Πρώτη εξεταστική

Πρώτη εξεταστική

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 184)
  • Ναι φοβάμαι :( Δε θα περάσω σε κανένα μάθημα μακάρι να τα περάσω τουλάχιστον με 5

    Ψήφοι: 18 9.8%
  • Όχι δε φοβάμαι Δε θα περάσω σε κανένα μάθημα αλλά δε με νοιάζει

    Ψήφοι: 7 3.8%
  • Πιστεύω ότι θα περάσω μερικά και θα μείνω σε άλλα

    Ψήφοι: 86 46.7%
  • Δε θα περάσω τίποτα αλλά το επόμενο εξάμηνο θα διαβάζω και θα τα περάσω

    Ψήφοι: 10 5.4%
  • Όχι μόνο θα τα περάσω αλλά θα βάλω ρήτρα πάνω από 8 για να έχουμε και ένα καλό βαθμό πτυχίου

    Ψήφοι: 22 12.0%
  • Άλλο: Πείτε το άλλο

    Ψήφοι: 6 3.3%
  • Δεν είμαι φοιτητής πρώτου έτους

    Ψήφοι: 35 19.0%

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
σημερα ηταν το πρωτο μου μαθημα..ιταλικά.

Ενταξει δεν τα πηγα και τελεια...αλλα τωρα παμε δυναμικα για το επομενο της τεταρτης ;)

(εγω στο αναγνωστηριο τη βγαζω τη μερα μου :D )
κ γω επίσης. :P τίγκα είναι κάθε μέρα. Καλή επιτυχία
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
κ γω επίσης. :P τίγκα είναι κάθε μέρα. Καλή επιτυχία
.

και σε εσένα:)


ειναι πολυ πιο παραγωγικο το διαβασμα εκει για εμενα(και για πολλους αλλους προφανως γιατι πραγματι ειναι πιχτρα:P)
πηγα 3ωρες το πρωι και θα ξαναπάω το απογευμα και αυριο το πρωι πριν δωσω(δινω μεσημερι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βασίλης96

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μαθηματικα την Τεταρτη και την Πεμπτη Περιφερειακη Οικονομικη...

Αντιο ζωη χαχαχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Εάν το πηγαίνετε σερί και μπορείτε και λειτουργείτε και τα πηγαίνετε καλα, ε τότε υποκλίνομαι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Φυσικός:
"Πάρτε αυτά τα 30 προτεινόμενα θέματα να λύσετε μέτα στα χριστούγεννα. Στις εξετάσεις θα πέσουν 3 από αυτά, με ελαφρώς αλαγμένα τα νούμερα"

Σήμερα το πρωί:
"Παιδιά, ορίστε τα θέματα. Όσοι καθίσατε παραμονές εξεταστικής να λύσετε τα 30 προτεινόμενα, ελάτε να ξαναδώσετε το Σεπτέμβρη!"

Ντάξει, το μάθημα πιστεύω το πέρασα με ένα 6-7, αλλά τα θέματα που γράψαμε δεν είχαν ΚΑΜΙΑ σχέση με τις ασκήσεις που έκανε όλη τη χρονιά στην τάξη. Υπολόγιζα να γράψω ένα 8.5-9, αλλά κάτι τέτοιο δεν παίζει.
Πάει το 1, μένουν 5. Καλή επιτυχία σε όσους δίνουν αύριο!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Φυσικός:
"Πάρτε αυτά τα 30 προτεινόμενα θέματα να λύσετε μέτα στα χριστούγεννα. Στις εξετάσεις θα πέσουν 3 από αυτά, με ελαφρώς αλαγμένα τα νούμερα"
Σήμερα το πρωί:
"Παιδιά, ορίστε τα θέματα. Όσοι καθίσατε παραμονές εξεταστικής να λύσετε τα 30 προτεινόμενα, ελάτε να ξαναδώσετε το Σεπτέμβρη!"
Πέρυσι στην κβάντο Ι, ο καθηγητής όταν του έγιναν παράπονα ότι κάποιο ερώτημα ήταν εντελώς άσχετο με την ύλη, ρώτησε έκπληκτος: "Καλά, δεν παρακολουθείτε στο ίντερνετ τις νέες διεθνείς επιστημονικές ανακοινώσεις;"
Συμπέρασμα:

