Πόσες ώρες κάνετε φροντιστήριο;

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
8 Μαθηματικά
4 ΑΕΠΠ
4 ΑΟΘ
3 Έκθεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seferhs2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο seferhs2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 206 μηνύματα.
Εγώ κάνω 1 Φυσική Γεν, 1 Φυσική Κατ, 1 Χημεία (Γεν εννοείται), και 3 Μαθηματικά (Κατ και Γεν)... Προς τι όμως οι τόσες ώρες βρε παιδιά;;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Διότι είσαι απόφοιτος και αποφασισμένος να μην αφήσεις πιθανότητα άλλης απο(τυ)χίας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seferhs2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο seferhs2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 206 μηνύματα.
Κατανοητό:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τελικά δεν θα χρειαστούν όλες αυτές οι ώρες,βασικά δεν θα χρειαστεί καθόλου φροντιστήριο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seferhs2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο seferhs2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 206 μηνύματα.
Εγώ πάντως είμαι υπέρ της προσωπικής μελέτης;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φινεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
Εγώ θα γα**θώ στα φροντιστήρια φέτος. Έχει ο θείος μου δικό του και παρ'όλο που θα πάω Α' με έχει από τώρα 6 ώρες (Άλγεβρα κ Γεωμετρία), 3 (Φυσική) και 2(Χημεία). Είναι πακέτο. Τουλάχιστον δε θα πληρώνω τίποτα:P. Ααα και 2 ώρες έκθεση. Γελοίο είναι το ξέρω.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Εγώ θα γα**θώ στα φροντιστήρια φέτος. Έχει ο θείος μου δικό του και παρ'όλο που θα πάω Α' με έχει από τώρα 6 ώρες (Άλγεβρα κ Γεωμετρία), 3 (Φυσική) και 2(Χημεία). Είναι πακέτο. Τουλάχιστον δε θα πληρώνω τίποτα:P. Ααα και 2 ώρες έκθεση. Γελοίο είναι το ξέρω.:(

13;! Θα αντέξεις; Θα τα φτύσεις μέχρι το τέλος! Εγώ, στην τρίτη λυκείου, έκανα 14 στα θερινά, και με την αφαίρεση των μαθηματικών από το πρόγραμμα θα κάνω 12. Εσύ θα κάνεις περισσότερες από μένα :P

Και κατά τη γνώμη μου, τουλάχιστον για την θεωρητική, η πρώτη λυκείου βγαίνει και χωρίς φροντιστήριο, εγώ αυτό έκανα και δεν άφησα κανένα κενό στα αρχαία, και βγήκε πολύ ξεκούραστα η χρονιά, τουλάχιστον εν συγκρίσει με τη δευτέρα λυκείου, που μου βγήκε το λάδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Εγώ θα γα**θώ στα φροντιστήρια φέτος. Έχει ο θείος μου δικό του και παρ'όλο που θα πάω Α' με έχει από τώρα 6 ώρες (Άλγεβρα κ Γεωμετρία), 3 (Φυσική) και 2(Χημεία). Είναι πακέτο. Τουλάχιστον δε θα πληρώνω τίποτα:P. Ααα και 2 ώρες έκθεση. Γελοίο είναι το ξέρω.:(
Ρε φίλε είμαι Γ λυκείου και κάνω μόνο 1 ώρα παραπάνω από σένα. Αυτό που κάνεις μόνο θα σε κουράσει. Στην α λυκείου έκανα μόνο 3 ώρες άλγεβρα, 2 φυσική και 1 χημεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φινεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
13;! Θα αντέξεις; Θα τα φτύσεις μέχρι το τέλος! Εγώ, στην τρίτη λυκείου, έκανα 14 στα θερινά, και με την αφαίρεση των μαθηματικών από το πρόγραμμα θα κάνω 12. Εσύ θα κάνεις περισσότερες από μένα :P

Και κατά τη γνώμη μου, τουλάχιστον για την θεωρητική, η πρώτη λυκείου βγαίνει και χωρίς φροντιστήριο, εγώ αυτό έκανα και δεν άφησα κανένα κενό στα αρχαία, και βγήκε πολύ ξεκούραστα η χρονιά, τουλάχιστον εν συγκρίσει με τη δευτέρα λυκείου, που μου βγήκε το λάδι.

