Πρώτη εξεταστική

Πρώτη εξεταστική

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 184)
  • Ναι φοβάμαι :( Δε θα περάσω σε κανένα μάθημα μακάρι να τα περάσω τουλάχιστον με 5

    Ψήφοι: 18 9.8%
  • Όχι δε φοβάμαι Δε θα περάσω σε κανένα μάθημα αλλά δε με νοιάζει

    Ψήφοι: 7 3.8%
  • Πιστεύω ότι θα περάσω μερικά και θα μείνω σε άλλα

    Ψήφοι: 86 46.7%
  • Δε θα περάσω τίποτα αλλά το επόμενο εξάμηνο θα διαβάζω και θα τα περάσω

    Ψήφοι: 10 5.4%
  • Όχι μόνο θα τα περάσω αλλά θα βάλω ρήτρα πάνω από 8 για να έχουμε και ένα καλό βαθμό πτυχίου

    Ψήφοι: 22 12.0%
  • Άλλο: Πείτε το άλλο

    Ψήφοι: 6 3.3%
  • Δεν είμαι φοιτητής πρώτου έτους

    Ψήφοι: 35 19.0%

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
στα θεωρητικα μαθηματα χρειαζεται κυριως απομνημονευση ή απλη κατανοηση?

Κατανόηση, ωστε να μπορείς να αναπαράγεις αυτα που διαβασες με δικα σου λογια. Δεν εισαι πια στο λυκειο;)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Στα αγγλικά δεν εχω κανει τιποτα ακομα και τωρα παλεύω να τελειώσω τις εργασίες που πρεπει να παραδώσουμε. Το τραγικό; Την Τριτη θα γράφαμε ενα τεστακι με σημειώσεις που μας είχαν παραδώσει πριν τις γιορτές και θα μετρούσε στον βαθμό. Αλλα οι σημειώσεις ηταν τελικα λάθος, μας το ειπαν τη δεύτερη εβδομάδα των γιορτών (!) και ειπαν οτι οι σωστές θα παραδωθουν μετα. Guess what? Ακομα τιποτα δεν εχουμε. Αλλα το τεστακι θα το γράψουμε, ειπαν. :crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 824270

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σχεδον παντα παρακολουθυοσα τα μαθηματα της σχολης και ελαχιστες φορες ελειπα. Συνεπως γνωριζω που βρισκομαστε, εχω ολες τις σημειωσεις, αλλα τη στιγμη που σκεφτομαι το διαβασμα μου προκαλειται μια απεχθεια. Αισθανομαι οτι δε μπορω να συγκεντρωθω μερικες φορες και δεν το αντιμετωπιζω ως κατι "καλο". Βεβαια, εχω ακουσει απο καθηγητες, φιλους κλπ. οτι στο πρωτο εξαμηνο δε διαβαζουν πολυ διοτι ειτε δε μπορουν, δε θελουν, ειτε τους εχει μεινει μια απεχθεια η κουραση λογω πανελληνιων. Δεν δυναμαι να το εξηγησω διαφορετικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εσείς που διαβάζετε; Εμένα το αναγνωστήριο με βοηθάει αρκετά να συγκεντρωθώ (πλην αυτης της στιγμης που κανω διαλειμματακι :P ) και πλέον έρχομαι κάθε μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Εσείς που διαβάζετε; Εμένα το αναγνωστήριο με βοηθάει αρκετά να συγκεντρωθώ (πλην αυτης της στιγμης που κανω διαλειμματακι :P ) και πλέον έρχομαι κάθε μέρα.
Καθένας με τις προτιμήσεις του. Προσωπικά δεν μπορώ με τίποτα να διαβάσω σε αναγνωστήριο. Κάποιες προσπάθειες που έκανα στο 1ο εξάμηνο απέτυχαν παταγωδώς. Δεν μπορώ να έχω εκείνη την ώρα τόσο κόσμο γύρω μου, η προσοχή μου αποσπάται εντελώς, θέλω να είμαι απλωμένος με το δικό μου τρόπο και το διάβασμά μου το έχω στενά συνδυάσει με το τσιγαράκι μου. Έτσι, μελετώ αποκλειστικά στο καλυβάκι μου.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εσείς που διαβάζετε; Εμένα το αναγνωστήριο με βοηθάει αρκετά να συγκεντρωθώ (πλην αυτης της στιγμης που κανω διαλειμματακι :P ) και πλέον έρχομαι κάθε μέρα.

Απαπα τι αναγνωστήριο? Εγώ πιάνω ολόκληρη κουβέντα με τον εαυτό μου όταν διαβάζω, θέλω να ακούω την φωνή μου πώς το λένε.:P Σπίτι, για να απλώνομαι στο δωμάτιό μου με το πάσο μου.
Πηγαίνω στο αναγνωστήριο μόνο άμα έχω κανένα μεγάλο κενό μεταξύ μαθημάτων και δεν έχω πώς να το σκοτώσω οπότε διαβάζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εγω στο σπίτι σπάνια θα συγκεντρωθώ. Είναι αρχές δεν έχω συνηθίσει κ όλο αποσπώμαι. Ειδικά ο υπολογιστής κάθε φορά με καταστρέφει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Δεν το μπορώ το αναγνωστηριο... Καλύτερα σπίτι μου!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosxanthi

