Πρώτη μέρα στο Πανεπιστήμιο

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
όσον αφορά στην έναρξη των μαθημάτων στο α.π.θ. ,αυτή θα γίνει μετά τις εκλογές (τουλάχιστον στην κτηνιατρική α.π.θ.-φαντάζομαι και στις άλλες σχολές του α.π.θ.).εμένα στην γραμματεία της κτηνιατρικής α.π.θ. μου έδωσαν ένα φυλλάδιο που καλούσε τους πρωτοετείς φοιτητές να παρουσιαστούν στις 6 οκτωβρίου σ'ενα αμφιθέατρο,όπου θα μας δώσουν το πρόγραμμα σπουδών της σχολής,το ωρολόγιο πρόγραμμα μαθημάτων και θα μας ενημερώσουν σχετικά με την σχολή.


τον οδηγο σπουδων τον δινουν και σε μαθητες που ειναι με μετεγγραφη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
τον δίνουν όταν κάνεις την εγγραφη

δηλαδη αν εισαι με μετεγγραφη δε θα τον παρεις σεπτεμβρη αλλα τον ιανουαριο ξερω γω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eternal darkness

Νεοφερμένος

Ο Eternal darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
τον δίνουν όταν κάνεις την εγγραφη

δηλαδη αν εισαι με μετεγγραφη δε θα τον παρεις σεπτεμβρη αλλα τον ιανουαριο ξερω γω
Αυτο δεν ισχυει παντα πολλες φορες κανουν καποια συγκεντρωση υποδοχης πρωτοετων ή το δινουν σε ασχετη χρονικη στιγμη,αναλογα την καθε σχολη και πως τους ερθει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanoskr

Νεοφερμένος

Ο thanoskr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Σιγουρα ρε?Εμενα μου ειπανε 30 Σεπτεμβριου.....για την αγγλικη φιλολογια δλδ...μηπως αλλαξε?

δεν μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά για τη σχολή σου παρά μόνο για την κτηνιατρική α.π.θ.,ίσως διαφέρει η ημερομηνία έναρξης μαθημάτων σε κάθε σχολή του α.π.θ.
-----------------------------------------
τον οδηγο σπουδων τον δινουν και σε μαθητες που ειναι με μετεγγραφη?


σε εμένα τουλάχιστον μου είπαν να περάσω στις 6 οκτωβρίου από την γραμματεία της σχολής για κάποιες οδηγίες και μου έδωσαν κι ένα φυλλάδιο που καλούσε τους πρωτοετείς να παρουσιαστούν σ' ένα αμφιθέατρο,όπου θα τους δίδονταν ο οδηγός σπουδών και το ωρολόγιο πρόγραμμα και θα γίνονταν μία ενημέρωση σχετικά με τη σχολή.όταν ρώτησα στην γραμματεία αν θα πάρω κι εγώ το ωρολόγιο πρόγραμμα και τα λοιπά χαρτιά (μια και ερχόμουν με μετεγγραφή) ,μου είπαν ναι...τίποτα παραπάνω δε γνωρίζω.θα σας ενημερώσω μετά τις 6 οκτωβρίου-αν μέχρι τότε έχει ενεργοποιηθεί το internet στο σπίτι που νοικιάζω-
-----------------------------------------
Αυτο δεν ισχυει παντα πολλες φορες κανουν καποια συγκεντρωση υποδοχης πρωτοετων ή το δινουν σε ασχετη χρονικη στιγμη,αναλογα την καθε σχολη και πως τους ερθει.

συμφωνώ...σε εμένα για παράδειγμα που πέρασα κτηνιατρική καρδίτσας και έκανα την εγγραφή,μού έδωσαν τον οδηγό σπουδών και το ωρολόγιο πρόγραμμα αμέσως μόλις έκανα την εγγραφή,ενώ στην κτηνιατρική θεσ/νίκης όπου πήγα για να τους δώσω ένα πιστοποιητικό εγγραφής από την καρδίτσα (ώστε να με συμπεριλάβουν σε όσα εργαστήρια υπάρχει αυτή η δυνατότητα) και να τους ενημερώσω ότι θα κάνω αίτηση μετεγγραφής στην κατηγορία χωρίς ποσοτικό περιορισμό μου έδωσαν φυλλάδιο,στο οποίο αναφερόταν η ημέρα που θα δίνονταν στους πρωτοετείς της σχολής ο οδηγός σπουδών και το ωρολόγιο πρόγραμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
thanks
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

overthirty

Νεοφερμένος

Η overthirty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
εμεις στην γερμανικη μας ειπαν οτι η υποδοχη των πρωτοετων ειναι στις 8/10 μαλλον τοτε θα παρουμε και το προγραμμα.... ποιος ξερει? Εναρξη μαθηματων 12/10 . Καλα νιωθω πολυ ψαρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis..A

