Πρώτη εξεταστική

Πρώτη εξεταστική

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 184)
  • Ναι φοβάμαι :( Δε θα περάσω σε κανένα μάθημα μακάρι να τα περάσω τουλάχιστον με 5

    Ψήφοι: 18 9.8%
  • Όχι δε φοβάμαι Δε θα περάσω σε κανένα μάθημα αλλά δε με νοιάζει

    Ψήφοι: 7 3.8%
  • Πιστεύω ότι θα περάσω μερικά και θα μείνω σε άλλα

    Ψήφοι: 86 46.7%
  • Δε θα περάσω τίποτα αλλά το επόμενο εξάμηνο θα διαβάζω και θα τα περάσω

    Ψήφοι: 10 5.4%
  • Όχι μόνο θα τα περάσω αλλά θα βάλω ρήτρα πάνω από 8 για να έχουμε και ένα καλό βαθμό πτυχίου

    Ψήφοι: 22 12.0%
  • Άλλο: Πείτε το άλλο

    Ψήφοι: 6 3.3%
  • Δεν είμαι φοιτητής πρώτου έτους

    Ψήφοι: 35 19.0%

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Μόνο εδώ στο ischool έχω δει πρωτοετείς να είναι ενθουσιασμένοι για την 1η τους εξεταστική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Μόνο εδώ στο ischool έχω δει πρωτοετείς να είναι ενθουσιασμένοι για την 1η τους εξεταστική...


Είναι μέχρι να δουν την γλυκα :P Μετα θα αλλάξουν γνώμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Μόνο εδώ στο ischool έχω δει πρωτοετείς να είναι ενθουσιασμένοι για την 1η τους εξεταστική...

δεν ειμαι ενθουσιασμενος ...αγχωμενος ειμαι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Όταν πέρασα στο πανεπιστήμιο, έως και τα Χριστούγεννα ήμουν στο ροζ συννεφάκι και απολάμβανα τις σπουδές μου. Η εξεταστική του Φεβρουαρίου του 1996 ήταν η πρώτη απότομη προσγείωση. Στην πρώτη εξεταστική μάλιστα πήρα τους χαμηλότερους βαθμούς, γιατί διάβαζα βάσει του σχολικού στυλ διαβάσματος, δηλαδή, αποστήθιζα την ύλη. Από το 2ο εξάμηνο κατανόησα ότι πρέπει να διαβάζω με διαφορετικό τρόπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Πως σας φαινεται που σε δυο μηνες ξεκινα η πρωτη εξεταστικη πρωτοετεις μ?:P
Πως να μας φανει...Παιζει να ειμαστε το μοναδικο τμημα που ξεκιναμε νωρις εξεταστικη.11 Ιανουαριου παρακαλω.:(.Δηλαδη τα Χριστουγεννα εχει διαβασμα.Απο την μια βεβαια ειναι καλο γιατι θα τελειωσουμε νωρις,αλλα δεν παυει να σε κλεισει μεσα τις γιορτες.Τι να κανουμε θα περασει και αυτο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Πως να μας φανει...Παιζει να ειμαστε το μοναδικο τμημα που ξεκιναμε νωρις εξεταστικη.11 Ιανουαριου παρακαλω.:(.Δηλαδη τα Χριστουγεννα εχει διαβασμα.Απο την μια βεβαια ειναι καλο γιατι θα τελειωσουμε νωρις,αλλα δεν παυει να σε κλεισει μεσα τις γιορτες.Τι να κανουμε θα περασει και αυτο.:P

Πραγματικά ελπίζω να είστε το μοναδικό τμήμα γιατί αν εμάς μας βάλουν τόσο νωρίς την εξεταστική δεν θα προλάβουμε τίποτα, δεν θα κάνουμε Χριστούγεννα :hehe: Απο μια εργασία με πολλές και διάφορες απαιτήσεις στο κάθε μάθημα,για 5 μαθήματα,σύνολο 5 :confused: Και ακομα δεν ξέρουμε τι εργασίες θα ειναι αυτές. Απλά δεν θα βγουν μέσα σε δυο εβδομάδες :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Πως να μας φανει...Παιζει να ειμαστε το μοναδικο τμημα που ξεκιναμε νωρις εξεταστικη.11 Ιανουαριου παρακαλω.:(.Δηλαδη τα Χριστουγεννα εχει διαβασμα.Απο την μια βεβαια ειναι καλο γιατι θα τελειωσουμε νωρις,αλλα δεν παυει να σε κλεισει μεσα τις γιορτες.Τι να κανουμε θα περασει και αυτο.:P

