Πόσες ώρες κάνετε φροντιστήριο;

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Καμία, φέτος δεν το βλέπω απαραίτητο, του χρόνου σίγουρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
λοιπον...

3 ωρες Αρχαια κατευθυνσης
2 ωρες Λατινικα
2 ωρες Αλγεβρα γπ
2 ωρες Εκθεση γπ
2 ωρες Φυσικη γπ:'(

αυτα τα λιγα...........:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

staticstasy

Νεοφερμένος

Η Αναστασια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Λοιπόν.
Εγώ είμαι θετική.:)
Δεν έχω αρχίσει τίποτα ακόμα, αλλά μάλλον θα κάνω κάποια ιδιαίτερα. Κυρίως φοβάμαι γιατί πέρσι μας έτυχαν δύο άθλιες καθηγήτριες σε Άλγεβρα και Χημεία και νιώθω ότι δεν τα έχω μάθει [καθόλου] καλά της Α' λυκείου. Επίσης και Φυσική δεν είχαμε πολύ καλή καθηγήτρια. Οπότε γι' αυτό θέλω να κάνω μερικά ιδιαίτερα να συμπληρώσω τα περσινά και να με βοηθήσουν με τυχόν -όχι τόσο καλούς- καθηγητές φέτος... :D Ντάξει, έχω ενθουσιαστεί! Αλλά δεν θα μπορούσα με τίποτα (όχι φέτος τουλάχιστον) να κάνω τόσες ώρες φροντιστήριο... Καλό κουράγιο! :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos137

Νεοφερμένος

Ο Παναγιωτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ποσες μερες τν εβδομαδα κανετε φροντιστηριο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steofstratos

Νεοφερμένος

Ο Στράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
ποσες μερες τν εβδομαδα κανετε φροντιστηριο???

Κάθε μερα εγώ-με τοσες ωρες που έχω!!!-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Μηχανικών Η/Υ & Πληροφορικής Ιωαννίνων. Έχει γράψει 199 μηνύματα.
B' Λυκειο τεχνολογικη κατευθυνση λοιπον οσον αφορα το φροντηστηριο το προγραμμα μου ειναι:
ΔΕ: Μαθ. γεν, Φυσ. κατ.
ΤΡ: Μαθ.γεν
ΤΕ: Φυσ.γεν, Γεωμετρια, Μαθ.κατ.
ΠΕ: Φυσ. κατ, Εκθεση
ΠΑ: Μαθ.γεν, Φυσ.γεν, Χημ.γεν
ΣΑ: Εκθεση, Μαθ. κατ

ναι εχω και Σαββατο!!! Υποτειθεται οτι το Σαββατο γραφουμε διαγωνισματα αλλα εχουμε και μαθημα,τωρα ποτε θα γραφουμε το διαγωνισμα δεν ξερω!! Για ολα αυτα τα μαθηματα πληρωνω 295ευρω δηλαδη για 12ωρες και μας κανουν μια ωρα δωρο!(χημεια γενικης που δεν εκανα το καλοκαιρι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Στη Β Λυκειου εκανα:
3 ωρες μαθηματικα κατευθυνσης
3 ωρες φυσικη κατευθυνσης
2 ωρες χημεια κατευθυνσης
2 ωρες φυσικη γενικης
2 ωρες αλγεβρα
1 ωρα χημεια γενικης
1 ωρα γεωμετρια
1 ωρα εκθεση
Αποτελεσμα; Με μαζευαν με το κουταλακι στο τελος της χρονιας...

(προς θεου δεν προτεινω κατι τετοιο)

Aye, aye, aye... Αναμενόμενο... 3+3=6+6=12+3=15. Έχω μια συμμαθήτρια που κάνει 20 ώρες, μαζί με Proficiency, και αναμένεται στο τέλος της χρονιάς... να... τη μαζεύουν με το κουταλάκι...