Υ.Γ. Οι παρόντες ΔΕΝ εξαιρούνται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εμάς είναι καλοί αυτοί που έχουμε παραδόξως. Το μόνο κακό που έχουν και οι δύο (ο ένας μας έκανε ηλεκτρισμό και ο άλλος μηχανική) στο 3ωρο που είχαμε μαζεμένο μας έκανα ένα 15λεπτο διάλειμμα. Δηλαδή να θες να παρακολουθήσεις και από κάποια φάση να μην αντέχεις. :hehe: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Πόσο μου τη σπάει όταν βάζουν εκτός ύλης!!!! :knife::knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Ενταξει, δεν συμβαίνει συχνά αλλα άμα ειναι βαρεμένος ο καθηγητής:P ειναι να μη σου τύχει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Ενταξει, δεν συμβαίνει συχνά αλλα άμα ειναι βαρεμένος ο καθηγητής:P ειναι να μη σου τύχει!

Υπάρχει κάτι χειρότερο από το να είναι βαρεμένος/η, δηλαδή, το να είναι κομπλεξικός/η. Εμένα με είχε κάνει ρόμπα ένας καθηγητής επειδή μοιράστηκα κάποιο υλικό που είχα βρει για μια εργασία με συμφοιτητές/τριές μου. Πρέπει να με "έδωσε" βέβαια κάποιος/α από αυτούς/ες. Λογικά έτσι το έμαθε κι ο καθηγητής. Μου λέει λοιπόν ο τυπάς με υφάκι: κυρία Ηλιού, μην ξαναπροσπαθήσετε να κάνετε την έξυπνη. Το 'κανα γαργάρα, γιατί δεν θέλω να τραβάω τα άκρα. Κακά τα ψέματα. Έχουν μεγάλη δύναμη. Ευτυχώς στις εξετάσεις μου έβαλε όσο άξιζα. Πάλι καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ELSam

Νεοφερμένος

Η ELSam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πόσο μου τη σπάει όταν βάζουν εκτός ύλης!!!! :knife::knife:

Αφού έχετε και ύλη,να ευχαριστείς τον Θεό :ermm: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Αφού έχετε και ύλη,να ευχαριστείς τον Θεό :ermm: :P

Ναι, σ' αυτό έχεις δίκιο. Και στη φιλολογία, απ' ό,τι μου είχε πει η αδερφή μου, κάποιο/ες καθηγητές/τριες δεν τους έδιναν ύλη κι έβαζαν και θέματα εκτός βιβλίων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
To πρόβλημα στο Ελληνικό Πανεπιστήμιο είναι ότι αρκετοί καθηγητές (που έχουν κάποια σχέση με το εξωτερικό στην καριέρα τους) διδάσκουν ότι θα έπρεπε να διδάσκεται, το οποίο για x λόγους δεν διδάσκεται στο πρόγραμμα σπουδών του Τμήματος που διδάσκουν. Έτσι ασχέτως γίνουν ή δεν γίνουν τα μαθήματα λόγω διαφόρων αιτιών π.χ. καταλήψεις, συνελεύσεις φοιτητών, οι ίδιοι τα θεωρούν διδαγμένα. Γι' αυτό ρωτάτε τους ίδιους τους καθηγητές τι διδάσκουν και ποια είναι η εξεταστέα ύλη. Μη κοιτάτε μόνο τον οδηγό σπουδών. Πολλές φορές ο οδηγός σπουδών περιγράφει μια κατά προσέγγιση ύλη σε κάθε μάθημα και έχει να ανανεωθεί το περιεχόμενο που γράφει (προσοχή, ο οδηγός σπουδών ανανεώνεται κάθε ακαδημαϊκό έτος) από τον ίδιο τον διδάσκοντα, με αυτό που πραγματικά διδάσκει στην αίθουσα, πολλά χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Αφού έχετε και ύλη,να ευχαριστείς τον Θεό :ermm: :P

Ε άμα έχουμε φτάσει εκει τι να πω... Καλή τύχη μόνο!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εσείς οι καθηγητές που δεν μας περνάτε, να δω τι άλλο θα σκεφτείτε για να μας ξαναδείτε.. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Εμ τελικά όλα προσχεδιασμένα ειναι:P :εξηγείται γιατί δεν περνάμε τα μαθήματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εμ τελικά όλα προσχεδιασμένα ειναι:P :εξηγείται γιατί δεν περνάμε τα μαθήματα!
Χαχαχαχα έτσι! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Δεεεεεεεε ξέρω, παρά είμαι πολύ αγχωμένη! :worry: 3 από τα 5 μαθήματα είναι αλυσίδες και... πφφφ :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top