I don't think so...
Με ένα καλό διάβασμα καθ' όλο το εξάμηνο δεν υπάρχει λόγος να το λιώσεις τα Χριστούγεννα πέραν από ενδεχομένως θεωρητικά μαθήματα.




Πραγματικά ελπίζω να είστε το μοναδικό τμήμα γιατί αν εμάς μας βάλουν τόσο νωρίς την εξεταστική δεν θα προλάβουμε τίποτα, δεν θα κάνουμε Χριστούγεννα :hehe: Απο μια εργασία με πολλές και διάφορες απαιτήσεις στο κάθε μάθημα,για 5 μαθήματα,σύνολο 5 :confused: Και ακομα δεν ξέρουμε τι εργασίες θα ειναι αυτές. Απλά δεν θα βγουν μέσα σε δυο εβδομάδες :confused:

Μέσα στα Χριστούγεννα βρήκαν οι καθηγητές σας να σας βάλουν εργασίες; :P
Εμάς τρέχουν εντός του εξαμήνου πέραν από ασκήσεις-bonus or extra time.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Είναι και αναλογα τη σχολη...εγω πχ που ειμαι νηπιαγωγων δεν νομιζω να εχω ιδιαιτερο θεμα! :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
I don't think so...
Με ένα καλό διάβασμα καθ' όλο το εξάμηνο δεν υπάρχει λόγος να το λιώσεις τα Χριστούγεννα πέραν από ενδεχομένως θεωρητικά μαθήματα.






Μέσα στα Χριστούγεννα βρήκαν οι καθηγητές σας να σας βάλουν εργασίες; :P
Εμάς τρέχουν εντός του εξαμήνου πέραν από ασκήσεις-bonus or extra time.


Έχουμε κάθε εβδομάδα εργασία και για τα 5 μαθήματα(χωρίς τα αγγλικά δηλαδη), 5 εργασιες την εβδομάδα και αυτο γινεται ολο το εξάμηνο. Περνάμε τελεια οπως καταλαβαίνεις,και ειναι υποχρεωτικές,ουτε καν για μπόνους :P Απλα για το τέλος του εξαμήνου εχουμε και μια τελική εργασια. Και δεν ειναι θεωρητικές :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Εσυ είσαι το αστέρι της Ελλάδος, δεν πιάνεσαι .. !

τασαρε και γω θα δωσω καμια εικοσαρια το σεπτεμβρη.φιλοδοξω να περασω τα 5.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Πραγματικά ελπίζω να είστε το μοναδικό τμήμα γιατί αν εμάς μας βάλουν τόσο νωρίς την εξεταστική δεν θα προλάβουμε τίποτα, δεν θα κάνουμε Χριστούγεννα :hehe: Απο μια εργασία με πολλές και διάφορες απαιτήσεις στο κάθε μάθημα,για 5 μαθήματα,σύνολο 5 :confused: Και ακομα δεν ξέρουμε τι εργασίες θα ειναι αυτές. Απλά δεν θα βγουν μέσα σε δυο εβδομάδες :confused:
Kοιτα εσεις ειστε αλλη φαση.Ολο παραδιδετε εργασιες,οποτε θα ειναι κακοι αν ξεκινησει τοτε.Κατι θα γινει μην φοβασαι.:P

I don't think so...
Με ένα καλό διάβασμα καθ' όλο το εξάμηνο δεν υπάρχει λόγος να το λιώσεις τα Χριστούγεννα πέραν από ενδεχομένως θεωρητικά μαθήματα.






