Πρώτη κίνηση στο φλερτ

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,762 μηνύματα.
Τι εννοείς δεν ξέρουν να μιλήσουν. Από όσο σε κόβω, φαίνεσαι αντιδραστικό τυπάκι για νέα κοπέλα. Θέλω να πω ότι δεν είσαι εύκολος άνθρωπος, σου τη δίνουν (γκαρσονοελληνικά) πολλά...και τα μαθηματικά! :redface: :playboy:
οπως εσενα στη δινουν οι αξυριστες μασχαλες των γυναικων σομαλικης καταγωγης
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Από όσο σε κόβω, φαίνεσαι αντιδραστικό τυπάκι για νέα κοπέλα
Δεν ξερω αν αυτο ειναι καλο ή οχι 😳

Αλλα γενικα επανω σε αυτο το κομματι , οσο ημουν ελευθερη τουλαχιστον , ηταν εντελως εκνευριστικο να σε βλεπει καποιος στο ινστα στορι πχ σε φωτο και να λεει μμμμ ωραιο γκομενακι ας του στειλω. Ειναι ολιγον χαζο καποιος να σου ριχνεται αρχικα διαδικτυακα και δευτερον επειδη σε ειδε σε μια φωτο και ειδε οτι εισαι ομορφ@ . Ολοι οι ανθρωποι ειναι πολυ περισσοτερο απο αυτο
ΚΑΙ ΝΑΙ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΛΙΙΙΓΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΝΟΥΝ !

(νταξει ο καθενας οπως θελει ριχνεται στην τελικη αλλα μην ειμαστε ολοι τοσο επιφανειακοι πια)
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,867 μηνύματα.
Σε όλους τους ανθρώπους ανεβαίνει η αυτοπεποίθηση όταν κάποιος εκφράζει ενδιαφέρον προς το άτομό τους. Από εκεί στο να καβαλήσει ο άλλος και στην περίπτωσή μας η άλλη το καλάμι έχει τεράστια απόσταση.

Ναι αλλά ο Jason θέλει να πει ότι δεν συμβαίνει συχνά να εκφράζεται ενδιαφέρον επειδή έχει πέσει τρελός ανταγωνισμός εις βάρος πιο αξιόλογων ανθρώπων. Συνήθως οι μαϊντανοί και οι γιόλο γύπες που σε μια φράση τι κάνεις έχουν 200 λάθη, γοητεύουν πιο εύκολα. Έχουν αυτό το αλητήριο του πεζοδρομίου που κάνουν την άλλη να πέσει στο δάπεδο. Χωρίς να γενικεύω, συνήθως οι γυναίκες ανά τον κόσμο αν δούμε από παραδείγματα π.χ. Άφλεκ, γοητεύονται από τελειωμένους τύπους που ευκαιριακά τις κάνουν να νομίζουν ότι είναι όμορφες μέχρι να περάσει η μπογιά της έλξης.
 

JasonPap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JasonPap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Απλά διαπιστώνω πχ και ότι όταν κοπέλες χωρίζουν μετά στο ίνστα βάζουν φώτο με μαγιό ή πολύ κοντά μπλουζάκια ή δείχνουν τα πόδια τους (γιατί ξέρουν ότι αρέσει αυτό σε πολλόυς άνδρες-ποδολάγνους)... και στάνταρ το κάνουν για να προκαλέσουν, να μην κρατηθεί ο άλλος και να δεχτούν μήνυμα από αυτόν. Θέλω να πω δεν πάνε οι ίδιες να στείλουν μήνυμα πχ σε κάποιον που λένε και καλά ότι τους αρέσει...
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

JasonPap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JasonPap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 146 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Πήγαινε σε φωτογραφίες από καμιά διάσημη πχ που να δείχνει τα πόδια της και δες από κάτω σχόλια από άντρες για να καταλάβεις.
Ενταξει και εγω σχολιαζω οτι ο αλεξ τερνερ ειναι ο αντρας μου και ο πατερας των παιδιων μου. Τι να κανουμε
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,867 μηνύματα.
Δεν ξερω αν αυτο ειναι καλο ή οχι 😳

Αλλα γενικα επανω σε αυτο το κομματι , οσο ημουν ελευθερη τουλαχιστον , ηταν εντελως εκνευριστικο να σε βλεπει καποιος στο ινστα στορι πχ σε φωτο και να λεει μμμμ ωραιο γκομενακι ας του στειλω. Ειναι ολιγον χαζο καποιος να σου ριχνεται αρχικα διαδικτυακα και δευτερον επειδη σε ειδε σε μια φωτο και ειδε οτι εισαι ομορφ@ . Ολοι οι ανθρωποι ειναι πολυ περισσοτερο απο αυτο
ΚΑΙ ΝΑΙ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΛΙΙΙΓΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΝΟΥΝ !

(νταξει ο καθενας οπως θελει ριχνεται στην τελικη αλλα μην ειμαστε ολοι τοσο επιφανειακοι πια)

Το πρόβλημα είναι πού γίνεται το ψηστήρι και όχι το περιεχόμενο; Το θεωρώ κάπως υποκρισία να μας φαίνεται παράξενο ότι οι άνθρωποι προσεγγίζουν μια κοπέλα ή έναν άνδρα διαδικτυακά όταν πλέον το 90% του ημερήσιου χρόνου ζωής είναι πίσω από ένα chatroom. Αν ζούσαμε το 1998 που έχω αναμνήσεις προεφηβείας, ναι θυμάμαι ότι ο νεαροκόσμος τα βράδυα καθόταν στις πλατείες ή σε προαύλια σχολείων και συζητούσαν, γινόταν φλερτ, άκουγαν μουσική με κασετόφωνο κτλ. Γινόταν τζερτζελές που σήμερα έχει μεταφερθεί με άλλη μορφή πίσω από τις ξεκωλοφωτογραφίες της καθεμιανής στο instagram.
 

Guest 302501

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι αλλά ο Jason θέλει να πει ότι δεν συμβαίνει συχνά να εκφράζεται ενδιαφέρον επειδή έχει πέσει τρελός ανταγωνισμός εις βάρος πιο αξιόλογων ανθρώπων. Συνήθως οι μαϊντανοί και οι γιόλο γύπες που σε μια φράση τι κάνεις έχουν 200 λάθη, γοητεύουν πιο εύκολα. Έχουν αυτό το αλητήριο του πεζοδρομίου που κάνουν την άλλη να πέσει στο δάπεδο. Χωρίς να γενικεύω, συνήθως οι γυναίκες ανά τον κόσμο αν δούμε από παραδείγματα π.χ. Άφλεκ, γοητεύονται από τελειωμένους τύπους που ευκαιριακά τις κάνουν να νομίζουν ότι είναι όμορφες μέχρι να περάσει η μπογιά της έλξης.
Ίσως να έχεις δίκιο σε αυτό, αλλά έχω την εντύπωση πως ένας αξιόλογος άνθρωπος, ακόμα κι αν δεν μπορέσει να τραβήξει το ενδιαφέρον με την πρώτη, μπορεί πιο εύκολα να το κρατήσει (από την άποψη ότι έχει χαρακτήρα που σε ελκύει να μείνεις μαζί του, διότι προφανώς χρειάζεται και οι δύο πλευρές να προσπαθούν για το ενδιαφέρον του άλλου). Ελπίζω αυτό να έβγαλε νόημα.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,867 μηνύματα.

Πολλοί άντρες τη βρίσκουν με τα γυναικεία πόδια, ποδοδάχτυλα κτλ. :shifty: Νομίζω ότι απευθύνομαι σε κόσμο που ζει πίσω από το φως του ήλιου όταν σε όλο τον κόσμο, ο καθένας γουστάρει κάτι και το εκφράζει χωρίς να γίνεται ιδιαίτερη ανάλυση.
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Το πρόβλημα είναι πού γίνεται το ψηστήρι και όχι το περιεχόμενο; Το θεωρώ κάπως υποκρισία να μας φαίνεται παράξενο ότι οι άνθρωποι προσεγγίζουν μια κοπέλα ή έναν άνδρα διαδικτυακά όταν πλέον το 90% του ημερήσιου χρόνου ζωής είναι πίσω από ένα chatroom. Αν ζούσαμε το 1998 που έχω αναμνήσεις προεφηβείας, ναι θυμάμαι ότι ο νεαροκόσμος τα βράδυα καθόταν στις πλατείες ή σε προαύλια σχολείων και συζητούσαν, γινόταν φλερτ, άκουγαν μουσική με κασετόφωνο κτλ. Γινόταν τζερτζελές που σήμερα έχει μεταφερθεί με άλλη μορφή πίσω από τις ξεκωλοφωτογραφίες της καθεμιανής στο instagram



