Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ας το ξαναπώ μια που έχω πιο πλήρη εικόνα πλέον.

Να δείτε How to get away with murder. Χθες τελείωσε ο πρώτος κύκλος. Οι χαρακτήρες όλοι υπέροχοι και ενδιαφέροντες. Πολύ μυστήριο, περιπέτεια, αγωνία, δικαστήρια, απρόβλεπτες εξελίξεις και αφήσανε και πολύ ψωμί για του χρόνου. :D Ότι καλύτερο έχω δει φέτος. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αχ ναι! How to get away with murder! :D <3 Ευτυχώς είχα βρει τυχαία την σειρά στα πρώτα - πρώτα επεισόδια. :redface: Τι επεισόδιο ήταν το χθεσινό! :eek: Να την δείτε και να μας πείτε και εσείς γνώμες αν θέλετε. :redface:

Και εγώ βρίσκω την 3η σεζόν, στο σύνολο της, κάπως μέτρια, ειδικά σε σχέση με τις προηγούμενες δυο. Το mid season finale το βρήκα φοβερό επεισόδιο, αλλά τα υπόλοιπα δεν είναι στο ίδιο επίπεδο.

Η βαρεμάρα συμβαίνει για διάφορους λόγους:
α) Ο χαρακτήρας του Oliver μου μοιάζει λίγο douchebag αυτήν την σεζόν. Δεν είναι τόσο σκοτεινός/awesome όσο στις προηγούμενες, ακόμα και το acting του έχει κατέβει επίπεδα. Οι φάτσες του μοιάζουν ψεύτικες κάπως.
β) Screening time σε δευτερέυοντες χαρακτήρες. Έχουμε φάει στην μούρη Λόρελ, Φελίσιτι, Πάλμερ, Θία, Μέρλιν κλπ, ενώ η ανάπτυξη του Oliver έχει μείνει πολύ στάσιμη.
γ) Η ανακύκλωση του Μέρλιν. Έχουμε πάλι ως "κακό" τον Μέρλιν, αλλά παρόλο που είναι κακός ο Όλιβερ για κάποιον λόγο παίρνει το μέρος του αντί να τον βγάλει από την μέση. Ο Μέρλιν ήταν καλός vilain για την πρώτη σεζόν, αλλά τον έχω βαρεθεί μεχρι τώρα.
δ) Πολύ επανάληψη της θλίψης του θανάτου της Σάρα. Παιδιά, και εγώ στεναχωρήθηκα. Αλλά τόσα επεισόδια με συζητήσεις της Λόρελ και του πατέρα της που προσπαθούσε να το κρύψει γινόντουσαν κουραστικές.
ε) Λόρελ (σόρρυ, την μισώ ακόμα :P)

Βέβαια έχω ακόμα ελπίδες για αυτήν την σεζόν, κυρίως λόγω του vilain, του Ra's Al Ghul. Μπορεί να φέρει τα πάνω κάτω. Πιστεύω θα κορυφωθεί η σειρά προς το τέλος, ή τουλάχιστον ελπίζω.



Καλά ναι, εδώ και κάτι χρόνια μια από τα ίδια είναι :P Τώρα πήγαν στην Alexandria και θα κάτσουν εκεί πέρα πολυυυυυ καιρό απ' ότι νομίζω, οπότε chill out και μην περιμένεις πολλά.

Arrow:

α) Γενικά μερικές εκφράσεις του Oli φαίνονται κάπως ψεύτικες ήδη από την πρώτη σεζόν. Στις δύο προηγούμενες μάλιστα έχω την εντύπωση ότι αυτό φαινόταν πιο πολύ. :redface: Στην τρίτη μου φαίνεται ότι έχει στρώσει αρκετά. :P
β) ΠΟΛΥ Λορελ! Συμφωνώ. Τώρα για τους άλλους εντάξει... δε νιώθω ότι έχω μπουχτίσει να τους βλέπω αφού η πλοκή σχετίζεται πλέον με αυτά τα πρόσωπα.
γ) Εδώ και αν έχεις δίκιο! Πραγματικά τα σκ*τωσαν στο σενάριο. :P Ενώ στην πρώτη σεζόν υπήρχαν ψήγματα ότι ο Μέρλιν ό,τι έκανε το έκανε για να εκδικηθεί τον θάνατο της γυναίκας του κτλ, παρ' όλα αυτά αυτό που υπερίσχυε ήταν οι πράξεις του, οπότε ήταν ΚΑΚΟΣ. Τελεία και παύλα. Τώρα στον τρίτο κύκλο, μέσα σε ένα επεισόδιο τον παρουσίασαν ως ΚΑΛΟ και πως βρήκε τον λάθος τρόπο να ξεσπάσει για ό,τι του συνέβη στο παρελθόν. :P Τελείως ό,τι να 'ναι.
δ) Εχω ξαναπεί πως δεν στεναχωρήθηκα καθόλου που πέθανε η Σάρα (αρκετά στην μάπα την είχαμε φάει στον δεύτερο κύκλο :P) και εκτός αυτού, μου αρέσει στις σειρές να υπάρχει και λίγο δράμα :redface:. Αλλά ναι, πολύ κουραστικά τα επεισόδια που αναφέρεις. :/:
ε) Συμφωνώ απόλυτα και εδώ! :P :redface:


