Πόσα μαθήματα για το πτυχίο;

deina

Νεοφερμένος

Η deina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Ελπίζω να μη συναντήσεις στην πορεία σου τέτοιους καθηγητές.Το πρόβλημά μου δεν είναι ότι "κόβουν" αλλά ότι βάζουν 7 ενώ θα έπρεπε
να βάζουν 9 ή 10. Αν π.χ. είναι προφορικά και δεν σε έχει ξαναδεί, δεν υπάρχει περίπτωση να πάρεις πάνω από 7 ή 8 ( ενώ φυσικά απαντάς τέλεια, έτσι?)Το ότι "κόβονται" οι αδιάβαστοι φοιτητές είναι άλλο κεφάλαιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Δεν χρωστάω από προηγούμενα έτη. Απλά, στο τελευταίο εξάμηνο που είμαι, μας δίνουν
τη δυνατότητα να επιλέξουμε μέχρι 14 μαθήματα. Ο προβληματισμός μου ίσως να είναι
ακραίως για κάποιους : έχω τη δυνατότητα να πιάσω το άριστα, αν δώσω παραπάνω μαθήματα,
δεν ξέρω αν αξίζει κάτι αυτό πραγματικά...

Αν παρεις παραπανω μαθηματα,θα καταφερεις να ανταπεξελθεις σε ολα με 8-9 αφου σε ενδιαφερει το αριστα;
Δεν ειναι ριψοκινδυνο;
Μπορει εν τελει λογω κουρασης να περασεις την πλειοψηφια τους με 6-7.
Στην θεση σου,δεν θα το επιχειρουσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.

deina

Νεοφερμένος

Η deina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Αν παρεις παραπανω μαθηματα,θα καταφερεις να ανταπεξελθεις σε ολα με 8-9 αφου σε ενδιαφερει το αριστα;
Δεν ειναι ριψοκινδυνο;
Μπορει εν τελει λογω κουρασης να περασεις την πλειοψηφια τους με 6-7.
Στην θεση σου,δεν θα το επιχειρουσα.

Ισως έχεις δίκαιο θα δείξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Θέλω άλλα 3 μαθήματα για πτυχίο.
Θα δίνατε περισσότερα μαθήματα για να αλλάξετε κάποιες βαθμολογίες που δεν σας αρέσουν ?

Όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
2 θεματικές ενότητες και τη διπλωματική μου, η οποία σίγουρα θα είναι στον τομέα της εκπαίδευσης ενηλίκων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Παιδιά να πω κι εγώ το παράπονο μου,μια που ανοίξατε συζήτηση για κόψιμο μαθημάτων και επανεξετάσεις/αναβαθμολογήσεις και ο μέσος όρος μου έχει πλέον διαμορφωθεί πλήρως...
Εδώ πέρα οι μισοί μας καθηγητές δε δέχονται τις "ρήτρες",οι βαθμοί των μαθημάτων στο 95% των περιπτώσεων δεν αναρτώνται πουθενά ώστε να μπορούμε να πάμε και να πούμε στο διδάσκοντα "ξέρεις κόψε με,δε μ'αρέσει το 5άρι" και άπαξ και μπει το 5 στην καρτέλα μετά ΤΕΛΟΣ,δεν έχουμε δικαίωμα να "σβήσουμε" το βαθμό και να γράψουμε καλύτερα σε επόμενη ευκαιρία!Να μην επεκταθώ και στο γεγονός ότι υπάρχουν και 4-5 καθηγητές (με καμιά δεκαριά μαθήματα τουλάχιστον,να'ταν 2 και 3 πάει στα κομμάτια) στους οποίους μπορεί να είσαι ο καλύτερος και να καταλήξεις με 5 ή έχουν βαθμολογικό ταβάνι το 7 π.χ. (γιατί λίγο πολύ σε όλες τις σχολές υπάρχουν οι "περίεργοι")!

