε 1,5 μέρα :D ). Ξέρουμε αν θα υπάρξει και άλλος κύκλος ή να βολευτούμε με την αμφιβολία που σου δημιουργεί στα τελευταία 3 δευτερόλεπτα;

Τώρα θα κατεβάσω να δω το Night Manager, ειλικρινά δεν ξέρω γιατί δεν το είχα κατεβάσει τόσο καιρό. Μάλλον επειδή δεν είχα συνειδητοποιήσει ότι πρωταγωνιστεί ο Hugh Laurie. :inlove:
Θα σας κάνω update όταν την δω!! :D :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,799 μηνύματα.
The Handmaid's Tale
Αν κι το περιεχόμενο της, είναι αρκετά βαρύ, την ξεπέταξα σε δύο ημέρες. Μακάρι να μην επιβληθεί ποτέ και σε καμία γυναίκα αυτό το πράγμα, ο απόλυτος σαδισμός.
Σε γενικές γραμμές πολύ καλή η παραγωγή απλά με ψιλο-ψυχοπλάκωσε. Πρέπει όμως να την δείτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Channel Zero μετριο προς κακο(1η σεζον)
Fear Itself ωραίο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Ξερει καποιος αν υπαρχουν καπου ελληνικα υποτιτλοι για τα 3 τελευταια επισοδεια της 5η σεζον του orphan black?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

:eek:
'Eνας αυτιστικός χειρούργος. Πολύ καλό τρέιλερ. Βλέπω το πρώτο επεισόδιο απόψε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Βλέπει κανείς τούρκικες τηλεοπτικές σειρές???
Από αμερικάνικες βλέπω τα φιλαράκια , the big bang theory και to housee:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edouardos

Νεοφερμένος

Ο edouardos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Τούρκικες όχι, ποτέ δεν μου κίνησαν το ενδιαφέρον.
Τα φιλαράκια την είδα το καλοκαίρι, είχα κολλήσει, μέσα σε κανένα μήνα την τελείωσα. :hehe: big bang theory, είδα το πρώτο επ της νέας σεζόν, εμένα μάρεσε, το βρήκα αστείο. Στην αρχή είσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Bojack Horseman, εναλλακτικη για οσους δεν τρελαινομαστε με Ρικ και Μορτυ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
the strain
goodness εχω κολλησει
ειναι αηδια αλλα και πολυ ενδιαφερον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top