ΛΕΣ ΡΕ ΣΥ CHRIS??ΞΕΡΩ ΓΩ?ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?ΟΤΙ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΘΕΤΙΚΗΣ(ΑΛΓΕΒΡΑ ΓΕΩΜΕΤΡΙΑ ΦΥΣΙΚΗ ΧΗΜΕΙΑ)ΕΙΜΑΙ ΠΑΤΟΣ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ...ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΛΥΚΕΙΟΥ ΟΛΟ 10αρια ΜΟΥ ΒΑΖΑΝΕ ΚΑΙ ΣΟΤ ΤΕΛΟΣ ΕΓΡΑΨΑ 2 ΚΑΙ 3.ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΦΕΤΟΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΟΛΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΑΝΕΒΩ.ΜΕ ΠΙΕΖΟΥΝ ΚΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΤΕΣΠΑ.ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ?????ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑ.....

Κατ' αρχήν υπάρχουν κανόνες:
Προσοχή: Απαγορεύεται η χρήση greeklish (γραφή ελληνικών με λατινικούς χαρακτήρες) καθώς και η χρήση κεφαλαίων σε όλη την έκταση των δημοσιεύσεών.
Μηνύματα με κεφαλαία/greeklish ΔΙΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ.

Κατά δεύτερον, χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω, να σε πιέσω ή να σε αγχώσω, θα έπρεπε να είχες κάνει τα φροντιστήρια κλπ το καλοκαίρι για να αναπληρώσεις τα κενά, γιατί τώρα θα πρέπει να προχωρήσεις και αν δεν ξέρεις την ύλη της προηγούμενης χρονιάς δεν μπορείς να προχωρήσεις. Εγώ θα σου πρότεινα, αν είσαι σίγουρος ότι δεν έχεις καταλάβει Χριστό στα μαθήματα και πως θες να πας θετική ή τεχνολογική κατεύθυνση, να επαναλάβεις την προηγούμενη τάξη. Μπορεί να φαίνεται χαζό εξ' αρχής, αλλά είναι το πιο συνετό πράγμα που μπορείς να κάνεις. Τώρα, για το αν είναι να κάνεις και φροντιστήρια, δεν ξέρω τί να σου πω, εγώ δεν έχω κάνει και δεν μπορώ να εκφέρω ακριβή γνώμη... Αλλά μπορώ όμως να σου πω να δοκιμάσεις και αν δεις πως σε βοηθάνε, συνέχισε. Αν δεις πως δε σε βοηθάνε, προσπάθησε να συγκεντρωθείς και μόνος σου να κατανοήσεις την ύλη. Και πάνω απ' όλα, κάνε ερωτήσεις ΚΑΙ στον καθηγητή του δημόσιου σχολείου. Γι' αυτό είναι εκεί. Και θα πάρει και πιο θετική εικόνα από σένα αν του κάνεις ερωτήσεις σχετικά με το μάθημα. Εξάλλου οι θετικές επιστήμες κατέληξαν στα συμπεράσματα τα οποία διδάσκονται με τα σχολικά βιβλία μέσα από ερωταπαντήσεις. Αν παρ' όλ' αυτά συνεχίσεις να μην ανταπεξέρχεσαι στα μαθήματα αυτά, γιατί δε δοκιμάζεις κάτι άλλο; Αν δε το λέει η καρδιά σου πάντως, μην κάνεις τίποτα.


Καμία, φέτος δεν το βλέπω απαραίτητο, του χρόνου σίγουρα...

+++
Η εκμετάλλευση από τους ιδιοκτήτες φροντιστηρίων και την παραπαιδεία των εφηβικών ονείρων και φόβων δεν έχει όρια. Βλέπεις παιδιά από το Γυμνάσιο να κάνουν φροντιστήρια... Νομίζοντας πως είναι το παν... Πού θα φτάσουμε πλέον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Aye, aye, aye... Αναμενόμενο... 3+3=6+6=12+3=15. Έχω μια συμμαθήτρια που κάνει 20 ώρες, μαζί με Proficiency, και αναμένεται στο τέλος της χρονιάς... να... τη μαζεύουν με το κουταλάκι...
Ξεχασα να αναφερω οτι μαζι με ολα αυτα τα φροντιστηρια εκανα επισης προετοιμασια για το Proficency (τελικα προεκυψε κατι και δεν πηγα να το δωσω) και για το Celi 3 των ιταλικων (τελικα κοπηκα :P)

Καλο; :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valia_92

Νεοφερμένος

Η βαλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κασσάνδρεια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
2 ωρες μαθηματικα κατ.
2 φυσικη κατ.
2 εκθεση
2 αλγεβρα (δεν ειναι σιγουρες αυτες, θα περιμενω να ξεκινησουμε στο σχολειο και θα δω μετα)

