Πόσα κιλά είστε;

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 936 μηνύματα.
1.67 και 53-54 κιλα 😛
 

butter_fly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η butter_fly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
1.64 και 51 κιλά... Πρέπει να πάρω λίγα, το λέει και ο γιατρός, αλλά δεν κάθεται κιλό πάνω μου 😂😋😋
 

Γιώργος - Κόρινθος

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος - Κόρινθος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Είμαι 1,77 και 68,5 κιλά.
Προσπαθω να πέσω κανα δυο πριν τον αγώνα που θέλω να τρέξω στα μέσα Σεπτεμβρίου.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,776 μηνύματα.
1,85 81 κιλά ( όχι όμως λίπος, μην αρχίσει η δυσφήμιση 😝 ).

Βλέπω κάποιους να γράφουν ότι είναι 1,80+ και 90+ κιλά και λυπούνται.. Ρε πάτε καλά που θέλετε και να τα χάσετε κιόλας; Κάντε γυμναστική από λίπος να γίνουν πλάτος... What the f....
 

Guest 882291

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν δουλευει ετσι η γυμναστικη ρε μεγαλε, εχεις λιπος; πρεπει να καψεις το λιπος με υποθερμιδικη διατροφη και να κανεις γυμναστικη για να αυξησεις μυικη μαζα, δεν μεταμορφωνονται μαγικα τα κιλα απο το λιπος σε μυες
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Είστε πραγματικά τόσο ψηλοί και ψηλές ολοι εσείς;; Woooooow
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,776 μηνύματα.
Είστε πραγματικά τόσο ψηλοί και ψηλές ολοι εσείς;; Woooooow

Γιατί εκπλήσσεσαι τόσο; Ο μέρος όρος στην Ελλάδα είναι λίγο πιο πάνω από 1,75. Το ύψος ειδικά στους άντρες θεωρείται ταμπού οπότε πίστευα όταν μπήκα ότι θα δω κάτι τέρατα ( 1,95 και πάνω όλοι ) αλλά εξεπλάγην όταν είδα την ειλικρίνεια. Πάλι καλά να λες.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Γιατί εκπλήσσεσαι τόσο; Ο μέρος όρος στην Ελλάδα είναι λίγο πιο πάνω από 1,75. Το ύψος ειδικά στους άντρες θεωρείται ταμπού οπότε πίστευα όταν μπήκα ότι θα δω κάτι τέρατα ( 1,95 και πάνω όλοι ) αλλά εξεπλάγην όταν είδα την ειλικρίνεια. Πάλι καλά να λες.
Τι να σου πω, βλέπω κατι 1,85 κ 1,88 ενω εγω είμαι καπου στο 1,57..ε λογικο να ξαφνιαζομαι😂
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,776 μηνύματα.
Τι να σου πω, βλέπω κατι 1,85 κ 1,88 ενω εγω είμαι καπου στο 1,57..ε λογικο να ξαφνιαζομαι😂

Καλά ηρέμησε δεν είναι και τόσο ψηλό το 1,85. Εγώ είμαι τόσο και βλέπω συνέχεια ψηλότερους μπροστά μου. Επίσης το ύψος δεν έχει τόση μεγάλη διαφορά όσο νομίζεις. Ο αδερφός μου είναι περίπου 1,70 και ενώ νομίζεις ότι εγώ θα έπρεπε να είμαι σαν γίγαντας μπροστά του στη πραγματικότητα τον περνάω μόλις ένα κεφάλι. Με άλλα άτομα που είναι 1,77+ δεν έχουμε και πολύ μεγάλη διαφορά. Άλλο 1,95 άλλο 1,85.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Με γυμναστική είμαι πάνω από 1,80 και 92-94 κιλά. Δεν θα έλεγα πως είμαι πάνω από τα κιλά μου. Όσοι με βλέπουν από κοντά (γονείς) μια χαρά με βλέπουν και εγώ στον καθρέφτη με βλέπω αδύνατο .
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,914 μηνύματα.
154, 45 κιλά. Είμαι ευχαριστημένη με το τωρινό μου βάρος (αρκεί να μην προσθέσω παραπάνω κιλά). Μου πήρε δύο χρόνια να επανέλθω σε υγιές βάρος (υπήρξε μια περίοδος στα λυκειακα μου χρόνια που ζύγιζα μόλις 36.6 κιλά).
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,240 μηνύματα.
154, 45 κιλά. Είμαι ευχαριστημένη με το τωρινό μου βάρος (αρκεί να μην προσθέσω παραπάνω κιλά). Μου πήρε δύο χρόνια να επανέλθω σε υγιές βάρος (υπήρξε μια περίοδος στα λυκειακα μου χρόνια που ζύγιζα μόλις 36.6 κιλά).