The walking dead:

Πιστεύω πως οι σεναριογράφοι, η παραγωγή ή όποιος να 'ναι τέλος πάντων, έλεγαν να σταματήσουν την σειρά και ίσως γι' αυτό επέμεναν τόοοσο στον αγώνα για την DC (ο τελευταίος αγώνας - η σωτηρία), αλλά μπορεί να άλλαξαν γνώμη και να αποφάσισαν να προσανατολίσουν αλλού την σειρά. Μπορεί βέβαια και αυτά που γράφω να μην ισχύουν καθόλου αλλά προσωπικά αυτήν την αίσθηση μου βγάζουν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Τόσο καλό είναι το How to get away with murder? :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Tο αποφάσισα θα δω orphan black και how to get away with murder.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τόσο καλό είναι το How to get away with murder? :p

Αυτό είναι και κάπως υποκειμενικό αλλά προσωπικά μου αρέσει. :D Γενικά είχα βαρεθεί λιγάκι με τις σειρές φαντασίας - ηρώων και ήταν μια καλή επιλογή για κάτι πιο ρεαλιστικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jucticeee

Νεοφερμένος

Η jucticeee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Doctor who.
Sons of anarchy.
Breaking bad.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Είδα 4 επεισόδια Orphan Black.
Πρωτότυπη ιδέα και η πλοκή σε κρατάει συνεχώς σε αγωνία.Στο τέλος κάθε επεισοδίου ήμουν σε φάση WTF.Ξέρω πότε κολλάω με σειρά όταν λέω ΄'Άλλο ένα' :P
Η πρωταγωνίστρια είναι πάρα πολύ καλή.
Αν λάβεις υπόψιν ότι έχει να υποδυθεί άλλους τόσους χαρακτήρες κάνει εξαιρετική δουλειά . :D Και στις προφορές αλλά και στο όλο παρουσιαστικό της,

Γενικά πολύ πωρωτική σειρά είναι. Τη συστήνω ανεπιφύλακτα. :D
Έχουν βγει 2 κύκλοι από 10 επεισόδια ο καθένας νομίζω. Τον 1ο παίζει να τον τελειώσω αυριο μεθαύριο . :P

Edit: Μπαίνω στο 5ο τελικά.
2o edit: 6o και τελευταίο. I need sleep
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Βγήκε και το House of Cards. F.U is back!!! :D :D
House of Cards φανατικά! Λατρεύω Kevin Spacey, Robin Wright, Jayne Atkinson και το υπόλοιπο καστ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Doctor who.
Sons of anarchy.
Breaking bad.

Χαχαχαχα να σε παντρευτώ ή σε ενοχλεί ο λεσβιακός γάμος;:P

Έχω πάθος με το SoA και ανυπομονώ να ξεκινήσω Dr Who.:clapup::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos1195

Νεοφερμένος

Ο τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Παράτησα Suits και ξεκίνησα community. Πολύ συμπαθητική σειρά με πολύ καλό και έξυπνο χιούμορ. Κατά τα άλλα πρέπει να τελειώσω true detective και house of cards. Eιδικά τη δεύτερη μιας και άρχισε ο τρίτος κύκλος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
βλεπει κανεις banshee;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Τελείωσα πρώτη σεζόν χάνιμπαλ.

Καταπληκτική.


Θα ξεκινήσω στη μέση της βδομάδας μάλλον τη δεύτερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
The 100

ΤΙ Μ@Λ@ΚΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ??? Χοροπηδούσα για 35 λεπτά από excitement για να γίνει αυτό το nonsensical shit στο τέλος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Grey's Anatomy
Supernatural


ΣΤΑ-ΘΕ-ΡΑ!!
Μα να μη χανουν το ενδιαφερον τους!! Βλεπω αρκετες σειρες αλλα οι μεγαλύτερες αγαπες μενουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

memento_mori

Νεοφερμένος

Η memento_mori αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Grey's Anatomy
Supernatural


ΣΤΑ-ΘΕ-ΡΑ!!
Μα να μη χανουν το ενδιαφερον τους!! Βλεπω αρκετες σειρες αλλα οι μεγαλύτερες αγαπες μενουν!
Ε όχι και σταθερά. :P
Σπν,παράτησα στην προηγούμενη σιζον,γιατί δεν άντεχα να δω άλλη μια φορά τον έναν να πεθαίνει και ο άλλος να κλαίει την μοίρα του. Άσε που αρχίζουν να ασχολούνται με ένα θέμα μόνο και όχι όπως αρχικά με 10 διαφορετικά τέρατα σε κάθε κύκλο.
Grey's συνεχίζω,αλλά με το ζόρι. Στο τέλος θα μείνουν οι Μερεντιθ,η Μπέιλι και ο Ριτσαρντ και όλοι οι άλλοι πάλι ή θα ψοφήσουν ή θα φύγουν.

