Πρώτη μέρα στο Πανεπιστήμιο

kostantinosal

Νεοφερμένος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νεάπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
και γω μια απ τα ιδια.μονο που τα μαθηματα τα δηλωσα σημερα
την αλλη δευτερα ξεκιναω!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
επιτελους σημερα μου την εστειλαν στα κεπ τελικα! μετα απο 16 μερες! εελεοοος! πειραζει αν η διαγραφη δεν ειναι πρωτυπη ?
-----------------------------------------
και γω μια απ τα ιδια.μονο που τα μαθηματα τα δηλωσα σημερα
την αλλη δευτερα ξεκιναω!!!:D


σε ποιο τμημα εισαι και ξεκινατε την αλλη δευτερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexander_r

Νεοφερμένος

Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
:no1:εγω δεν εχω γραφτει ακομα θα γραφτω τη δευτερα για να γλυτωσω τα πρωινα εργαστηρια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
ουτε εγω εχω γραφτει ακομα ...και δν εχουν βγαλει ακομη καμια ανακοινωση για το προγραμμα της σχολης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Ούτε και γω δεν εχω γραφτεί...δεν εχω βρεί χρόνο να παω στη σχολή:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexander_r

Νεοφερμένος

Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
σε ποιες σχολες περασατε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
απθ πληροφορικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
:no1:εγω δεν εχω γραφτει ακομα θα γραφτω τη δευτερα για να γλυτωσω τα πρωινα εργαστηρια!!!

Οποτε και να γραφτεις δεν γλυτωνεις τπτ ... γιατι πολυ απλα τα μαθηματα για τους πρωτοετης αρχιζουν παντα μετα τις εγγραφες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.

Pera_brexei

Νεοφερμένος

Η Μαργαρίτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.

DIMITRA 1991

Νεοφερμένος

Η DIMITRA 1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
μηπως ξερει κανεις ποτε γινεται η δηλωση μαθηματων στο απθ και ποτε ξεκινουν τα μαθηματα? ακουσα για 30 σεπτεμβριου. αληθευει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pauline

Δραστήριο μέλος

Η pauline αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Βρε παιδιά τώρα ποια μαθήματα δηλώνουμε?? Τα μαθήματα επιλογής?? Έχω την εντύπωση ότι το πρώτο εξάμηνο δεν έχει μαθήματα επιλογής....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
μηπως ξερει κανεις ποτε γινεται η δηλωση μαθηματων στο απθ και ποτε ξεκινουν τα μαθηματα? ακουσα για 30 σεπτεμβριου. αληθευει?


εμενα παλι μου ειπαν μετα τς εκλογες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanis19

Νεοφερμένος

Ο fanis19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
παιδια εγω μαλλον ξεκιναω αυριο.Ξερετε τι πρεπει να κραταω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pauline

Δραστήριο μέλος

Η pauline αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
παιδια εγω μαλλον ξεκιναω αυριο.Ξερετε τι πρεπει να κραταω?
Την εγγραφή την έχεις κάνει? Αν όχι, εδώ o Civilara λέει αναλυτικά τί πρέπει να έχεις μαζί σου...


Δικαιολογητικά που χρειάζονται σίγουρα:

1) Επικυρωμένο φωτοαντίγραφο απολυτηρίου λυκείου (ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ) από λύκειο αποφοίτησης ή πτυχίο αποφοίτων β΄ κύκλου (πρώην) ΤΕΕ
2) Φωτοαντίγραφο της βεβαίωσης πρόσβασης για υποψηφίους ΓΕΛ (υποψήφιοι είτε με το 90% είτε με το 10%) και ΕΠΑΛ Β από το λύκειο στο οποίο ο υποψήφιος έδωσε τελευταία φορά πανελλήνιες εξετάσεις. Για την επικύρωση του φωτοαντιγράφου ενδεχομένως να ζητηθεί η προσκόμιση της πρωτότυπης βεβαίωσης πρόσβασης η οποία εκδίδεται από το λύκειο που ο υποψήφιος έδωσε τελευταία φορά πανελλήνιες εξετάσεις.
3) Αίτηση εγγραφής (χορηγείται από την γραμματεία)
4) Υπεύθυνη δήλωση περί μη εγγραφής σε άλλο τμήμα ή σχολή της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης στην Ελλάδα
5) Επικυρωμένo ή μη επικυρωμένο (εξαρτάται από την σχολή) φωτοαντίγραφο της αστυνομικής ταυτότητας
6) 6 φωτογρφίες τύπου ταυτότητας (κατά προτίμηση έγχρωμες)
7) Αποφοιτήριο διαγραφής ή αντίγραφο πτυχίου/διπλώματος για όσους υποψήφιους ήταν εγγεγραμμένοι φοιτητές σε άλλη σχολή ή τμήμα της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης κατά το αμέσως προηγούμενο ακαδημαϊκό έτος.
8) Ιατρικές εξετάσεις (ακτινογραφία θώρακα, παθολογικές και δερματολογικές εξετάσεις)-δεν ζητούνται από όλες τις σχολές