Αυτό και εαν ήταν underweight,ευτυχώς που τώρα έχεις ανέβει αρκετά.
Πως και έτσι όμως ; Συγγνώμη εαν γίνομαι αδιάκριτος αλλά μήπως είχες κάποιο side πρόβλημα υγείας ή λόγω stress κτλπ. ;
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,914 μηνύματα.
Αυτό και εαν ήταν underweight,ευτυχώς που τώρα έχεις ανέβει αρκετά.
Πως και έτσι όμως ; Συγγνώμη εαν γίνομαι αδιάκριτος αλλά μήπως είχες κάποιο side πρόβλημα υγείας ή λόγω stress κτλπ. ;
Είχα ήδη καποιο θέμα υγείας (όχι άμεσα συσχετιζομενο όμως με το βαρος, αλλά με τον βήχα ναι), όμως κόλλησα ένα καλοκαίρι μια γρίπη, και μου το γύρισε πολύ πολύ άσχημα. Ε μετά από τον πολύ βήχα ήταν αδύνατον να γίνει σωστή πέψη, έπειτα επειδή πονουσα σταμάτησα από βλακεία μου να τρώω(έτρωγα ελάχιστα), συν το απίστευτο στρες.
Μετά πήρα βαριά αγωγή και μου ηρέμησε κάπως ο υπερβολικός βήχας οπότε μπορούσα να φάω καλύτερα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
αυτό που όλοι βάζουν το ύψος πριν τα κιλά χωρίς να το ζητά το thread προσθέτει μια ..ενδιαφέρουσα πινελιά
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,240 μηνύματα.
Είχα ήδη καποιο θέμα υγείας (όχι άμεσα συσχετιζομενο όμως με το βαρος, αλλά με τον βήχα ναι), όμως κόλλησα ένα καλοκαίρι μια γρίπη, και μου το γύρισε πολύ πολύ άσχημα. Ε μετά από τον πολύ βήχα ήταν αδύνατον να γίνει σωστή πέψη, έπειτα επειδή πονουσα σταμάτησα από βλακεία μου να τρώω(έτρωγα ελάχιστα), συν το απίστευτο στρες.
Μετά πήρα βαριά αγωγή και μου ηρέμησε κάπως ο υπερβολικός βήχας οπότε μπορούσα να φάω καλύτερα.

Κατάλαβα,πρέπει να ταλαιπωρήθηκες πάρα πολύ καημενούλα :( .
Έχω βιώσει και εγώ προβλήματα εξαιτίας βήχα που προκλήθηκε από γρίπη. Η αλήθεια είναι οτι θέλει πολύ προσοχή και δεν πρέπει να αφήνεται ειδάλλως μπορεί να σου κάνει άλλα. Είναι ούτως η άλλως ενοχλητικός ακόμα και προβλήματα να μην σου κάνει βέβαια. Τώρα εσύ που είχες και στρες πρέπει να σε τσάκισε κυριολεκτικά. Ευτυχώς που είσαι καλά πλέον και τρως χωρίς πρόβλημα :D ,μην αγχώνεσαι για τίποτα.Η υγεία πάντα πρώτη ;) .
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,914 μηνύματα.
Κατάλαβα,πρέπει να ταλαιπωρήθηκες πάρα πολύ καημενούλα :( .
Έχω βιώσει και εγώ προβλήματα εξαιτίας βήχα που προκλήθηκε από γρίπη. Η αλήθεια είναι οτι θέλει πολύ προσοχή και δεν πρέπει να αφήνεται ειδάλλως μπορεί να σου κάνει άλλα. Είναι ούτως η άλλως ενοχλητικός ακόμα και προβλήματα να μην σου κάνει βέβαια. Τώρα εσύ που είχες και στρες πρέπει να σε τσάκισε κυριολεκτικά. Ευτυχώς που είσαι καλά πλέον και τρως χωρίς πρόβλημα :D ,μην αγχώνεσαι για τίποτα.Η υγεία πάντα πρώτη ;) .
Αγχώθηκα για την υγεία μου τοτε! Ευτυχώς είμαι καλά πλέον. Βέβαια, μεγάλο το ψυχολογικό σοκ που είχα τους επόμενους μηνες (έγινα παρανοϊκή). Μου άφησε αρκετά κατάλοιπα, χρειάστηκαν μήνες να συνέλθω (με τον σίδηρο, βιταμίνες, παρενέργειες από τα φάρμακα κτλ).
Τραυματική εμπειρία, μου έδωσε όμως κίνητρο να εισαχθω στη σχολή που είναι τώρα (φαρμακευτική).
Απίθανο τι μπορεί να κάνει ένα κουτάκι με χάπια που βλέπουμε οι απλοί άνθρωποι
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