Σε κάποιο σημείο της εξωτερικής αξιολόγησης του τμήματος μου διάβασα πως σχεδόν κανείς δεν τελειώνει με άριστα (8,5+)!Φανταστείτε ότι στην ορκωμοσία του Μαΐου αυτός που είπε τον όρκο είχε 7,4!
Κι εγώ κάπου εκεί είμαι π.χ. και να σκεφτείτε ότι με ρίχνουν κάτι χαζά μαθήματα (τύπου "Διοίκηση Βιομηχανικών Επιχειρήσεων","Ασφάλεια Εργασίας Προστασία Περιβάλλοντος" κ.λπ.) δεν είναι κρίμα να μη μπορώ να τα ξαναδώσω τώρα που κάθομαι και περιμένω το Δεκέμβρη να ορκιστώ;

Συμβαίνει και σε σας αυτό;Ρωτώ γιατί θα με ανακούφιζε ομολογώ αν ήξερα ότι δεν είμαστε οι μόνοι jerks τριγύρω!:lol:
2 θεματικές ενότητες και τη διπλωματική μου, η οποία σίγουρα θα είναι στον τομέα της εκπαίδευσης ενηλίκων.
Άντε με το καλό!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Πριν απο λιγο βγηκαν τα αποτελεσματα των 2 πρακτικων που περιμενα, οποτε απο σημερα ειμαι και επισημα πτυχιουχος:D:clapup::crazy::jumpy: :yahoo:!!!!!!!!

Πτυχιο, λοιπον, στα 4 χρονια μετα απο πολλη προσπαθεια με 8,59:cry_x:!!!!

Σας αγαπω ολους, να ξερετε:inlove:...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bagtzim

Νεοφερμένος

Ο bagtzim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Πριν απο λιγο βγηκαν τα αποτελεσματα των 2 πρακτικων που περιμενα, οποτε απο σημερα ειμαι και επισημα πτυχιουχος:D:clapup::crazy::jumpy: :yahoo:!!!!!!!!

Πτυχιο, λοιπον, στα 4 χρονια μετα απο πολλη προσπαθεια με 8,59:cry_x:!!!!

Σας αγαπω ολους, να ξερετε:inlove:...

τι σχολή τελείωσες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
τι σχολή τελείωσες;

Το παιδαγωγικό δημοτικής εκπαίδευσης Αλεξανδρούπολης, μην τρελαινεσαι για τα 4 χρονια;)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bagtzim

Νεοφερμένος

Ο bagtzim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Δεν τρελαίνομαι ουτως η αλλως το παιδαγωγικό στα 4 χρόνια βγαίνει σ όλες τις πόλεις! η βλακέια είναι οτι τώρα δεν διορίζεστε όμως και είναι κρίμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
27 ακομη,σε 2 χρονια με φανταζομαι να ορκιζομαι στο θεατρο της Φορτετζας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bagtzim

Νεοφερμένος

Ο bagtzim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
δεν πειράζει εύκολα θα είναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
δεν πειράζει εύκολα θα είναι!
Για τη σχολη μου λες;
Συγκριτικα με αλλες,αυτο που λες αληθευει,αλλα υπαρχουν μαθηματα υπουλα,τα οποια σε χαντακωνουν(ειτε δεν τα περνας δηλαδη ή γραφεις σχετικα χαμηλο βαθμο)
Ας περιμενω τα επομενα 2 χρονια λοιπον,προκειμενου να διατυπωσω αποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deina

Νεοφερμένος

Η deina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
0 μαθήματα για πτυχίο !!!!!!!!!!!!!!!
:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Μόνο (ή "μόνο") η πτυχιακή πλέον!! :)
Από τις 16.2.2012 είχα μόνο την πτυχιακή και χθες κατάφερα επιτέλους να την παραδώσω! Αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ, δε λεν; :hehe:

Τώρα περιμένω να βγει η βαθμολογία στις 8.11. και μετά μπορώ να κάνω την αίτηση να μου στείλουν το πτυχίο! :D
Καλά, έχω και την παρουσίαση στο ενδιάμεσο, αλλά αυτό δε μετράει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
29. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
38 ; :worry: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CandyCloud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η CandyCloud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
37 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top