Πρώτη μέρα στο Πανεπιστήμιο

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Eγω πιστευω οτι στην αρχη καλα ειναι να τα πηγαινεις καλα με τις παραταξεις γιατι ισα ισα μπορουν να σε βοηθησουν τις πρωτες μερες.Τον ξαδερφο μου ας πουμε τον κερνανε σφηνακια ολες οι παραταξεις.Και γω φοβαμαι τις πρωτες μερες αν θα μιλησω με ατομα αν θα γνωρισω κοσμο και αν θα βρω καλους φιλους και ωραιες παρεες..Παντως πολλοι βλεπω ειμαστε για ΑΠΘ και εγω μαζι!!Ειναι κανενας η καμια για αγγλικη φιλολογια?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dexter08

Νεοφερμένος

Ο dexter08 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
παιδια με εχει πιασει ενα μικρο αγχος σχετικα με τις κομματικες παραταξεις των πανεπιστημιων ειδικα τωρα εν μεσω προεκλογικης περιοδου. ως κλασικος 18χρονος δεν εχω κατασταλαξει σε καποιο συγκεκριμενο κομμα. δεν θελω να γινω μελος καποιας παραταξης απο το πρωτο ετος, αλλα απο την αλλη θελω να τα εχω καλα με ολους. θελω λοιπον tips απο τους παλιοτερους φοιτητες, πως γινεται να τα εχεις καλα με ολους και παραλληλα να μην προσχωρισεις σε κανενα κομμα? αν γινεται βεβαια κατι τετοιο...

επισης, η φαση οπου σου την πεφτουν ολοι στους διαδρομους προκειμενου να γραφτεις στην παραταξη τους, ειναι οταν θα παμε για εγγραφη ή οταν θα παμε πρωτη μερα για μαθημα?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.:aLeX:.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. :aLeX:. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
παιδια με εχει πιασει ενα μικρο αγχος σχετικα με τις κομματικες παραταξεις των πανεπιστημιων ειδικα τωρα εν μεσω προεκλογικης περιοδου. ως κλασικος 18χρονος δεν εχω κατασταλαξει σε καποιο συγκεκριμενο κομμα. δεν θελω να γινω μελος καποιας παραταξης απο το πρωτο ετος, αλλα απο την αλλη θελω να τα εχω καλα με ολους. θελω λοιπον tips απο τους παλιοτερους φοιτητες, πως γινεται να τα εχεις καλα με ολους και παραλληλα να μην προσχωρισεις σε κανενα κομμα? αν γινεται βεβαια κατι τετοιο...

επισης, η φαση οπου σου την πεφτουν ολοι στους διαδρομους προκειμενου να γραφτεις στην παραταξη τους, ειναι οταν θα παμε για εγγραφη ή οταν θα παμε πρωτη μερα για μαθημα?:P

1. Μαλλον δεν γινεται:P Αμα τα πας καλα μαζι τους, καποια στιγμη θα σου πουνε και για τις "αποψεις" τους κλπ, οποτε εκει θα πρεπει να διαφωνησεις αναγκαστικα.. Αμα δεν τους δινεις σημασια, οκ, θα σε ενοχλησουν μια, δυο, τρεις, μετα θα ξερουν την φατσα σου και δεν θα σου μιλανε:D

2. Δεν ερχεται κανεις και σου λεει: γραψου σε μας:P. Σιγα σιγα γινεται η δουλεια... Θα τους δεις εκει στις εγγραφες, θα τους βρεις (η μαλλον θα σε βρουνε) πολυ ευκολα:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
παιδια με εχει πιασει ενα μικρο αγχος σχετικα με τις κομματικες παραταξεις των πανεπιστημιων ειδικα τωρα εν μεσω προεκλογικης περιοδου. ως κλασικος 18χρονος δεν εχω κατασταλαξει σε καποιο συγκεκριμενο κομμα. δεν θελω να γινω μελος καποιας παραταξης απο το πρωτο ετος, αλλα απο την αλλη θελω να τα εχω καλα με ολους. θελω λοιπον tips απο τους παλιοτερους φοιτητες, πως γινεται να τα εχεις καλα με ολους και παραλληλα να μην προσχωρισεις σε κανενα κομμα? αν γινεται βεβαια κατι τετοιο...

επισης, η φαση οπου σου την πεφτουν ολοι στους διαδρομους προκειμενου να γραφτεις στην παραταξη τους, ειναι οταν θα παμε για εγγραφη ή οταν θα παμε πρωτη μερα για μαθημα?:P

για να τα εχεις καλα με ολους θα μιλας σε οσους ερχονται να σου μιλανε και θα κανεις και πλακα μαζι τους σαν να μην ηταν σε παραταξη αλλωστε ολοι θα σου μιλανε...αν δεν εκδηλωσεις τις πολιτικες σου πεποιθησεις μπορεις ανετα να τα εχεις καλα με ολους....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikolol

Νεοφερμένος

Η Νικολ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
χμμμ...σαν την πρωτη μερα στο σχολειο μου ακουγεται..8α ειμαι τελειως ψαρωμενη κ 8α κοιταζω γυρω μου σαν χαννος με ανοιχτο το στομα..!!! ασε που περασα και μακρια απο το σπιτι μου..ελπιζω παντως να συνη8ισω γρηγορα!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
και εγω μια απο τα ιδια!μπορει κα να χαθω στην πολυτεχνιουπολη και μετα πο δυο τρεις μερες θα αρχισω να παιρνω λιγο θαρρος....