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
εμεις στην γερμανικη μας ειπαν οτι η υποδοχη των πρωτοετων ειναι στις 8/10 μαλλον τοτε θα παρουμε και το προγραμμα.... ποιος ξερει? Εναρξη μαθηματων 12/10 . Καλα νιωθω πολυ ψαρι.
το καλο ειναι οτι ολοι ετσι νιωθουν οποτε δεν θα εισαι μονο εσυ που θα νιωθεις ψαρι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NemesisRose

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κ@τερίν@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
ψάρι?δεν λες τίποτα! ψαρούκλα....:(:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
χαχαχα γραφτηκα σημερα και γνωρισα και αρκετους συμφοιτητες!!!:D:D
πολυ ωραια ηταν:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliz

Νεοφερμένος

Η Eliz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Αν θεωρηται η μερα της εγγραφης ως η πρωτη μερα του παν.μιου εμενα δεν μου πολυαρεσε!πολυς κοσμος,χαμος και πολλοι...πρηχτες!!ελπιζω αυτο να γινεται μονο μια φορα και οχι και για το υπολοιπο της χρονιας!!!μα καλα και οι ιδιοι δεν εχουν βαρεθει να ρωτανε στον καθενα που περναει αν εχει ερθει για εγγραφη??Δηλαδη εχουν φτασει σε τετοιο σημειο που και η γιαγια μου να περμουσε θα την ρωταγαν!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
χαχαχα γραφτηκα σημερα και γνωρισα και αρκετους συμφοιτητες!!!:D:D
πολυ ωραια ηταν:D:D

Και εγω γραφτηκα σημερα αλλα ειδα δυο πρωτοετεις μονο...Οι υπολοιποι ηταν απο κομματα...

Αν θεωρηται η μερα της εγγραφης ως η πρωτη μερα του παν.μιου εμενα δεν μου πολυαρεσε!πολυς κοσμος,χαμος και πολλοι...πρηχτες!!ελπιζω αυτο να γινεται μονο μια φορα και οχι και για το υπολοιπο της χρονιας!!!μα καλα και οι ιδιοι δεν εχουν βαρεθει να ρωτανε στον καθενα που περναει αν εχει ερθει για εγγραφη??Δηλαδη εχουν φτασει σε τετοιο σημειο που και η γιαγια μου να περμουσε θα την ρωταγαν!!!:P

Μακαρι να μας αφησουν ησυχους την επομενη φορα!! Ηταν πολυ σπαστικο αυτο που γινοταν...
Μια κοπελα με ρωτησε αν παω για εγγραφη στο ταδε τμημα 2 δρομους πιο κατω απο το Πανεπιστημιο...ΕΛΕΟΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Και εγω γραφτηκα σημερα αλλα ειδα δυο πρωτοετεις μονο...Οι υπολοιποι ηταν απο κομματα...



Μακαρι να μας αφησουν ησυχους την επομενη φορα!! Ηταν πολυ σπαστικο αυτο που γινοταν...
Μια κοπελα με ρωτησε αν παω για εγγραφη στο ταδε τμημα 2 δρομους πιο κατω απο το Πανεπιστημιο...ΕΛΕΟΣ.
Αυτο ειναι πραγματι πολυ σπαστικο!!!Παντου τους βρηκα οπου κι αν πηγαινα αλλα τους ελεγα αντε γεια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
Αυτο ειναι πραγματι πολυ σπαστικο!!!Παντου τους βρηκα οπου κι αν πηγαινα αλλα τους ελεγα αντε γεια!!!

Και εγω τους απεφευγα οσο πιο ευγενικα μπορουσα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Και εγω τους απεφευγα οσο πιο ευγενικα μπορουσα :P
ετσι μη χασουμε και το επιπεδο μας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliz

Νεοφερμένος

Η Eliz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Και εγω γραφτηκα σημερα αλλα ειδα δυο πρωτοετεις μονο...Οι υπολοιποι ηταν απο κομματα...



