Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Το Spartacus παρόλο που δεν το έχω δει, δεν μου άρεσε το concept και ο τρόπος που δείχνουν τις μάχες. Κάτι σαν 300 μου φάνηκε, και όχι δεν μου αρέσει. Αν το έχει δει κάποιος θα μας πει στα σίγουρα.

Έχω έναν φίλο και έναν συμμαθητή που με έχουν φάει να το ξεκινήσω αλλά κανένας άλλος γνωστός μου δε το βλέπει για να μου πει.:P

Παρεπιπτόντως κατέβασα χτες τη πρώτη σεζόν Χάνιμπαλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Ντοκτορ,αν έχεις χρόνο. Αλλιώς oitnb.
Με bb δεν ξετρελάθηκα,οπότε δεν την προτείνω. Είχα μεγαλύτερες προσδοκίες,ύστερα από όσα είχα ακούσει,και λογικό να έφαγα μια μίνι ξενέρα. :redface: Το θετικό στο bb είναι,ότι έχει τελειώσει και δεν θα βασανίζεσαι,περιμένοντας καινούρια επεισόδια. :P

Είχα ξεκινήσει oitnb αλλά την σταμάτησα κάπου στο 5ο επεισόδιο. Μου φάνηκε λιγάκι βαρετή. Εσύ έχεις δει όλες τις σεζόν μέχρι τώρα, πως σου φάνηκε; :hmm:
Καλά brba στο πρώτο επεισόδιο είμαι και αυτό στη μέση δεν μπορώ να το τελειώσω με τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
καλά η Thea πόσο ηλίθια παίζει να είναι έλεος

Βασικά την επηρεάζει πολύ ο Μάλκολμ.Απλά είναι βλακεια που δε ξέρει τι γίνεται εδώ κ 3 seasons.Σχεδόν όλο το Main cast το ξέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλύτερα!! :D Ανυπομονώ να δω Arrow vs Thea! :D


Aν δε γίνουν έτσι τα πράγματα, θα ξενερώσω πολύ. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos1195

Νεοφερμένος

Ο τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Τελικά άρχισα suits. Δε νομίζω να το προχωρήσω και πολύ λόγω εξεταστικής αλλά να δούμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Λέω να αφήσω το διάβασμα (όχι ότι διαβάζω δηλαδή συγκεντρωμένα) και να λιώσω 3ο κύκλο Breaking Bad.Έτσι κι αλλιώς τον τελειώνω :D
Κλινική ψυχολογία sucks.


Καλύτερα!! :D Ανυπομονώ να δω Arrow vs Thea! :D


Aν δε γίνουν έτσι τα πράγματα, θα ξενερώσω πολύ. :(
Ε ναι αλλά μετά να χει μεγάλη αποκάλυψη . :redface:

Τελικά άρχισα suits. Δε νομίζω να το προχωρήσω και πολύ λόγω εξεταστικής αλλά να δούμε..

Είναι καλό; Σκεφτόμουν να το ξεκινήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos1195

Νεοφερμένος

Ο τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Λέω να αφήσω το διάβασμα (όχι ότι διαβάζω δηλαδή συγκεντρωμένα) και να λιώσω 3ο κύκλο Breaking Bad.Έτσι κι αλλιώς τον τελειώνω :D
Κλινική ψυχολογία sucks.

Είναι καλό; Σκεφτόμουν να το ξεκινήσω.
E καλά μη φανταστείς 1,5 επεισόδιο έχω δει μέχρι τώρα αλλά οκ μου φαίνεται καλό!
(Κλινική διαβάζεις? τζίζαζ!:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Το suits είναι εθιστικό στην αρχή. :P Είναι πολύ γρήγορες οι υποθέσεις, καλό το χιούμορ, απίστευτη η χημεία ανάμεσα στους Harvey, Mike, Donna, Louis. Σιγά σιγά το χάνει όλο αυτό βέβαια αλλά ακόμα βλέπεται άνετα. :)

Με χαλάει λίγο το ότι δεν θέλω να γίνει στο τέλος αυτό που πρέπει να γίνει λογικά αλλά νταξει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
E καλά μη φανταστείς 1,5 επεισόδιο έχω δει μέχρι τώρα αλλά οκ μου φαίνεται καλό!
(Κλινική διαβάζεις? τζίζαζ!:P)

A μπορεί να το ξεκινήσω. :P
Κάνω υπεράνθρωπη προσπάθεια αλλά δε μπορώ.Ε αυτό δίνουμε τι να διαβάσω; :P

Το suits είναι εθιστικό στην αρχή. :P Είναι πολύ γρήγορες οι υποθέσεις, καλό το χιούμορ, απίστευτη η χημεία ανάμεσα στους Harvey, Mike, Donna, Louis. Σιγά σιγά το χάνει όλο αυτό βέβαια αλλά ακόμα βλέπεται άνετα. :)

Με χαλάει λίγο το ότι δεν θέλω να γίνει στο τέλος αυτό που πρέπει να γίνει λογικά αλλά νταξει. :P

Καλό ακούγεται :D
Ευάκι χρόνια πολλά . <3 Αν και λίγο καθυστερημένα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Καλό ακούγεται :D
Ευάκι χρόνια πολλά . <3 Αν και λίγο καθυστερημένα :redface:

Αχαμ είναι :D

Θενξξ :-* no worries :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Λοιπόν, τελείωσα το True Detective (το είδα σε 2 μέρες).