αλλα πολλλλλλυ ψαρωμα σου λεω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Βασικα, δεν ειναι και τοσο το ιδιο με το σχολειο γιατι θα υπαρχουν και πολλοι αλλοι στη δικη σας θεση! Κι εγω ημουν πολυ ντροπαλη την πρωτη μερα αλλα μολισ το συνηδειτοποιησα αυτο πηρα θαρρος! Θα δειτε πολλους να ψαχνονται μην ανησυχειτε. Και σκεφτειτε οτι θα υπαρχουν και ατομα πρωτοετεις που ειναι πιο κοινωνικοι και θα προσπαθησουν να βρουν ατομα για παρεες οποτε θα ειναι ακομα πιο ευκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

abracadabra!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η abracadabra! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
σε 7 ώρες έχω το πρώτο μου μάθημα. :what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ε;;;; Σε ποια σχολή πας και αρχίζετε 7 Σεπτεμβρη;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
κυπρος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αθηνά32577

Νεοφερμένος

Η Αθηνά32577 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Πέρασα στην πόλη μου και έχω ήδη αρκετούς γνωστούς στο παν/μιο..Για την εγγραφή θα πάω με έναν ψαγμένο φίλο για να με βοηθήσει ενώ τις πρώτες μέρες θα ψάξω για κάτι γνωστούς που πέρασαν μαζί μου στη σχολή..Η αλήθεια είναι οτι ανυπομονώ για τις γνωριμίες που θα κάνω στο παν/μιο!
Τα καλύτερα έρχονται!:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:

Α!Και μην ξεχάσω!


ΚΑΛΗ ΦΟΙΤΗΤΙΚΗ ΖΩΗ
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ASTRONIK999

Νεοφερμένος

Ο Νίκος Χουσάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Εγώ πάλι δεν έχω κανένα γνωστό αλλά πάλι δεν έχω καθόλου άγχος. Παλλιά ήμουν ο πιο ντροπαλός στον κόσμο αλλά τώρα δεν έχω πρόβλημα. Μπορεί να δείχνω σαν τη μύγα μες στο γάλα...... χαχαχα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pauline

Δραστήριο μέλος

Η pauline αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Πέρασα στην πόλη μου και έχω ήδη αρκετούς γνωστούς στο παν/μιο..Για την εγγραφή θα πάω με έναν ψαγμένο φίλο για να με βοηθήσει ενώ τις πρώτες μέρες θα ψάξω για κάτι γνωστούς που πέρασαν μαζί μου στη σχολή..Η αλήθεια είναι οτι ανυπομονώ για τις γνωριμίες που θα κάνω στο παν/μιο!
Τα καλύτερα έρχονται!:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:

Α!Και μην ξεχάσω!


ΚΑΛΗ ΦΟΙΤΗΤΙΚΗ ΖΩΗ
:D
Επίσης!!!!!!!!! :no1::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boubou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλονή (Λέσβος). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
:)σε 7 μερες παω να γραφτω!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pauline

Δραστήριο μέλος

Η pauline αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Εγώ θα πάω σε 11 μέρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Εγώ σε 13 μέρες........:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
παιδια το τοπικ ανοιχτηκε για την πρωτη μερα πανεπιστημιου και οχι για τις παραταξεις,εαν θελετε να τα συζητησετε αυτα υπαρχουν και πμ (καποιοι δεν τ ξερουν ακομα),να φυγετε λοιπον να πατε αλλου!


και για να επανελθω

νομιζω οτι θα χαθω στο εμπ την πρωτη μερα γ αυτο πειτε παρακαλω πως θα φτασω στους μηχ μηχ...(αφου φτασω στην πολυτεχνειουπολη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Να κοίτα εδώ -> https://map.ntua.gr/google.htm

Πάτα την σχολή σου και θα σου δείξει που είναι :D

έχει και άλλους χάρτες στο σαιτ του εμπ εκεί που λεει προσβαση :)

------------

Εγώ έχω άγχος για το αν θα βρω κάποιον/α που να έχουμε τα ίδια γούστα. Είμαι πολύ αντικοινωνική και οι πρώτες μέρες στην σχολή θα είναι δύσκολες :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giouliii

Νεοφερμένος

Η giouliii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
χμμ..πρωτη μερα στη σχολη...θα ξυπνησω καμια ωρα νωριτερα θα ετοιμαστω ακουγοντασ μουσικουλα και θα ξεκινησω με πολυυ καλη διαθεσηη..και με πολυ αγχοσ σιγουρα οπωσ εχω για οποια μεγαλη αλλαγη..και εννοειται θα ειμαι πολυ ψαρωμενη .ελπιζω/φανταζομαι οχι μονο εγω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top