Μακαρι να μας αφησουν ησυχους την επομενη φορα!! Ηταν πολυ σπαστικο αυτο που γινοταν...
Μια κοπελα με ρωτησε αν παω για εγγραφη στο ταδε τμημα 2 δρομους πιο κατω απο το Πανεπιστημιο...ΕΛΕΟΣ.
Αυτο δεν ειναι τιποτα!!εγω κατεβηκα στην σταση της Καμαρας και ηταν εκει μια κοπελα που με ρωτησε αν ειμαι για εγγραφη!μαλλον επειδη με ειδε με τα γνωστα χαρτια στο χερι!!!δλδ παντου μας...παραμονευουν!!!????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
Αυτο δεν ειναι τιποτα!!εγω κατεβηκα στην σταση της Καμαρας και ηταν εκει μια κοπελα που με ρωτησε αν ειμαι για εγγραφη!μαλλον επειδη με ειδε με τα γνωστα χαρτια στο χερι!!!δλδ παντου μας...παραμονευουν!!!????

ΕΛΕΟΣ! εγω ειχα τα χαρτια στη τσαντα. Πως με καταλαβε...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αθηνά32577

Νεοφερμένος

Η Αθηνά32577 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
ΕΛΕΟΣ! εγω ειχα τα χαρτια στη τσαντα. Πως με καταλαβε...:hmm:

:lol::lol::lol:
Μυρίζονται το φόβο στους πρωτοετείς όπως τα σκυλιά!


Όταν πήγα για την εγγραφή,μπήκα,συμπλήρωσα τα χαρτιά μου κ βγήκα,οπότε δεν μου έκανε εντύπωση που δεν με προσέγγισε κανείς..
Σήμερα όμως κατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά με τις παρατάξεις στη σχολή μου..Πήγα με μια φίλη μου,η οποία θα έρθει με μετεγγραφή στη σχολή μου,μήπως βρει κάποιον να ρωτήσει με ποιο τμήμα να έρθει τη Δευτέρα(η γραμματεία μας ήταν κλειστή),κ ενώ καθόμασταν προκλητικά στη μέση,κανείς από τους πάγκους των παρατάξεων γύρω γύρω δεν φιλοτιμήθηκε να μας βοηθήσει...
:hmm:
Κρίμα...Και ήμουν απόλυτα προετοιμασμένη να παίξω το ρόλο της αβοήθητης πρωτοετούς που χρειάζεται καθοδήγηση από τον 'ψαγμένο' 3ετή+ φοιτητή και τον ανακηρύσσει ήρωά της...:lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sabbath

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
εμενα μου την επεσαν μεσα σε 2 λεπτα ....ενα εχω να πω οτε υπογραφη δεν χριαστικε να βαλω ......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliz

Νεοφερμένος

Η Eliz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ΕΛΕΟΣ! εγω ειχα τα χαρτια στη τσαντα. Πως με καταλαβε...:hmm:
ξερουν αυτοι....κοβουν φατσες φαινεται!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Στην αρχή εγώ το έπαιξα αδιαφορία και ότι ξέρω τις διαδικασίες (τις ήξερα, ούτως ή άλλως), αλλά μετά με κάρφωσε ο φίλος μου ότι ειμαι κι εγώ πρωτοετής. Στην αρχή δε με κατάλαβε η αλλη έτσι όπως το παιξα. Εντάξει, δεν τρώνε τα παιδιά. Προσωπικά ηξερα και τα πάντα για τα χαρτιά και που ακριβώς ειναι το μέρος που πρεπει να γραφτώ. Άλλοι, όμως, δεν ξέρουν, δεν ειναι κακό να σε βάλουν μέσα λίγο να ξεψαρώσεις. Δεν τρώνε στο κάτω-κάτω. Μόνο ονόματα ανταλλάξαμε με κάποιους απ'αυτούς, μια μου έδωσε και το τηλέφωνό της, ΑΝ τη χρειαστώ, της είπα, θα την έχω στα υπ'οψιν. Δεν τρέχει και τίποτα, δε έδωσα καμιά υπόσχεση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top