το προγραμμα εδω δεν εχει βγει αλλα αν δω οτι εχω χρονο το σαββατο η τν παρασκευη θα πηγαινω σχεδιο στην θεσ/νικη.. αλλα παλι τπτ δν ειναι σιγουρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agnes

Νεοφερμένος

Η Agnes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ποτε, καμια. Κι αν τα καταφερω να περασω στη σχολη που θελω θα μαι διπλα χαρουμενη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
7....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Ξεχασα να αναφερω οτι μαζι με ολα αυτα τα φροντιστηρια εκανα επισης προετοιμασια για το Proficency (τελικα προεκυψε κατι και δεν πηγα να το δωσω) και για το Celi 3 των ιταλικων (τελικα κοπηκα :P)

Καλο; :p

Μμμ... Είμαι σίγουρος ότι απέκτησες τρομερά ανθεκτικά νεύρα για να κάνεις bungee jumping, ορειβασία και ράφτινγκ.

Λέω να κάνω Μαθηματικά Γενικής και κατεύθυνσης, Χημεία Γενικής και Κατεύθυνσης, Φυσική Γενικής και κατεύθυνσης, Βιολογία γενικής, Έκθεση, Γερμανικά, Proficiency, Γαλλικά, ολλανδικά με τη μητέρα μου... Ξέχασα τίποτα; Α, ναι, και ECDL. Ελπίζω πως θα είναι μια διασκεδαστική εμπειρία...:lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Μμμ... Είμαι σίγουρος ότι απέκτησες τρομερά ανθεκτικά νεύρα για να κάνεις bungee jumping, ορειβασία και ράφτινγκ.
Οχι! Τα νευρα μου ειναι το ιδιο σμπαραλια με τοτε! :p Μη σου πω οτι απεκτησα και περισσοτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joannaki25576

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
εγώ κάνω:
3 ώρες Μαθηματικά κατεύθυνσης:'(
2 Άλγεβρα:(
2 Φυσική κατέυθυνσης:iagree:
2 Φυσική γενικής ;)
2 Χημεία κατευ8υνσης:no1:
1 Χημεία γενικής:D
και 2 έκθεση:)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nellufo

Νεοφερμένος

Η nellufo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
συνολικά κανω 19 ώρες την εβδομαδα :boom:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domata

Νεοφερμένος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Εγώ ένα 2ωρο Έκθεση..εντάξει, είναι ένα μάθημα που απαιτεί ατελείωτο διάβασμα..!Πάντως για Θεωρητική 2ας Λυκείου δεν νομίζω ότι χρειάζεται κάτι περισσότερο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bolet36

Νεοφερμένος

Ο Bolet36 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Εγώ κάνω σύνολο 14 ώρες. 1 Γεωμετρία, 2 Άλγεβρα, 2 Έκθεση, 2 Φυσική Κ. 2 Χημεία Κ. 2 Φυσική Γ. 2 Μαθημαρικά Κ. και 1 Μαθηματικά Κατεύθυνσης Γ'΄Λυκείου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Εμάς στο φροντισήριο, μας χωρίζουν κάθε εβδομάδα σε Α,και Β... στην Α εβδομάδα έχουμε 13 ώρες, και την Β 14... :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ζωζώ

Νεοφερμένος

Η Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Είμαι Β' λυκείου θεωρητική και δεν κάνω καμία ώρα φροντιστήριο....Αν θέλεις τη γνώμη μου,αν κάνεις καμιά-δυο μικρές 'κουτσουκέλες' (τύπου να κατεβάσεις θέματα και βοηθήματα απο το internet) μόνος σου (γιατί εδώ που τα λέμε το σύστημα εκπαίδευσης είναι για τα μπάζα....πληρώνεις-μαθάνεις. Δεν πληρώνεις-μένεις κούτσουρο) θα τα καταφέρεις να βγάλεις το Λύκειο χωρίς επιπλέον μαθήματα :no1:!! Το έκανε μια γνωστή μου και έπιασε 18.500 μόρια!! Πιστεύω πως με λίγη θέληση και πολλή προσπάθεια θα τα πας περίφημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
7 ώρες την εβδομάδα(ιδιαίτερα)!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top