Βτω,βλέπει κανείς Teen wolf? Το απέφευγα για καιρό,αλλά είχα τελειώσει τα πάντα και δεν ήξερα τι να δω. Το ερωτεύτηκα λίγο. :redface:
Ααα,και κάτι άλλο. Γνώμες για Arrow? Είδα ενάμιση επεισόδιο και δεν με τράβηξε πολύ. Να το ζορίσω ή δεεεεν; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
The 100

ΤΙ Μ@Λ@ΚΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ??? Χοροπηδούσα για 35 λεπτά από excitement για να γίνει αυτό το nonsensical shit στο τέλος?

Για τη Lexa πάει αυτό? Δεν το περίμενες ότι θα κάνει βλακεία? :P Προσωπικά μου την έσπασε ο πρώην πρόεδρος. Αν είχε όντως τυψεις για τα παιδιά και τους grounders που ξεζούμιζαν κλπ να έβγαινε να διαπραγματευτεί με την Clarke. Σκούρα τα πράγματα πάντως. Δεν ξέρω πως θα γλιτώσουν. Επίσης η Raven πάλι ετοιμοθάνατη? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Supernatural ρεεεε! :D

Δεν πίστευα ποτέ πως θα το πω αυτό.

Αναμένω να βγουν μερικά επεισόδια ακόμη για να ξεκινήσω την 10η.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ε όχι και σταθερά. :P
Σπν,παράτησα στην προηγούμενη σιζον,γιατί δεν άντεχα να δω άλλη μια φορά τον έναν να πεθαίνει και ο άλλος να κλαίει την μοίρα του. Άσε που αρχίζουν να ασχολούνται με ένα θέμα μόνο και όχι όπως αρχικά με 10 διαφορετικά τέρατα σε κάθε κύκλο.
Grey's συνεχίζω,αλλά με το ζόρι. Στο τέλος θα μείνουν οι Μερεντιθ,η Μπέιλι και ο Ριτσαρντ και όλοι οι άλλοι πάλι ή θα ψοφήσουν ή θα φύγουν.

Βτω,βλέπει κανείς Teen wolf? Το απέφευγα για καιρό,αλλά είχα τελειώσει τα πάντα και δεν ήξερα τι να δω. Το ερωτεύτηκα λίγο. :redface:
Ααα,και κάτι άλλο. Γνώμες για Arrow? Είδα ενάμιση επεισόδιο και δεν με τράβηξε πολύ. Να το ζορίσω ή δεεεεν; :/:
Teen wolf δε μαρεσει!! Arrow στο 3ο χαλαει..Κοιταξε το Supernatural κουραζει μεν,αλλα το μοτιβο του το διατηρεί,το χιουμορ του,το δραμα και γινεται συνηθεια!! Το greys συνεχως εχει το ιδιο ακριβως μοτιβο αλλα εξελισσει τους χαρακτήρες του τοσο πολύ που δε σε κανει να βαριεσαι..Παρατηρησε το ποσο εχουν εξελιχθεί!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ε όχι και σταθερά. :P
Σπν,παράτησα στην προηγούμενη σιζον,γιατί δεν άντεχα να δω άλλη μια φορά τον έναν να πεθαίνει και ο άλλος να κλαίει την μοίρα του. Άσε που αρχίζουν να ασχολούνται με ένα θέμα μόνο και όχι όπως αρχικά με 10 διαφορετικά τέρατα σε κάθε κύκλο.
Grey's συνεχίζω,αλλά με το ζόρι. Στο τέλος θα μείνουν οι Μερεντιθ,η Μπέιλι και ο Ριτσαρντ και όλοι οι άλλοι πάλι ή θα ψοφήσουν ή θα φύγουν.

Βτω,βλέπει κανείς Teen wolf? Το απέφευγα για καιρό,αλλά είχα τελειώσει τα πάντα και δεν ήξερα τι να δω. Το ερωτεύτηκα λίγο. :redface:
Ααα,και κάτι άλλο. Γνώμες για Arrow? Είδα ενάμιση επεισόδιο και δεν με τράβηξε πολύ. Να το ζορίσω ή δεεεεν; :/:

Εγώ βλέπω teen wolf :D Από τον τρίτο κύκλο και μετά είναι ακόμη πιο πωρωτικό.
Περιμένω τον νέο κύκλο :redface:


Επίσης να δείτε Black Orphan. Πολύ καλή σειρά . :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top