Καλα εννοειται φταινε και τα δυο , και μερος και περιεχομενο. Νομιζω και τα δυο εθιξα στο μηνυμα μου . Τι; Οχι;
(Βαριεμαι να κανω παλι παραθεση , του αλλαξα τα φωτα ενιγουειζ)
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,636 μηνύματα.
“Θα σε ερωτευομουν αλλα δεν εχω λεφτα για ψυχολογο”
Legit μου το ειχαν στειλει αυτο :skull::skull::skull:
C3AF0063-B552-4BF4-8D79-73F346A20FB1.png
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Πολλοί άντρες τη βρίσκουν με τα γυναικεία πόδια, ποδοδάχτυλα κτλ. :shifty: Νομίζω ότι απευθύνομαι σε κόσμο που ζει πίσω από το φως του ήλιου όταν σε όλο τον κόσμο, ο καθένας γουστάρει κάτι και το εκφράζει χωρίς να γίνεται ιδιαίτερη ανάλυση.
Ναι ξερω τι ελεγε , απλα του δινω χρονο να σκεφτει παλι αυτο που ειπε επειδη πραγματικα ειναι χαζος τροπος σκεψης αυτος
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,608 μηνύματα.
Θεωρώ ότι πλατειάζουμε χωρίς λόγο. Το να καθόμαστε και να λέμε " α φλερτάρουν οι κοπέλες", "α όχι δεν το κάνουν και το θέμα για ποιον λόγο δεν το κάνουν" είναι σαν το πιθάρι των Δαναΐδων λαϊκιστή δε θα καταλήξουμε πουθενά. Η ουσία είναι μία, σου αρέσει καποι@ μίλα τ@.
Οπως είπα και νωρίτερα αν μου αρέσει κάποιος αρκετά θα κάνω κίνηση πρώτη.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,867 μηνύματα.
Οπως είπα και νωρίτερα αν μου αρέσει κάποιος αρκετά θα κάνω κίνηση πρώτη.

Ναι απλά αυτό είναι μια διαπίστωση που χρυσώνει το χάπι γιατί δεν συμβαίνει. Ή αν συμβαίνει είναι σε ποσοστό μη μετρήσιμο. Το παιδί άνοιξε ένα θέμα για έναν μέσο νέο που ενδεχόμενα δεν ανήκει στην σφαίρα των αρέσιμων από την πρώτη ματιά. :shifty:
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Πραγματικα αφηστε τον καθεναν να κανει ο,τι θελει εν τελει. Θελει ο καγκουρας να ριχτει με ατακες του σνικ ; Ας το κανει. Θελει η αλλη να ανεβασει τα ποδια της σε ινστα ποστ ας το κανει. Μην ειμαστε κομπλεξικοι. Ο καθενας εχει τα δικα του στανταρτς αφτερ ολ. Δεν οδηγει πουθενα αυτη η κουβεντα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το παιδί άνοιξε ένα θέμα για έναν μέσο νέο που ενδεχόμενα δεν ανήκει στην σφαίρα των αρέσιμων από την πρώτη ματιά.
Συμβαινει και στους καλυτερους
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,867 μηνύματα.
Συμβαινει και στους καλυτερους

δηλαδή; Αν κρίνω από τον τρόπο που η Λόπεζ ρούφηξε τον Άφλεκ και ο δύσμοιρος έβαλε τα κλάματα στο μήνα του μέλητος...καταλαβαίνω πολλά για το πόσο λάθος πολλές φορές οι γυναίκες για απίθανους λόγους εξαϋλώνονται ερωτικώς και σεξουαλικώς από κάποιον πρώην αλκοολικό, με σοβαρά πάθη.
 

JasonPap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JasonPap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Βασικά έχω και άλλη μια απορία
Τι βρίσκει εξωτερικά ωραίο μια γυναίκα σε έναν άνδρα?
Πχ όλοι οι άντρες συμφωνούμε σε πολλά πράματα για το τι κοιτάμε εμφανισιακά σε μια γυναίκα. Τα γνωστά βυζ, κωλ, πόδια κλπ
Με τις γυναίκες δε βγαίνει άκρη σχετικά με το τι τις αρέσει. Να έχει μούσια και μουστάκι ή όχι? Να έχει τρίχες στο στήθος ή όχι? Να είναι φαλακρός ή με μαλλιά? Πως είναι το πρότυπο για αυτές?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Βασικά έχω και άλλη μια απορία
Τι βρίσκει εξωτερικά ωραίο μια γυναίκα σε έναν άνδρα?
Πχ όλοι οι άντρες συμφωνούμε σε πολλά πράματα για το τι κοιτάμε εμφανισιακά σε μια γυναίκα. Τα γνωστά βυζ, κωλ, πόδια κλπ
Με τις γυναίκες δε βγαίνει άκρη σχετικά με το τι τις αρέσει. Να έχει μούσια και μουστάκι ή όχι? Να έχει τρίχες στο στήθος ή όχι? Να είναι φαλακρός ή με μαλλιά? Να είναι πολύ αδύνατος ή να χει κοιλίτσα? Πως είναι το πρότυπο για αυτές?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top