Ασ' τα να πάνε. Αμφιβάλλω και εγώ αν θα αντέξω. Ήταν να κάνω και αρχαία που με ενδιαφέρουν αλλά εκεί έβαλα ένα στοπ ακριβώς επειδή πιστεύω και εγώ ότι θα τα καταφέρω. Είχα και έναν καταπληκτικό καθηγητή στο γυμνάσιο και δεν έχω κενά. Χημεία δεν πιστεύω ότι χρειάζεται αλλά είναι στο πακέτο άρα... Κυρίως η έκθεση με καίει. Για κάποιο λόγο τη φοβάμαι πολύ περισσότερο από όλα τα μαθήματα της κατεύθυνσης που λογικά θα επιλέξω.

Ρε φίλε είμαι Γ λυκείου και κάνω μόνο 1 ώρα παραπάνω από σένα. Αυτό που κάνεις μόνο θα σε κουράσει. Στην α λυκείου έκανα μόνο 3 ώρες άλγεβρα, 2 φυσική και 1 χημεία.

Το ξέρω ότι είναι υπερβολικό. Για κάποιο λόγο όλα τα παιδιά στην περιοχή μου το ίδιο κάνουν. Και άντε πες για εμένα είναι δωρεάν. Για αυτούς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Elliot 01

Νεοφερμένος

Ο Elliot 01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι για την έκθεση από τώρα. Πιστεύω πως αν διαβάζεις άρθρα σε εφημερίδες, περιοδικά και στο διαδίκτυο και γράφεις 1-2 εκθέσεις την εβδομάδα είσαι καλυμμένος. Την 2η φορά που έδωσα πανελλήνιες έγραψα 15.8 με καθαρά προσωπική προσπάθεια. Επίσης θα συμφωνήσω με τα παιδιά, τόσες πολλές ώρες στην Α'Λυκείου θεωρώ πως είναι υπερβολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Ασ' τα να πάνε. Αμφιβάλλω και εγώ αν θα αντέξω. Ήταν να κάνω και αρχαία που με ενδιαφέρουν αλλά εκεί έβαλα ένα στοπ ακριβώς επειδή πιστεύω και εγώ ότι θα τα καταφέρω. Είχα και έναν καταπληκτικό καθηγητή στο γυμνάσιο και δεν έχω κενά. Χημεία δεν πιστεύω ότι χρειάζεται αλλά είναι στο πακέτο άρα... Κυρίως η έκθεση με καίει. Για κάποιο λόγο τη φοβάμαι πολύ περισσότερο από όλα τα μαθήματα της κατεύθυνσης που λογικά θα επιλέξω.



Το ξέρω ότι είναι υπερβολικό. Για κάποιο λόγο όλα τα παιδιά στην περιοχή μου το ίδιο κάνουν. Και άντε πες για εμένα είναι δωρεάν. Για αυτούς;

Απλά το πρόβλημα είναι ότι πρέπει να κρατήσεις δυνάμεις για την κατεύθυνση του χρόνου αλλά και για τις πανελλήνιες ( θα δώσετε με το καινούριο σύστημα εσείς, ε; ), και δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσεις να το πετύχεις αυτό με τόσες ώρες φροντιστήριο. Αν, δε, έχεις και κάποια ξένη γλώσσα, άσ'τα να πάνε...
Τέλος πάντων, καλό θα ήταν να μπορέσεις να βγάλεις τη γεωμετρία από το πρόγραμμα, που νομίζω πως είναι περιττή. Φαντάζομαι πως δεν έχεις επιλογή βέβαια, οπότε απλά καλή δύναμη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φινεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
Απλά το πρόβλημα είναι ότι πρέπει να κρατήσεις δυνάμεις για την κατεύθυνση του χρόνου αλλά και για τις πανελλήνιες ( θα δώσετε με το καινούριο σύστημα εσείς, ε; ), και δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσεις να το πετύχεις αυτό με τόσες ώρες φροντιστήριο. Αν, δε, έχεις και κάποια ξένη γλώσσα, άσ'τα να πάνε...
Τέλος πάντων, καλό θα ήταν να μπορέσεις να βγάλεις τη γεωμετρία από το πρόγραμμα, που νομίζω πως είναι περιττή. Φαντάζομαι πως δεν έχεις επιλογή βέβαια, οπότε απλά καλή δύναμη :P