Καταρχάς μπορώ να πω ότι το acting ήταν πολύ καλό. Το σενάριο καλό, αλλά αργό. Εμένα μου άρεσε. Στα τελευταία 2 επεισόδια το έχασα λίγο να πω την αλήθεια. Τα πρώτα 6 μου άρεσαν πιο πολύ. Αλλά έχω μερικές απορίες:

1) Πρώτα απ' όλα, υποτίθεται θα είχαμε να κάνουμε με σκοτεινά εγκλήματα, είχαμε πτώμα σε ανοιχτή θέα στο 1ο επεισόδιο με συμβολισμό από πίσω, σατανισμό, ενώ στην τελική τι δείχνει με τον δολοφόνο? Τίποτα. Δεν μπορώ να συνδέσω τον συγκεκριμένο δολοφόνο με τα εγκλήματα που έγιναν. Γιατί να τραβήξει το σώμα της κοπέλας σε εκείνο το δέντρο και να το απλώσει έτσι? Τι σήμαινε εκείνο το σύμβολο στην πλάτη της?

2) Πόσοι άνθρωποι συνδέονται σε αυτό? Αναφέρει κάτι στο τελευταίο επεισόδιο για "ακολούθους", αλλά δεν μπορώ να κατανοήσω πως μπορεί να έμεναν στην αφάνεια όλα αυτά τα εγκλήματα. Για παράδειγμα όταν ο Ράστ ανέκρινε έναν βλάκα για διπλή δολοφονία, είπε ότι μπορεί να του πει πληροφορίες για τον "yellow king", από που μπορεί να το ήξερε αυτός? Ο δολοφόνος ήταν ο yello king?

3) Όλα τα παιδιά που εξαφανίστηκαν ήταν στην... αυλή του δολοφόνου?

Αν έχετε την υπομονή να το δείτε θα σας αρέσει πιστεύω. Για τα πρώτα 6 επεισόδια θα έβαζα 9/10. Για τα τελευταία 2 θα έβαζα 8/10.

Τι θα γίνει με την επόμενη σεζόν? Θα βγει και άλλη με τους ίδιους πρωταγωνιστές? Πως μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο αφού πλέον έχουν "μεγαλώσει" και δεν είναι καν detectives?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Λοιπόν, τελείωσα το True Detective (το είδα σε 2 μέρες).

Καταρχάς μπορώ να πω ότι το acting ήταν πολύ καλό. Το σενάριο καλό, αλλά αργό. Εμένα μου άρεσε. Στα τελευταία 2 επεισόδια το έχασα λίγο να πω την αλήθεια. Τα πρώτα 6 μου άρεσαν πιο πολύ. Αλλά έχω μερικές απορίες:

1) Πρώτα απ' όλα, υποτίθεται θα είχαμε να κάνουμε με σκοτεινά εγκλήματα, είχαμε πτώμα σε ανοιχτή θέα στο 1ο επεισόδιο με συμβολισμό από πίσω, σατανισμό, ενώ στην τελική τι δείχνει με τον δολοφόνο? Τίποτα. Δεν μπορώ να συνδέσω τον συγκεκριμένο δολοφόνο με τα εγκλήματα που έγιναν. Γιατί να τραβήξει το σώμα της κοπέλας σε εκείνο το δέντρο και να το απλώσει έτσι? Τι σήμαινε εκείνο το σύμβολο στην πλάτη της?

2) Πόσοι άνθρωποι συνδέονται σε αυτό? Αναφέρει κάτι στο τελευταίο επεισόδιο για "ακολούθους", αλλά δεν μπορώ να κατανοήσω πως μπορεί να έμεναν στην αφάνεια όλα αυτά τα εγκλήματα. Για παράδειγμα όταν ο Ράστ ανέκρινε έναν βλάκα για διπλή δολοφονία, είπε ότι μπορεί να του πει πληροφορίες για τον "yellow king", από που μπορεί να το ήξερε αυτός? Ο δολοφόνος ήταν ο yello king?

3) Όλα τα παιδιά που εξαφανίστηκαν ήταν στην... αυλή του δολοφόνου?

Αν έχετε την υπομονή να το δείτε θα σας αρέσει πιστεύω. Για τα πρώτα 6 επεισόδια θα έβαζα 9/10. Για τα τελευταία 2 θα έβαζα 8/10.