Δραστήριο μέλος

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Αναγνωστηριο ειναι για μεσα στο εξαμηνο, οταν υπαρχει καποιο κενο ή στην εξεταστικη πολλες μερες πριν την εξεταση. Παραμονες εξετασεων δεν υπαρχει καλυτερη λυση απο το σπιτι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Αναγνωστηριο ειναι για μεσα στο εξαμηνο, οταν υπαρχει καποιο κενο ή στην εξεταστικη πολλες μερες πριν την εξεταση. Παραμονες εξετασεων δεν υπαρχει καλυτερη λυση απο το σπιτι ;)

Κοίτα τώρα που δεν έχουμε ξεκινήσει με βολεύει αρκετά να πηγαίνω. Σπίτι δε θα διαβάσω όσο εκεί, όλο κάτι θα βρω για να σταματήσω.Παραμονές εξετάσεων λογικά θα μένω σπίτι με την ησυχία μου για να χω περισσότερη άνεση .Τότε δε θα χω δικαιολογίες να μη διαβάζω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Πιστεύω πως αναγνωστήριο εκτός απ' ότι υπάρχει ένα πνεύμα συλλογικότητας στον αέρα, σε βοηθάει να διαβάζεις περισσότερο γιατί κάνεις διαλείμματα αναγκαστικά αφού βλέπεις φίλους-γνωστούς, κουβεντιάζεις και ξελαμπικάρεις λίγο. Γενικά εγώ αναγνωστήριο κάθομαι και κάνα 3-4 ώρες, σπίτι να κάτσω για διάβασμα τόσο δεν παίζει με τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Πιστεύω πως αναγνωστήριο εκτός απ' ότι υπάρχει ένα πνεύμα συλλογικότητας στον αέρα, σε βοηθάει να διαβάζεις περισσότερο γιατί κάνεις διαλείμματα αναγκαστικά αφού βλέπεις φίλους-γνωστούς, κουβεντιάζεις και ξελαμπικάρεις λίγο. Γενικά εγώ αναγνωστήριο κάθομαι και κάνα 3-4 ώρες, σπίτι να κάτσω για διάβασμα τόσο δεν παίζει με τίποτα.

Αυτό ακριβώς. :p Σήμερα πχ διάβασα κανα 5ωρο.Σπίτι ούτε καν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Ναι αλλά μπορεί να ξεφύγεις και να μιλάς με τους φίλους και να αφήσεις το διάβασμα... Συμφωνώ οτι παραμονές εξετάσεων δεν ειναι το καλύτερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
To χειρότερο είναι να έχεις να κάνεις εργασίες στο υπολογιστή.. Τοοοοοσο εύκολο να αποσπαστεί η προσοχή σου.. μια άλλη σελίδα από αυτή που χρειάζεσαι να ανοίξεις,και έγινε το κακό.. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Ασε και εγώ τι έχω τραβήξει με εργασίες... Αν δεν υπήρχε deadline ακομα με αυτές θα ασχολιομουν:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Εσείς διαβάζετε κάθε μέρα τώρα στις διακοπές;Εγω προσπαθώ αλλά κάποιες μέρες τ' αφήνω.Σήμερα δε ξέρω τι να κάνω , το σκέφτομαι να διαβάσω , να τελειώσω τουλάχιστον 1 κεφάλαιο.Μου έχουν μείνει 3 κεφάλαια στο συγκεκριμένο μάθημα και το τελειώνω.

Εμάς η εξεταστική δεν επηρεάζεται από τις εκλογές.Δεν δινουμε μάθημα 23 μέχρι 26.Δε παίζει να μετατοπιστεί;

Γνώμη μου είναι ότι αν κάποιος διαβάζει κατά την διάρκεια του εξαμήνου δεν έχει τίποτα να φοβηθεί στην εξεταστική...
Σήμερα έδωσα το πρώτο μάθημα μου, τα θέματα όπως κάθε χρόνο εύκολα όμως υπάρχουν φοιτητές που είναι 2-3-4-5 ή δεν ξέρω τι έτος και ακόμα το χρωστάνε.
Ξεκινήσαμε λοιπόν καλά, ίσως χωρις κανένα λάθος. Πάμε τώρα και για το επόμενο(μεσολαβούν τα αγγλικά αλλά αυτά δεν μετράνε καν στο πτυχίο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilispolitop9

Νεοφερμένος

Ο vasilispolitop9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Παιδια να ρωτησω...εγω πηρα τωρα μεταγραφη απο Κοζανη στα Γιαννενα...εξεταστικη θα δωσω εδω στην Κοζανη η στα Γιανννενα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Ε αφού πήρες μετεγγραφή, στα Γιάννενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilispolitop9

Νεοφερμένος

Ο vasilispolitop9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ειναι σιουρο αυτο? γιατι απο στη γραμματεια στα γιαννενα μου τα μασαγανε...συνηθως ομως αφου παρεις μεταγραφη ετσι γινεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Κοιτα εννοείται οτι θα ρωτήσεις να το σιγουρέψεις απο αρμόδιους αλλα γενικά όταν παίρνεις μετεγγραφή πλέον υπάγεσαι στη νεα σχολη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top