Δικαιολογητικά που πιθανότητα δεν απαιτούνται για την εγγραφή αλλά καλό είναι να τα έχει κανείς μαζί του:

9) Επίδειξη πρωτοτύπων και φωτοαντιγράφων τίτλων ξένων γλωσσών για όσες σχολές έχουν στα πρώτα εξάμηνα μαθήματα ξένων γλωσσών προκειμένου να χορηγηθεί απαλλαγή φοίτησης και εξέτασης στους κατόχους τους.
10) Ατομικό δελτίο επιτυχίας από το λύκειο στο οποίο ο υποψήφιος έδωσε τελευταία φορά πανελλήνιες εξετάσεις.


Τώρα, αν εννοείς για την πρώτη μέρα μαθημάτων...υποθέτω ένα τετράδιο και ένα στυλό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanis19

Νεοφερμένος

Ο fanis19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Την εγγραφή την έχεις κάνει? Αν όχι, εδώ λέει αναλυτικά τί πρέπει να έχεις μαζί σου...


Δικαιολογητικά που χρειάζονται σίγουρα:

1) Επικυρωμένο φωτοαντίγραφο απολυτηρίου λυκείου (ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ) από λύκειο αποφοίτησης ή πτυχίο αποφοίτων β΄ κύκλου (πρώην) ΤΕΕ
2) Φωτοαντίγραφο της βεβαίωσης πρόσβασης για υποψηφίους ΓΕΛ (υποψήφιοι είτε με το 90% είτε με το 10%) και ΕΠΑΛ Β από το λύκειο στο οποίο ο υποψήφιος έδωσε τελευταία φορά πανελλήνιες εξετάσεις. Για την επικύρωση του φωτοαντιγράφου ενδεχομένως να ζητηθεί η προσκόμιση της πρωτότυπης βεβαίωσης πρόσβασης η οποία εκδίδεται από το λύκειο που ο υποψήφιος έδωσε τελευταία φορά πανελλήνιες εξετάσεις.
3) Αίτηση εγγραφής (χορηγείται από την γραμματεία)
4) Υπεύθυνη δήλωση περί μη εγγραφής σε άλλο τμήμα ή σχολή της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης στην Ελλάδα
5) Επικυρωμένω ή μη επικυρωμένο (εξαρτάται από την σχολή) φωτοαντίγραφο της αστυνομικής ταυτότητας
6) 6 φωτογρφίες τύπου ταυτότητας (κατά προτίμηση έγχρωμες)
7) Αποφοιτήριο διαγραφής ή αντίγραφο πτυχίου/διπλώματος για όσους υποψήφιους ήταν εγγεγραμμένοι φοιτητές σε άλλη σχολή ή τμήμα της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης κατά το αμέσως προηγούμενο ακαδημαϊκό έτος.
8) Ιατρικές εξετάσεις (ακτινογραφία θώρακα, παθολογικές και δερματολογικές εξετάσεις)

Δικαιολογητικά που πιθανότητα δεν απαιτούνται για την εγγραφήαλλά καλό είναι να τα έχει κανείς μαζί του:

9) Επίδειξη πρωτοτύπων και φωτοαντιγράφων τίτλων ξένων γλωσσών για όσες σχολές έχουν στα πρώτα εξάμηνα μαθήματα ξένων γλωσσών προκειμένου να χορηγηθεί απαλλαγή φοίτησης και εξέτασης στους κατόχους τους.
10) Ατομικό δελτίο επιτυχίας από το λύκειο στο οποίο ο υποψήφιος έδωσε τελευταία φορά πανελλήνιες εξετάσεις.
11) Μηχανογραφικό δελτίο (σίγουρα δεν χρειάζεται)

Τώρα, αν εννοείς για την πρώτη μέρα μαθημάτων...υποθέτω ένα τετράδιο και ένα στυλο...
Για την πρωτη μερα μαθηματων εννοουσα.Ευχαριστω πολυ:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
Την εγγραφή την έχεις κάνει? Αν όχι, εδώ λέει αναλυτικά τί πρέπει να έχεις μαζί σου...