Μέσα στα Χριστούγεννα βρήκαν οι καθηγητές σας να σας βάλουν εργασίες; :P
Εμάς τρέχουν εντός του εξαμήνου πέραν από ασκήσεις-bonus or extra time.
Ενοειται πως γινεται διαβασμα σε ολο το εξαμηνο,απλα δεν θα εμβαθυνεις λιγο παραπανω στην εξεταστικη;Δεν θα δεις μια πιο πονηρη ασκηση;Αμα δεν διαβαζα κατα την διαρκεια θα ειχα πανικοβληθει ηδη.Οσο για τα θεωρητικα μαθηματα μονο την χημεια εχουμε και αντε τον προγραμματισμο.Αν και εκει οπως μας ειπε ο καθηγητης κωδικα θα γραψουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Kοιτα εσεις ειστε αλλη φαση.Ολο παραδιδετε εργασιες,οποτε θα ειναι κακοι αν ξεκινησει τοτε.Κατι θα γινει μην φοβασαι.:P


Ενοειται πως γινεται διαβασμα σε ολο το εξαμηνο,απλα δεν θα εμβαθυνεις λιγο παραπανω στην εξεταστικη;Δεν θα δεις μια πιο πονηρη ασκηση;Αμα δεν διαβαζα κατα την διαρκεια θα ειχα πανικοβληθει ηδη.Οσο για τα θεωρητικα μαθηματα μονο την χημεια εχουμε και αντε τον προγραμματισμο.Αν και εκει οπως μας ειπε ο καθηγητης κωδικα θα γραψουμε.


Γουοτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Τη μέρα που έδινα το πρώτο μάθημα νόμιζα ότι θα κατουρηθώ από την αγωνία μου!:P Ενώ όσο περνάνε τα χρόνια, τόσο ξεπερνάω το άγχος των εξετάσεων. Τα τελευταία χρόνια πηγαίνω με το γυαλί ηλίου και τη φραπεδία στο χέρι.:P λέω, δεν βαριέσαι...και να κοπώ το ξαναδίνω. Απ' τη στιγμή που έχω κάνει το καλύτερο δυνατό, έχω τη συνείδηση μου ήρεμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Για να γινω πιο συγκεκριμενη κανουμε περιβαλλοντικη χημεια,δηλαδη ασχολουμαστε με περιβαλλοντικα φαινομενα'9υλη βιολογιας γενικης κυριως 2ο κεφαλαιο)και σε μικροτερο βαθμο ασκησεις.Οποτε θελει διαβασμα ως προς την θεωρια.Τωρα για τον προγραμματισμο πρεπει να κατανοησεις καποιες βασικες αρχες των εντολων και να τα εφαρμοζεις στην πραξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
1η εξεταστική είναι ότι είναι να γίνει θα γίνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Οδεύοντας προς το τέλος της εξεταστικής :D Προσωπικά έχω αφήσει ήδη ένα μάθημα για να το διαβάσω καλοκαίρι και σκέφτομαι να αφήσω και το τελευταίο μου γιατί είναι παλούκι και δεν έχω κανένα ψυχικό σθένος να το διαβάσω άρα κόβομαι σε 2/7... εχω τύψεις όμως :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Οδεύοντας προς το τέλος της εξεταστικής :D Προσωπικά έχω αφήσει ήδη ένα μάθημα για να το διαβάσω καλοκαίρι και σκέφτομαι να αφήσω και το τελευταίο μου γιατί είναι παλούκι και δεν έχω κανένα ψυχικό σθένος να το διαβάσω άρα κόβομαι σε 2/7... εχω τύψεις όμως :/

Υποθεση μιας βδομαδας(μαξιμουμ) για να ξεπεραστουν οι τυψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Υποθεση μιας βδομαδας(μαξιμουμ) για να ξεπεραστουν οι τυψεις.
Εμ ξεπεράστηκαν ήδη :redface:
Σήμερα βγήκα μετά από σερί εγκλεισμό στο σπίτι για την κωλοεξεταστική :mad:
Καλά αποτελέσματα να έχουμε !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top