Όντως δεν έχω επιλογή.:redface:. Ευχαριστώ για τις ευχές και ανταποδίδω.:P
Ξένη γλώσσα ευτυχώς δεν έχω. Τα πήρα τα αγγλικά, δίνω γερμανικά σε λίγες μέρες και σταματώ.:whistle:
Και κάτι άλλο off topic. Ποιο είναι το νέο σύστημα τελικά; Έχω μπερδευτεί.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Όντως δεν έχω επιλογή.:redface:. Ευχαριστώ για τις ευχές και ανταποδίδω.:P
Ξένη γλώσσα ευτυχώς δεν έχω. Τα πήρα τα αγγλικά, δίνω γερμανικά σε λίγες μέρες και σταματώ.:whistle:
Και κάτι άλλο off topic. Ποιο είναι το νέο σύστημα τελικά; Έχω μπερδευτεί.:redface:

Ε, τυχερός είσαι, εγώ έχω ακόμα το προφίσιενσι :knife:
Για το νέο σύστημα δεν ξέρουμε λεπτομέρεις, απλά ξέρουμε πως εσείς θα είστε τα πειραματόζωα :P
Νομίζω θα έχεις 4+1 μαθήματα, και θα μετράει ελάχιστα ο βαθμός του απολυτηρίου στις πανελλαδικές. Λογικά θα αλλάξει ελαφρώς και το ωρολόγιο πρόγραμμα, όχι όμως τα βιβλία (προφανώς :P). Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Τελικά θα κάνω αυτές τις ώρες:
2 Έκθεση
2 Άγνωστο
1 Γνωστό
1 Γραμματική
1 Συντακτικό
1 Λατινικά Γ Λυκείου
1 Ιστορία Γ Λυκείου

Πιστεύω πως είναι εντάξει,μου αρέσουν και αυτά τα μαθήματα αν και δεν είμαι σίγουρος γιατί πρέπει να κάνω Ιστορία από τώρα.Μήπως τα Λατινικά θέλουν και άλλες ώρες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Meow

Νεοφερμένος

Ο Meow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Σήμερα ξεκίνησα και θα κάνω:

2 ώρες έκθεση
1,5 ώρες χημεία β&γ λυκείου
1 ώρα βιολογία γ λυκείου
1,5 ώρα φυσική Ο.Π.
1 ώρα Φυσική γενικής
1 ώρα φυσικής γ' λυκείου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VirusX

Νεοφερμένος

Ο VirusX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Έκθεση 2-3 ώρες
Φυσική 3
Χημεία 3
Βιολογία 2-3
Μαθηματικά x
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Για Β' λυκείου θα κάνω τα ακόλουθα (αν και ίσως προσθέσουμε κάποιες ώρες),

Αρχαία: 2 ώρες
Έκθεση: 1,5 ώρες
Λατινικά: 1 ώρα

Ιστορία του χρόνου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

#LoveMaths

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Για Β' λυκείου θα κάνω τα ακόλουθα (αν και ίσως προσθέσουμε κάποιες ώρες),

Αρχαία: 2 ώρες
Έκθεση: 1,5 ώρες
Λατινικά: 1 ώρα

Ιστορία του χρόνου...

Ιδίατερα λογικά κάνεις! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Αρχαία μόνο 2 ωρες; Από παιδιά που ξερω έκαναν το λιγότερο 4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top