Δικαιολογητικά που χρειάζονται σίγουρα:

1) Επικυρωμένο φωτοαντίγραφο απολυτηρίου λυκείου (ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ) από λύκειο αποφοίτησης ή πτυχίο αποφοίτων β΄ κύκλου (πρώην) ΤΕΕ
2) Φωτοαντίγραφο της βεβαίωσης πρόσβασης για υποψηφίους ΓΕΛ (υποψήφιοι είτε με το 90% είτε με το 10%) και ΕΠΑΛ Β από το λύκειο στο οποίο ο υποψήφιος έδωσε τελευταία φορά πανελλήνιες εξετάσεις. Για την επικύρωση του φωτοαντιγράφου ενδεχομένως να ζητηθεί η προσκόμιση της πρωτότυπης βεβαίωσης πρόσβασης η οποία εκδίδεται από το λύκειο που ο υποψήφιος έδωσε τελευταία φορά πανελλήνιες εξετάσεις.
3) Αίτηση εγγραφής (χορηγείται από την γραμματεία)
4) Υπεύθυνη δήλωση περί μη εγγραφής σε άλλο τμήμα ή σχολή της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης στην Ελλάδα
5) Επικυρωμένω ή μη επικυρωμένο (εξαρτάται από την σχολή) φωτοαντίγραφο της αστυνομικής ταυτότητας
6) 6 φωτογρφίες τύπου ταυτότητας (κατά προτίμηση έγχρωμες)
7) Αποφοιτήριο διαγραφής ή αντίγραφο πτυχίου/διπλώματος για όσους υποψήφιους ήταν εγγεγραμμένοι φοιτητές σε άλλη σχολή ή τμήμα της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης κατά το αμέσως προηγούμενο ακαδημαϊκό έτος.
8) Ιατρικές εξετάσεις (ακτινογραφία θώρακα, παθολογικές και δερματολογικές εξετάσεις)

Δικαιολογητικά που πιθανότητα δεν απαιτούνται για την εγγραφήαλλά καλό είναι να τα έχει κανείς μαζί του:

9) Επίδειξη πρωτοτύπων και φωτοαντιγράφων τίτλων ξένων γλωσσών για όσες σχολές έχουν στα πρώτα εξάμηνα μαθήματα ξένων γλωσσών προκειμένου να χορηγηθεί απαλλαγή φοίτησης και εξέτασης στους κατόχους τους.
10) Ατομικό δελτίο επιτυχίας από το λύκειο στο οποίο ο υποψήφιος έδωσε τελευταία φορά πανελλήνιες εξετάσεις.
11) Μηχανογραφικό δελτίο (σίγουρα δεν χρειάζεται)

Τώρα, αν εννοείς για την πρώτη μέρα μαθημάτων...υποθέτω ένα τετράδιο και ένα στυλο...

Οι εξετασεις αυτες δε χρειαζονται σε ολες τις σχολες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanoskr

Νεοφερμένος

Ο thanoskr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
όσον αφορά στην έναρξη των μαθημάτων στο α.π.θ. ,αυτή θα γίνει μετά τις εκλογές (τουλάχιστον στην κτηνιατρική α.π.θ.-φαντάζομαι και στις άλλες σχολές του α.π.θ.).εμένα στην γραμματεία της κτηνιατρικής α.π.θ. μου έδωσαν ένα φυλλάδιο που καλούσε τους πρωτοετείς φοιτητές να παρουσιαστούν στις 6 οκτωβρίου σ'ενα αμφιθέατρο,όπου θα μας δώσουν το πρόγραμμα σπουδών της σχολής,το ωρολόγιο πρόγραμμα μαθημάτων και θα μας ενημερώσουν σχετικά με την σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pauline

Δραστήριο μέλος

Η pauline αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Για την πρωτη μερα μαθηματων εννοουσα.Ευχαριστω πολυ:bye:
Τίποτα δεν κάνει :)
Οι εξετασεις αυτες δε χρειαζονται σε ολες τις σχολες
Ναι,έχεις δίκιο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
όσον αφορά στην έναρξη των μαθημάτων στο α.π.θ. ,αυτή θα γίνει μετά τις εκλογές (τουλάχιστον στην κτηνιατρική α.π.θ.-φαντάζομαι και στις άλλες σχολές του α.π.θ.).εμένα στην γραμματεία της κτηνιατρικής α.π.θ. μου έδωσαν ένα φυλλάδιο που καλούσε τους πρωτοετείς φοιτητές να παρουσιαστούν στις 6 οκτωβρίου σ'ενα αμφιθέατρο,όπου θα μας δώσουν το πρόγραμμα σπουδών της σχολής,το ωρολόγιο πρόγραμμα μαθημάτων και θα μας ενημερώσουν σχετικά με την σχολή.
Σιγουρα ρε?Εμενα μου ειπανε 30 Σεπτεμβριου.....για την αγγλικη φιλολογια δλδ...μηπως αλλαξε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top