Πρώτη εξεταστική

Πρώτη εξεταστική

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 184)
  • Ναι φοβάμαι :( Δε θα περάσω σε κανένα μάθημα μακάρι να τα περάσω τουλάχιστον με 5

    Ψήφοι: 18 9.8%
  • Όχι δε φοβάμαι Δε θα περάσω σε κανένα μάθημα αλλά δε με νοιάζει

    Ψήφοι: 7 3.8%
  • Πιστεύω ότι θα περάσω μερικά και θα μείνω σε άλλα

    Ψήφοι: 86 46.7%
  • Δε θα περάσω τίποτα αλλά το επόμενο εξάμηνο θα διαβάζω και θα τα περάσω

    Ψήφοι: 10 5.4%
  • Όχι μόνο θα τα περάσω αλλά θα βάλω ρήτρα πάνω από 8 για να έχουμε και ένα καλό βαθμό πτυχίου

    Ψήφοι: 22 12.0%
  • Άλλο: Πείτε το άλλο

    Ψήφοι: 6 3.3%
  • Δεν είμαι φοιτητής πρώτου έτους

    Ψήφοι: 35 19.0%

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Αυτό με τις αλυσίδες και εμένα με αγχώνει πολυ...:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
10η και πιθανώς προτελευταία (σίγουρα παραπρότελευταία) εξεταστική μου στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών δίνοντας μόλις ένα μάθημα λόγω του ότι ήμουν Erasmus (και αυτό θα περαστεί στην πτυχιακή). Αν το περάσω, θα έχω πλέον μονοψήφιο αριθμό μαθημάτων για πτυχίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
Δεεεεεεεε ξέρω, παρά είμαι πολύ αγχωμένη! :worry: 3 από τα 5 μαθήματα είναι αλυσίδες και... πφφφ :(

Αυτό με τις αλυσίδες και εμένα με αγχώνει πολυ...:(:(

μην αγχώνεστε τόσο ρε παιδιά
δεν είναι τρομαχτική η εξεταστική

μια συμβουλή
ψαξτε για παλιά θέματα του
καθηγητή που κάνει το μάθημα
ώστε να καταλάβετε τι θέματα βάζει περίπου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Έχω συνηθίσει πλέον λίγο πολυ αλλα όσο να ναι ένα άγχος το έχεις με τις αλυσίδες...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Η πιο σωστη συμβουλη. Αυτο που μετραει ειναι η εκ των προτερων γνωση. Μπορει να πας φουλ διαβασμενος αλλα χωρις να εχεις διαβασει θεματα και να παρεις τον πουλο και να εχεις μισοδιαβασει σε αλλο μαθημα και επειδη ξερεις πως λυνονται εστω πανω κατω ο,τι επεσε στην προηγουμενη εξεταστικη να περασεις και με βαθμο. Κι η υλη στο πανεπιστημιο ειναι χαωδης, ΔΕΝ διαβαζουμε οπως στο λυκειο.

μια συμβουλή
ψαξτε για παλιά θέματα του
καθηγητή που κάνει το μάθημα
ώστε να καταλάβετε τι θέματα βάζει περίπου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Έχω να διαβάσω 2 μέρες κ την τρίτη δίνω . Σήμερα κ αύριο πρέπει να το λιώσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Σήμερα με τις εκλογές λίγο δύσκολη η συγκέντρωση:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εμ δεν είναι οι εκλογές.Απλά δε συγκεντρώνομαι με τίποτα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εμ δεν είναι οι εκλογές.Απλά δε συγκεντρώνομαι με τίποτα :(
Δεν θέλω ηττοπάθειες. Το χουμε λέμε. :P :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Δεν θέλω ηττοπάθειες. Το χουμε λέμε. :P :clapup:

Eπαναπαύομαι στο βαθμό της προόδου και στο ότι είναι πολλαπλης χωρίς αρνητική βαθμολόγηση κ αυτό είναι πολύ κακοο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Γιορτάζει η δημοκρατία, το έθνος μας, ο λαός και το σύνταγμα σήμερα. Και εσείς έχετε το μυαλό σας στη μελέτη και το διάβασμα? Αλήτεζζζζ...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Eπαναπαύομαι στο βαθμό της προόδου και στο ότι είναι πολλαπλης χωρίς αρνητική βαθμολόγηση κ αυτό είναι πολύ κακοο
Και γω έτσι θα έκανα μη νομίζεις... :redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Έχει κάνει κανείς "Πίνακες" στα Μαθηματικά?Δεν έχω καταλάβει τίποτα!:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
Έχει κάνει κανείς "Πίνακες" στα Μαθηματικά?Δεν έχω καταλάβει τίποτα!:confused:

Ό,τι θες πάνω στη Θεωρία Πινάκων, μπορείς να με ρωτήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Ό,τι θες πάνω στη Θεωρία Πινάκων, μπορείς να με ρωτήσεις.

Ωραία!Σ'ευχαριστώ πολύ!
Θα τα ξαναδιαβάσω μια μόνη μήπως καταλάβω κάτι παραπάνω, γιατί διαφορετικά θα πρέπει να μου λύνεις απορίες για ώρες...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Έχει κάνει κανείς "Πίνακες" στα Μαθηματικά?Δεν έχω καταλάβει τίποτα!:confused:
Θα τα ξαναδιαβάσω μια μόνη μήπως καταλάβω κάτι παραπάνω...
Μια ιδέα είναι να διαβάσεις τους "Πίνακες" πρώτα από το βιβλίο Μαθηματικών κατεύθυνσης Γ λυκείου (πρώτο κεφάλαιο και εκτός ύλης πανελληνίων) καθώς είναι γραμμένο αρκετά απλά και αναλυτικά. Από εκεί θα καταλάβεις σίγουρα τις βασικές έννοιες. Στη συνέχεια, θα τους διαβάσεις από το βιβλίο ή τις σημειώσει9ς της σχολής σου, όπου πιθανολογώ ότι είναι γραμμένα συνοπτικά και κάπως στριφνά. Καλή διασκέδαση.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Αφού έδωσα Ουρολογία, πλέον δεν φοβάμαι τίποτα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Μια ιδέα είναι να διαβάσεις τους "Πίνακες" πρώτα από το βιβλίο Μαθηματικών κατεύθυνσης Γ λυκείου (πρώτο κεφάλαιο και εκτός ύλης πανελληνίων) καθώς είναι γραμμένο αρκετά απλά και αναλυτικά. Από εκεί θα καταλάβεις σίγουρα τις βασικές έννοιες. Στη συνέχεια, θα τους διαβάσεις από το βιβλίο ή τις σημειώσει9ς της σχολής σου, όπου πιθανολογώ ότι είναι γραμμένα συνοπτικά και κάπως στριφνά. Καλή διασκέδαση.



Ναι απ'το βιβλίο της Γ' λυκείου είχα σκοπό να τα διαβάσω.Το έχω πάρει μαζί μου γι'αυτό το λόγο.
Στο βιβλίο της σχολής μου δεν έχει σχετική ενότητα με πίνακες!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Όντως το βιβλίο της Γ λυκείου ειναι άκρως βοηθητικό!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Πως σας φαινεται που σε δυο μηνες ξεκινα η πρωτη εξεταστικη πρωτοετεις μ?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top