Τι θα γίνει με την επόμενη σεζόν? Θα βγει και άλλη με τους ίδιους πρωταγωνιστές? Πως μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο αφού πλέον έχουν "μεγαλώσει" και δεν είναι καν detectives?

Εγώ το είχα δει σε 1 μέρα.Και σε εμένα είχαν μείνει αναπάντητα πολλά ερωτήματα.
Νομίζω θα μπορούσε να ταν πιο αποκαλυπτικό το τέλος γιατί έτσι όπως εξελισσόταν η πλοκή περίμενα περισσότερα.Ήταν κάποιοι συγκεκριμένοι χαρακτήρες όπως η κόρη του ενός (Αχ ξέχασα ονόματα :redface: ) και ο πεθερός του τα οποία με έκαναν να νομίζω ότι θα είχαν σχέση με την όλη υπόθεση.
Συμφωνώ για τις ερμηνείες κ πολύ καλογυρισμένη σειρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Άλλα προβλήματα του τέλους:

1) Ο κακός είναι πολύ κλισέ.
2) Έζησαν και οι δυο με τραύματα που κανονικά θα έπρεπε να τους είχαν σκοτώσει. Η σειρά προσπαθεί να έχει ρεαλισμό αλλά το σπάει όταν πρόκειται για τους χαρακτήρες της?
3) Η φωνή του μανιακού που οδηγούσε τον Ράστ στην καρκόσα. Συγνώμη αλλά πως μπορεί να ακουγόταν έτσι, είχε εγκαταστήσει ηχεία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Δηλώνω πως το τετραήμερο είδα μόνο 9 επεισόδια supernatural. Δε με αναγνωρίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Τι θα γίνει με την επόμενη σεζόν? Θα βγει και άλλη με τους ίδιους πρωταγωνιστές? Πως μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο αφού πλέον έχουν "μεγαλώσει" και δεν είναι καν detectives?

Θα βγει και άλλη το καλοκαίρι νομίζω με άλλους ηθοποιούς και υπόθεση. Ξέρω ότι θα παίζουν οι Rachel McAdams, Colin Farel. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Signor Positivo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Signor Positivo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Στο Hannibal αυτό που προσωπικά με έλκει δεν είναι η πλοκή. Μερικές φορές δεν με ενδιαφέρει και ιδιαίτερα που το πάει. Αυτό που λατρεύω είναι οι χαρακτήρες. Μ' αρέσουν οι αντιδράσεις τους, τα πιστεύω τους, οι σχέσεις μεταξύ τους. Γενικά, έχει πολύ καλούς ηθοποιούς. Επίσης, έχει πολύ δυνατούς διαλόγους που λένε πολλά! Κάτι ακόμα που μ' αρέσει τρελά είναι ο τρόπος που παρουσιάζονται τα πάντα: υπάρχει ομορφιά ακόμα και στους φόνους, στα πτώματα, στα τοπία.
Έχω να δω τα τέσσερα τελευταία επεισόδια της δεύτερης σεζόν ακόμα.

Να τον προσέχουμε αυτόν ^ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Μα τι βρίσκεται ανώμαλο στο να αρέσουν σε κάποιον οι φόνοι σε μια σειρά που ασχολείται με τέτοια; :P

Θυμάμαι έλεγα μια φορά πόσο επικοί ήταν οι φόνοι σε σίζον 1 και 6 στο Dexter και είχαν πέσει να με φάνε.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
γεια!! ψάχνω να ξεκινήσω με σειρά σχετική με δικαστήρια, δικηγόρους, υπερασπίσεις κ. λπ .... αυτό που λέμε legal drama...
έχετε να προτείνετε καμιά καλή?
το μόνο που δε θέλω είναι να έχει πάνω από 6 σεζόν.

μου φάνηκαν καλές οι εξής
https://www.imdb.com/title/tt0914387/
https://www.imdb.com/title/tt1442462/?ref_=nv_sr_1
https://www.imdb.com/title/tt0460631/?ref_=nv_sr_1
https://www.imdb.com/title/tt0284718/?ref_=nv_sr_2

αλλά δεκτή οποιαδήποτε πρόταση!!
ευχαριστώ εκ των προτέρων!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Προτείνω Suits.Δεν εχει 6 seasons και δεν έχει τελειώσει ακόμα.Άλλη πρόταση είναι το Boston legal αλλά δεν το έχω δει ακόμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Προτείνω Suits.Δεν εχει 6 seasons και δεν έχει τελειώσει ακόμα.Άλλη πρόταση είναι το Boston legal αλλά δεν το έχω δει ακόμα..


ευχαριστώ για τις προτάσεις....το suits καλό φαίνεται...το boston legal ok...απλά είναι κάπως παλιό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top