αυτό που όλοι βάζουν το ύψος πριν τα κιλά χωρίς να το ζητά το thread προσθέτει μια ..ενδιαφέρουσα πινελιά
Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορεί να έχει ορθή άποψη κανεις χωρίς το ύψος. Το ύψος αντιστοιχεί και σε ένα εύρος ιδανικού βάρους
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,240 μηνύματα.
Αγχώθηκα για την υγεία μου τοτε! Ευτυχώς είμαι καλά πλέον. Βέβαια, μεγάλο το ψυχολογικό σοκ που είχα τους επόμενους μηνες (έγινα παρανοϊκή). Μου άφησε αρκετά κατάλοιπα, χρειάστηκαν μήνες να συνέλθω (με τον σίδηρο, βιταμίνες, παρενέργειες από τα φάρμακα κτλ).
Τραυματική εμπειρία, μου έδωσε όμως κίνητρο να εισαχθω στη σχολή που είναι τώρα (φαρμακευτική).
Απίθανο τι μπορεί να κάνει ένα κουτάκι με χάπια που βλέπουμε οι απλοί άνθρωποι
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορεί να έχει ορθή άποψη κανεις χωρίς το ύψος. Το ύψος αντιστοιχεί και σε ένα εύρος ιδανικού βάρους

Αυτό είναι το κακό με τέτοιες καταστάσεις, ότι αγχώνεσαι κιόλας με αποτέλεσμα να χειροτερεύεις και αυτό οδηγεί σε έναν φαύλο κύκλος,μέσα στον οποίο δέχεσαι απίστευτη ψυχολογική καταπίεση πέρα απο την σωματική κόπωση λόγω της κακής σίτισης και του μειωμένου βάρους. Είναι πραγματικά τραυματικές εμπειρίες αυτές, μπράβο σου όμως που κατάφερες να το ξεπεράσεις όσο δύσκολο και εαν ήταν.

Επιπλέον σου έδωσε ένα πάρα πολύ δυνατό κίνητρο απο οτι καταλαβαίνω.Σου αξίζουν πραγματικά συγχαρητήρια που είσαι στην σχολή που είσαι παλεύοντας με όλα αυτά στο κεφάλι σου, μια περίοδο μάλιστα που ούτως η άλλως έχει αρκετό στρες.Οι περισσότεροι θα τα παράταγαν σίγουρα. Τώρα μπορείς να νιώθεις πιο σίγουρη για τον εαυτό σου, πως θα ανταπεξέλθεις σε οποιοδήποτε εμπόδιο βρεθεί στο δρόμο σου στο μέλλον :) .
 

pink_panther

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pink_panther αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 172 μηνύματα.

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.
Εγώ 1.80 είμαι τάπα δηλαδή :P
Αν και λογικά θα πάρω 5 πόντους ακόμα. . .
Καλα είσαι στο 1.80 γιατί μετά εγώ κάθομαι συχνά στα πίσω καθίσματα του αυτοκινήτου και χτυπιεμαι συνέχεια στο κεφάλι στις πόρτες.:alljumpy:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top